Skocz do zawartości

Zdjęcie

Doplaty do paliwa

188 odpowiedzi na ten temat

#181 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 17:03

Doplaty do paliwa

Jeżeli poprzedni właściciel nie wykorzystał zwrotu to należy się on Tobie.

Napisz podanie do U.Gminy o wydanie nowej decyzji w sprawie zwrotu podatku akcyzowego w związku z powiększeniem gospodarstwa rolnego o działki nr (i tutaj lecisz nr) o łącznej powierzchni XXha. Gmina odpowie Ci pisemnie że nie należy się bo poprzedni właściciel wykorzystał limit lub należy się i wyliczy jego wielkość i wyda nową decyzję a Ty do końca lipca kupisz paliwo.

Ok.Tak zrobię poprzedni właściciel na pewno nie korzystał z ulgi,dzięki za odpowiedż

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Doplaty do paliwa Dzisiaj, 17:02
  •  

#182 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 21:14

Doplaty do paliwa

nie zapomnijcie

Wnioski o zwrot akcyzy można składać od 3 sierpnia 2015 r. do 31 sierpnia 2015 r. Faktury mogą pochodzić z okresu od 1 lutego 2015 r. do 31 lipca 2015 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2015 r.

#183 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 18:03

Doplaty do paliwa

Mam pytanie odnośnie okresu rozliczeniowego,

czy jest to okres roku kalendarzowego czy od 1 sierpnia do 31 lipca roku następnego?

Bo jeśli w  okresie od 1 sierpnia 2014 do 31 lipca 2015 nie zakupiłem paliwa na ilość limitu, to ta pozostała ilość mi już przepadła?

I jeszcze odnośnie oświadczenia o użytkowaniu gruntów na umowę ustną, czy UG musi to honorować czy mają prawo mi odmówić?

Edytowany przez lipton, 10 sierpień 2015 - 18:04.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 10:44

Doplaty do paliwa

Witam.mam pytanie czy w waszych gminach zmieniły sie formularze wniosków ...doszedł jakis formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu sie o pomoc w rolnictwie...szukałem na stronie ministerswa rolnictwa nic tam nie ma

#185 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 13:43

Doplaty do paliwa

Można składać o zwrot akcyzy na działki na które dopłaty bierze ktoś inny.Mam kilka działek na umowę spisaną tak między sobą i nie wiem czy mogę na te działki składać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#186 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 08:38

Doplaty do paliwa

Najlepiej składaj na wszystkie działki które uprawiasz. Ja tak robie. W razie kontroli niech tłumaczy się ten drugi czemu składał jak nie uprawia. Dopłata należy się temu kto faktycznie uprawia ziemie. 

#187 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 25 styczeń 2016 - 17:41

Doplaty do paliwa

Aha a świstak siedzi i wiadomo co... może co gmina to inne zasady ale u mnie bynajmniej nie możesz dostać zwrotu jak nie masz przynajmniej notarialnie zawartej dzierżawy

#188 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:23

Doplaty do paliwa

u nas piszesz podanie:

-------

Proszę o uwzględnienie w decyzji w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego przeznaczonego do produkcji rolnej użytkowanej przeze mnie części działki nr XXX obręb XXX Gmina XXX którą to dzierżawię na podstawie umowy ustnej. Powierzchnia użytkowana przeze mnie wynosi XXX ha

-----

Co roku tak robię i zero problemów, podobnie robię z dopłatami - ja użytkuję to ja biorę i ja przekazuję równowartość właścicielowi. Gdyby tak wszyscy podchodzili to nie byłoby tylu "dopłatowców" którzy nie wiedza co uprawiają a składają tylko wnioski o dopłaty/zwrot akcyzy itp.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#189 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 20:45

Doplaty do paliwa

Aha a świstak siedzi i wiadomo co... może co gmina to inne zasady ale u mnie bynajmniej nie możesz dostać zwrotu jak nie masz przynajmniej notarialnie zawartej dzierżawy

A co to w każdej gminie inne prawo obowiązuje. Powiedz niech podadzą ci w gminie podstawę prawną że masz mieć umowę notarialną i niech wyda ci na piśmie decyzję odmowną do obszaru o który ubiegasz się na oświadczenie o użytkowaniu . Najlepiej  napisz takie podanie jak kolega podpowiada i pocztą poleconym. I nie ma wała musi napisać w decyzji uzasadnienie z podaniem podstawy prawnej a wież mi że nigdzie nie ma że nie możesz dostać dopłat od ustnej dzierżawy. W tych gminach siedzą przeważnie stare krowy które muszą czuci się ważne . Z tego co wiem to dopiero jak suma wniosków w gminie by przekroczyła sumę uprawnionych ha to zaczynają szukać na które ha jest złożone podwójnie. 

Edytowany przez malorolny121, 25 styczeń 2016 - 20:56.