Polecane posty

misiek30m2    5

Cena saletry 34 puławskiej 1360zł

Kupowałem w poniedziałek.

Lubelskie pow.hrubieszów

Edytowano przez misiek30m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnick1992    0

Saletra amonowa z Tarnowa - 1450 zł/t

Saletrzak z Tarnowa - 1350zł/t

Mocznik - 1720zł/t

Mazowieckie okolice Płocka


Chemiczny rolnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

Zachodniopomorskie

saletra 34N Puławska-1440

mocznik-1750

polifoska5 -1800/1830

saletra z Yara 33,5N-1447

Can z Yara 27n-1296

Ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Trochę historii. Wczoraj mama chciała utylizować stare dokumenty z lat 60, 70 , 80. Po ich przejrzeniu, odnalazłem ciekawe, połączone rachunki. Żyto dostarczone w kontraktacji 25 XI 1976 r. kosztowało 459 zł za 100 kg. Natomiast saletra amonowa zakupiona 6 XI 1976 r. była wyceniona na 316 zł za 100 kg. Polifoska (również zakupiona w listopadzie 1976 r.) kosztowała 396 zł za 100 kg. W rachunku określona jest tylko zawartość czystego składnika na poziomie 56 %, więc zapewne to aktualna polifoska 6. A więc cena kwintala saletry stanowiła ok. 69% ceny zboża, a nawozu wieloskładnikowego ok. 86 %. Czy rolnikom w tamtych czasach potrzebne były dotacje? Jakaś ekonomia w tym była. Zbóż nie sprzedaje, poza kukurydzą, nawoziłem ją fosforanem amonu po 1900 zł za tonę. Za kuku otrzymałem po ok. 420 i (druga dostawa) ok. 460 za tonę (mokrej). Ciekawa proporcja. Dostanę jeszcze dopłatę do tego, której mieszkańcy miast mi pozazdroszczą, "bo on za darmo dostaje". A ja zamieniłbym się z dziadkiem i chciałbym mieć ich warunki. Przynajmniej ziemia byłaby tańsza... Eh marzenia... A aktualnie w poniedziałek płaciłem za saletrę po 1400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No wiesz ja jeszcze rok temu pamiętam wypowiedz kogoś tam z zakładów azotowych że od dłuższego czasu cena t saletry jest w granicy ceny 1t pszenicy konsumpcyjnej. Szkoda że w tym roku o tym zapomnieli...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie firma Agrolok jest firmą drogą, u lokalnych sprzedawców Saletrę w tym roku kupiłem o 65 zł/tona taniej niż w Agroloku, ale wszystko jest zależne od momentu zakupu.

 

Gdzie się zaopatrujesz w nawozy i chemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

świętokrzyskie ceny z 6.12 to nie wiem czy jeszcze aktualne saletra puł 1350,saletrzak 1220, polifoska 6jak i 8 2010 początkiem grudnia saletra po 1300 była za tydzień pytam 1350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny zakupu z piątku pow.ostrowski

saletra 1440

saletrzak 1340

mocznik 1800

lubofos 1200

lubofoska 1140

siarczan amonu 980

sól potasowa 1950

ceny brutto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Gdzie się zaopatrujesz w nawozy i chemię?

 

 

Nawozy to różnie Trans-Bor Krzynowłoga Mała , PH Agrochemik - Pułtusk - wszystko zależnie oczywiście od ceny ale ostatnio te 2 firmy zaspakajają moje potrzeby nawozowe a Trans-Bor od kilkunastu lat koncentraty/mieszanki pełno-porcjowe.

 

Środki to głównie Agro-Pest Ciechanów lub Chemirol (sporadycznie)


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Ja też kupuje w Agrochemiku Pułtusk. Dzwoniłem i się pytałem o saletrzak tydzień temu to 1260zł tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

No wiesz ja jeszcze rok temu pamiętam wypowiedz kogoś tam z zakładów azotowych że od dłuższego czasu cena t saletry jest w granicy ceny 1t pszenicy konsumpcyjnej. Szkoda że w tym roku o tym zapomnieli...

Zastanawiam się jaka będzie cena pszenicy w Lutym, bo co roku o tej porze jest najdroższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

szczerze wątpię, żeby pszenica w tym roku była na poziomie saletry... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

Saletra 34%-1450zł,Mocznik 46%-1630zł,Polifoska 6-2030zł,Plonvit R-30 litrów-195zł,ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

dmowski1939, ten ustroj ktory był w latach o ktorych ty piszesz , szlak trafił bo ceny były sztuczne a nie było faktycznego odzwierciedlenia tego w rynku surowców. jakby tak nadal było ze ci co mieli po pare ha to reszta wiekszych gospodarstw by sie nie rozwineła bo duzo ludzi zajmowalo sie rolnictwem i nikt by ci ani ara nie sprzedał. bogate panstwa oparte sa na tworzeniu pkb w uslugach i przemsyle. a w rolnictwie zatrudnionych jest przykładowo 1,5 % ludnosci;]...

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

To samo i teraz jest. W mojej wiosce od wprowadzenia dopłat bezpośrednich tez nikt nie sprzedaje ziemi. Bo trzymają dla dopłat. To jak to w końcu jest z tymi systemami dawnym i obecnym(UE) czy one się czymś różnią?

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

roltech, dzis mialem 3 klientów na zboze , z tygodnia na tydzien coraz wieksze zainteresowanie takze sadze ze jest coraz wiekszy popyt na surowiec. do 1000 zł/t pszenica moze dojsc.

Coś w tym kolego jest. Od 2002 roku nanoszę sobie na kartkę papieru, w formie wykresu cenę pszenicy. W tym roku (kwiecień) wykres wyszedł poza kartkę, śmiałem się wśród znajomych że będę musiał dokleić kartkę z góry jednocześnie sam temu nie dowierzałem, a jednak wyszedł. Nie pomyślałem wcześniej żeby tak samo zrobić w odniesieniu do cen rzepaku i nawozów. Jak w prasie rolniczej spotykam wykresy cen nawozów i porównuję je ze swoim wykresem, to widzę że wykresy cen nawozów są jakby "cieniem" mojego wykresu cen pszenicy. Niestety nie mam możliwości zeskanowania swojego wykresu.

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

czyli zboże zdrożeje?? sam mam około 100 ton pszenicy parametry łapie i nie wiem co robic w tej chwili elewator płaci za konsumpcje 780 netto

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Arturos21, jezeli jest coraz wieksze zainteresowanie to wynika ze hodowla sie opłaca bynajmniej swinie (5,30zł + vat) mowie o zbozu paszowym , a jezeli paszowe coraz lepiej placi to i konsumpcyjne idzie w cene.

andzin, tylko ze czasy powojenne wygladały inaczej niz obecne była przeciez bieda i ogolny głód w czesci europy. dążono do tego aby rolnictwo było jak najbardziej opłacalne aby wyzywic ludnosc nie liczac sie za wiele z kosztami. i kiedys z 2 ha ziemi skromnie ale dała rade wyzyc rodzina kilku osobowa. w obecnych czasach trzeba miec przykladowo 12 ha a nie 2 i zyje sie rowniez skromnie. kolego daleko szukac wystarczy spojrzec na obecny kryzys, skad sie wział ? ano stad ze ludziom w europie zyje sie dobrze ale to wszystko na kredyt panstwa. i w koncu nie da sie tak bez konca. tak samo było z dawnym rolnictwem był przełom ze ludzie zarabiali fortuny na rolnictwie rozwijali sie kiedy mieli swoj moment i teraz jakos im sie wiedzie ale taki system musial upasc bo panstwo nie jest w stanie wiecznie ,,dokładac''.

Edytowano przez Matey
post nie na temat, po raz kolejny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

na Matifie dziś jakiś ruch, Tomaszpa1 trochę nie w temacie jesteś, zywiec 6,1zł netto,

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

farmermf, nie interesuje sie w cenach swin bo to nie moja branza mowie tylko co słyszalem od goscia ktory był po zboze. i mowil ze po tyle sprzedał tydzien temu. jak drozeja swinie to widze ze trzeba bedzie cene zboza do gory podnosic:)

 

tydzien temu były własnie 5,40 bo sprawdzalem teraz na rolpetrolu

Edytowano przez Matey
post nie na temat, po raz trzeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

trzoda dzis była po 5,9 zł netto. wiec zboże jeszcze będę magazynował. Co do tematu to jeszcze mocznik jest po 1720 brutto polifoska 6 2030 też brutto

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Dzisiaj dzwoniłem do gościa zapytać się o saletrę, a on mi na to że można zamówić na luty dopiero, cały styczeń już zamówiony, a cena to ok. 1300 zł/t netto, mocznik 1500 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

po 1300 netto to cos tanio by było chyba ze przewiduje obnizke bo jzu od miesaca sresnia jest ponad 1350 netto.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj