Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8193 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:19

Ceny nawozów

Ja myślę tak. Chcąc wysprzedać grudniowe zapasy firmy celowo podnosza nieznacznie ceny aby dać jasno rolnikowi do zrozumienia ze ceny mogą skoczyc tym samym mobilizujac ich do zakupu. A tak na prawdę zdają sobie sprawę ze dostawy styczniowe będą tańsze

Cena każdego towaru wynika z podaży i popytu.Nie ma znaczenia ile kosztuje produkcja,ważne ile gotów jest zapłacić potencjalny kupiec.
Cena zboża, rzepaku, ziemniaka i innych płodów rolnych na obecnym poziomie i prognozy wysokich cen na następny sezon muszą spowodować większe zainteresowanie nawozami.
Większy popyt musi przełożyć się na wyższą cenę i nie sądzę by dystrybutorzy nie wykorzystali swoich przysłowiowych "pięciu minut".
Trudno powiedzieć czy nawozy zdrożeją i o ile,ale pewne jest że nie stanieją tak długo jak długo ceny płodów rolnych będą na opłacalnym poziomie.
Zresztą ceny wolno, ale stale rosną http://www.blending.pl/oferta.pdf

Edytowany przez xemit, 15 styczeń 2011 - 20:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 22:57
  •  

#1642 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:24

Ceny nawozów

Teraz zapłacimy 700zł :P

daj jakieś namiary na tą saletre,mocznik.

#1643 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:30

Ceny nawozów

Hubert obyś się nie pomylił że stanieje bo mówiłeś już w marcu żeby nie sypać nawozów bo pszenica po żniwach będzie po 550zł i mówiłeś też chyba we wrześniu żeby sprzedawać bo już droższa nie może być i poleci do dołu.

Jak dotąd to lepiej wychodziłem na tym że twoich spekulacji nie słuchałem.

Ja bym się wcaln nie wypowiadał czy coś będzie tańsze czy droższe bo nic nie wiadomo, a takie gdybania śmiesznie się czyta po jakimś czasie.

Widzisz...wtedy były tendencje spadkowe i nic oprocz kleski nie przyczynialo sie do wzrostu cen, do tego zakas eksportu w CCCP. Wówczas się myliłem, być może teraz też się mylę, ale takie telefony otrzymywałem i dlatego postanawaim sie jeszcze wstrzymac z zakupem.

@XEMIT masz rację tylko ze popyt na nawozy zmalał, kazdy przewidywał że po nowym roku podrozeja i nakupował sobie po zniwach albo jesienia, teraz jest małe zainteresowanie i cena moze spasc.

daj jakieś namiary na tą saletre,mocznik.

W poniedziałek bede w biurze to wezme nr tel.

dwlkp@ to węgierska i litewska.

Obecnie na allegro jest węgierski Mocznik po 1200 netto z dostawą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#1644 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:40

Ceny nawozów u mnie firma w zeszłym tygodniu sprzedała 800t saletry prosto z wagonów i to worek, 7 tirów big, według ciebie nie ma popytu? rolnik bierze obszarówke!

#1645 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:40

Ceny nawozów

.

Jak dotąd to lepiej wychodziłem na tym że twoich spekulacji nie słuchałem.

jak to się mówi do 3 razy sztuka :D
u mnie saletra obecnie 1100zl brutto
mocznik 1400zl

#1646 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:31

Ceny nawozów Sebastian --> jak to mówią ,,Nawet zepsuty zegar - dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.''

#1647 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:42

Ceny nawozów

@XEMIT masz rację tylko ze popyt na nawozy zmalał, kazdy przewidywał że po nowym roku podrozeja i nakupował sobie po zniwach albo jesienia, teraz jest małe zainteresowanie i cena moze spasc.

Można to wytłumaczyć w prosty sposób.Po żniwach i jesienią kupili ci którzy mogli sobie na to pozwolić, a to nieliczni.
Ci którzy nie śmierdzą groszem, posiłkują się kredytem lub mają inne priorytety finansowe czekają na ostatnią chwilę, a to przy masowym uderzeniu na punkty sprzedaży w marcu/kwietniu żle wróży na przyszłość.
Nie sądzę by jakikolwiek sprzedawca obniżył ceny w lutym, wiedząc że brak nawozów przypili wcześniej czy pózniej.
Nie podejrzewam również by większość kupiła,bynajmniej nie w mojej wsi.

Moim zdaniem cena w tym sezonie nie spadnie

#1648 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 08:59

Ceny nawozów Ktoś zna cenę nawozu (odżywki) PHOTREL?

#1649 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 09:36

Ceny nawozów jeżeli będą dostępne partie nawozu z zagranicy w cenach na prawde dużo tańszych to nikt nie kupi nawozów od rodzimych producentów. Jezeli jesienią opłacało się produkować i sprzedawać saletre po 750 to niemożliwym jest ze przez 3-4 miesiące koszty produkcji wymusiły wzrost cen na 1200. Jeżeli węgrzy będą chcieli zarobić i wejdą z towarem w cenie około 800zł/t to wykoszą polską konkurencję. "Nasi" chcą minimalnym kosztem zarobić jak najwięcej może nasi "sąsiedzi" preferują trochę inna politykę? Wyprodukować i sprzedać dużo co przyczyniło by się do podobnych zysków i wypromowania zakładów?

HubertOjdana dlaczego się nie zdecydowałeś na ten nawóz po 700?

#1650 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 styczeń 2011 - 09:37

Ceny nawozów Ja już zaopatrzylem sie w nawozy :P , mocznik import. 1300zł, saletra imp.1050, saletrzak 1000zł, Lubofos 6-1500zł, Kizeryt(25-20) -800zł.

Prawda że nie spadnie bo jak na razie mało kto kupuje wogóle nawozy u mnie wszyscy czekaja dopłat, nastepnego dnia jak kupilem nawozy juz poszly o 15-20% do góry i to nie koniec podwyzki.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 16 styczeń 2011 - 12:14

Ceny nawozów Ja kupiłem w sobotę nawozy po:
saletra 1120zł brutto
Polifoska 6 182zł brutto
sól Potasowa po 1640 brutto

A to są ceny jeszcze ze starej dostawy bo na cenniku już mieli wszystko pozmieniane na droższe ceny o prawie 100zł na tonie
-----

#1652 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2011 - 12:23

Ceny nawozów

HubertOjdana dlaczego się nie zdecydowałeś na ten nawóz po 700?

Nieznajoma osoba dzwoni i mówi że ma tanie nawozy nie wiadomo jakiego pochodzenia (Litwa,Węgry) i sprzedaje po tak niskiej cenie. Trochę podejrzane. Kiedyś już sie nadziałem na tanie nawozy, które okazały się koszmarem do rozsiewania. Dlatego wolę poczekac i kupować od sprawdzonych kontrahentów.

#1653 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:31

Ceny nawozów Jak to podejrzane to po co wogóle to piszesz? Żeby siać propagandę że ceny lecą w dół?
Ceny są na zupełnie innym poziomie i ciągle rosną więc po co pisać niesprawdzone pogłoski i siać zamęt?

#1654 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:40

Ceny nawozów Z cenami to nie wiadomo, ostatnie wysokie ceny nawozów(2lata temu bodajże) były w Polsce, a w Niemieckim porcie Puławskie nawozy były o połowę tańsze :o W kraju tanio nie puszczą, a za granicę po tak niskiej cenie im się opłaci ;[ Było to opisywane w gazecie, a jakiś czas po tym znajomy sam się dowiedział jakie tam ceny w porcie są B)

#1655 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:42

Ceny nawozów Dostałem taką ofertę więc piszę, nie tylko ja ale i kilku użytkowników forum z mojego regionu także.
Poza tym kilka postów wstecz ktoś pisał ze po 695 brutto kupił saletrę.
A zamęt to jak zwykle Ty wprowadzasz.

#1656 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:46

Ceny nawozów Dobra to do mnie też przed chwilą dzwonił rumun i powiedział że sprzeda za 500zł, ale nie kupię bo to z niewiadomego pochodzenia. Mówię wam ceny polecą w dół.

#1657 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:49

Ceny nawozów

Jak to podejrzane to po co wogóle to piszesz? Żeby siać propagandę że ceny lecą w dół?
Ceny są na zupełnie innym poziomie i ciągle rosną więc po co pisać niesprawdzone pogłoski i siać zamęt?

Ma racje Hubert trzeba siać zamęt żeby firmy nie były do końca pewne czy rolnicy przyjdą do nich po nawozy czy sobie ściągną z innych źródeł.
Zobacz jak nas straszą w skupie zbóż sprzedawaj szybko bo już statki z Argentyńską pszenicą w porcie, albo Tiry jadą z Węgier czy Ukrainy. Tak samo z nawozami ich pogróżki o podwyżkach mogą skończyć się tym że albo pokaże się na rynku tańszy nawóz z zagranicy albo co gorsze rolnicy kupią znacznie mniej. Wszystko to wieczne spekulacje i przeciąganie liny między firmami a rolnikami najważniejsze to nie ulegać panice i mieć własny rozum aby rozróżniać beszczelne plotki od faktów.

#1658 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 17:00

Ceny nawozów west --> a wsród rolników jednocześnie nie siejesz zamętu? Takie pogłoski to miecz obusieczny.
Sądzisz że firmach nawozowych siedzą na forum i czytają co piszą dzieciaki i na tej podstawie ustalają strategie cenowe? Mają swoje narzędzia badania rynku, a takie wypisywanie niesprawdzonych informacji sieje zamęt tylko wśród rolników co tu to czytają.
Hubert sam przyznał że to informacja od nieznajomego o niewiadomym pochodzeniu i sam powiedział że to podejrzane więc jaki inny cel miało pisanie tego jak tylko sianie paniki?

#1659 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 17:35

Ceny nawozów niesprawiedliwie oceniasz to forum raz piszesz że siedzą tu dzieciaki by zaraz napisać że czytają to rolnicy. Każdy ma swój rozum i rozeznanie. Mówie o formułowaniu takich opini na zewnątrz nie tylko tutaj ja nie ulegam propagadzie i jestem zdania że w rozmowach z przedstawicielami firm należy im zwracać uwagę że jeżeli będą za mocno fikać to kupimy gdzieś indziej lub wcale.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 18:16

Ceny nawozów Może kogoś zainteresuje. Aktualne ceny nawozów na rynku niemieckim: http://www.agrarmark...engermarkt.shtm