Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8180 odpowiedzi na ten temat

#1781 Share simont

simont

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 luty 2011 - 20:52

Ceny nawozów Dokładnie jak pisał kolega, trzeba się zgadać z sąsiadem tak żeby zamówić dostawę całosamochodową (24 tony), wtedy towar jedzie bezpośrednio z fabryki czy w przypadku importu z miejsca przeładunku. a towar wyszukujecie dzwoniąc po największych dilerach nawozowych np. lechpol-szubin, ampol .... itd ( numery macie na stronach internetowych)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 07:51
  •  

#1782 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 08 luty 2011 - 21:33

Ceny nawozów saletra-118
saletrzak-117
Tylko spokój może nas uratować....

#1783 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 08 luty 2011 - 21:45

Ceny nawozów Saletrzak a saletra - ceny podobne, a azotu o 7kg N/100kg mniej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#1784 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 09 luty 2011 - 08:22

Ceny nawozów Nie jestem taki pewny czy jeśli weźmiecie cały samochód to w fabryce Wam sprzedadzą. Ale cene napewno można wtedy lepiej targować. A tak zapytam to którzy producenci sprzedają bezpośrednio. Bo z tego co słyszałem że w puławach nie ma co o tym marzyć.

#1785 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 09 luty 2011 - 08:59

Ceny nawozów RSM sprzedadza bez problemu,nawet mam maila z Puław o cenie i o warunkach płatności.Maila wysyłałem rok temu ale mysle ze warunki sprzedazy sie nie zmieniły.RSM32 na miesiąc marzec 2010 kosztował 735 zł netto

Edytowany przez SAUTER, 09 luty 2011 - 09:03.

#1786 Share simont

simont

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 luty 2011 - 09:17

Ceny nawozów Kolego źle mnie zrozumiałeś, żadna fabryka nie sprzeda towaru bezpośrednio rolnikowi, musisz zamówić u dilera, który ma kontrakty w zakładach. Chodziło o to że biorąc cały samochód od dilera (24 tony) towar jedzie bezpośrednio od producenta a nie z punktu dilera, jeżeli towar bierzesz z punktu handlowego diler ponosi dodatkowe koszty, które przekłada na cenę nawozu ( cena towaru + koszt transportu do punktu + koszt utrzymania punktu + marża).

#1787 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 09 luty 2011 - 09:55

Ceny nawozów

Już chcesz siać? Nie ryzykuj, zima powraca

W Niemczech już posiali na rzepak, ja na drugi tydzień będe siał saletrosan na rzepak, a że zima wraca to dobrze bo inaczej w pole nie wjadę ...

#1788 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 09 luty 2011 - 10:06

Ceny nawozów No to to rozumiem. A jakie ilości rzeba brać by zamawiać z fabryki tak jak właśnie dilerzy? Czy do tego potrzebne są po prostu dojścia?

#1789 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 09 luty 2011 - 10:26

Ceny nawozów Panowie a ile kosztuje siarczan magnezu?

#1790 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 09 luty 2011 - 11:04

Ceny nawozów Przecież, ta cena mocznika nie ma jakiejkolwiek agrumentacji, w piatek przywiozlem 200 kg do obory po 1140. 1500!w kilka dni przeciez to czysta spekulacja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1791 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 09 luty 2011 - 11:16

Ceny nawozów DO: silva

Kontrakty z fabrykami na odbiór podpisywane co rok lub co pół roku.

I tak:

WŁOCŁAWEK: około 3000t rocznie -> można zmieszać -saletrzak, saletra
PUŁAWY: około 1200t rocznie -> jeden asortyment
POLICE: nie pamiętam, ale tam było jakieś 20-30tysięcy ton rocznie.

ITP ITD...

Składa się ofertę w fabryce. Oni rozpatrują wszystkie oferty które dostali, wybierają największe i tych z największymi możliwościami finansowymi.

Pod uwagę jest także brana: zdolność i powierzchnia magazynowa, możliwości transportowe - własne samochody, zdolność finansowa...

Takze temat nie jest takie prosty...

Jeszcze jedna sprawa: trzeba na początku kontraktu wpłacić 10% wartości kontraktu...

Czyli np podpisując kontrakt w czerwcu z Włocławkiem na saletre 3000ton x 700zł tona = 2 100 000zł... trzeba wpłacić 210tysięcy... a potem przy każdym odebranym transporcie płacimy od razu, albo z terminem i wtedy doliczany jest jakiś procent za okres płatności....

Dystrybutorzy sprzedający nawóz na tiry przeciętnie zarabiają około 20-30zł na tonie. Dalej dystrybutorzy sprzedający na placu rolnikom na tony mają około 50-100zł/t. Tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że muszą za nawóz płacić, zamrażać pieniądze, transport, rozładunek, załadunek klientowi, utrzymanie firmy, pracowników... także to nie jest taki raj jak się niektórym wydaje....

Edytowany przez LUKARD, 09 luty 2011 - 11:18.

www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

#1792 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 luty 2011 - 11:30

Ceny nawozów

RSM sprzedadza bez problemu,nawet mam maila z Puław o cenie i o warunkach płatności.Maila wysyłałem rok temu ale mysle ze warunki sprzedazy sie nie zmieniły.RSM32 na miesiąc marzec 2010 kosztował 735 zł netto

Nawet jeśli sprzedadzą to jest jeszcze sprawa transportu.W naczepę tego nie wlejesz. Choć wątpie by dało się z nimi dogadać na handel jednym autem.

Edytowany przez farmermf, 09 luty 2011 - 11:30.

#1793 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 09 luty 2011 - 11:34

Ceny nawozów do: savas

niekoniecznie spekulacja....

ktoś kupił sporą ilość mocznika w październiku po niskiej cenie... i sprzedawał cały czas na tej samej marży...

Kupiłeś końcówkę, w tym czasie przyszła nowa dostawa ze stycznia/lutego i już jest taka cena..... co miesiąc od września nawozy w fabrykach drożeją około 50zl/tona....

#1794 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 09 luty 2011 - 11:39

Ceny nawozów No to skąd najtaniej kupować ilości samochodowe oraz kto tak naprawde jest dystrybutorem a nie kolejnym pośrednikiem.

#1795 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 09 luty 2011 - 11:54

Ceny nawozów

Nawet jeśli sprzedadzą to jest jeszcze sprawa transportu.W naczepę tego nie wlejesz. Choć wątpie by dało się z nimi dogadać na handel jednym autem.

Witam Pana,

W nawiazaniu do Pana zapytania przedstawiam poniżej aktualną na dzień dzisiejszy (12.03.2010 r.) cene nawozu płynnego RSM 32%N.
Cena netto w złotych za tonę produktu - z dostawą + VAT.

RSM 32 % N (nawóz płynny) - dostawa samochodowa (CPT odbiorca) - 735 zł + VAT 7% - 100% przedpłata

24 tony RSM 32% N z dowozem autocysterną - 735zł x 24 = 17 640 zł netto + VAT 7 %

Taką otrzymałem odpowiedz,więc chyba mozna.Dostawa to w moim przypadku woj.opolskie

#1796 Share simont

simont

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 luty 2011 - 12:06

Ceny nawozów Silva wchodząc na strony producentów azotu w polsce ( Anwil Włocławek, ZA Puławy, ZAK Kędzierzyn Koźle, ZA Tarnów, ZCh Police) masz wypisane listę dystrybutorów tych producentów (musisz poszperać), ponadto największe firmy nawozowe posiadają też w swojej ofercie azot importowany, który jest tańszy. I niezależnie od kogo kupujesz w Polsce nawóz w ilościach 24 tony, czy to jest lechpol, ampol, osadkowski, chemirol, blending,rolnik, agro-sieć, flora itp itd starają się spinać towar bezpośrednio z fabryki do rolnika pomijając swoje oddziały. i dokładnie jak kolega mówił, to nie jest taki raj jak się wszystkim wydaje, dystrybutor musi odbierać kontrakt w maju czaerwcu i lipcu, wtedy kiedy towar nie idzie. pozdrawiam

#1797 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 09 luty 2011 - 12:52

Ceny nawozów mocznik-1460
saletra-1100
hydrocoplex 2200
polifoska 6 1760

#1798 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 09 luty 2011 - 16:18

Ceny nawozów Silva - liste dealerów tak jak napisał simont masz na stronie producenta.

Natomiast nie jest to odpowiedzią na pytanie skąd kupować najtaniej... Ja nie jestem bezpośrednim dystrybutorem, ale wiele razy było tak, że kupiłem np 3 tiry saletry na początku stycznia, u siebie na placu sprzedałem 2, został mi jeden w połowie lutetgo... cena była już wyższa, dystrybutorzy podnieśli ceny, a ja na tej samej marży byłem w stanie zaoferować nawóz taniej niż dytrybutorzy...

Np w tej chwili mam sól potasową w cenie której nie dostaniesz od żadnego dystrybutora... kupiłem ją pod koniec grudnia gdy była jeszcze tańsza...przez styczen/luty zdążyła podrożeć.. nawóz przez ten czas podrożał, a ja mogę go sprzedać taniej...

Także nie ma jednej firmy która zagwarantuje Ci te same ceny... Bardzo często dystrybutorzy handlują między sobą... Dealer "A" który w danym miesiącu nie ma już mocznika, często kupuje go od Dealera "B" i dopiero dalej sprzedaje...

Witam Pana,

W nawiazaniu do Pana zapytania przedstawiam poniżej aktualną na dzień dzisiejszy (12.03.2010 r.) cene nawozu...

Wiadomość z ubiegłego roku... Na obecną chwilę PUŁAWY mają wyprzedaną całą produkcję do końca kwietnia, także nie sądze żeby można było tak sobie kupić..

A po tej cenie to kupiłbym dwie cysterny RSMu.... proszę o numer i namiar na autora tego maila.

No to skąd najtaniej kupować ilości samochodowe

Mam na to pomysł... ale rozwinę to później bo nie mam teraz czasu.

#1799 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 luty 2011 - 16:32

Ceny nawozów

Witam Pana,

W nawiazaniu do Pana zapytania przedstawiam poniżej aktualną na dzień dzisiejszy (12.03.2010 r.) cene nawozu płynnego RSM 32%N.
Cena netto w złotych za tonę produktu - z dostawą + VAT.

RSM 32 % N (nawóz płynny) - dostawa samochodowa (CPT odbiorca) - 735 zł + VAT 7% - 100% przedpłata

24 tony RSM 32% N z dowozem autocysterną - 735zł x 24 = 17 640 zł netto + VAT 7 %

Taką otrzymałem odpowiedz,więc chyba mozna.Dostawa to w moim przypadku woj.opolskie

Być może kolego, ale ja popier...ł takie promocje prosto z fabryki bo ja poprzez pośrednika brałem auto z dostawą do domu rsm 32 z dnia 9.03.2010 z ceną płatności 14dni 700 netto, a koleine auto z dnia 9.04.2010 z ceną 710netto. Także mit o braniu prosto z fabryki pozostaje dalej mitem. Nasze zamówienie 1 czy 2 auta nic nie znaczy w fabryce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1800 Share kromo

kromo

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 luty 2011 - 17:20

Ceny nawozów

No to skąd najtaniej kupować ilości samochodowe oraz kto tak naprawde jest dystrybutorem a nie kolejnym pośrednikiem.

Moim zdaniem trzeba poprostu szukać aż znajdziemy tanio. Często lokalni dealerzy maja stare TANIE ceny, dopuki nie wysprzedadzą zapasów. trzeba szukać wszędzie. Dlatego stwotzyłem dla was platformę Nawozeo. Mam nadzieję ,że za jakiś czas bedzie tam o wiele więcej ogłoszeń, także lokalnych dealerów. w tej chwili 400+ w lutym chcę dojść do 1000 ogłoszeń. jesli macie jakieś wskazówki co zmienić , co ulepszyć , to byłbym wdzięczny. pozdrawiam
NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY