Skocz do zawartości

Zdjęcie

Doplaty do paliwa

188 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 22:35

Doplaty do paliwa Czemu ma służyć ta zmiana daty składania wniosku, pewnie część osób złoży po staremu i urzędasy zaoszczędzą kasę wprowadzając zamieszanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Doplaty do paliwa Dzisiaj, 06:57
  •  

#22 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 22:54

Doplaty do paliwa Sprawozdanie z budzetu gminy ma byc zrobiony do konca wrzesnia i do tej pory były z tym problemy z przesunieciem kasy, wiec zrobili to za wzgledu na budzet.

#23 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 16 styczeń 2012 - 08:28

Doplaty do paliwa ale i tak znajdzie się duża grupa co przeoczy przesunięcie terminu...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 10:45

Doplaty do paliwa Pewnie dlatego że duża grupa osób sie za bardzo tym nie inetersuje, ale na pewno będą o tym mówić jeszcze w telewizji itd
Choć z pewnością dużo ludzi to przeoczy a ogólnie duzo ludzi też nie składa tego.

Ja muszę się przejść do Urzędu Gminy i też zapytac czy mi coś przysługuje paliwa na termin składania wniosku w lutym.
Część gosp.przejęłam od rodziców w listopadzie i hmm..nie wiem czy jakoś podzielą ten nasz limit. Czy po prostu jak było tu wcześniej zapisane dopiero w kwietniu nam naliczą

#25 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 11:03

Doplaty do paliwa Ja przejmowałem gospodarstwo w grudniu (ale całe) i liczyli pule co była przypisana na ojca, ale on brał faktury na siebie we wrześniu i październiku, i nie mogłem tych faktur złożyc bo nie były na mnie, ojciec też ich nie mógł złożyc bo już wtedy nie miał gospodarstwa (marzec), a ja nie mogłem wcześniej na siebie kupować bo nie myłem jeszcze rolnikiem i troche kasy przepado. Zrób tak jak piszesz idź do UG i sie dowiedz bo różnie to bywa z urzednikami.

#26 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 12:43

Doplaty do paliwa No dokładnie, aby nie było tak że coś nam przepadnie. Rodzice mają i tak już kupione na tyle że limit wykorzystali.
Ale może być tak że np.mają do wykorzystania limitu 2 tys litrów i na tyle maja faktur a nagle się okażę że dlatego że ja mam część gosp.na siebie nie przysługuje im juz te 2tys litrów tylko np.1500 i wtedy kasa ucieknie.
A tak, to w razie czego jak kupie teraz paliwo na siebie i juz.
Jak się dokładnie dowiem w UG to wam napisze, może komuś też się to przyda.

#27 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 10:53

Doplaty do paliwa W teorii wygląda to tak, że przejmując część gospodarstwa od rodziców zmniejszasz im limit, automatycznie zwiększając sobie (o ile nie zdążyli wykorzystać). W praktyce dzieją się cuda i jak zwykle decyzja zależy od wiedzy/nastroju urzędnika.

Edytowany przez pierre, 17 styczeń 2012 - 10:55.

#28 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 14:55

Doplaty do paliwa

Ja przejmowałem gospodarstwo w grudniu (ale całe) i liczyli pule co była przypisana na ojca, ale on brał faktury na siebie we wrześniu i październiku, i nie mogłem tych faktur złożyc bo nie były na mnie, ojciec też ich nie mógł złożyc bo już wtedy nie miał gospodarstwa (marzec), a ja nie mogłem wcześniej na siebie kupować bo nie myłem jeszcze rolnikiem i troche kasy przepado. Zrób tak jak piszesz idź do UG i sie dowiedz bo różnie to bywa z urzednikami.

Ja mialem taki sam przypadek w marcu 2011 ale mi uznali wszystkie faktury ktore byly na ojca od wrzesnia do grudnia. Widac ze Polska to nie jest rownym krajem dla wszystkich:)

#29 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:50

Doplaty do paliwa Witam.Czyli jak mam faktury od listopada 2011 do konca grudnia 2011 to bez problemu moge skladc do UG te wnioski w lutym 2012,i nie beda robic problemow ze to za krotki okres na np 300 l ON,a rolnikiem na swoim :D jestem od sierpmia 2011,pytam poniewaz bede skladal to pierwszy raz, wczesniej nikt tego nieskladal u nas.Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam

#30 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:42

Doplaty do paliwa Cały przypadajacy limit możesz zakupic nawet w pierwszym dniu września i muszą to zaakceptowac. Ja w grudniu zakupiłem 2tys litrów a nic nie wyjeździłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 20 styczeń 2012 - 11:55

Doplaty do paliwa Jeszcze jedno mam pytanie.Czy na 2,30ha starczy 190 l. ON do złożenia wniosku w lutym 2012 i oni zwrócą 23% czy jest jakoś inaczej,bo cos słyszalem ale wole sie Was dopytać ;) pozdro

#32 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 12:41

Doplaty do paliwa limit na hektar to 86litrów a zwracają 95gr za litr.

#33 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 12:07

Doplaty do paliwa W terminie do 29 lutego 2012 r. składa się faktury za okres od 1 wrzesnia 2011r. do 31 stycznia 2012 a pózniej w terminie do 31 sierpnia 2012 r. składa się faktury za ON zakupiony od 1 lutego do 31 lipca 2012 r. Limit zwrotu to 81,70 zł do hektara.

#34 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 16:55

Doplaty do paliwa Pomalutku, zwrot jaki miałem to 85 gr do litra, jest to zwrot podatku akcyzowego, od pierwszego stycznia akcyza została podniesiona o 20 gr, czy to znaczy że będziemy mieli zwrot 1,05 zł od litra ?

#35 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:02

Doplaty do paliwa teraz jest 95gr zwrotu.

#36 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:50

Doplaty do paliwa I w tym roku biorą wielkość gospodarstwa z dnia 1 lutego 2012 roku.

Czyli aktualną a nie jak w innych latach z roku poprzedniego.

#37 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:57

Doplaty do paliwa

Ja przejmowałem gospodarstwo w grudniu (ale całe) i liczyli pule co była przypisana na ojca, ale on brał faktury na siebie we wrześniu i październiku, i nie mogłem tych faktur złożyc bo nie były na mnie, ojciec też ich nie mógł złożyc bo już wtedy nie miał gospodarstwa (marzec), a ja nie mogłem wcześniej na siebie kupować bo nie myłem jeszcze rolnikiem i troche kasy przepado. Zrób tak jak piszesz idź do UG i sie dowiedz bo różnie to bywa z urzednikami.

kolego , powinieneś pierw trochę poczytać i popytać, jak mogłeś dopuścić do tego że ci przepadła kasa, miałem taki sam przypadek, i robię tak, kupuję w papierniczym notes z blankietami korygującymi fakturę VAT , tam wpisuję co jest na fakturze(były dane ojca) i co powinno być(wpisuję swoje dane) niosę owe noty korygujące do siedziby danego CPNu, oni je podbijają pieczątką i już są faktury gotowe do wniosku do UG, kiedyś jak nie wykorzystywałem limitu to dostawałem faktury od znajomych co jeżdżą autami (daisel) i w ten właśnie sposub sobie je korygowałem

#38 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:30

Doplaty do paliwa Taka ciekawostka przysługujący limit na ha to 86 litrów a w naszej gminie zostało złożone na 1 ha 81 litrów.

Wniosek jest taki że cześć płacze że za mało ale średnio jest za dużo patrząc z poziomu swojej gminy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#39 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 13:58

Doplaty do paliwa Zawsze można narzekać. Według mnie to sam sposób naliczania zwrotu akcyzy powinien być do hektara przeliczeniowego a nie fizycznego. Do wyliczenia dochodu lub składek to biorą hektary przeliczeniowe żebu było sprawiedliwie skoro mam ziemię 2-3 klasy to więcej mi urośnie ale już przy zwrocie akcyzy nie biorą pod uwagę że ciężko tą ziemię uprawić (orka, talerzówka, 3 razy brony i wał po siewie) w porównaniu do tych co robią na 5 klasie i po samej orce ziemia im się rozsypuje, jedna brona i mają uprawione ale oczywiście to jest moje zdanie, kończe już narzekać a tak wogóle to dobrze że jest jaki kolwiek zwrot akcyzy;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:26

Doplaty do paliwa tylko na 5-6klasie dolicz dodatkowy koszt nawozów, obornika co nie jest małym kosztem.
Ogólnie lepiej byłby gdyby było barwione paliwo rolnicze - ile zużyjesz tyle zużyjesz, złapanie przez ITD osobówki z takim paliwem w baku (auto na plac+kara powiedzmy 30-50tys PLN). Jeden potrzebuje te 100 litrów inny 150, różnie to wychodzi zależnie od rodzaju produkcji, rodzaju gleby, odległości od punktów skupu i zopatrzenia rolnicwta w środki produkcji.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke