Skocz do zawartości

Zdjęcie

pronar82sa

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2162 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:27

pronar82sa ale to też oszukaństwo xD w instrukcji pisze że mieści się 140 l :D

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Pronar 82sa bez tura

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Pronar
  • 60000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pronar82sa Dzisiaj, 10:04
  •  

#42 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:44

pronar82sa

w zbiorniku mieści się dokładnie 105 litry pod korek... także na 7 ha spalił ci około 14 litrów także też podobnie...

Pronar 82SA ma zbiornik o pojemności 140 litrów.

#43 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8298 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 06:15

pronar82sa Jesli się nie myle to zmienili tylko w ciągnikach pronar i belarus w których podnośnik na siłownik pod kabiną zamienili na monoblok.
KPK Kumurun Team

#44 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 20 wrzesień 2011 - 21:59

pronar82sa No koledzy widzę że mowa o ruskach to może też się wtrącę:) Co do spalania na poziomie 7litrów to się zgodzę bo u mnie na 2-3 klasie 4x35 mtz spalił 10litrów na godzinkę a orałem pronarem 1221A takim samym pługiem i wyszło w granicy 12 literków :) Może ktoś się nie zgodzić ale to nie było mierzone przez miesiąc tylko przez jeden dzień a dokładniej jego część więc ktoś może zrobić testy w innych warunkach z inaczej ustawionym pługiem itp itp itp i może mu wyjść inaczej. Panowie bądźmy realistami jakby się nie starał to nigdy nie utrzymamy jednakowego spalania przez cały okres eksploatacji ciągnika ;) ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#45 Share blusik74

blusik74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 22:58

pronar82sa

wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
bo w mojej okolicy to przeważnie są
same massey fergusony a pronar to
jak na lekarstwo a te fergusony
to jakieś cuda w tych skrzyniach się dzieją
i boję się tego brać bo tam wszystko drogie.
Mam pytanie do tego pronara bo u mnie pracował
by w 4-skibowych pługach zagonowych , prasa kostka
agregat 2.5m , kosiarka , jak myślicie dałby rade
w takim zestawie? :)

Ja mam pronara 82 sa z 2006 roku. Pracuje na 28 ha. Zrobiłem min 930 MTh. Prosta maszyna i jeżeli umiesz dbać o tę maszynę to wiekszych problemów z nią nie ma. Wcześniej miałem MTZ-a i też dobrze się sprawował.
W Pronarze zdecydowania poprawa jeżeli chodzi o wycieki. Odpala mi przy -25C oczywiście z podgrzewaczem, który ma założony seryjnie. Dość przyzwoity udźwig. Teraz mam przestawione na 5,5 tony.Dociążyłem go z przodu co było konieczne przy zestawie uprawowo siewnym, w którym agregat waży 1100 kg siewni 580kg + zasyp 400kg. Na ogonie ma prawie 2 tony. Także ma co dzwigać.
Dobierz mu taki bieg żeby nie kopcił a spalanie będzie zadawalające.
Teraz pewnie kupił bym inny ciągnika ale za inny z wypasem trzeba zapłacić też inne pieniądze. Komfort niestety kosztuje. Do tych maszy, które obecnie posiadam powinna być maszyna 130KM i więcej. Pług ma tak naprawdę 4 skibowy. Tylko Pronar ich nie uciągnie i jedną musiałe odkręcić. Ale z 3-trzema skibami daje radę. Co do udźwigu i obrotu pługa nie maproblemu. Nie zauważyłem, żeby olej się nagrzewał nadmiernie.
Wymiana oleju, czyste filtry, regulacja zaworów tak jak zaleca instrukcja i nie ma problemów.
O każdy sprzęt trzeba dbać. A jak będziesz go katował to najlepszą maszynę szlak trafi

W razie pytań służę pomocą

Zobacz moje filmu ja Youtube

http://www.youtube.c...u/2/uNPlt2KUWgw

http://www.youtube.c...u/4/UtM6Ib9Xwpg

http://www.youtube.c...u/3/D9y8iRlYUZU

#46 Share Maniek03

Maniek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 11:05

pronar82sa Trochę jest mi wiadomo na temat tych ciągników.Ogólnie to mnie zatyka, kiedy mama wymienić jakieś zalety.To w ogóle nie ma zalet.Za to wad to Ho Ho!!Te ciągniki są stworzone po to, by spędzać sen z powiek rolnikom.Ja się naprawdę dziwię jak ludzie to kupują?...Nie mam zielonego pojęcia jakie czynniki decydują o zakupie tych traktorów.Czy to cena tak działa,"jakość" czy prosta budowa,czy może to,że maja ogromne pokrewieństwo z MTZ...Nie wiem.Awaria to ich drugie imię.Rolnik kupuje go,przerobi 500-1000mth i myśli aha zaczyna się pieprzyć więc trzeba się go pozbyć.
I dlatego te ciągniki są sprzedawane z tak małym przebiegiem.Często siada w nich przedni napęd.Przykładowo orzesz sobie elegancko i nagle ciągnik się kopie,nie wiesz co to,czy może złapał cięższej ziemi czy kamień popadł,..wychylasz głowę patrzysz i co? Przednie koła w ogóle się nie kręcą.To elektromagnes durny...Oszczędność do jego mocnych stron też nie należy.Na 20 ha nie opłaca się kupować takiego ciągnika.Starczyłby Zetorek 7211.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share gigi

gigi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:15

pronar82sa To może powiesz jaki to elektromagnes bo ja mam 82SA i nie wiem o czym ty piszesz????????

#48 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:02

pronar82sa Racja rusek na opałuwie pójdzie bez problemu ale te zachodnie nie pójdą za nic w świecie :rolleyes:

[quote name='Maniek03' timestamp='1323165906' post='825025']
Trochę jest mi wiadomo na temat tych ciągników.Ogólnie to mnie zatyka, kiedy mama wymienić jakieś zalety.To w ogóle nie ma zalet.Za to wad to Ho Ho!!Te ciągniki są stworzone po to, by spędzać sen z powiek rolnikom.Ja się naprawdę dziwię jak ludzie to kupują?...Nie mam zielonego pojęcia jakie czynniki decydują o zakupie tych traktorów.Czy to cena tak działa,"jakość" czy prosta budowa,czy może to,że maja ogromne pokrewieństwo z MTZ...Nie wiem.Awaria to ich drugie imię.Rolnik kupuje go,przerobi 500-1000mth i myśli aha zaczyna się pieprzyć więc trzeba się go pozbyć.
I dlatego te ciągniki są sprzedawane z tak małym przebiegiem.Często siada w nich przedni napęd.Przykładowo orzesz sobie elegancko i nagle ciągnik się kopie,nie wiesz co to,czy może złapał cięższej ziemi czy kamień popadł,..wychylasz głowę patrzysz i co? Przednie koła w ogóle się nie kręcą.To elektromagnes durny...Oszczędność do jego mocnych stron też nie należy.Na 20 ha nie opłaca się kupować takiego ciągnika.Starczyłby Zetorek 7211.
[/quote

dużo się słyszy że Pronar dużo się psuje a mtz super maszyna

#49 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:26

pronar82sa dokladnie w 82sa nie ma elektromagnesu od przedniego napedu naped zalacza sie jak w mtz
sa 2 elektro magnesy ale akurat od WOM i blokady dyferencjalu
jezeli kolego uwazasz ze awaria elektromagnesu to powazna awaria to sie troche dziwie poniewaz to jest bardziej usterka

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#50 Share przemo88

przemo88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 15:57

pronar82sa witam kopiłem właśnie pronara 82A i zastanawiam się nad zakupem pługa do niego. myślałem 4*40 ale mój sąsiad mówi ze za ciężko będzie miął lepiej 4*35 wziąć. (pługi zagonowe) jak sądzicie jakie pługi polecacie.

#51 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:41

pronar82sa Mam pronara 82 sa z turem mam go od nowosci 2007roku ma przepracowane 3200mtg Nie narzekam zbytnio na niego /jak narazie to praktycznie nic sie nie psuło mialem jedynie problem z rozdzielaczem hydraulicznym zacza ciec z niego olej ale szybko sie z tym uporalem przedzwonilem do narwi zamowilem komplet naprawczy i wszystko chodzi juz rok,co do spalania to ok 10l na mtg ,urzywam go do wszystkiego orki agregatu zworzenia bel.Jak narazie nie narzekam jak na taka cene.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share kamil23

kamil23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 09:38

pronar82sa ja mam pronara 82tsa obrabia na jakis +/-40h w lecie w ciagu miesiaca robie n im w transporcie okolo 1000km po szosie z przeczepami powaznych awari nie bylo a mam go od nowosci czyli juz 6 lat jest prosty w budowie i wszystko mozna samemu zsrobic bez zbednych kosztow sasiad ma johen dera z tego samego roku zaplacil wtedy za niego 100part tys wiecej niz ja i co z tego jak jego pali wiecej niz muj przy tym samym sprzecie w tym roku poszla mu pompa od podnosnika to zaplacil chyba z 3tys a jak pytalem do mojego ile kosztuje to 400zl i sam sobie zrobie 100 pare tys za komfort zaplacic to troche przesada jesli mial bym kupowac teraz nowy traktor to napewno bym kupil pronara

Dodaj odpowiedź