versus

Zwrot akcyzy za paliwo

Polecane posty

Czemu ma służyć ta zmiana daty składania wniosku, pewnie część osób złoży po staremu i urzędasy zaoszczędzą kasę wprowadzając zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Sprawozdanie z budzetu gminy ma byc zrobiony do konca wrzesnia i do tej pory były z tym problemy z przesunieciem kasy, wiec zrobili to za wzgledu na budzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

ale i tak znajdzie się duża grupa co przeoczy przesunięcie terminu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Pewnie dlatego że duża grupa osób sie za bardzo tym nie inetersuje, ale na pewno będą o tym mówić jeszcze w telewizji itd

Choć z pewnością dużo ludzi to przeoczy a ogólnie duzo ludzi też nie składa tego.

 

Ja muszę się przejść do Urzędu Gminy i też zapytac czy mi coś przysługuje paliwa na termin składania wniosku w lutym.

Część gosp.przejęłam od rodziców w listopadzie i hmm..nie wiem czy jakoś podzielą ten nasz limit. Czy po prostu jak było tu wcześniej zapisane dopiero w kwietniu nam naliczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Ja przejmowałem gospodarstwo w grudniu (ale całe) i liczyli pule co była przypisana na ojca, ale on brał faktury na siebie we wrześniu i październiku, i nie mogłem tych faktur złożyc bo nie były na mnie, ojciec też ich nie mógł złożyc bo już wtedy nie miał gospodarstwa (marzec), a ja nie mogłem wcześniej na siebie kupować bo nie myłem jeszcze rolnikiem i troche kasy przepado. Zrób tak jak piszesz idź do UG i sie dowiedz bo różnie to bywa z urzednikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No dokładnie, aby nie było tak że coś nam przepadnie. Rodzice mają i tak już kupione na tyle że limit wykorzystali.

Ale może być tak że np.mają do wykorzystania limitu 2 tys litrów i na tyle maja faktur a nagle się okażę że dlatego że ja mam część gosp.na siebie nie przysługuje im juz te 2tys litrów tylko np.1500 i wtedy kasa ucieknie.

A tak, to w razie czego jak kupie teraz paliwo na siebie i juz.

Jak się dokładnie dowiem w UG to wam napisze, może komuś też się to przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

W teorii wygląda to tak, że przejmując część gospodarstwa od rodziców zmniejszasz im limit, automatycznie zwiększając sobie (o ile nie zdążyli wykorzystać). W praktyce dzieją się cuda i jak zwykle decyzja zależy od wiedzy/nastroju urzędnika.

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja przejmowałem gospodarstwo w grudniu (ale całe) i liczyli pule co była przypisana na ojca, ale on brał faktury na siebie we wrześniu i październiku, i nie mogłem tych faktur złożyc bo nie były na mnie, ojciec też ich nie mógł złożyc bo już wtedy nie miał gospodarstwa (marzec), a ja nie mogłem wcześniej na siebie kupować bo nie myłem jeszcze rolnikiem i troche kasy przepado. Zrób tak jak piszesz idź do UG i sie dowiedz bo różnie to bywa z urzednikami.

Ja mialem taki sam przypadek w marcu 2011 ale mi uznali wszystkie faktury ktore byly na ojca od wrzesnia do grudnia. Widac ze Polska to nie jest rownym krajem dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Czyli jak mam faktury od listopada 2011 do konca grudnia 2011 to bez problemu moge skladc do UG te wnioski w lutym 2012,i nie beda robic problemow ze to za krotki okres na np 300 l ON,a rolnikiem na swoim :D jestem od sierpmia 2011,pytam poniewaz bede skladal to pierwszy raz, wczesniej nikt tego nieskladal u nas.Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Cały przypadajacy limit możesz zakupic nawet w pierwszym dniu września i muszą to zaakceptowac. Ja w grudniu zakupiłem 2tys litrów a nic nie wyjeździłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Jeszcze jedno mam pytanie.Czy na 2,30ha starczy 190 l. ON do złożenia wniosku w lutym 2012 i oni zwrócą 23% czy jest jakoś inaczej,bo cos słyszalem ale wole sie Was dopytać ;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

W terminie do 29 lutego 2012 r. składa się faktury za okres od 1 wrzesnia 2011r. do 31 stycznia 2012 a pózniej w terminie do 31 sierpnia 2012 r. składa się faktury za ON zakupiony od 1 lutego do 31 lipca 2012 r. Limit zwrotu to 81,70 zł do hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Pomalutku, zwrot jaki miałem to 85 gr do litra, jest to zwrot podatku akcyzowego, od pierwszego stycznia akcyza została podniesiona o 20 gr, czy to znaczy że będziemy mieli zwrot 1,05 zł od litra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

I w tym roku biorą wielkość gospodarstwa z dnia 1 lutego 2012 roku.

 

Czyli aktualną a nie jak w innych latach z roku poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Ja przejmowałem gospodarstwo w grudniu (ale całe) i liczyli pule co była przypisana na ojca, ale on brał faktury na siebie we wrześniu i październiku, i nie mogłem tych faktur złożyc bo nie były na mnie, ojciec też ich nie mógł złożyc bo już wtedy nie miał gospodarstwa (marzec), a ja nie mogłem wcześniej na siebie kupować bo nie myłem jeszcze rolnikiem i troche kasy przepado. Zrób tak jak piszesz idź do UG i sie dowiedz bo różnie to bywa z urzednikami.

kolego , powinieneś pierw trochę poczytać i popytać, jak mogłeś dopuścić do tego że ci przepadła kasa, miałem taki sam przypadek, i robię tak, kupuję w papierniczym notes z blankietami korygującymi fakturę VAT , tam wpisuję co jest na fakturze(były dane ojca) i co powinno być(wpisuję swoje dane) niosę owe noty korygujące do siedziby danego CPNu, oni je podbijają pieczątką i już są faktury gotowe do wniosku do UG, kiedyś jak nie wykorzystywałem limitu to dostawałem faktury od znajomych co jeżdżą autami (daisel) i w ten właśnie sposub sobie je korygowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Taka ciekawostka przysługujący limit na ha to 86 litrów a w naszej gminie zostało złożone na 1 ha 81 litrów.

 

Wniosek jest taki że cześć płacze że za mało ale średnio jest za dużo patrząc z poziomu swojej gminy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Zawsze można narzekać. Według mnie to sam sposób naliczania zwrotu akcyzy powinien być do hektara przeliczeniowego a nie fizycznego. Do wyliczenia dochodu lub składek to biorą hektary przeliczeniowe żebu było sprawiedliwie skoro mam ziemię 2-3 klasy to więcej mi urośnie ale już przy zwrocie akcyzy nie biorą pod uwagę że ciężko tą ziemię uprawić (orka, talerzówka, 3 razy brony i wał po siewie) w porównaniu do tych co robią na 5 klasie i po samej orce ziemia im się rozsypuje, jedna brona i mają uprawione ale oczywiście to jest moje zdanie, kończe już narzekać a tak wogóle to dobrze że jest jaki kolwiek zwrot akcyzy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tylko na 5-6klasie dolicz dodatkowy koszt nawozów, obornika co nie jest małym kosztem.

Ogólnie lepiej byłby gdyby było barwione paliwo rolnicze - ile zużyjesz tyle zużyjesz, złapanie przez ITD osobówki z takim paliwem w baku (auto na plac+kara powiedzmy 30-50tys PLN). Jeden potrzebuje te 100 litrów inny 150, różnie to wychodzi zależnie od rodzaju produkcji, rodzaju gleby, odległości od punktów skupu i zopatrzenia rolnicwta w środki produkcji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Może najlepsze było by barwione jak pisze kolega aby było tylko i wyłącznie dla rolnictwa (i pewnie znowu część by wspawywała tuleje do zbiornika aby do kontroli było OK) bo teraz jeżdżąc DIESLEM i tankując paliwo na FV robimy to jak najbardziej legalnie. Powiedział bym że limity są małe przy produkcji zwierzęcej głównie bydło że powierzchnia ha nie odzwierciedla pogłowia zwierząt.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak będzie wyglądała procedura zwrotu części podatku akcyzowego za paliwo rolnicze wykorzystane do produkcji?

W 2012 r. wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej będzie można składać w dwóch terminach:

 

  • od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. - wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami potwierdzonymi za zgodność z oryginałem) dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r.,
  • od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. - wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r.

Pieniądze wypłacane będą:

 

  • 1 - 31 marca 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie,
  • 3 - 28 września 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie,
  • gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
     
     
     
     
     
    Skoro tak, to ja się pytam: Kiedy składamy papiery za paliwo zakupione od 1 do 31 sierpnia?

Wypłaty będą w Kwietniu i Październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Dlaczego piszesz że będą w kwietniu i październiku? Przecież wyraźnie jest napisane że w marcu i wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Ze strony ministerstwa:

Pieniądze wypłacane będą w terminach:

2 - 30 kwietnia 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

1 - 31 października 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Finansów (pismo z dnia 14 października 2011 r. znak PL/LM/835/16/JGR/11/AE-3658), potwierdzenie za zgodność z oryginałem kopii faktur VAT, składanych wraz z wnioskiem o zwrot podatku akcyzowego przez producentów rolnych, dokonywane na podstawie art. 6 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - podlega opłacie skarbowej.

 

wiecie może ile wynosi ta opłata skarbowa? 5zł? i jeszcze jedno: skąd ściągnąć formularz wniosku o zwrot podatku akcyzowego? na stronie minrol jest zawieszony wyłącznie jego wzór (już znalazłem) http://www.zorkan.aplus.pl/index.php/pobierz/file/4-wniosek-o-zwrot-podatku-akcyzowego

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj