Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwrot akcyzy za paliwo

234 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:05

Zwrot akcyzy za paliwo kolego 86 l na cały rok rozliczeniowy który zaczyna sie 1 wrzesnia a to czy wykorzystasz wszystko w wniosku złożonym w marcu czy zostanie ci coś na wrzesien to twoja sprawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwrot akcyzy za paliwo Dzisiaj, 09:29
  •  

#42 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:14

Zwrot akcyzy za paliwo nie nie nie nie 3,52*86=302,72*0,85=257,31 i tak mielismy za okres do marca i za okres do wrzesnia faktur zawsze mielismy wiecej ale to było z dwa lata temu jak nie 3 od 2 lat jezdzimy na przemian na OO i ON ale ON nie z stacji nie opylało sie nam kupować i wołać o zwrot akcyzy bo ropy idzie u nas troszke wiecej zz 1500L wiecejtylko nie pamiętam na czym jezdzilismy 3 lata wstecz ale zdaje sie ze wtedy mielismy ost raz faktury a w styczniu kupowalismy opał juz :D

#43 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:43

Zwrot akcyzy za paliwo Czyli tobie obliczają dwa razy roczny limit zwrotu vat od paliwa ,szkoda ze w mojej gminie tak nie robią :D , bo wszystko zgarniam w pierwszym podejsciu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 01 październik 2011 - 07:44

Zwrot akcyzy za paliwo hehe ale nie było tak jeden rok :D hehe udawało mi sie ale juz i tak 2 lata nie bierzemy tego zwrotu bo sie nie opyla:)

#45 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 15 styczeń 2012 - 07:26

Zwrot akcyzy za paliwo
Jak będzie wyglądała procedura zwrotu części podatku akcyzowego za paliwo rolnicze wykorzystane do produkcji?

W 2012 r. wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej będzie można składać w dwóch terminach:

• od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. - wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami potwierdzonymi za zgodność z oryginałem) dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r.,
  • od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. - wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r.

Pieniądze wypłacane będą:

• 1 - 31 marca 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie,
  • 3 - 28 września 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie,
  • gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Skoro tak, to ja się pytam: Kiedy składamy papiery za paliwo zakupione od 1 do 31 sierpnia?

#46 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 09:48

Zwrot akcyzy za paliwo Ale którego roku?
Bo jak masz fakture za sierpień 2011 to powinieneś ją złożyc we wrześniu 2011, a jak bedziesz miał fakture za sierpień 2012 to ja złożysz w lutym 2013.
Od 2012 roku zmienia sie czas składana wniosku.

#47 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:55

Zwrot akcyzy za paliwo Aha, to już rozumiem, miałem na myśli sierpień 2012r

#48 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:13

Zwrot akcyzy za paliwo A pula na rok 2012 od kiedy się liczy?
Kupuje w tym miesiącu paliwo i składam wniosek w lutym.To jest juz pula na rok 2012?
Pytam dlatego, iż pule na 2011 już wykorzystałem i szkoda było by puścić zwrot...:unsure:

Edytowany przez Marl, 15 styczeń 2012 - 11:15.

#49 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:16

Zwrot akcyzy za paliwo Chyba faktury od 1 września 2011.

#50 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:30

Zwrot akcyzy za paliwo Pule sie nalicza na dzień 30 kwietnia 2011r. A ona obowiązuje od 2012. Faktury od 1 wrzesnia 2011 do 31 lipca 2012 zaliczają sie do puli 2012 roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 22:35

Zwrot akcyzy za paliwo Czemu ma służyć ta zmiana daty składania wniosku, pewnie część osób złoży po staremu i urzędasy zaoszczędzą kasę wprowadzając zamieszanie

#52 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 22:54

Zwrot akcyzy za paliwo Sprawozdanie z budzetu gminy ma byc zrobiony do konca wrzesnia i do tej pory były z tym problemy z przesunieciem kasy, wiec zrobili to za wzgledu na budzet.

#53 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 16 styczeń 2012 - 08:28

Zwrot akcyzy za paliwo ale i tak znajdzie się duża grupa co przeoczy przesunięcie terminu...

#54 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 10:45

Zwrot akcyzy za paliwo Pewnie dlatego że duża grupa osób sie za bardzo tym nie inetersuje, ale na pewno będą o tym mówić jeszcze w telewizji itd
Choć z pewnością dużo ludzi to przeoczy a ogólnie duzo ludzi też nie składa tego.

Ja muszę się przejść do Urzędu Gminy i też zapytac czy mi coś przysługuje paliwa na termin składania wniosku w lutym.
Część gosp.przejęłam od rodziców w listopadzie i hmm..nie wiem czy jakoś podzielą ten nasz limit. Czy po prostu jak było tu wcześniej zapisane dopiero w kwietniu nam naliczą

#55 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 11:03

Zwrot akcyzy za paliwo Ja przejmowałem gospodarstwo w grudniu (ale całe) i liczyli pule co była przypisana na ojca, ale on brał faktury na siebie we wrześniu i październiku, i nie mogłem tych faktur złożyc bo nie były na mnie, ojciec też ich nie mógł złożyc bo już wtedy nie miał gospodarstwa (marzec), a ja nie mogłem wcześniej na siebie kupować bo nie myłem jeszcze rolnikiem i troche kasy przepado. Zrób tak jak piszesz idź do UG i sie dowiedz bo różnie to bywa z urzednikami.

#56 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 12:43

Zwrot akcyzy za paliwo No dokładnie, aby nie było tak że coś nam przepadnie. Rodzice mają i tak już kupione na tyle że limit wykorzystali.
Ale może być tak że np.mają do wykorzystania limitu 2 tys litrów i na tyle maja faktur a nagle się okażę że dlatego że ja mam część gosp.na siebie nie przysługuje im juz te 2tys litrów tylko np.1500 i wtedy kasa ucieknie.
A tak, to w razie czego jak kupie teraz paliwo na siebie i juz.
Jak się dokładnie dowiem w UG to wam napisze, może komuś też się to przyda.

#57 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 10:53

Zwrot akcyzy za paliwo W teorii wygląda to tak, że przejmując część gospodarstwa od rodziców zmniejszasz im limit, automatycznie zwiększając sobie (o ile nie zdążyli wykorzystać). W praktyce dzieją się cuda i jak zwykle decyzja zależy od wiedzy/nastroju urzędnika.

Edytowany przez pierre, 17 styczeń 2012 - 10:55.

#58 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 14:55

Zwrot akcyzy za paliwo

Ja przejmowałem gospodarstwo w grudniu (ale całe) i liczyli pule co była przypisana na ojca, ale on brał faktury na siebie we wrześniu i październiku, i nie mogłem tych faktur złożyc bo nie były na mnie, ojciec też ich nie mógł złożyc bo już wtedy nie miał gospodarstwa (marzec), a ja nie mogłem wcześniej na siebie kupować bo nie myłem jeszcze rolnikiem i troche kasy przepado. Zrób tak jak piszesz idź do UG i sie dowiedz bo różnie to bywa z urzednikami.

Ja mialem taki sam przypadek w marcu 2011 ale mi uznali wszystkie faktury ktore byly na ojca od wrzesnia do grudnia. Widac ze Polska to nie jest rownym krajem dla wszystkich:)

#59 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:50

Zwrot akcyzy za paliwo Witam.Czyli jak mam faktury od listopada 2011 do konca grudnia 2011 to bez problemu moge skladc do UG te wnioski w lutym 2012,i nie beda robic problemow ze to za krotki okres na np 300 l ON,a rolnikiem na swoim :D jestem od sierpmia 2011,pytam poniewaz bede skladal to pierwszy raz, wczesniej nikt tego nieskladal u nas.Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:42

Zwrot akcyzy za paliwo Cały przypadajacy limit możesz zakupic nawet w pierwszym dniu września i muszą to zaakceptowac. Ja w grudniu zakupiłem 2tys litrów a nic nie wyjeździłem.