janusz14

śrutownik bijakowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz14    1

pilnie chcę kupić nowy śrutownik bijakowy o wydajnośc koło 1 t na godz......jest kilku producentów tych urządzeń tylko nie wiem który najlepszy......proszę o radę...i o opinie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam ja mam z firmy a Bin saco-tloczacy tone pyknie spokojnie na godzine oczywiscie na standardowych wezach silnk 11kw polecam kupisz srutownik i mieszalnik i zapominasz co to srutowanie tylko wsadam wasz do bina i ide na kawke ;)


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

jeżeli janusz14 pozwoli to dołącze sie do tematu bo sam posiadam śrutownik bijakowy niestety nie posiadam zdjęcia w którym zmielenie 10 worków zajmuje kilka godzin! nowe sita i bijaki a mimo to idzie strasznie wolno! pszenica i jęczmień mieli się całkiem sprawnie ale o owsie szkoda gadać- jak tylko puszczę trochę szybciej to odrazu zrzuca pas, szukam czegoś w miare taniego i sprawnego a nie uśmiech mi się wydawanie prawie 10 000zł na ssąco-tłoczący i mieszalnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Ile kosztuje jakiś najtańszy ssąco tłoczący i czy lepsza jest pasza dla bydła z bijakowego czy z gniotownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0

wiadomo dla bydła z gniotownika lepiej przyswajalna i wykorzystywalna jest pasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam tez śrutownik i mieszalnik z Bina i jestem z niego bardzo zadowolony ile to teraz mniej roboty przy osypce :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Niedaleko mnie (kuj-pom, powiat radziejowski) jeden facet produkuje na szeroką skalę śrutowniki i mieszalniki podobne do tych z bina, a mieszalniki nawet lepsze (mają np. dodatkową żmijkę poziomą, która wciąga bardzo szybko otręby i inne dodatki). Jest już dobrze znany w okolicy i ma swoją renomę. Cały czas ulepsza swoje produkty, a firma się rozwija. Sam mam taki zestaw i jestem z niego zadowolony. Ceny ma konkurencyjne. produkuje też piece CO z koszem zasypowym (eko-groszek).


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Masz jakieś foty, linki??

Linków nie ma bo nie ma strony internetowej, a zdjecia mogę zrobić, ale dopiero w przyszłym tygodniu (studia)


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ile mogą takie kosztowac?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

 

Dzięki ;] trzeba sie zastanowić przydał by sie taki ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Dozamech z Odolanowa, Zuptor z Gostynia robią znacznie wydajniejsze śrutowniki . Na silnikch 11kw wyciągają nawet 1,5t ale to zależy od zboża i kilku innych parametrów.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witam. Wiem że temat z 2007r ale nie będę zakładał nowego tematu. A mianowicie mam pytanie. Z jakiej odległości może ssać śrutownik ssaco tłoczący? Tzn czy pociągnie zboże od dołu np 2m pod górę?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

Ale zadałeś pytanie. Ja mam z m-rola śrutownik ssąco-tłocz. z mieszalnikiem (dobra rzecz ale nie tej firmy mieszalnik, bo badziewie)i dmuchawe ssąco- tłocz. też m -rola kiedyś wstawiłem dmuchawę na strych gdzie trzymam zboże a wąż ssawny zwiesiłem na przyczepę z ziarnkami to za chiny ciągnąć nie chciała z dołu, dziwne ale już więcej tak nie robiłem. A jeśli chodzi o twoje pytanie to zrób jeśli możesz i naprawdę ci zależy na odpowiedzi taki test a mianowicie zamontuj pasami ściągającymi swój śrutownik na łyżce od tura unieś do góry na jaka wysokość chcesz włącz i zobaczysz czy ciągnie i koniecznie nam opisz wynik doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Zadałem bo kto pyta ten nie błądzi. I po 1 nie mam gospodarstwa po 2 pytam bo chce wiedzieć. I Co takiego dziwnego jest w tym moim pytaniu?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman1    0

Panowie mam pytanie do tych którzy mają śrutowniki ssąco tłoczące bijakowe. Mama zamiar kupić śrutownik z silnikiem 11kW ale nie wiem czy mi sieć wytrzyma ponieważ mam zabezpieczenie 25Amper na esie i czy mi ten śrutownik na tym pójdzie, czy mam kupować 7,5 kW. proszę o odpowiedzi. dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Pewnie że wytrzyma bo 35 masz w pionie a 25 za licznikiem ,u mnie wytrzymuje 25 tyle że mam topikowe i zależy jaki śrutownik bo najwięcej prądu potrzebuje z BIN ale jest najwydajniejszy i u mnie chodzi

A czy wogóle są 7,5 ssące ?mi się wydaje że minimum to 11kv


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman1    0

Są śrutowniki 7,5kW z dozamechu. I mam zamiar kupić z firmy dozamech ale chciałbym 11kw bo są wydajniejsze. Może Doradziłbyś mi jakiś dobry zestaw. ja na razie jestem w tym zielony, aby wiem jacy są producenci i moce silników i chciałbym kupić jakiś dobry zestaw! na elektryce się dobrze nie znam. ale ostatnio nam linie przerabiali i nie wiem jaki jest bezpiecznik w pionie ale przy liczniku mam tą 25 esa. wcześniej miałem zwykły śrutownik taki na kamienie i przy tym mam silnik 11kw i mi chodzi jak ma cięzko to czasem wyrzuca ten bezpiecznik. Nie wiem który śrutownik potrzebuje więcej mocy bo ten na kamienie to tylko mieli ziarno, a ten bijakowy ssie ,tnie i tłoczy. a Tobie nie paliło czasem tego bezpiecznika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Jak się spali to się zakłada nowy i jedzie dalej jak wyleci na podstacji przy transformatorze to się licuje i dalej jak w pionie to się zrywa plombę zakłada nowy ,dzwoni do elektrowni i dalej miele ,nie ma rzeczy doskonałych a es jak prztyknie to do góry i od nowa ale najczęściej wyskakuje przy śrutowniku a bezp. spalił się może 2 razy do roku


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman1    0

a jakie śrutowniki mógłbyś mi doradzić? czyli będę kupował 11 kw. mam do wyboru m-roll, dozamech, i bin? a mięszalnik musi być tej samej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Śrutownik bym polecał z BIN a mieszalnik z igametu bo śruta wylatuje bez potrzeby go włączania, jedynie jak zostanie ze 2 metry to trzeba włączyć lub z dozamechu a m-rol to badziew, ta blacha na koszu itp.

I jeszcze silnik powinien być na górze bo na dole to raz że trzeba go omijać, w razie jakiejś awarii weź go przechylaj i nie zanieczyszcza się tyle


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj