Zaloguj się, aby obserwować  
Marcincc360

Jaki pług do Ursusa 1212 ?

Polecane posty

Marcincc360    70

Witam wszystkich... Jaki pług polecacie do Ursusa 1212 ? Mam słabe ziemie 4-5 klasa czasami się trafi 3. Z 5 skibowym da radę ? Pozdrawiam ;)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Ma być zagonowy ,czy obrotówka?,i jeszcze jedno dzisiaj nie patrzy się ile skib tylko jaką szerokość zabiera pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

kolego kto nie patrzy ile pług ma skib powiedz mi moim zdaniem każdy patrzy na to ponieważ im dłuższy jest pług tym ciężar jest większy opierania się na ramionach to ma duże znaczenie dla akurat takiego ciągnika jak ten bez przedniego napędu mówię tutaj o zawieszanych obrotówkach bo na zagonówkach to masz racje że się patrzy ile bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

im mniej skib tym lepiej po 1 lepiej zacząć bo krótszy a po 2 to lżej ciągnąć :) mniejszy opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@piotrb14 Mylisz się. Jeden pług 40 cm szerokości i 2*20 daje ten sam opór. Nie wiem jakiego masz dokładnie ursusa jeśli 112 konnego to 4*40 obojętnie czy obrotowy czy zagonowy a jak 120 konnego to 5*35 lub 5*38 ale z tym drugim konieczne są obciążniki na koła i z przodu ciągnika, tez obojętne jest czy obrotowy czy zagonowy ale myślę że obrotowy poderwie Ci przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

ja do 1222 haczyłem hydraulicznego atlasa 4 skibowego. radził sobie bez problemu tylko musisz mieć kpl. obciążników na przód ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

@piotrb14 Mylisz się. Jeden pług 40 cm szerokości i 2*20 daje ten sam opór. N

 

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Szerokość orki przy np 4x50 i 5x40 będzie taka sama więc teoretycznie opór też. Jednak obracana ziemia będzie podcinana przez 4 lemiesze a nie 5 i to już zmniejszy zapotrzebowanie na moc i podobnie będzie z pozostałymi elementami - odkładniami i płozami.

Kiedyś w RPT był artykuł na ten temat i badania jednoznacznie wykazały oszczędności związane z mniejszą liczbą skib przy tej samej szerokości roboczej.

Ja powiem jeszcze tyle, że pług z mniejszą ilością skib jest tańszy w zakupie i dalszej eksploatacji. Co równie ważne jest lżejszy i łatwiej zachować stabilność podłużną zestawu ciągnik i pług.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no właśnie... nawet weź do c360 podczep 4 skiby a 3 skib przy czym 4 i 3 zajmują tyle samo to z 3 będzie miał lżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A ile km powinien mieć na skibę albo szerokość orki ,jak miałem T-25 miał 25 km orałem 2razy 30 cm spokojnie szedł czyli 12 koni na skibę 30cm ,potem 60 3p 3 skiby po 30 cm miał 48 km czyli 16 km na skibę ,teraz mam ciągnik 66km ciągam 4 skiby po 30 cm dobre 16 koni ziemia średnia bez gliny moc akurat na styk bo na glinie min 20 koni na skibę 30 cm musi być tak według mnie a wam jak wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

odnośnie wielkości skiby to mniejsza jest lepsza na gliny, ponieważ wychodzą mniejsze bryły, wtedy lepszy jest np 5x30 niż 3x50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ale powiedz mi jak z takim ogonem 5 skib orać?? nawet źle zacząć... a jeśli ma czym się siać ( brona wirnikowa) to to nie ma żadnego znaczenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofkir    0

Witam wszystkich... Jaki pług polecacie do Ursusa 1212 ? Mam słabe ziemie 4-5 klasa czasami się trafi 3. Z 5 skibowym da radę ? Pozdrawiam ;)

 

 

 

ja mam ursusa 1212 i mieszkam na żuławach przy Nowym Dworze GD i tu są naprawdę ciężkie ziemie i mam pług 4 skibowy nie obrotowy tylko zwykły. Jak jest lekka ziemia to idzie jak przecinak a regulacja skiby jest na maksa rozkręcona tak jak i odchylenie pługa. A jak trafi się glina to tak na pewno nie pojedziesz nawet z blokadą i wtedy jak skręcę skibe i odchylenie pługa na minimum ustawie to jakoś jedzie. Więc nie kombinuj chłopie z 5 skibowymi bo będzie ci przód podrywać trochu. więc kup sobie 4 skibowy góra 45cm szer. byle nie obrotowy. Zaufaj mi! Ja miałem kiedyś taki przypadek że zagapiłem się i pług tak weszedł w ziemie że ramę było tylko widać to tylni tuz nie dał rady i już go nie podniósł.To tyle z mojej strony i mówie ci zaufaj mi! a wyjdziesz na dobrę.

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj