Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8202 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:47

Ceny nawozów Tak na pewno mało nawozu bo rolnik kupuje bo jest drogi famę ktoś taką puści i tyle, przecież nie opłaca się płacić za saletrę 1100 zł i może jeszcze później pszenicę po 400 zł sprzedać opanujcie się ludzie nie kupujcie nawozów to wtedy ceny spadną ja tak zrobię B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 05:26
  •  

#1682 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:37

Ceny nawozów zgadzam sie z kolega david85 tylko bysmy musieli wszyscy podjac zmowe ze nie bedziemy kupowac ja tez nie bede jeszcze kupował ale raczej my dwaj ceny nie zmienimy

#1683 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 20 styczeń 2011 - 21:28

Ceny nawozów ja też się wstrzymuje. jak dokładam i tak to dołożę i jeszcze więcej, a nuż czekanie coś da.
jak wszyscy się opkupią to i tak w końcu zbytu nie będzie...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#1684 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 21:41

Ceny nawozów I tak trzymajcie chłopaki bo przecież te firmy nawozowe rolników za jeleni mają ja się im nie dam, przez rok zużyje minimalne ilości azotu (pozostałość nawozu z zeszłego sezonu)a oni roku bez sprzedaży nie mają szans wytrzymać

#1685 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 21:51

Ceny nawozów Tak, może by roku nie wytrzymali, ale jak Ty nie kupisz to kupi 5 innych i ruch w interesie będzie

#1686 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 21:56

Ceny nawozów I to jest właśnie ten ból że rolnicy nie potrafią się zjednoczyć :(

#1687 Share kromo

kromo

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 22:16

Ceny nawozów prawda taka że biednemu zawsze wiatr w oczy.... bogaty kupi w wakacje kiedy tanie są.
ogólnie denerwuje mnie ta zmienność cen nawozów gdy skladniki do produkcji caly czas po podobnych cenach.
NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

#1688 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:35

Ceny nawozów Rolnik myśle że potrafiłby się zjednoczyć tylko nie ma kto tego dokonać. Nie wystarczy tylko hasło "nie kupujcie". Znajdź grupę i miej odpowiednie argumenty. Ja zauważyłem że fosforowo potasowe troche chyba tańsze. Ale azotowe z tego co obserwuje to puki co to troche w góre ale już tak nie leci jak wcześniej

#1689 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 00:21

Ceny nawozów nie chcecie siac nawozu to nie siejcie wasza sprawa ale jak w zniwa plonu nie bedzie to pozniej nie placzcie ze nieurodzaj i nie macie za co znowu zasiac :lol: nie dbajac o pole to jest jak okradanie siebie i prowadzenie na wlasne zyczenie gospodarstwa do bankructwa . mi dzis przywiezli kolejna dostawe saletry po 1050 .

#1690 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 07:50

Ceny nawozów Znajomy diler nawozów na pytanie dlaczego nie obnizy ceny nawozów odpowiedział, że po co, i tak przyjda i kupią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 21 styczeń 2011 - 08:17

Ceny nawozów firmy nawozowe i handlowe wykorzystują popyt
a nawet niektóre zaczęły nim sterować
np zakłady azotowe Puławy nie produkują prawie nawozów latem bo podobno nie opłaca się produkować na plac lepiej produkować zimą odrazy pod klienta i takie straszenie ze w lipcu fabryka będzie remontowana to tylko pretekst żeby podbić cenę
Polskie nawozy tańsze są jak się je kupuje zagranicą nawet po sprowadzeniu mocznika z Niemiec do mnie i tak wychodzi o 150 zł na tonie taniej - jakieś anomalia przecież to ten sam nawóz
mój kolega importuje nawozy z Węgier podobno przebita na cenie jest jeszcze większa warunek dostawy po 24 tony

#1692 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 09:08

Ceny nawozów No to po ile kupowal te z Węgier i przez kogo?

#1693 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 16:16

Ceny nawozów Właśnie przez takich jak Lukaszjarm nie ma jedności wsród rolników. I juz kiedyś była akcja i ci wieksi nie kupowali fosforowo potas. i zaraz cena usiadła. Bo teraz każdy sztywny jak sprzedaje zboże drogo ale jak cena wróci do 500zl to może nie jeden zmieni zdanie.

#1694 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 16:27

Ceny nawozów leniwy27 a co ja mam siebie okradac zeby byc solidarnym z innymi ? a kto pozniej mi da na splaty kredytow jak plopnu nie bede mial . jak nikt tu nikogo nie zmusza jak sie nie oplaca to nie siejcie i nie narzekajcie .
a nawozy PK mozna sobie pozwolic aby nie kupywac duzych ilosci plon nie bedzie sie roznil ale Azotu nie da sie oszukac . pamientajcie ze sieje sie raz w roku i tylko raz w roku sie zbiera . jak zawalisz cos to czekasz caly rok na nastrepne zniwa ale jak sie kasy niema to znowu nie inwestujesz i znowu maswz gorsze plony i bankrutujesz . wiec was nie rozumie . ale w tej chwili sie oplaca saletre kupywac bo wychodzi 1:1 z pszenica . a tymbardziej ze ceny rzepaku sie zapowiadaja dobrze wiec nie dbajac we wlasne uprawy jest glupie

#1695 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 16:54

Ceny nawozów Dobrze gadasz Łukasz, jestem takiego samego zdania, ale niestety Puławy też sa takiego zdania. Jeśli pszenica utrzyma cenę to azot trzyma cenę wprost proporcjonalną do ceny zbóż.

#1696 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:05

Ceny nawozów W grudniu cały skład 24tony saletry amonowej płaciłem po 900zł z dowozem do gospodarstwa oczywiście.Patrząc po aktualnych cenach to jeszcze nie najgorzej zapłaciłem.

#1697 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:47

Ceny nawozów ale na tym polega bym polega solidarnosc ze trzeba cos stracic by pozniej zyskac. Popatrz sie jak inne grupy zawodowe to robia

#1698 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:52

Ceny nawozów co inne grupy robia ci co maja prace sie zwalniaja by zjednoczyc sie z bezrobotnymi ?
a jak stracisz to skad zyskasz ? za rok za darmo ci nawoz dadza ?

#1699 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:12

Ceny nawozów ja mogę tylko potwierdzić, że w Kędzierzynie na moje oko około 50-60 tirów wczoraj stało w "kolejce" po nawozy... przejeżdżałem koło bramy i widziałem... wg mnie popyt jest zbyt duży, żeby cena spadła przez najbliższe miesiące...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 12:35

Ceny nawozów mi też się wydaje że nie ma szans żeby nawozy potaniały. niech tylko ruszą ze sprzedażą zbóż to zobaczycie że azotowe jeszcze pójdą do góry, fosforowo-potasowe nieznacznie. oczywiscie to tylko moje przewidywania :rolleyes: