Skocz do zawartości

Zdjęcie

pronar82sa

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuszt20

kuszt20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 18:46

pronar82sa Witam wszystkich zwracam się z pytaniem o
pronara 82sa otóż zastanawia mnie
dlaczego niektóre ciągniki mają tak mało
zrobionych mtg i są już na sprzedaż za około
40 tys. chciałbym się dowidzieć czy
pronar 82sa to dobry wybór na 20ha 4i5
klasy ziemi ile pali jak jest z częściami do
tego ciągnika.
pozdrawiam. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pronar82sa Dzisiaj, 13:15
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 19:38

pronar82sa ten ciagnik to generalnie złom. wiem bo mam
Spalanie całkiem niezłe potrafiłem się zmieścic w 10 litrach na ha orki. części dosyć tanie
plusy to duża masa a co za tym idzie dobry uciag i...i to koniec plusów o minusach i awariach juz gdzies pisałem

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:02

pronar82sa i znów zacznie się bitwa przeciwników ( tych co nie mają a słyszą bzdury) i tych co mają i coś o tym wiedzą... że złom to się z tobą nie zgodzę nie wiem jak jest z pronarami ale w przypadku belarusów nie ma aż takiej tragedi jaką opisujesz, to jest ciągnik nie na wystawy a do pracy w polu. osobiście posiadam 1025 mtz belarusa

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:05

pronar82sa Sam sobie przeczysz. Skoro ma Pronara i twierdzi, że to złom to chyba nie bez powodu. Czyja opinia ma być wiarygodna jeśli nie właściciela?

#5 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:08

pronar82sa Moim zdaniem to zależy od operatora jak prawidłowo powinien traktor chodzić. Jeżeli jest np. 10 operatorów do jednego ciągnika to ten ciągnik napewno sprawnie nie będzie chodzić, gdyż każdy operator jeździ wg swojego gustu.

Małorolny jestem. (106ha)

#6 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:28

pronar82sa witam
ja mam w posiadaniu pronara 82SA jak go kupilem to mial 1200 mtg +/-
teraz ma 1350 mtg uzytkuje go wlasnie na ok 20 ha ziemi klasy 4 i 3
spalanie jest wg mnie niskie bo na hektar orki wahalo sie od ok 7-10 l (przy rozsadnej jezdzie)
w transporcie 5-8 l na mtg zaleznie od obciazenia
awarie jakie w nim mialem a raczej usterki to :
pekniety przewod paliwowy
wyciek ze szpilek mocujacych kolektor wydechowy (usuniete)
wyciek z walka ataku przedniego napedu ( usuniete)
potrafil sie zapowietrzyc (uciety smog i po problemie )
mam go juz ponad rok i narazie wiekszych problemow nie ma jest ciezki i ma dobry uciag
wiec jak znasz sie troche na mechanice to wiekszosc usterek sam usuniesz (prosta budowa) a za te pieniadze polecam ciagnik tylko trzeba na dobry egzemplarz trafic a nie na zloma
czesci sa smiesznie tanie i ogolnie dostepne (przynajmniej w mojej okolicy)
i na duzego plusa zasluguje oczywiscie silnik MMZ nie moge powiedzec na niego zlego slowa (do - 10 * pali bez swiecy ) malo pali jest zrywny choc turbo nie ma i jak na 82 km to jest b. mocny
jak masz jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#7 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:33

pronar82sa piotrb@ ile masz mtg w swoim mtz??

#8 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:38

pronar82sa Nie moge zlego slowa powiedziec. Jestem wlascicielem 82sa 2005r. na twoich ha bedziesz z niego b. zadowolony ja mam 24ha. jesli sie ma 30 lub wieciej robi sie dokuczliwe lekkie ciekniecia oleju itp.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:44

pronar82sa

witam
ja mam w posiadaniu pronara 82SA jak go kupilem to mial 1200 mtg +/-
teraz ma 1350 mtg uzytkuje go wlasnie na ok 20 ha ziemi klasy 4 i 3
spalanie jest wg mnie niskie bo na hektar orki wahalo sie od ok 7-10 l (przy rozsadnej jezdzie)

Oszczędna maszyna, bez dwóch zdań :blink: .

#10 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:46

pronar82sa czyli wg Ciebie 7-10 litrow na hektar to duzo ? czy zle Cie zrozumialem ?

Edytowany przez Uziu92, 16 wrzesień 2011 - 20:48.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:59

pronar82sa niedługo nabiję 200 mtg... w wiosce jest jeszcze pare belarusów o przebiegu +3000 tys i jeżdzą bez zarzutu

#12 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 16 wrzesień 2011 - 21:08

pronar82sa to narazie zbyt wiele o awaryjności mówic nie możesz:)
chociaż nie twierdze że to złe ciągniki:)

#13 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 16 wrzesień 2011 - 21:32

pronar82sa kolego ja też jak wybierałem ciągnik to czytałem na AF o pronarach i za nic w świecie bym go nie kupił bo co drugi narzeka, a tu nagle Ojciec mi wyskakuje że kupujemy Pronara 1221A a ja za nic nie chciałem się zgodzić ale niestety nie udało mi się go przekonać i zawitał u mnie kolejny kolega ze wschodu. Byłem sceptycznie nastawiony do niego ale jestem jego najczęstszym operatorem że tak powiem w 90% i jeśli chodzi o awaryjność to jestem mile zaskoczony, miałem usterki ale to już było przy zakupie widać i spodziewałem się tego a tak to śmiga aż miło także szukaj dobrze i bierz ruska śmiało. Aha i następny ciągnik u mnie to będzie kolejny rusek :) już sam nie wiem który :)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#14 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 07:31

pronar82sa gdyby się tak psuły jak opisujecie to nikt by ich nie kupywał... a nawet jeżeli coś pójdzie niedaj boże to kosztuje to śmieszne pieniądze a nie kilka tysięcy jak w przypadku np NH lub DF

#15 Share kuszt20

kuszt20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 07:40

pronar82sa wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
bo w mojej okolicy to przeważnie są
same massey fergusony a pronar to
jak na lekarstwo a te fergusony
to jakieś cuda w tych skrzyniach się dzieją
i boję się tego brać bo tam wszystko drogie.
Mam pytanie do tego pronara bo u mnie pracował
by w 4-skibowych pługach zagonowych , prasa kostka
agregat 2.5m , kosiarka , jak myślicie dałby rade
w takim zestawie? :)

#16 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 17 wrzesień 2011 - 08:02

pronar82sa Pronare 82A stu motogodzin nawet nie zrobiliśmy i mieliśmy ponad osiem poważnych awarii;] Na jego miejsce MTZ przyszedł a w 2008 roku Belarus, w MTZ przewody paliwowe zmienione, cieknie z deka, w belarusie jeden przewód dokręcony, 1600 mtg i zero awarii, pronar to niepewny temat dla mnie, w tym przypadku musi sie popaść db sprzęt, użytkowanie ma znaczenie ale na moim przykładzie popadł nam sie hebel i tyle, nadawał sie jedynie do stania w garażu, bo tam sie nie psuł, i to nie do końca bo raz po orce pozostawiony miał problem z odpaleniem i co sie okazało, poszła pompa wtryskowa i alternator, nie wiem z jakiej parafii;]Pług 4x40 dla niego to lajt, agregat 3m by pasował, a co do prasy to odpowiedź znasz;)

Edytowany przez yahooo777, 17 wrzesień 2011 - 12:23.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#17 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 19:12

pronar82sa co do pronara to chyba jaki sie trafi jak cos bedzie felerne to caly czas sie bedzie psul a jak bedzie w miare dobry to jakos tam beda sie kola krecily czy na 5 czy na 50 HA

#18 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 18 wrzesień 2011 - 10:16

pronar82sa Dokładnie, jeden feler ciągnie za sobą resztę
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#19 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 12:05

pronar82sa u mnie nie było żadnej poważnej awari oprócz wymiany simeringa w przednim napędzie w półoście ( 10 minut roboty i 5 zł koszt :) ) a po za tym śmigam spokojnie.... wczoraj orałem 3ha na bardzo ciężkiej ziemi pługiem 4x40 i szło dobrze z predkością 6,5 - 7 km/h oraz to co zaorałem zasiałem zestawem uprawowym 2,5m opartym na bronie wirnikowej i siewniku. w tym roku na sianie ludzie c360 orzą pługiem 2 skibowym bo jest bardzo cieżko z powodu suszy ( deszczu nie było od podorywki) Mój belarus 1025 spalił 50 l na zaoranie i zasianie tych 3 ha :) tylko z tym że po orce nie bronowałem bo w przypadku mojego agregatu jest to zbyteczne... Nie powiem że traktor nic nie czuł w orce bo był mniejwięcej obciążony w 80 % ( obroty oscylowały w granicy 1,8- 2,0 tys obr/min

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2011 - 12:14

pronar82sa

czyli wg Ciebie 7-10 litrow na hektar to duzo ? czy zle Cie zrozumialem ?

W 7 litrów/ha nie uwierzę, podobnie jak 95 % użytkowników forum.

Dodaj odpowiedź