Polecane posty

elwis2    14

Warto kupić mocznik węgierski?Czy może lepiej polski, różnica w cenie ok. 60zł na tonie.Daje ten efekt co polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

nawozu naprawde brakuje wszystko na bierzaco kierowca mowil ze po 30 godzin trzeba stac w kolejce . a w pulawach w lipcu bedzie przestuj bo jakis magazyn beda budowac

moja saletra jeszcze ciepla byla o 20:00 jak przywiezli

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Woj. lubelskie, powiat krasnostawski

Saletra amonowa 1090 zł brutto

Mocznik 1400 zł brutto

Polifoska 6 - 1600 zł brutto

Polifoska 8 - 1650 zł brutto

 

I nic znajomy nie mówił że coś zanosi się na taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Tak na pewno mało nawozu bo rolnik kupuje bo jest drogi famę ktoś taką puści i tyle, przecież nie opłaca się płacić za saletrę 1100 zł i może jeszcze później pszenicę po 400 zł sprzedać opanujcie się ludzie nie kupujcie nawozów to wtedy ceny spadną ja tak zrobię B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

zgadzam sie z kolega david85 tylko bysmy musieli wszyscy podjac zmowe ze nie bedziemy kupowac ja tez nie bede jeszcze kupował ale raczej my dwaj ceny nie zmienimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

ja też się wstrzymuje. jak dokładam i tak to dołożę i jeszcze więcej, a nuż czekanie coś da.

jak wszyscy się opkupią to i tak w końcu zbytu nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

I tak trzymajcie chłopaki bo przecież te firmy nawozowe rolników za jeleni mają ja się im nie dam, przez rok zużyje minimalne ilości azotu (pozostałość nawozu z zeszłego sezonu)a oni roku bez sprzedaży nie mają szans wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

prawda taka że biednemu zawsze wiatr w oczy.... bogaty kupi w wakacje kiedy tanie są.

ogólnie denerwuje mnie ta zmienność cen nawozów gdy skladniki do produkcji caly czas po podobnych cenach.


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Rolnik myśle że potrafiłby się zjednoczyć tylko nie ma kto tego dokonać. Nie wystarczy tylko hasło "nie kupujcie". Znajdź grupę i miej odpowiednie argumenty. Ja zauważyłem że fosforowo potasowe troche chyba tańsze. Ale azotowe z tego co obserwuje to puki co to troche w góre ale już tak nie leci jak wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

nie chcecie siac nawozu to nie siejcie wasza sprawa ale jak w zniwa plonu nie bedzie to pozniej nie placzcie ze nieurodzaj i nie macie za co znowu zasiac :lol: nie dbajac o pole to jest jak okradanie siebie i prowadzenie na wlasne zyczenie gospodarstwa do bankructwa . mi dzis przywiezli kolejna dostawe saletry po 1050 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Znajomy diler nawozów na pytanie dlaczego nie obnizy ceny nawozów odpowiedział, że po co, i tak przyjda i kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

firmy nawozowe i handlowe wykorzystują popyt

a nawet niektóre zaczęły nim sterować

np zakłady azotowe Puławy nie produkują prawie nawozów latem bo podobno nie opłaca się produkować na plac lepiej produkować zimą odrazy pod klienta i takie straszenie ze w lipcu fabryka będzie remontowana to tylko pretekst żeby podbić cenę

Polskie nawozy tańsze są jak się je kupuje zagranicą nawet po sprowadzeniu mocznika z Niemiec do mnie i tak wychodzi o 150 zł na tonie taniej - jakieś anomalia przecież to ten sam nawóz

mój kolega importuje nawozy z Węgier podobno przebita na cenie jest jeszcze większa warunek dostawy po 24 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to po ile kupowal te z Węgier i przez kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Właśnie przez takich jak Lukaszjarm nie ma jedności wsród rolników. I juz kiedyś była akcja i ci wieksi nie kupowali fosforowo potas. i zaraz cena usiadła. Bo teraz każdy sztywny jak sprzedaje zboże drogo ale jak cena wróci do 500zl to może nie jeden zmieni zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

leniwy27 a co ja mam siebie okradac zeby byc solidarnym z innymi ? a kto pozniej mi da na splaty kredytow jak plopnu nie bede mial . jak nikt tu nikogo nie zmusza jak sie nie oplaca to nie siejcie i nie narzekajcie .

a nawozy PK mozna sobie pozwolic aby nie kupywac duzych ilosci plon nie bedzie sie roznil ale Azotu nie da sie oszukac . pamientajcie ze sieje sie raz w roku i tylko raz w roku sie zbiera . jak zawalisz cos to czekasz caly rok na nastrepne zniwa ale jak sie kasy niema to znowu nie inwestujesz i znowu maswz gorsze plony i bankrutujesz . wiec was nie rozumie . ale w tej chwili sie oplaca saletre kupywac bo wychodzi 1:1 z pszenica . a tymbardziej ze ceny rzepaku sie zapowiadaja dobrze wiec nie dbajac we wlasne uprawy jest glupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Dobrze gadasz Łukasz, jestem takiego samego zdania, ale niestety Puławy też sa takiego zdania. Jeśli pszenica utrzyma cenę to azot trzyma cenę wprost proporcjonalną do ceny zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

W grudniu cały skład 24tony saletry amonowej płaciłem po 900zł z dowozem do gospodarstwa oczywiście.Patrząc po aktualnych cenach to jeszcze nie najgorzej zapłaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

ale na tym polega bym polega solidarnosc ze trzeba cos stracic by pozniej zyskac. Popatrz sie jak inne grupy zawodowe to robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

co inne grupy robia ci co maja prace sie zwalniaja by zjednoczyc sie z bezrobotnymi ?

a jak stracisz to skad zyskasz ? za rok za darmo ci nawoz dadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

ja mogę tylko potwierdzić, że w Kędzierzynie na moje oko około 50-60 tirów wczoraj stało w "kolejce" po nawozy... przejeżdżałem koło bramy i widziałem... wg mnie popyt jest zbyt duży, żeby cena spadła przez najbliższe miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

mi też się wydaje że nie ma szans żeby nawozy potaniały. niech tylko ruszą ze sprzedażą zbóż to zobaczycie że azotowe jeszcze pójdą do góry, fosforowo-potasowe nieznacznie. oczywiscie to tylko moje przewidywania :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj