Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8183 odpowiedzi na ten temat

#941 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 18 październik 2009 - 17:46

Ceny nawozów Heh. Też oglądałem. Jeżeli chcą się utrzymać to powinni właśnie zarabiać obrotami a nie windując ceny !!

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 05:39
  •  

#942 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 19 październik 2009 - 17:53

Ceny nawozów Pewnie na wiosnę nawozy znacznie zdrożeją. Rolnicy będą potrzebowali NPK pod zboża jare, buraki i QQ. Azot też pewnie podrożeje bo będzie trzeba go posiać na rosnące oziminy i rzepaki. Jak mówią- w kółko Macieju grej ...
Modne są teraz różne bojkoty np j...c PZPN, niepijetyskiego.pl
a My sobie zróbmy nie kupujemy nawozów od złodziei.pl :)

A ile wynosi dopłata bezpośrednia do hektara uprawy? (W euro lub w zł)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#943 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 19 październik 2009 - 22:31

Ceny nawozów po 866z.Jest tu ktoś kto zabezpieczł kurs euro na giełdzie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#944 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 20 październik 2009 - 07:34

Ceny nawozów Popieram przedmówce.Trzeba zbojkotować złodziei.Popatrzcie ile rolników nie kupiło nawozów bądź ograniczyli się tylko do nowozów azotowych i cena juz spadła i to znacznie bo magazyny pełne.Wiadomo że nie będzie ceny w przyszłym roku na zboża wyjątkiem może być tylko rzepak ale przypuszczam że większość już na ten pomysł wpadło i już obsiali znaczną liczbę hektarów rzepakiem.Jeżeli razem ograniczymy kupowanie nawozów rynek sie zapcha całkowicie.Tym samym nie będzie plonu ale jeżeli nie będzie plonu to cena wzrośnie i mała ilość zboża zostanie wynagrodzona wysoką ceną.Pewnie niektórzy wysieją nawozy trzymając się teorii że wstrzymanie nawozów jest głupotą bo gleba dostaje po d*pie(zgadzam się z tym) ale jeżeli tego nie zrobimy to cena nawozów nie spadnie a cena zboża nie wzrośnie co doprowadzi do tego że sytuacja na żadnym rynku się nie zmieni bo wszystko jest ze sobą ściśle powiązane(mam na myśli rynek wołowiny który niedługo się zapcha,wieprzowiny który już się zapycha i mleczarstwa który osiągnął dno) i nadal będziemy sie pocić za śmieszne pieniądze.

NIE KUPUJCIE NAWOZÓW LUB JE OGRANICZCIE BO W TEN SPOSÓB STRZELAMY SOBIE SAMOBÓJA!!!!

#945 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 październik 2009 - 09:57

Ceny nawozów @MartineZ zejdź na ziemię. Import wyrówna ceny. Wzrost cen płodów rolnych będzie możliwy, gdy w całej UE będą kiepskie zbiory. W 2010 będą natomiast piszczeć, że cena rzepaku spadła do minimum minimów. :)

Możecie nawet założyć stronę www.bojkotujerolnictwo.pl ... i tak nic to nie da, słownie NIC.

#946 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2009 - 11:59

Ceny nawozów Myślę że rolnicy z UE mają podobne dylematy.Mają oni wyższe dopłaty bezpośrednie ,ktore są niezależne od plonu i ich udział w dochodzie brutto jest większy jak w Polsce.Gra na obniżkę plonów powinna być dla nich opłacalna.Bardziej obawiam si importu ze wschodu,już dawno skonczyło się embargo na eksport technologii w tamtym kierunku,więc możliwości uprawy ziemi stały się tam przeogromne.Jeśli dodamy do tego dużo tańsze paliwa,nawozy, siłę roboczą i wiele innych składników kosztów to moze się okazać że cena dla nas zabójcza tam przynośi dochód i to niezły.Zadne restrykcje na import żywnosci,żadne cła nie zaistnieją w przypadku nieurodzaju w UE .niestety rynek należy do konsumenta i przetwórcy a nie rolnika.Mała liczba ludności na wschodnich terenach,olbrzymia ilość ziemi ,przeważnie w dobrej bonitacji może być niezłym batem na naszą du****.Boję się że tą walkę możemy przegrać,niezaleznie od cen nawozu w Polsce.

#947 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 20 październik 2009 - 12:12

Ceny nawozów Z tego co wiem to rolnicy w UE też strajkują i nie mają lekko. Myślicie, że wschód może aż tak namieszać?

W mojej okolicy zaobserwowałem, że tylko ci 'mniejsi' rolnicy nie siali nawozów pod korzeń. Każdy inny siał, tylko nie wiem jakie dawki. Może zmniejszone w porównaniu z rokiem ubiegłym ale jednak.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#948 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2009 - 14:27

Ceny nawozów Coś z pewnoscią musimy zrobić.Każde obniżenie plonu i masy towaru wypływającej na rynek niesie skutek w postaci wzrostu cen.Wzrost podaży MUSI wywołać zaś spadek cen i innego wyjścia nie ma.Musimy przestać się oszukiwać i przestać myśleć ,że wszystkim plony spadną ,a ja to wykorzystam i podniosę wydajność korzystając ze zmniejszonej podaży i większej ceny.Tak w dalszym ciągu uważa 90% gospodarstw towarowych i mamy to co mamy.Niezłym pomysłem może być obsiewanie 2/3 ziemi.Pomimo normalnej gospodarki plony spadły by o ok.25%, a to już trzęsie rynkiem.Plony spadną mniej jak powierzchnia obsiewu gdyż mniejszą ilość ziemi łatwiej,lepiej i szybciej mozna obrobić,ale takie zmniejszenie to już coś.Niestety nie bardzo wierzę w takie posunięcia i możliwość zastosowania tego w praktyce ze wzg.wyżej opisanych i naszej mentalności która niestety doprowadzi do samozagłady ekonomicznej,szybciej jak sie spodziewamy.

#949 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 20 październik 2009 - 14:28

Ceny nawozów sami raczej nic nie zdzialamy ale w innych krajach juz zaczynaja sie strajki rozruchy protesty itp.jest okazja cos zmnienic

#950 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2009 - 16:45

Ceny nawozów Strajki i protesty pomogą tyle co umarłemu kadzidło,jeśli w ślad za tym nie pójdzie ograniczenie produkcji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 20 październik 2009 - 18:16

Ceny nawozów W zupełności zgadzam się z Xemitem żadne protesty i strajki nic nie pomogą jak na rynku jest nadpodaż. Myślę że rozsądnym rozwiązaniem było by wprowadzenie systemu odłogowania 10 % uprawianych gruntów utrzymywanych w min. czarnym ugorze, sądzę że, kolejnym krokiem poprawiającym opłacalność są grupy producenckie, no i pewien system powiązania zakładu z producentem przed czym zakłady bronią się rękami i nogami, w tym roku zakłady ziemniaczane zaproponowały na spotkaniu z rolnikami 22 grosze za kg, ludzie wyszli bez słowa. Podobnie zakłady Polickie jak ludzie posiali oziminy, oni zrobili promocje, jest to bezczelność na granicy zepchnięcia babci ze schodów i spytania dokąd tak się spieszy. Jeżeli Police upadną wcale po nich plakał nie bedę, banda łobuzów i tyle, Niemcom sprzedawali dużo taniej niż nam a Niemcy przyjeżdżali do nas i odsprzedawali nam po cenie "promocyjnej" dodatkowo państwo dotuje straty tego zakładu za nasze pieniądze. Firmy te wyczuwając że na fali koniunktury rolnicy zarobili trochę pieniądzy postanowili obedrzeć rolników ze skóry. Teraz pytanie dlaczego obniżyli tak ceny, ano ile można produkować na plac, do tego Yara zamierza wkroczyć z duża promocją i zamierzam z niej skorzystać.

#952 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 październik 2009 - 19:34

Ceny nawozów Jerzy orientujesz się po ile można kupić teraz saletrzak polski(cały transport 24 tony).Znalazłem ofertę 710zł brutto z dowozem, dobra czy zła? Jak sądzicie możliwe są jakieś obniżki na azot?

#953 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 20 październik 2009 - 19:47

Ceny nawozów Powiem tak z tego co widzę firmy nawozowe "krwawią" bo prowadzą wojnę na wyniszczenie, wreszczie może my na tym skorzystamy, ocnkneli się że coś jest nie tak, jescze inne działy dostąną po tyłku, zadzwońcie do dilerów np Zetorów ile są wstanie zejść z ceny - szok. Wracając do tematu oferta jest niezła ale sadzę że jak masz gotówkę to powinni zejść poniżej 700 zł/t.Sądzę ,że wielkich obniżek nie bedzie, cena gazu nie spadła a azot jest bardziej chodliwy.

#954 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:05

Ceny nawozów Miałem ofertę saletrzaku z Tarnowa po 675 zł/t brutto a kedzierzyński po 690 brutto. Zamówiłem jednak z węgier po 620 zł/t brutt, wszystkie ceny na miejscu w gospodarstwie okolice jarocina.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#955 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:22

Ceny nawozów polifoska
4 1100
5 1150
6 1225 za czysty składnik wychodzi najlepiej
8 1225
yara can 735
saletra 845
workowane na paletach, owinięte foliom, ilość wszystkiego około 20ton, cena na dziś, płatność gotówka, z dowozem do gospodarstwa

#956 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:36

Ceny nawozów

Miałem ofertę saletrzaku z Tarnowa po 675 zł/t brutto a kedzierzyński po 690 brutto. Zamówiłem jednak z węgier po 620 zł/t brutt, wszystkie ceny na miejscu w gospodarstwie okolice jarocina.

A ten węgierski saletrzak jest przez pośrednika z tarnowa?

#957 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:44

Ceny nawozów @ xemit pomóc może tylko jedna rzecz ... przetłumaczona na polski i wprowadzona bez żadnych poprawek niemiecka ustawa biopaliwowa. Biogazownii postawili mnóstwo, rolnicy zarabiają i mają możliwość reagowania na sytuację rynkową. Część upraw przeznaczają na potrzeby biogazowe i tak mają dużą produkcję ogólną.
U nas też jest potrzeba takiej ustawy. Wprowadzane są coraz lepsze technologii produkcji i towaru na rynku będzie więcej, a nie mniej.
Ostatnia kwestia rolnicy powinni się zjednoczyć, największe europejskie spółki rolne, działające także w Polsce, należą do rolników - ba sami rolnicy je zakładali.
Ale to już sprawa do innych organów, co się wyrabiało na początku lat 90-tych przy prywatyzacjach.

#958 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2009 - 20:58

Ceny nawozów Dobrze to ująłeś-Bez żadnych poprawek.Znając nasze realia i pazerność polityków trudno by coś przy takiej ustawie nie było zamieszane,dopisane,zamienione.Ważne czy lobby bio będzie silniejsze od petro ,ale obserwując rynek jeszcze długo większe przebicie będzie miało lobby naftowe.Całkowicie zgadzam się z tobą ,że przerób płodów rolnych na energię to najprostszy sposób zdjęcia nadwyżki produkcji z rynku.Tylko kto się za to weżmie i kiedy,Polska jest bardzo bogatym krajem i biedne Niemcy nie są dla nas wzorem.

#959 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 20 październik 2009 - 20:59

Ceny nawozów @deer dlaczego wybrałeś saletrzak przecież zawsze wybierałeś saletre :) (bynajmniej tak mówiłeś)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 20 październik 2009 - 21:05

Ceny nawozów gdyby niemieccy rolnicy dostawali dopłaty w wysokości polskich rolników to by mieli w d.... całe te gospodarzenie młyn koło mnie płaci za żyto 180 zł ale tylko z łaski bo może sprowadzić z niemiec po 170 + koszty transportu jak to sie opłaca niemcom nie mam pojęcia nie ma co sie oszukiwac na takich warunkach jak my produkujemy nikt z zachodniej europy by tego nie robił ale nia ma co sie dziwić nawozy tańsze niz w polsce ( choć polskie ) srodki ochrony tańsze i dopłaty które stanowią 50% dochodu rolników i oni strajkują niech nam dadzą takie warunki to będziemy rząd po rekach całować