mid7

Problem z podnośnikiem hydrauliką w U914

Polecane posty

Co może być przyczyną szarpania ramion podnośnika w ursusie 914,podnośnik dźwiga wszystkie maszyny bez problemu tylko cały czas się trzęsie.Mam pytanie gdzie znajduje się taki zawórimage.jpeg

 

 

 

Edytowano przez ursusikc330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej jest prawie do górnej kreski,podniesie na zadaną wysokość i już jak się zatrzyma to wtedy dostaje drgawek.

 

Edytowano przez ursusikc330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiał bym na uszczelniacze cywindra lub ogólnie gdzieś uszczelnienie przepuszcza olej ucieka i pompa podaje żeby podnieś i tak w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba będzie się przyjrzeć tym uszczelniaczon.Znalazłem też jak użytkownicy wypowiadali się że wina może leżeć też po stronie pompki wspomagającej lub jakiegoś tam zaworu komprensacyjnego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

masz pompkę wspomagająca? u nas była ona winna, po zaślepieniu jak rękę odjął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zanim zaślepisz wyjmij jej "wnętrzności", od strony pompy serwa masz możliwość jej rozebrania.

Dlaczego ma taki wpływ? Pewnie dlatego że skokowo podaje olej. Można wymienić też ten zawór kompensacyjny, bo on powinien temu zapobiegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ją wyjmę to nie osłabi mi to w jakimś stopniu podnośnika.Gdzie znajduje się ten zawór?Cała ta pompa to jakiś dziwny wynalazek podczas podnoszenia jest wszystko ok a jak dojdzie do zadanej pozycji zatrzyma się i po chwili zaczyna huśtać ramionami.

Edytowano przez ursusikc330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zawór na plecaku, trzeba zdjąć tylną część podłogi.

Osłabić nie powinno, ja demontowałem i 902 podnosiła bez problemu ok 1-tonowy zestaw uprawowo-siewny, grubera 1,5t czy talerzówkę 1,2t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To żeby się do niego dostać wystarczy zdemontować tą podłogę za siedzeniem czy i cały plecak,mam jeszcze pytanie czy ten zawór od regulacji szybkości opuszczania który wystaje z podłogi za siedzeniem ma z tym coś wspólnego?

Edytowano przez ursusikc330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tylko podłoga, zawór jest na wierzchu. I tak, to pokrętło pod siedzeniem jest do niego podpięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem co to za zawór to takie coś mi wyskoczyło ZAWÓR ODCINAJĄCY C-385 88418069 65688418069a ten u mnie wygląda całkiem inaczej

Zawór odcinający rozdzielacza stary typ URSUS 80413300 - AGROPROMAa i jeszcze jak ciągnik jest odpalony w rytmie tego drganie jest słychać takie syt syt syt syt z okolic podnośnika

Edytowano przez ursusikc330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To masz stary typ. Ja bym wyciągnął na Twoim miejscu bebechy z pompki, zobaczysz czy się uspokoi i czy się pogorszy podnoszenie, a złożyć możesz zawsze i dokupić ten zawór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok,zrobię  tak jak mówisz  lukasz222, A ciekawe jak bym narazie na zasilaniu to zaslepił bez wyjmowania flaków z tej pompki tak aby na chwile żeby było szybciej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198
2 godziny temu, ursusikc330m napisał:

Ok,zrobię  tak jak mówisz  lukasz222, A ciekawe jak bym narazie na zasilaniu to zaslepił bez wyjmowania flaków z tej pompki tak aby na chwile żeby było szybciej 

za pompką rozsadzi rurke   sprawdzone

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ssący jest ten większy, który przychodzi od czoła. Ale szczerze - to jest max pół godziny roboty, odkręcasz obie rurki, odkręcasz króćce, wyjmujesz co tam jest, tylko powoli przy zdejmowaniu króćców bo sprężynki wystrzelą, później króćce z uszczelkami zakładasz z powrotem, obie rurki zaślepiasz i finito. Ja tak zrobiłem za radą kolegi @FINN i nie mam problemów z podnoszeniem, on z tego co pamiętam też bez tej pompki dźwiga nie małe ciężary. Zaworu nigdy nie rozbierałem, więc nie powiem co mogłoby być. Z resztą i tak mam ten nowy typ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki kolego lukasz222 rozjaśniłeś mi to trochę.Skończę robotę z przodkiem po świętach i zajrzę tam a jeszcze się zapytam o jedno chodzi o rozdzielacz w plecaku zaczyna opuszczać trochę na wyjściach jak jadę z prasą to opuszcza powoli podbierak jakieś uszczelnienie wysiadło zajrzeć może tam samemu czy oddać plecak gdzieś do zakładu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj