Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LeF    43

Z nawozami Yara to może i racja. Rok temu kupowałem w mojej okolicy Yare CAN, sprzedawca miał też inne nawozy tego producenta a w chwili obecnej nie posiada nic od Yary. Nawet trudno mu powiedzieć czy coś uda mu się załatwić.

Z drugiej strony Agrolok to taka firma, że dowiozą wszystko i w każde miejsce Polski. Zadzwonisz, powiesz co Cię interesuje i ile, podajesz kod pocztowy a miła Pani wpisuje to w jakiś programik komputerowi i oddzwania za 10-20 minut. Podaje cenę z transportem.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwlkp    0

Zawsze staramy sie kupić po żniwach i zawsze się opłaca, no może w zeszłym roku nie wyszło bo w listopadzie były tańsze azoty, ale na wiosne i tak podrożały. Parę razy nawet jak zostało to się na wiosne odsprzedało komuś i parę zł zostało - lepsze niz lokata w banku :D

Rozmawiałem ze znajomym sprzedawcą i on choćby chciał to nie da rady wejść bezpośrednio do fabryki bo wszystko jest podzielone. Próbują jedynie kupić coś po żniwach i później na bieżąco gdy schodzi to co jest to dokupują po nowych wyższych cenach. Powiem szczerze że wole już dać tym zdziercom z polskich fabryk, bo parę lat temu znajomy posiał na łące coś z litwy i tych %N na pewno tam nie było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

W zakładzie w Kędzierzynie Koźlu dziś brałem saletre, ale luzem ładowana fadromą na przyczepe... Cena 695 zł tona brutto (dowolne ilości)... Już mamy przesypane w domu do Big-Bagów

 

ja pierdziele... bardzo tanio jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

PiotreKolo@

 

A jakim cudem Tobie pozwolili wyjechać za bramę z Saletra nasypaną luzem?? Saletra jest nawozem wybuchowym i niebezpiecznym do przewożenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Hubert a przewożona w workach nie jest wybuchowa?? Poza tym wybuchowa to ona jest po zmieszaniu a olejem napędowym. Zapominałem jak to się nazwa wtedy.

 

EDIT: To się nazywa ANFO

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Andrzej2110 i @Piotrek

 

Ale w workach nie ma prawa się rozsypać... na przyczepie luzem inna sprawa, jak stara przyczepa to i nieszczelna itd...o rozsypanie nie łatwo. Mimo wszystko jest zakaz przewożenia luzem saletry z tego co mi wiadomo i dziwię się że Tobie pozwolono wyjechać z bram firm sprzedających. Co innego jak się jedzie rozsiewaczem załadowanym.

 

 

EDIT:

 

Jak cena Saletry ? Ponoć cholernie potaniała, ale firmy maja do sprzedania zakupiona jesienia i chca wcisnac po 1000zł. Ponoć lada dzień ceny polecą

 

 

EDIT:

 

Mocznik 46% 1140zł/t loco netto

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Saletra ma staniec do ok. 700zł netto

Zobaczymy na ile to prawda, a nia ile spekulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Saletra ma staniec do ok. 700zł netto

Zobaczymy na ile to prawda, a nia ile spekulacje

Za drogie zboże nie obniżą cen, to nie jest w ich stylu. Obym się mylił.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W mojej okolicy saletra juz w grudniu doszla do 1000zl/t u Ciebie widocznie tańsze nawozy i saletra zapewne przekroczy 1000zl ale mysle ze do 1100 za tone nie dojedzie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Orientuje się ktoś jaka jest cena RSM 32? Czy można gdzieś dostać w lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Saletra ma staniec do ok. 700zł netto. Zobaczymy na ile to prawda, a nia ile spekulacje

 

Skąd takie informacje? Jak na razie nie widać tych obniżek. Wręcz przeciwnie same podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Źródła nie musze Ci podawać.

 

Nawozy NitrogenMUVEK Hungary

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Rozmawiałem dziś z kierowcą, który jeździ u dilera nawozów i powiedział że od poniedziałku saletra ma podrożeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja Wam mówię, że potanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Prąd,paliwa,podniesiony vat,(chwilowa obniżka gazu do marca)to na pewno nie przyczyni się do obcięcia cen nawozów,a saletra to może będzie po 700zł,ale za 500kg. :o U mnie saletra po 1080zł/t.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

A ja że nie potanieje a jeśli już to podrożeje chociażby dlatego, że ceny zbóż są wysokie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj