marcinus

Ciągnik na 8 ha

Polecane posty

sabek27    1

Na 8ha morze nie kupuj drugiego ciągnika tylko zamień c-330 na większy np na ursus c-360 albo 4512 da sobie rade na te ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3120    0

Ja bym poradził jednak zetora 5211... albo jak masz wieksze finanse to 5245... sam mam zetorka 5211 (na dużych kołach tzn 16.9 R28) to swojego czasu jak nie miałem większego sprzętu to ciągnoł pług 3 skibowy i to na cięższych ziemiach... Zetorek mało pali przy lekkich pracach nie więcej niż c 330 :lol: serdecznie polecem wdzięczny sprzęt;) Pozdr


Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Też mam taki dylemat jak kolega ale poleciłbym Zetorka 5211 albo C-360 3p jest taki w moich okolicach do sprzedania ;)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Sprzedaj 30stke i dołóż z 10 tyś i to powinno wystarczyć na Zetora 5211. Znakomity komfort w kabinie, wspomaganie kierownicy, miękki przód- co przekłada się na komfort z jazdy, szczelna kabina, małe spalanie. Dobry ciągnik dla małego gospodarstwa.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Nie sądzisz że jest zbyt duża rozbieżność w mocy tych dwóch sprzętów? Bo mi się wydaje że nie wiesz co piszesz :)


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Na 8 ha najlepszy by był Ursus C-330, dlaczego: spojnie obrobisz nim te pare ha, mało pali, narzędzia dostępne, jeżeli chodzi o zakup widzę na allegro że cena 30-tek się trzyma, ja za swoją nabrałem że sam nie wierzyłem (z 76 r. ). Jeżeli myślisz o powiększeniu gospodarstwa , ja doradzał zakup Ursusa C-360-3P, oszczędny wspalaniu, dość mocny można pociągnąć większy ciężar, radzi sobie w cięższych i lżejszych pracach, mam taki i jestem zadowolony, dla początkująćych gospodarzy najlepszy, o zetorze można pomyśleć jak zbliżysz się do 25 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

No tak jakby sprzedał 30-stkę to do 16 tyś by może wziął zależy jaki stan .Zetor 5211 to kosztuje tak do 30 tyś. max .Czyli z 14 tyś by musiał dołożyć , z drugiej strony mógł by sobie zostawic tą poczciwą 30-stkę dołożyć do tych 14 tyś jeszcze ze 4 tyś i mógl by sobie kupić jakiegoś ursusa c-385 i miałby raz że duży ciągnik do cięzkich prac- szybko by sie obrabiał ,a ciapka do pryskania i innych lżejszych prac. I tak w podobnej cenie posiadal by dwa ciągniki o różnych mocach a nie jeden. Taki jest mój punkt widzenia, a wiadomo decyzja należy do kupującego :)

 

Na 8 ha najlepszy by był Ursus C-330, dlaczego: spojnie obrobisz nim te pare ha, mało pali, narzędzia dostępne, jeżeli chodzi o zakup widzę na allegro że cena 30-tek się trzyma, ja za swoją nabrałem że sam nie wierzyłem (z 76 r. ). Jeżeli myślisz o powiększeniu gospodarstwa , ja doradzał zakup Ursusa C-360-3P, oszczędny wspalaniu, dość mocny można pociągnąć większy ciężar, radzi sobie w cięższych i lżejszych pracach, mam taki i jestem zadowolony, dla początkujących gospodarzy najlepszy, o zetorze można pomyśleć jak zbliżysz się do 25 ha.

Ale zobacz jerzy że ceny c-360 a c-385 są praktycznie takie same, a moce nieporównywalne no i komfort kabiny wydaje mi sie ze lepiej kupic 385 jeśli ma w ogole cos kupowac


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie pisz posta pod postem użyj edit :)

Mój sąsiad na 8ha ma 8441, a ja na 20ha mam 7211 ale przynajmniej nie mam kredytu :)

 

Kto ma 8ha na tym forum i chce kupic nowy ciągnik? Oczywiście mówie o ornych a nie warzywkach czy sadach.

Kup sobie zetorka 7011 lub jakieś 902 no jak chcesz mniejszy to 5011 lub widziałem takiego fajnego JD 2030 nawet są foty wgaleri do 20tys :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

Mój kolega na 8 ha ma Ursus C 360 z kabina i daje sobie nim sam radę... ale oczywiście kupił go używanego po remoncie ale wygląda jak nówka. Ursusem C 360 masz zapewniona pracę na kilka lat i można go stosować już na więcej ha np. do 15 ha nim to obrobić.

 

Edit: Mój znajomy ma 9 ha i ma ciągniki: Zetor 7211,Ursus C-360,Mtz Belarus,Ursus 902 oczywiście rocznie robi kilkadziesiąt ha rocznie i ma sprzęty pięknie zadbany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Na 8ha, to zależnie od kasy: spośród zetorów 5011/5211/5245. W c360 bym się nie pchał, bo tu mauzoleum(kabina, maska, ogólny wygląd) w dzisiejszych czasach w porównaniu do zetorów, choć bazują na takiej samej technologii.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombelt7030    1

hej chciałbym kupic nowy ciągnik na 8ha ma to być oszczedny cena jego ma nieprzekraczać 115tyś

Piszcie swoje propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiu393    4

MTZ Belarus 821 z 2011 w gazecie poradnik rolniczy taka maszyna stoi za 72 tyś zł 81 KM 4x4 most carraro szkrzynia 9 biegów i ogólnie podoba mi się ten ciągniczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demien    1

massey ferguson seria 54## < tylko tyle ze moc minimalna to 82 KM 5425 polecam, albo jakas Valtra np N-ka :) lub seria A. bardziej oszczednych nie znam, bo np John Deere to napewno oszczedny nie jest. A co do ceny to wszystko zalezne od opcji. tylko zastawia mnie po co Ci taki ciagnik na tak male hektary.... Nie lepiej kupic cos uzywanego na nowym sie traci duzo chyba ze myslisz sie modernizowac i brac ha. pozdro tyle ode mnie < chyba ze cos jeszcze z Fendta, jakies male Vario ;p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
provegeta    0

za 90 tyś można kupić zetora 5340 (nówka) tzn 5 lat temu za niego tyle dałem ha mam 8-10 3 skiby zagonowe przy orce nudzi się moc 65 KM


Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

I od 5 lat chyba tego zetora nie ma w ofercie.

Jak na taki areał to potrzebny ciągnik o niskich kosztach serwisu i prosty- jakiś Zetorek, Farmtrac, MTZ spokojnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Na 8 ha to myślę, że nawet Farmer będzie bezawaryjny oczywiście do czasu :D Ale proponowałbym Belarusa 820 w ostateczności coś droższego typu ursus, farmtrac ale po co wydawać dużo kasy na ciągnik na taki areał? Przecież on jeśli wgl Ci się zwróci to za kilkadziesiąt lat. Lepiej kupić tańszy i zostawić na maszyny bo raczej nie kupujesz go żeby jeździć nim do kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym polecił Farmtrac'a 675DT o mocy 74 km za tą kasę napewno kupisz nówkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj