samelamborghini

DF Agrotron K410 czy Agrofarm 420PL

Polecane posty

Michufarmer    21

Z tych dwóch to raczej Agrotron. Jest ciągnikiem większym i cięższym. Jest najmniejszym modelem w gamie Agrotronów K co da Ci możliwość ewentualnego podniesienia mocy bez uszczerbku na jednostce napędowej. Z drugiej strony na 35 ha 99 konny Agrofarm spokojnie może pełnić rolę głównego ciągnika. Wybór należy do Ciebie i zależy od gotówki oraz od tego, który Ci się bardziej podoba i jest wygodniejszy.

Skąd jesteś?


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Jak dla mnie lepszy Agrofarm podłokietnik ma co prawda Agrotron jest większy i większą przestrzeń w kabinie , ale mimo tego bym wybrał po między tymi dwoma Agrofarma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Ja bym wolał K 410 moze nie ma tych funkcji co PL ale jest duzo wiekszy,ciezejszy,mocniejszy,Teraz masz 35 ha ale za 2 lata mozesz miec juz 50ha,Agrofarm jest lekki nawet jesli wyposazysz go w najlepsza skrzynie to i tak K410 bedzie mocniejszy,Ja bym postawił na K410,a na plus agrofarma przemawia jedynie podłokietnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak dla mnie by mógł być lżejszy czyli Pl ponieważ mam mokre tereny gdzie K by pewnie siadał.Ale co mnie zdziwiło dzisiaj rozmawiałem z dilerem SDF na dożynkach i mówił mi ze PL nie bedzie zwawa przez to ze ma skrzynie 60/60 powiedzial ze bedzie od niej zwawszy GS i K ponieważ ma miejszą ilość biegów :blink: Jak myślicie czy to prawda? A słyszeliście coś o promocji na serie K bo diler mi dzisiaj mówił ze za K410 na szerokim ogumieniu za 200tys brutto by poszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Ja bym wolał K 410 moze nie ma tych funkcji co PL ale jest duzo wiekszy,ciezejszy,mocniejszy,Teraz masz 35 ha ale za 2 lata mozesz miec juz 50ha,Agrofarm jest lekki nawet jesli wyposazysz go w najlepsza skrzynie to i tak K410 bedzie mocniejszy,Ja bym postawił na K410,a na plus agrofarma przemawia jedynie podłokietnik ;)

 

W wersji A czy B ? B)


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Też bym postawił na PL. W podstawowych wersjach to Agrofarm będzie tym bardziej komfortowym ciągnikiem. K ma większą kabine ale tak na prawde ile razy podczas prac polowych wozicie kogoś w kabinie?

Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Zdecydowanie PL gdyż na pewno K będzie bardziej mułowaty zważając na jego masę do mocy oraz opinie użytkowników. B)


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumpers    0

Podobno masz już Agrofarma....to teraz przemyśliwujesz czy udany zakup?Przed zakupem trzeba przemyśleć nie tylko to że akurat na taki jest kasa tylko czy będzie on odpowiednio wykorzystany czyli jakie maszyny posiadamy i jakie będziemy w przyszłości posiadać.Agrofarma zapnij do T088 albo do obrotówki czteroskibowej to tylko patrzeć jak coś pęknie albo rozwali.Jak nie masz dużych maszyn to Agrotron K nie potrzebny Ci jest.Sąsiad mój ma chyba więcej jak 35 i do swojego MTZ82A trójkę grudziądzką zapina i orze albo z dwukółkom od świnaków jeździ-żal tego paliwa co przy tych czynnościach marnuje.

A co do Deutzów to lepiej po gwarancji firmę tuningową wynająć to poustawiają co powinni i zaraz każdy silnik zdobędzie powera i kilkanaście KM,nawet w Poradniku rolniczym ostatnio obszerny artykuł o tym był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumpers    0

W uciągu na pewno da radę choć zależy od gleby- mój Pronar1025 z kapciami na tyle 520 potrafi przodek w górę unieść podczas orki takie zwięzłe gleby mam.Najlżejsza 4 co najmniej 1200 kg waży dochodzi długość pługa mała nierówność i coś może się uszkodzić.W moim Mtz-ecie 2 wałki pękły te co ramiona unoszą.A u znajomego w Agrofarmie 100 urwał się dolny zaczep jak jeździł z Forshnitem T088.Nie pisz że mam ruska i mi pękło albo to inny dział- sam po 10 października 410GS-a przyprowadzam.Najważniejsze jest bezpieczeństwo w robocie.Maszyna czy ciągnik nie przeciążony będzie lata pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Pługi czwórki obracane można znaleźć poniżej 1000kg


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W uciągu na pewno da radę choć zależy od gleby- mój Pronar1025 z kapciami na tyle 520 potrafi przodek w górę unieść podczas orki takie zwięzłe gleby mam.Najlżejsza 4 co najmniej 1200 kg waży dochodzi długość pługa mała nierówność i coś może się uszkodzić.W moim Mtz-ecie 2 wałki pękły te co ramiona unoszą.A u znajomego w Agrofarmie 100 urwał się dolny zaczep jak jeździł z Forshnitem T088.Nie pisz że mam ruska i mi pękło albo to inny dział- sam po 10 października 410GS-a przyprowadzam.Najważniejsze jest bezpieczeństwo w robocie.Maszyna czy ciągnik nie przeciążony będzie lata pracował.

w "normalnych" ciągnikach jest coś takiego jak amortyzacja podnośnika, dzięki której nic się nie urywa :) A nawet ciężki Ibis L3+1 waży 1050 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarcooo    0

Właśnie ja zastanawiam sie nad zakupem któregos z tych ciągników. Jak wyglada cenowo różnica miedzy K a PL? i co ma lepszego ten PL w standardzie prócz tego podłokietnika? I jeszcze jedno lepiej agrofarma 420 czy 420 PL i dlaczego i jaka różnica cenowa? A gdzie ten agrotron k za 200 brutto stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj