Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowa sama się doi

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 16 wrzesień 2011 - 14:03

Krowa sama się doi Witam, otóż mam taki problem odnośnie jednej krowy, która sama się doi. Jak temu zapobiec?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowa sama się doi Dzisiaj, 07:05
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 16 wrzesień 2011 - 15:36

Krowa sama się doi U weterynarzy i dealerów sprzętu są specjalne kolce wtykane do nozdrzy zapobiegające samozdajaniu, trzeba dobrać tylko rozmiar i ew. materiał z którego są wykonane (plastik lub metal).Działa- sprawdziłam.Nie przeszkadza w pobieraniu paszy.Koszt stosunkowo niewielki.

#3 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 19:02

Krowa sama się doi http://www.sklep-gre...roducts_id/8491

ja kupiłem takie i nie było już problemu
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#4 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 19:22

Krowa sama się doi To pozazdrościć, bez roboty krowa wydojona ;)

#5 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:54

Krowa sama się doi Tylko mleka też nie ma :D a te kolce to bardzo dobre rozwiązanie :D
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#6 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 16 wrzesień 2011 - 21:03

Krowa sama się doi Te kółko do nosa to skuteczne tylko jak krowa śsie inną, wtedy ja kłuje i tamta powinna sie odsunąć. Jak krowa sama się śsie to ciężka sprawa. Są jeszcze takie kantary na głowę zapinane na ścisło z długimi kolcami , ale to też nie jest skuteczne jak krowa uparta. Jedyny sposób to wiązać krowę tak, by nie mogła dosięgnąć wymienia, ale to bez sensu tak męczyć krowe i siebie. Jak ma lużno to sie położy i z kółkiem czy bez to i tak się wyssie. Można jeszcze smarować strzyki czymś gorzkim, ale to też lipa. Ja znalazłem sposób na krowę , która zjada moje pieniądze wraz z mlekiem - zafumdowałem jej wycieczke po masarni.

"KPK Kumurun Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marian40

marian40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 09:04

Krowa sama się doi

Witam, otóż mam taki problem odnośnie jednej krowy, która sama się doi. Jak temu zapobiec?

W sklepach rolnych w sprzedaży są specjalne siatki (coś w stylu stanika max:)), które zakłada się na wymię krowie która się sama zdaja lub tej, którą zdaja inna krowa. Tylko nie wiem na ile to zdaje egzamin. trzeba zapytać innych. A koszt coś koło 100zł.

#8 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 11:42

Krowa sama się doi dzięki za odpowiedź, kupiłem kolce w grene, zobaczy się czy pomoże

#9 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 16:21

Krowa sama się doi Kolce nie pomogły, narazie postoi w oborze z łańcuchem na nosie, a potem ją sprzedam na zakład i wstawię nową jałówkę :/

#10 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 12:24

Krowa sama się doi też mam taką ścierwe która sama się ssie, na nic kółka i krótkie wiązanie. Co ciekawe to przez 1,5 miesiąca gdy jest zasuszona cyca nie tknie , jak się ocieliła to zaraz po wstaniu noga do góry i sie. Spuściłem jej łomot wężem od cyklopa co i tak nic nie pomogło rano ćwiartka wydojona do zera a szczyk prawie do krwi obcyckany. Ostatnio przewiązałem ją pod ścianę tą stroną z której się zdajała na razie pomogło od dwóch dni spokój.

#11 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 16:43

Krowa sama się doi No u mnie założę łańcuch na nosa to się nie doi. Historia jest na tyle ciekawa że stał mały cielak z większym obok siebie w chlewku i po zapłodnieniu jednej z nich po kilku miesiącach nie była cielna, myśleliśmy że "zbyczała". Okazao się że mniejszy cielak ją ciągnął, a po zapłodnieniu drugiego po ocielenie sam zaczął się doić. I to właśnie te 2 zwierzaki są przeznaczone na sprzedaż :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 18 lipiec 2012 - 08:10

Krowa sama się doi Niestety , takie sytuacje się zdarzają i również myślę,że należy te sztuki wykluczać z hodowli , niech problem nie rozprzestrzenia się na następne pokolenia.Bicie nie rozwiązuje sprawy , bo nikt nie będzia "warował' przy krowie całą dobę,żeby skarcic za niepożądane zachowanie. W moim stadzie bardzo zwracam uwagę na behawior i odchylenia w zachowaniu są bezwzględnym wskazaniem do brakowania.