Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu!

galeria
Ceny uszczelek
Zdjęcie

Ceny nawozów

8228 odpowiedzi na ten temat

#1901 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:29

Ceny nawozów

Lukasz,niczym nie poprawiaj, zadbaj tylko o glebe.Daj zyc mikroorganizmom,nie katuj ich nadmiernie chemia.One wszystko naprawia.

do kolegi Farmer:jesli chcesz to tak trzymaj,gwarantuje Ci ze wkrotce,z roku na rok przy tym samym nawozeniu bedziesz mial coraz slabsze plony.

do kolegi Farmer:jesli chcesz to tak trzymaj,gwarantuje Ci ze wkrotce,z roku na rok przy tym samym nawozeniu bedziesz mial coraz slabsze plony.

Coś tak czuje że ja kolego dłużej sieje i zbieram i ci nawet powiem że co roku to i więcej nawet.Chyba nie myślisz że od 15lat sieje same zboża. I wracając do tematu zmniejszając npk plon nie urośnie no chyba że idzie po 60t obornika co roku no, ale ja takiego nawozu niestety nie posiadam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 14:50
  •  

#1902 Share krzysio58

krzysio58

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:32

Ceny nawozów Ok Farmer,powodzenia.

#1903 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:45

Ceny nawozów Bierzesz dopłaty na rolnictwo zrównoważone? To i tak masz tam ograniczenia w dawkach nawozów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#1904 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:48

Ceny nawozów Właśnie do mnie dotarło że jakiś nie normalny jestem bo rozsiewam nawozy. :o Przecież dolistnie mogę wprowadzić 5cio krotnie droższy PK w ilości po 60 kilo czystego składnika. :lol:
@Silva zgadza się 150kgN.
Siarczan magnezu 23mg 2050zł brutto 23%vatu.

Edytowany przez farmermf, 22 luty 2011 - 17:50.

#1905 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:54

Ceny nawozów

Lukasz,niczym nie poprawiaj, zadbaj tylko o glebe.Daj zyc mikroorganizmom,nie katuj ich nadmiernie chemia.One wszystko naprawia.

Większych idiotyzmów jak żyje nie słyszałem. Naczytałeś się XIX-to wiecznych publikacji pozytywistycznych dotyczących kształcenia chłopów i probujesz na siłę nimi zainteresować innych? Myślisz, że skoro to forum rolnicze to siedzą tu półgłówki? Degradacja gleby – OK., ale większych kretynizmów na temat „niewapnowania” i „nienawożenia” nie słyszałem. Nie kompromituj się i nie wypisuj takich nawiedzonych herezji, bo ojcowie chemii rolnej przewracają się w grobach.

#1906 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:56

Ceny nawozów a ile procent pola trzweba przeznaczac na inna uprawe np straczkowe lub QQ aby uzyskac doplaty do rolnictwa zrownowazonego

#1907 Share krzysio58

krzysio58

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:56

Ceny nawozów Do silwa:nie biore,zby duzo ograniczen.Stosuje poplony,zero PK azot glownie dolistnie, naprzemiennie z opryskiem mikrobiologicznym.Zaprzestalem stosowania tzw odzywek bo nie umywaja sie do mikrobiologii.

#1908 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:03

Ceny nawozów Wiedziałem że to ekolog, z taką produkcją na pewno nakarmimy świat. Chwasty rozumiem usuwasz ręcznie?

#1909 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:08

Ceny nawozów ja przyznaje sie bez bicia ze 3 lata nie stosowalem nawozenia PK tylko wapno , nawozenie Azotem i odrzywki .
w tym roku wracam do PK bo próby gleby pokazaly ze zasobnosc w PK jest srednie lub male ale spadku w plonie jeszcze nie bylo

#1910 Share krzysio58

krzysio58

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:08

Ceny nawozów Farmer:czy wspomnialem cos o nienormalnosci?Powiem Ci tylko ze w zeszlym roku np na nawozy wydalem 7.3tys zl na 52 ha.Srednio zebralem troche ponad 4 tony.Klasa gleby 4-5.Od 26 lat tylko zboza.Plon byl niegorszy niz w roku poprzednim mimo zlych warunkow.Mnie to wystarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1911 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:13

Ceny nawozów owies to możesz se siać na nawożeniu dolistnym, ale chyba o produkcji rzepaku czy też wysokojakościowej pszenicy konsumpcyjnej lub buraku to ty nie masz pojęcia.

#1912 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:13

Ceny nawozów Nic nie mówcie rolnictwo ekologiczne jest nieźle finansowane :P
Zrównoważone fajna rzecz.

#1913 Share krzysio58

krzysio58

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 22 luty 2011 - 19:06

Ceny nawozów Takiej dyskusji z Toba nie bede podtrzymywal.Jestes najlepszy w swoim fachu.Duze uznanie.

to bylo do Farmer

Czarna Mambo nie denerwuj sie.Ja osobiscie ciesze sie ze ojcowie chemii rolnej w koncu sa w grobie.Nie dali rady pogrzebac rolnictwa.Zapewne wiesz ze w czasie wojny trupy ludzkie posypywano wapnem zeby bakterie na nich nie mogly sie rozwijac.Mniej wiecej wapno to samo robi w glebie.Fakt-podnosi ph ale przy okazji niszczy mikroorganizmy.Nie jestem ekologiem,ale nie pozwole ograbiac sie koncernom chemicznym.Tak samo jak nie lubisz chemii w pieczywie i miesie,tak samo gleba nie znosi jej w sobie.

#1914 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:50

Ceny nawozów Wszystko co napisałeś można przyjąc, można przyznać że zrobiłeś to dość sensownie i logicznie. Przekreśliłes kompletnie opinię o sobie poglądami na temat wapnowania, o nawożeniu nie wspominająć. Odpowiedz mi na jedno pytanie, a będzie wiadomo jaki poziom wiedzy reprezentujesz - choć wydaje mi się, patrząć na twoje poglądy, że to pytanie retoryczne- Co w największym stopniu wpływa na proces zakwaszenia gleby??

#1915 Share krzysio58

krzysio58

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 23 luty 2011 - 05:09

Ceny nawozów Uczono mnie,ze za zakwaszanie gleb odpowiedzialne sa glownie kationy Ca i Mg ktore np pod wplywem opadow atmosferycznych przemieszczaja sie w glab profilu glebowego.Dorzucano do tego jeszcze kwasne deszcze (efekt dzialalnsci czlowieka)i stosowanie nawozow (np mocznik i siarczan amonu)zakwaszajacych.Probowano uczyc nas i wielu z nas dalo sie do tego przekonac ze wystarczy zwykla matematyka:masz kwasna glebe-dorzuc wapna,brakuje NPK-bardzo prosze -mamy pelna game nawozow,cala tablice Mendelejewa.Nie brano natomiast pod uwage tego ze gleba to zywy organizm w ktorym zyja i pracuja drobnoustroje i ze to one umozliwiaja roslinom pobieranie substancji odzywczych.Miniony wiek to wiek chemii rolnej,aktualny bedzie nalezal do mikrobiologii.Panaceum na wiekszosc chorob czlowieka to antybiotyki, tylko ze po ich zastosowaniu czujemy sie zle,dlaczego?Min dlatego ze zabijaja w nas cala flore bakteryjna.Co w koncu stwierdzono?Trzeba ja odbudowac.Czym ?Ano lactobacillusem.Stad w aptekach tyle preparatow go zawierajacych ,stad taka reklama jogurtow zawierajacych L casei.Zgadzam sie,nalezy je pic bo fakycznie walcza z patogenami przewodu pokarmowego,tyle tylko ze taki sam efekt tylko za znacznie mniejsze pieniadze uzyskamy pijac zwykle kwasne mleko.Tego juz farmacja i reklamy nie mowia bo wiedza ze juz nas odmozdzyly i ze wierzymy tylko w to co widzimy.To samo dzieje sie w glebie.Stosujac srodki ochrony roslin (SOR) stopniowo zabijamy drobnoustroje-i patogenne,i pozyteczne dla nas.Dlaczego stosujac fantastycna chemie fantastycznych firm co roku mamy te same choroby w zbozach?Cos jest nie tak.Zaburzylismy rownowage biologiczna gleby,przewage uzyskaly w niej patogeny a wiec te bardziej agresywne wobec innych, do tego chorobotworcze.Znam wiele gospodarstw nawet na Zulawach gdzie wyniki badan prob gleby stwierdzaja ze ph zawartosc npk i innych jest ok a gleba rodzi mniej i mniej. Dlaczego?Bo zawartosc prochnicy jest zbyt mala.Dlaczego?Bo zaniklo w glebie zycie biologiczne.Trzeba zaczac leczyc glebe a nie rosliny.Gdy ona bedzie ok rosliny sobie poradza.Dlatego robie sobie opryski mikrobiologiczne stosuje je naprzemiennie z malymi dawkwmi azotu dolistnego i mam w nosie co mowia autorytety w dziedzinie chemii rolnej.Dla zamieszania w temacie podpowiem ze kiedys myslano ze Slonce kreci sie wokol Ziemi, a potem,nie bez oporow, zgodzono sie ze jest inaczej.
Do Czarnej Mamby:zebym byl dobrze zroumiany-wymywanie kationow powoduje ze w glebie obniza sie ph.Tak dzieje sie w glebie zdegenerowanej nasza dzialalnoscia tzn w glebie w ktorej jest tylko 1500 kg drobnoustrojow w 1 ha.W glebie ,ktora nie jest wyzylowana intesywnoscia produkcji a wiec w tej wktorej stosuje sie chemie zdroworozsadkowo,jest 30 000 kg drobnoustrojow,ktore nie dopuszczaja do ich wymywania.

Nie piszemy posta pod postem!

Edytowany przez milanreal1, 23 luty 2011 - 18:19.

#1916 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 23 luty 2011 - 07:09

Ceny nawozów Uzywaj opcji EDIT, nie dubluj postów.

U nas Polifoska 8 1700 zł/t

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1917 Share krzysio58

krzysio58

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 23 luty 2011 - 07:14

Ceny nawozów Z utesknieniem czekam na opinie ze mam nie po kolei w glowie ze jestem ekolog i plote bzdury.

#1918 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 luty 2011 - 07:25

Ceny nawozów Wywody dotyczące bakterii kwasu mlekowego możesz sobie przeprowadzać na stronach zdrowego żywienia. Gospodarstwo to nie organizm. Czasy są jakie są i każdy nastawiony jest na maksymalizację produkcji. Przy dzisiejszych cenach nikt nie ma miejsca na filozofowanie i próby innowacji. Twoje przechwałki mogą mieć pokrycie w zyskach w takich latach jak ten. Ciekawe jak śpiewałeś jak owies był po 170 zł/t? Nie będę wspominał o hipotetycznych skutkach podejścia wszystkich rolników do twojego sposobu uprawy, bo to skutkowałoby przeciwieństwem nadprodukcji. Tematu produkcji roślin przemysłowych i technologicznych też nie będę poruszał, bo pewnie swoimi metodami bijesz rekordy wydajności i jakości.

Mnie uczono że głównym źródłem zakwaszenia są jony wodoru, a co za tym idzie rozkład materii organicznej, oddychanie roślin, inne naturalne procesy o których nie chce mi się pisać. Dopiero w dalszej kolejności są nawozy i kwaśnie deszcze. Biorąc pod uwagę powyższe, każdy rolnik, czy to produkujący intensywnie czy ekologicznie nie przeskoczy naturalnych procesów zakwaszania gleby. Swoją odpowiedzią udowodniłeś tylko, że masz niekompletne informacje, a twoja teoria dotycząca wapnowania legła w gruzach. Chciałbym zobaczyć twoje wypociny na polu i to ja życzę „powodzenia”. Z mojej strony - koniec dyskusji.

PS w życiu ci nie wyszło z tworzeniem teorii na wyższym szczeblu edukacji, że te swoje bzdury przelewasz na rolniczym forum?

#1919 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 luty 2011 - 07:49

Ceny nawozów Widzisz @Blackmamba, i po co kupiłeś rozsiewacz do wapna? Pozabijasz grudkami wapna wszystkie mikroorganizmy. :lol:
Polofoska6 1730 a import kupiłem za 1600 skąłd jak w 6.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1920 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 luty 2011 - 10:11

Ceny nawozów Oj zamiast sie kłucić powinniście sie od siebie uczyć. Może akurat jest coś co można poprawić ekologicznie w systemie konwencjonalnego rolnictwa.