Polecane posty

marti565    2
w d**ę niech się pocałują te zakłady ;)

 

może rolnicy kupią ale na bank mniej, każdy w tym roku się nauczy lub już nauczył liczyć.

 

wie ktoś po ile stoi teraz fosforan amonu i kemira power corn??

masz racje kupia mniej z powodu duzych cen nawozów i środków produkcji a niskich cen produktów pochodzenia zwierzęcego i roslinnego. Fakt dopłaty troche zmienia sytuację ale jezeli ktoś ma kredyt i za mleko dostaje coraz mniej to i tak odda do banku. Jedynie mozemy czekac az sytuacja sama sie zmieni na lepszą.

P.s fosforan amonu jak u mnie jedyne 3150 :angry: dla porównania rok temu 1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
"Kolejne zakłady chemiczne ograniczają produkcję. Tym razem padło na Zakłady Azotowe Puławy, które wytwarzają teraz o 30% mniej. Zdaniem zarządu, to efekt spadku zamówień na rynku chemicznym, będący skutkiem kryzysu finansowego.

Wcześniej swoje instalacje wyłączyli europejscy potentaci w produkcji mocznika i amoniaku. Zaprzestały produkcji włoskie, francuski i holenderskie zakłady należące do Yara. Na "pół" gwizdka produkuje BASf w Lydwigshafen.

Kryzys w ciężkiej chemii pojawił sie w bardzo dobrym roku. Nowy rok obrotowy 2008/2009 Z.A. Puławy rozpoczęły świetnymi wynikami finansowymi. Spółka zarobiła ponad 157 mln zł, czyli czterokrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Szczególnie dobre wyniki odnotowano w segmencie produktów nawozowych."

 

Artykuł z "Tygodnik rolniczy" wydanie nr 48 2008r

 

Znalazłem jeszcze takie coś

http://www.polifoska.pl/lang-pl-module-DobryPlon.html

 

Wynika z tego Promocja rzędu około 10%. Tylko że trzeba z niej skorzystać do końca stycznia 2009. Czyżby w ten sposób zakłady chciały zmobilizować rolników do zakupienia nawozów? Hmm... A co jak mało kto z tego skorzysta? Czyżby jakieś zauważalne obniżki? wg mnie tak. Jak taka forma promocji nie podziała to a lutym możemy spodziewać sie znacznych obniżek cen nawozów ;) .

 

Znając szczęście to jak większość rolników otrzyma przyspieszone dopłaty to i tak pojadą kupić nawóz.... i do końca stycznia większość gospodarzy będzie już miała go w magazynach.

 

@kat Zakłady azotowe Włocławek (ANWIL) tez upadły... To wszystko wina rządu bo jak byłoby stać na nawóz to by kupił...

 

W radiu jak uslyszałem to sie zdziwilem

Wczoraj przed godz 23 mówili...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My w tym roku ograniczylismy nawozy wieloskladnikowe do zera. Tylko wapno i Saletra Can. No niestety po takich cenach nie bede dokladał do interesu. A omowiony wczesniej Kryzys w ciezkiej chemii to nie wina nikogo tylko samych zakladow ,tak ceny wywindowac to zbrodnia normalnie. Ale teraz beda miec nauczke. Ja mam duzo obornika i 500 ton ziemi po pieczrkach. Jakos dam sobie rade w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

Witam:) Moja mama prowadzi punkt z nwozami i powiem wam ze nawozy nie stanieja,a beda drozaly jak to zawsze bywalo. Juz zaczyna sie ruch w interesie bo ludzie dostaja deczyzje o doplatach i kazdy zaczyna sie interesowac cenami i kupowac. ceny jakie sa u nas :

saletra - 120

saletrzak,salmag - 110

unifoska 02 - 136

tarnogram( stara nazwa grantar) - 158

siarczan amonu - 90

wap-mag - 28

mocznik - ok 170

 

ceny z miesiaca na miesiac ida w góre ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

My tak samo w tym roku zeszliśmy do zera z PK poszło jedynie wapno, azot mam kupiony jeszcze w sierpniu po bardzo korzystnej cenie. Ale przy takiej sytuacji na rynku będziemy ciąć co się da. I z tego co widziałem to bardzo duże gospodarstwa w okolicy zrobiły podobnie jak Ja więc na 99% zakłady robiące PK dostanę po kościach. Co do azotowych to na pewno tez ich sprzedaż spadnie znacznie. Każdy 3 razy przeliczy zanim posieje. Wczoraj przeglądałem jakieś forum niemieckie i tam tez ludzie psioczyli na ceny nawozów. A tak swoją drogą to przyszła Mi wczoraj do głowy taka myśl że skoro Unia tak ochoczo sprowadzała zboża np Ukrainy czy Rosji to dlaczego nie można u nich bez cła kupować np saletry jak to było wcześniej?? Może moje rozumowanie jest nielogiczne ale skoro kupować wolne produkt to dlaczego na półprodukt jest cło??? Czyżby jakieś mocne lobby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Witam:) Moja mama prowadzi punkt z nwozami i powiem wam ze nawozy nie stanieja,a beda drozaly jak to zawsze bywalo. Juz zaczyna sie ruch w interesie bo ludzie dostaja deczyzje o doplatach i kazdy zaczyna sie interesowac cenami i kupowac. ceny jakie sa u nas :

saletra - 120

saletrzak,salmag - 110

unifoska 02 - 136

tarnogram( stara nazwa grantar) - 158

siarczan amonu - 90

wap-mag - 28

mocznik - ok 170

 

ceny z miesiaca na miesiac ida w góre ;) pozdrawiam

 

 

nie stanieją to i rolnik nie kupi :) :)

 

u mnie o tej porze zawsze było 15t nawozu rocznie kupowane (na 12ha swojej ziemi i 10ha dzierżaw)

 

 

A co Ty myslałes ze wszyscy są tacy naiwni i zaraz Ci kupią?

Z kilkoma osobami gadałem co maja w granicach 80ha to pokupowali, ale Ci mniejsi to jeszcze nic...

A Ty myslisz ze jak chłopków postraszysz w sieci to zaraz bedą Ci nawózy kupować?

juz nie raz tak bylo kogos nie było stać i odwlekał do wiosny... i staniały....

 

a My w tym roku nagnoilismy ze 7ha, w zeszłym też cos okolo 5ha było nagnojone, jeden rok sie wytrzyma...

 

 

 

A mi sie wydaje ze jeszcze bedą drogie przez jakis czas bo dilerzy sobie zapasów narobili z myslą ze zarobią jeszcze, a teraz muszę sie pozbyc jeszcze te drogie...

 

 

Robliliśmy próbę zawartosci skladników w ziemi pod buraki

N- b.wysoka

P- b.wysoka

K- b.wysoka

Kwasowość zasadowa,

do tego jeszcze była gorczyca na poplon

Dolistnie sie potem da ze 2-3 dawki asashi i cos bedzie :)

 

ktos pisał:

Nowy rok obrotowy 2008/2009 Z.A. Puławy rozpoczęły świetnymi wynikami finansowymi. Spółka zarobiła ponad 157 mln zł, czyli czterokrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Szczególnie dobre wyniki odnotowano w segmencie produktów nawozowych."

 

no jasne ze wiecej zarobili bo dilerzy sobie zapasy robili, które mają do tej pory :) :)

 

 

he, bo dopłaty ruszyły to od razy każdy skory całe dopłaty wywalić w nawozy... nie ma innych wydatków tylko nawozy....

 

A K***A BYŁOBY STAC ROLNIKA TO BY KUPIŁ, A ZE NIE STAĆ TO CHYBA WINA RZĄDU NASZEGO...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tak jest myślą ze człowiek dopłaty dostanie to nawozu kupi od razu moje dopłaty na życie pójdą a na nawóz trzeba kredyt wziąśc .poj.... kraj !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

nie stanieją to i rolnik nie kupi ;):)

kupic trzeba,bo jak nie kupisz to szkoda tych maszyn meczyc jak efektu nie bedzie.

 

 

A co Ty myslałes ze wszyscy są tacy naiwni i zaraz Ci kupią?

 

naiwny to ty kolego jestes jesli myslisz ze nawozy będą taniec. Zaklady wola sprzedac mniej a zarobic to samo co przy duzej sprzedazy i mniejszej marzy. dzis mialem dostawe mocznika,a tydz temu salmagu i kierowcy mowili,ze sie juz kolejki tworza pod zakladami. co do twojej naiwnosci to rok temu od grundnia do lutego ponad 80% klientow sie zaopatrzylo w nawozy i jakos nie stanialy na wiosne. A ty pewnie liczac ze potaniejak kupowales na wiosne moze ??

 

 

 

A Ty myslisz ze jak chłopków postraszysz w sieci to zaraz bedą Ci nawózy kupować?

 

ja nikogo nie strasze, tylko stwierdzam fakty,ze z miesiaca na miesiac drozeja nawozy. przesledz sobie cenniki!

Ludzie mowia,ze beda kupowal nawozy ale za taka kwote jak np rok temu,a ze bedzie ich mniej o 1/3 czy o 1/2 to musi wystarczyc. i nie napinaj sie na mnie jak by to moja wina byla ze nawozy drozeja! tez mam pole i tez mnie denerwuja obecne ceny! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

nie gadaj bo Ty juz masz w przystępnej cenie...

co ja mówie... na pewno prowadząc sprzedaz mozesz mieć jakies ubytki, więc przez cały rok sobie nazbierasz...

Szewc bez butów nie chodzi przecież...

Jestes rolnikiem i sam zarabiasz na rolnikach, nie oszukujmy się ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
Robliliśmy próbę zawartosci skladników w ziemi pod buraki

N- b.wysoka

P- b.wysoka

K- b.wysoka

Kwasowość zasadowa,

 

jesteś modem to nie rób z siebie wała (bez urazy)

nie ma zawartości N w wynikach analizy robionej przez cukrownie pod buraki a pewnie z takiej korzystasz.

jest możliwość dodatkowo zrobić analizę N-min a klasyfikacja do niej wychodzi w mg/l(kg) a robi się ją przeważnie wczesną wiosną, dla N nie ma określenia zasobność (niska, średnia, wysoka)

 

poza tym jeśli nie podałeś kategorii agronomicznej gleby (b.lekke, lekka średnia ciężka) to masz klasyfikacje najprawdopodobniej dla gleby lekkiej ewentualnie średniej co często nie zgadza się z rzeczywistością. wyniki podane w mg/l(kg) są dobre ale klasyfikacja błędna bo każda kategoria agronomiczna ma inną klasyfikacje w zależności od zawartości

sory za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Jeśli chodzi o zarobek zakładów nawozowych nie zgodzę się ze Złotym 1984, zakłady zatrudniają pracowników multum do tego rada nadzorcza, prezesi którzy chcą zarabiać do cholery pieniędzy, zmniejszone zakupy nawozów to mniejszy zysk, zwolniena grupowe, nie ma kasy dla pasożytów z rady nadzorczej, a oni polecą do ministerstwa ze skargą że prezes słabo zarządza same kłopoty, ja też pewnie kupię trochę nawozów głównie azotowych, ale najwyżej 40 % procent tego co w zeszłe lata, zasobnoścć gleby mam na dobrą, przeczekam zobaczymy czy "góra" przeczeka. Czują że dopłaty już blisko i chcą wydrzeć kasę. Jeśli rolnicy uprawiający większe areały wstrzymają się to będą musieli opuścić ceny. Wierzcie mi koledzy oni mają większy nóż na gardle niż my to oni rozliczani są osiągane zyski, nie ma zysków lecą ze stołków aby kurz zanimi, przyjdzie prezes co będzie umiał zachęcić rolników do zakupów. Pisanie o kolejkach samochodów po nawozy, straszenie podwyżkami to obliczona gra na zmuszenie nas do zakupów gdyż za drugie półrocze fige zarobili, a trzeba płacić z surowce, prensje, gaz, energie itp a kasy nie ma . Mam kolegę co handluje nawozami i mówi że pies z kulawą nogą nie pyta o nawozy, a nasze strony naprawdę są mocne rolniczo

( zagłębie trzody chlewnej), mówi że o tę porę to już kupował nawozy pod klientów, zaintersowania niema. Kupię nawozy w ostatnie chwili, kolega pisał że na forach niemieckich gebelsy nażekają że ceny nawozów masakryczne, tak że ruchów wielkich nie mają, na zachodzie nawóz NPK 5 14 26 kosztyje 300 euro. Rozpychają po pośrednikach bo ile można produkować na plac. Czekać czekac czekać, a zmusimy ich do obniżek, oni mają więcej do stracenia niż my, wytrzymany rok oni nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Zgadzam się z kolegą, zakłady są zawalone towarem pośrednicy tak samo, ja czekam do wyjścia w pole, jak cena nie spadnie to kupie trochę mocznika i nic więcej. A w zakładach mają trudny orzech do zgryzienia ponieważ przyzwyczaili się do tego że zyski z roku na rok rosły, a teraz nie mogą zrozumieć dlaczego to się zmieniło. Najlepiej by było gdyby zniesiono cła na nawóz ze wschodu, ceny wtedy by się trochę urealniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

nie gadaj bo Ty juz masz w przystępnej cenie...

co ja mówie... na pewno prowadząc sprzedaz mozesz mieć jakies ubytki, więc przez cały rok sobie nazbierasz...

Szewc bez butów nie chodzi przecież...

 

racja nazbieram sobie przez caly rok ale porozrywane i poszarpane worki uszkodzone w transporcie i przy rozladunku,bo klienci wybredni i nie chca kupowac wiązanych czy klejonych (w sumie nie dziwie sie przy takich cench) . Dobrze ze mam gdzie wysiac przynajmniej nie musze sie nikogo prosic zeby z łaska kupil i nie jestem do tyłu z kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
jesteś modem to nie rób z siebie wała (bez urazy)

nie ma zawartości N w wynikach analizy robionej przez cukrownie pod buraki a pewnie z takiej korzystasz.

jest możliwość dodatkowo zrobić analizę N-min a klasyfikacja do niej wychodzi w mg/l(kg) a robi się ją przeważnie wczesną wiosną, dla N nie ma określenia zasobność (niska, średnia, wysoka)

 

poza tym jeśli nie podałeś kategorii agronomicznej gleby (b.lekke, lekka średnia ciężka) to masz klasyfikacje najprawdopodobniej dla gleby lekkiej ewentualnie średniej co często nie zgadza się z rzeczywistością. wyniki podane w mg/l(kg) są dobre ale klasyfikacja błędna bo każda kategoria agronomiczna ma inną klasyfikacje w zależności od zawartości

sory za OT

Fajnie ze mnie uswiadomiles ze robie z siebie wała :)

 

Oczywiscie masz racje z tym azotem, pomyliło mi sie, miało być Mg :)

 

Ziemia jest cięzka -klasy nie bedę Ci podawał bo mogę skłamac...

 

 

Poniżej masz linka do skanu -widzę ze cos mi nie wierzysz :)

 

http://www.wrzuta.pl/obraz/pSb3NTRbNk/skanuj0001


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

właśnie myślałem że coś takiego dostałeś - zwróć uwagę że na tym świstku nie masz podanej kategorii agronomicznej gleby i o to właśnie mi chodziło

 

Mg 8,7 to zawartość średnia dla gleby ciężkiej. dla gleby średniej b. w. jest od 9,1 a dla lekkiej od 7,1 co potwierdza że nie podałeś na próbce kategorii agronomicznej a w stacji przyjeli Ci klasyfikacje dla gleby lekkiej, tak jak pisałem wcześniej

P b. w. i tak się zgadza zgadza się

K nie pamiętam klasyfikacji ale chyba się zgadza

 

99% rolników którzy mieli próbki z gleby średniej lub ciężkiej zrobiło tak jak TY więc możesz uświadomić znajomych (sam też tak zrób :)) i powiedzieć aby zadzwonili do stacji chemiczno rolniczej podali wynik w mg/100g gleby i spytali się jaka jest to zasobność dla gleby ciężkiej czy średniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Dla ułatwienia podaję linka do tabel które znalazłem w necie LINK Mam gdzieś dokładne jeszcze ze studiów ale coś nie mogę odszukać. Na ich podstawie możecie sobie właściwie do ciężkości gleby odczytać wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Orientujecie się co się stało z ceną mocznika. Bo ja dostałem ofertę świąteczną tańszą o 400 zł niż dwa tygodnie temu. 1150 netto. 2 tyg temu 1550netto.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Hehe, czyli wychodzi na to, że muszą dużo na nawozach zarobić skoro zjeżdżają z ceną o 400 zł..


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Może to jakaś promocja??? Jak kupisz 10 ton to 11 za taka cenę?? :)

 

 

A inne też potaniały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orientujecie się co się stało z ceną mocznika. Bo ja dostałem ofertę świąteczną tańszą o 400 zł niż dwa tygodnie temu. 1150 netto. 2 tyg temu 1550netto.

 

Mocznik z Puław czy z Polic? Oferta z fabryki czy od dystrybutora?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Saletra dalej w tej samej cenie. Mocznik transport zamówiłem jakiej firmy nie wiem. Od dystrybutora dokładnie firma Aga Nowa Nysa. Saletre zamówię jak zjadą też 400 zł na tonie hehe. Czyli jaki morał z tego wynika przyciśnijmy ich trochę.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Wie ktoś może jaka jest aktualna cena RSM-u? Zastanawia Mnie jak jego cena wygląda na tle nawozów stałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Dziś tata kupował saletrę, cena - 1170zł za t :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Griga u nas u pośrednika cena 100o litrowej beczki 960 zł, jest to cena z połowy listopada, czekam na obniżkę, czytalem na forum biznesowym że nieidą im nawozy.

Mam propozycję od hurtownika "promocja obniżka jesienno-zimowa" oddzwoniłem że mnie nie stać na nawozy, mówiłem że mają nóż na gardle, czekać czekać a wygramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja jeszcze dodał bym do tego ze na cene nawozów zwłaszcza azotowych wpływ bedize miał cena gazu ziemnego wykorzystywanego do produkcji. Do tej pory producenci nawozów tłumaczyli podwyzki cen nawozów drozejacym gazem czy substratami do produkcji np Fosforany. Ale jak podniesli cene to tak ze nakrecieli 4 krotnie wiekszy zysk niz w analogicznym okresie rok temu - SKU.....NY!!! jak by nie mogli zrobic 2 krotnosci!mało im! teraz zycze im jak najgorzej zeby nie z trudnoscia wiazali koniec z konicem niech postawia sie na miejscu rolnika który daje im zarobic ale widocznie mało. wiem ze to nie mozliwe ale ciekwi mnie jak by to było gdyby polscy rolnicy na jeden rok nie kupil ani jednego kg nawozu polskiej produkcji jak bardzo uderzyło by ich po kieszeni. Sam sie teraz zastanawiam czy kupic nawozy juz teraz czy jeszcze poczekac mam dylemat, mam ochote poczekac zobaczyc jak ułoza sie ceny gazu zbóz po nowym roku.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj