Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwrot akcyzy za paliwo

274 odpowiedzi na ten temat

#61 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 20 styczeń 2012 - 11:55

Zwrot akcyzy za paliwo Jeszcze jedno mam pytanie.Czy na 2,30ha starczy 190 l. ON do złożenia wniosku w lutym 2012 i oni zwrócą 23% czy jest jakoś inaczej,bo cos słyszalem ale wole sie Was dopytać ;) pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwrot akcyzy za paliwo Dzisiaj, 10:20
  •  

#62 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3297 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 12:41

Zwrot akcyzy za paliwo limit na hektar to 86litrów a zwracają 95gr za litr.

#63 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 12:07

Zwrot akcyzy za paliwo W terminie do 29 lutego 2012 r. składa się faktury za okres od 1 wrzesnia 2011r. do 31 stycznia 2012 a pózniej w terminie do 31 sierpnia 2012 r. składa się faktury za ON zakupiony od 1 lutego do 31 lipca 2012 r. Limit zwrotu to 81,70 zł do hektara.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 16:55

Zwrot akcyzy za paliwo Pomalutku, zwrot jaki miałem to 85 gr do litra, jest to zwrot podatku akcyzowego, od pierwszego stycznia akcyza została podniesiona o 20 gr, czy to znaczy że będziemy mieli zwrot 1,05 zł od litra ?

#65 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3297 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:02

Zwrot akcyzy za paliwo teraz jest 95gr zwrotu.

#66 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:50

Zwrot akcyzy za paliwo I w tym roku biorą wielkość gospodarstwa z dnia 1 lutego 2012 roku.

Czyli aktualną a nie jak w innych latach z roku poprzedniego.

#67 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:57

Zwrot akcyzy za paliwo

Ja przejmowałem gospodarstwo w grudniu (ale całe) i liczyli pule co była przypisana na ojca, ale on brał faktury na siebie we wrześniu i październiku, i nie mogłem tych faktur złożyc bo nie były na mnie, ojciec też ich nie mógł złożyc bo już wtedy nie miał gospodarstwa (marzec), a ja nie mogłem wcześniej na siebie kupować bo nie myłem jeszcze rolnikiem i troche kasy przepado. Zrób tak jak piszesz idź do UG i sie dowiedz bo różnie to bywa z urzednikami.

kolego , powinieneś pierw trochę poczytać i popytać, jak mogłeś dopuścić do tego że ci przepadła kasa, miałem taki sam przypadek, i robię tak, kupuję w papierniczym notes z blankietami korygującymi fakturę VAT , tam wpisuję co jest na fakturze(były dane ojca) i co powinno być(wpisuję swoje dane) niosę owe noty korygujące do siedziby danego CPNu, oni je podbijają pieczątką i już są faktury gotowe do wniosku do UG, kiedyś jak nie wykorzystywałem limitu to dostawałem faktury od znajomych co jeżdżą autami (daisel) i w ten właśnie sposub sobie je korygowałem

#68 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4668 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:30

Zwrot akcyzy za paliwo Taka ciekawostka przysługujący limit na ha to 86 litrów a w naszej gminie zostało złożone na 1 ha 81 litrów.

Wniosek jest taki że cześć płacze że za mało ale średnio jest za dużo patrząc z poziomu swojej gminy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#69 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 13:58

Zwrot akcyzy za paliwo Zawsze można narzekać. Według mnie to sam sposób naliczania zwrotu akcyzy powinien być do hektara przeliczeniowego a nie fizycznego. Do wyliczenia dochodu lub składek to biorą hektary przeliczeniowe żebu było sprawiedliwie skoro mam ziemię 2-3 klasy to więcej mi urośnie ale już przy zwrocie akcyzy nie biorą pod uwagę że ciężko tą ziemię uprawić (orka, talerzówka, 3 razy brony i wał po siewie) w porównaniu do tych co robią na 5 klasie i po samej orce ziemia im się rozsypuje, jedna brona i mają uprawione ale oczywiście to jest moje zdanie, kończe już narzekać a tak wogóle to dobrze że jest jaki kolwiek zwrot akcyzy;)

#70 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:26

Zwrot akcyzy za paliwo tylko na 5-6klasie dolicz dodatkowy koszt nawozów, obornika co nie jest małym kosztem.
Ogólnie lepiej byłby gdyby było barwione paliwo rolnicze - ile zużyjesz tyle zużyjesz, złapanie przez ITD osobówki z takim paliwem w baku (auto na plac+kara powiedzmy 30-50tys PLN). Jeden potrzebuje te 100 litrów inny 150, różnie to wychodzi zależnie od rodzaju produkcji, rodzaju gleby, odległości od punktów skupu i zopatrzenia rolnicwta w środki produkcji.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4668 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:11

Zwrot akcyzy za paliwo Może najlepsze było by barwione jak pisze kolega aby było tylko i wyłącznie dla rolnictwa (i pewnie znowu część by wspawywała tuleje do zbiornika aby do kontroli było OK) bo teraz jeżdżąc DIESLEM i tankując paliwo na FV robimy to jak najbardziej legalnie. Powiedział bym że limity są małe przy produkcji zwierzęcej głównie bydło że powierzchnia ha nie odzwierciedla pogłowia zwierząt.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:17

Zwrot akcyzy za paliwo

Jak będzie wyglądała procedura zwrotu części podatku akcyzowego za paliwo rolnicze wykorzystane do produkcji?

W 2012 r. wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej będzie można składać w dwóch terminach:

• od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. - wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami potwierdzonymi za zgodność z oryginałem) dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r.,
  • od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. - wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r.

Pieniądze wypłacane będą:

• 1 - 31 marca 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie,
  • 3 - 28 września 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie,
  • gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Skoro tak, to ja się pytam: Kiedy składamy papiery za paliwo zakupione od 1 do 31 sierpnia?

Wypłaty będą w Kwietniu i Październiku.

#73 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2012 - 09:33

Zwrot akcyzy za paliwo Dlaczego piszesz że będą w kwietniu i październiku? Przecież wyraźnie jest napisane że w marcu i wrześniu.

#74 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 10:00

Zwrot akcyzy za paliwo Ze strony ministerstwa:

Pieniądze wypłacane będą w terminach:
2 - 30 kwietnia 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
1 - 31 października 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

#75 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 19:04

Zwrot akcyzy za paliwo Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Finansów (pismo z dnia 14 października 2011 r. znak PL/LM/835/16/JGR/11/AE-3658), potwierdzenie za zgodność z oryginałem kopii faktur VAT, składanych wraz z wnioskiem o zwrot podatku akcyzowego przez producentów rolnych, dokonywane na podstawie art. 6 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - podlega opłacie skarbowej.

wiecie może ile wynosi ta opłata skarbowa? 5zł? i jeszcze jedno: skąd ściągnąć formularz wniosku o zwrot podatku akcyzowego? na stronie minrol jest zawieszony wyłącznie jego wzór (już znalazłem) http://www.zorkan.ap...atku-akcyzowego

Edytowany przez kissmy..., 29 styczeń 2012 - 19:20.

#76 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 styczeń 2012 - 20:34

Zwrot akcyzy za paliwo ciekaw jestem jak potwierdzą za zgodność z orygianłem e-fakturę ;)

a z innej beczki zobaczcie ten link:
http://www.minrol.go...atku-akcyzowego

* od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. – wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami potwierdzonymi za zgodność z oryginałem) dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r.,
* od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. – wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r.

w naborze z lutego mają być potwierdzone faktury ale nabó z sierpnia już nie - wystarczą kopie.

tak samo w tym linku: http://www.minrol.go...atku-akcyzowego
wystarczą kopie ;)

Edytowany przez Nikita_Bennet, 29 styczeń 2012 - 20:40.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#77 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 12:22

Zwrot akcyzy za paliwo no właśnie zatem wystarczy, że dostawca prześle mi obraz faktury mailem i zostawię w Urzędzie Gminy wydruk bez pieczątek i podpisów

#78 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2012 - 10:46

Zwrot akcyzy za paliwo Koledzy ma ktoś z was NOWY druk wniosku w woord ???.Na stronach rządowych są tylko wnioski w PDF a ja potrzebuje w woord .

Jeśli ktoś zna stronę z której można pobrać taki wniosek to proszę o link .

#79 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 04 luty 2012 - 13:52

Zwrot akcyzy za paliwo http://www.google.pl...vBeq7ZQ&cad=rja
przepraszam, skopiowałem hiperłącze z niewłaściwego okna, zamiast z tego co kolega poniżej

Edytowany przez kissmy..., 05 luty 2012 - 18:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 luty 2012 - 19:52