Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu!

galeria
Qbrick
szynszyl    0

Filippo daj namiary na tą firme z saletrą.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

pisaliscie ze kizeryt stosowaliscie pOD zboza a czy nadaje sie on do nawozenia pogłównego na przenżyto??????

(potrzebuje szybko odpowiedz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Fillipo coś czepiłeś się tego kizerytu jak by to była jakaś wyrocznia na dobre plony, kizeryt to magnez i siarka a te tak bardzo zbożuw tym pszenżycie nie są potrzebne, stosuje się go raczej pod rzepak i QQ. Taniej jest zastosować siedmiowodny siarczan magnezu w oprysku. Pod zboża lepiej będzie jak sypniesz soli potasowej daj 100-150 kg i 100 kg siarczanu amonu w pierwszej dawce nawozu jeszcze na „zamarzniętą ziemię” ale tego z wiadomych powodów nie doradzam rolnikom przestrzegającym jak wszyscy DKR. Co by było też o cenach to u mnie azoty w ostatnim miesiącu poszły w górę o 30-40 zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juchaf    0

Panowie zna ktoś taka firmę jak AZOTY Tarnów ?? jak tak to prosiłbym o opinie o ich saletrze bo pierwszy raz się spotykam za tym producentem.

my bierzemy od nich nawozy i nie narzekamy. w zeszłym tygodniu kupilismy saletre po 650zł/t:-) my mamy klase ziemi 4 i 5 i tu działa . niewiem jak tam na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

@ Filipo ja mogę podać Ci link do pewnej strony: K+S KALI GmbH - Produkty

Możesz tam poczytać o kizerycie i nie tylko o nim oraz roli poszczególnych składników w odżywianiu roślin a także zaczerpnąć informacji o dawkach i terminach stosowania. Możesz też zadzwonić do konsultanta jakiejś firmy i spytać o radę.

 

Lubofoska 4-12-12 800 zł/t brutto

Mocznik był po 980 zł/t brutto ale się skończył ( zostało 150 kg :unsure:). W czwartek przychodzi nowy transport po nowej cenie.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

@funkmaster według mnie to dobra cena. My za kedzierzynska dalismy 830...

 

@Lef skad ta lubofoska?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Lubofoska jest z kuj-pomorskiego, Firma nazywa się Vit-Pasz ( powiat żninski, gmina Gąsawa). Cena sprzed tygodnia, mogą być zmiany.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

mocznik byl po 1050zl , a teraz po 1150zl/t czyżby będzie jeszcze drożej?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

podejrzewam ze tak...niestety...zaklady chemiczne dobrze wiedza ile rolnik dostanie dotacji w tym roku wiec jak zawsze chca go okrasc....zreszta juz pisalem o tym wczesniej ze po nowym roku chyba podwyzki beda i to znaczne...

oczywiscie to tylko moje wrozenie z fusow a nie pewna wiadomosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

mocznik byl po 1050zl , a teraz po 1150zl/t czyżby będzie jeszcze drożej?

 

Mocznik i inne azotowe to nawozy wiosenne wiec niedługo na nie sezon. Do tego wypłacane są dopłaty wiec rolnik "bogaty" Cena będzie szła w górę. Dobrze ze ja już kupiłem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z tego co ja słyszałem to narazie mocznik jest po 960zł/t saletrzak 700zł/t puki co po nowym roku żaden sprzedawca nie słyszał żeby ceny miały wzrosnąć a po tej cenie mają pełne magazyny, w zeszłym roku znajomi sprzedawcy twierdzą że sprzedali dokładnie połowę tego co normalnie sprzedawali, a w tym roku nieuważam żeby zaraz wszyscy rzucili się na duże zakupy nawozów, bo czy się sypnie więcej czy niej tego nawozu czy wogóle nie sypnie to tych dopłat dostaniemy dokładnie tyle samo, a niektórzy jak tak sobie policzą to zupełnie nie warto sypać ;):) :), takie jest moje wróżenie że te większe dopłaty przyniosą odwrotny skutek i tym bardziej ( nauczeni oszczędnego stosowania nawozów) odechce się "małorolnym" dokładać do "interesu" przy obecnych cenasz zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Ustosunkuje się do tego co powiedział kolega Ferdek. Z tymi małorolnymi to jest tak, że mniej odczuwają skutki spadku cen zboża gdyż nie jest ich główne źródło dochodu, jak zboże tanie to spasie blondynkami lub jałowizną a nawet jak dołoży to niewiele. Niskie ceny zbóż dotykają najbardzie gospodarstwa towarowe i one właśnie kupują dużo nawozów i maszyn rolniczych i moim skromnym zdaniem wielu rolników dopłatami raczej podgoni spłate kredytów wziętych na maszyny niż kupi przyczepy nawozów. Zgodzę sie z Ferdkiem że w moich stronach (okolice Lublina)że zakupy są mniejsze sprzedawcy stękają (dostałem życznia świąteczne z ofertą cenową nawozów) ale wiem że koledzy co dostali dopłaty polecieli do banków bo ceny nawozów za bardzo nie drygają w górę, tak straszyli podwyzkami i co - i nic, zero podwyżek. Zeby nie dostać procentów : Mocznik 930 zł/t saletra 780 zł/t, saletrzak 700 zł/t, Yara 8-15 -30 1350 z pocałowaniem w rękę. Moje strony to hodowcy trzody a blondyny poszły w dół -spoko, spoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwlkp    0

Wierzycie w to że powiedzą wam kupujcie dziś nawóz, bo mam pełen magazyn, a za tydzień podrożeje, więc chcę się go pozbyć, żeby kupić nowy - droższy i mniej zarobić. Ludzie litości... Od lat sytuacja jest ta sama po nowym roku- straszenie podwyżkami cen gazu, noworoczne inwentury i brak produkcji - nie ma podaży a jest popyt. Zresztą podobno sprzedaż azotów tak poszła, że już nie ma limitów w fabrykach na grudzień, a ceny idą do góry. ;)

Działa podstawowe prawo ekonomii - popytu i podaży, tak samo jak górki i dołki świńskie, które są opisywane w książkach jak modelowy przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
transkom    0

Nowicjusz racja, teraz jest ciężko z nawozami bo produkcja w Policach stoi niestety. Czy uważacie, że cena 1252 zł brutto za tone na nawozy NPK 8-24-24 i NPK 8-19-29 jest wysoka? Bo mam tego trochę na sprzedaż, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priv lub email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

w normalnie to cena jest do przeklniecia ale ja osobicie bym nie kupil bo jak mam zboze sprzedac za 350-400 zl/t to zaden interes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ja dziś kupiłem

saletra węgierska 840 w ciągu 2 tyg. wzrosła o 30zł

saletrzak 720 też podrożał o 25zł

detal z przywozem do gosp.

 

czy podwyżki nawozów dotykają najbardziej "wysokotowarowych"? to nie uważam, bo mając kilkaset ha zamawiałbym w hurcie ilości samochodowe i cena sporo niższa, zawsze masz większe pole manewru, bo jak bierzesz parę ton to nikt z Tobą poważnie nie rozmawia, znajomy rarę wiosek dalej tak zamawia i zawsze jest tą "stówe" do przodu na tonie, czasem mniej, zboże jak sprzedajesz tirami to zawsze inaczej jak byś traktorem z przyczepą woził, kwestii prowadzenia rachunkowości już nie poruszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Podpisuje się pod tym co napisał rafff24; przecież jeszcze nie dawno co niektórzy pisali, że łatwiej funkcjonować jeśli ma się dużo towaru na sprzedaż, jest się w grupie producentów(pewnie tak jest), to czy przy zakupie nawozów działa to już odwrotnie? ;) Jak jest w końcu lepiej? decydować się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Superfosfat 40% za 1000 zł/t brutto detal, w hurcie 900 zł/t.

Superfosfat 20% za 650 zł/t brutto detal, a hurt 580 zł/t - zakup zbytnio nieopłacalny.

 

Sól pot. 60% 1650 zł/t brut. w hurcie o 100-150 zł/t taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Jako że, zostałem "wywołany" przez piotrka10 i raff24. Raff24 napisał cytuję "czy podwyżki nawozów dotykają najbardziej "wysokotowarowych"?"A czy ja coś takiego napisałem ;). Cytuję co powiedziałem "Niskie ceny zbóż dotykają najbardzie gospodarstwa towarowe i one właśnie kupują dużo nawozów i maszyn rolniczych i moim skromnym zdaniem wielu rolników dopłatami raczej podgoni spłate kredytów wziętych na maszyny niż kupi przyczepy nawozów."

Piszę o niskich cenach zbóż a nie o podwyżkach cen nawozów, moje słowa znaczą tyle że wielu moich znajomych woli zredukować dług w banku niż kupić nawozy które nie drożeją w szaleńczym tempie i tak

należy je rozumieć. No powiedz mi gdzie napisałem że podwyżki nawozów dotykają towarowe gospodarstwa napisałem o ilości kupowanych nawozów.

 

Kolega piotr10 napisał cytuję

"Podpisuje się pod tym co napisał rafff24; przecież jeszcze nie dawno co niektórzy pisali, że łatwiej funkcjonować jeśli ma się dużo towaru na sprzedaż, jest się w grupie producentów(pewnie tak jest), to czy przy zakupie nawozów działa to już odwrotnie? Jak jest w końcu lepiej? decydować się

Odpowiadam. Zanim się podpisze pod czyimiś słowami to trzeba się zastanowić czy jego słowa nie mijają się z prawdą. Proszę pokaż mi gdzie w mojej wypowiedzi narzekam że drogo kupiliśmy nawozy, kupiliśmy w listopadzie nawozy azotowe po dobrych cenach a na wiosnę zamówiliśmy Yarę też w dobrej cenie ale mniej niż zwykle bo właśnie wielu moich kolegów wolało podgonić kredyt.

Jak jest w końcu lepiej ? Piotrze zawsze i w wszędzie lepiej razem w grupie.

Najłatwej to kogoś krytykować, podśmiać sie i przekręcić jego słowa gorzej zrobić coś samemu sensownego np. zjednoczyć grupę rolników o podobnym profilu produkcji co prawda nieformalna ale może przyjdzie czas i zalegalizujemy się. A tak na przyszłość zanim się z kogoś podśmieje trzeba przeczytać tekst ze zrozumieniem. Cisneły mi się różne złośliwości pod adresem kolegów ale stwierdziłem że nie warto (wierzcie mi też mam cięty język ). Ale przecież nie oto chodzi żebyśmy sobie dokuczali przecież i tak mamy wystarczająco wielu wrogów.

PS

Superfosfat 40% za 1100 zł/t brutto detal

Sól pot. 60% 1600-1700 zł/t bruto detal

Jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

przepraszam za OT ale czy ja się z kogoś śmiałem??

stwierdziłem fakt, że jeśli masz dużo pola to kupujesz ilości hurtowe i jest taniej,, podobnie se sprzedażą, jak masz parę tirów pszenicy na sprzedaż i to dobrej jakości to z reguły dostaniesz więcej niż ten co ma kilka ton i co w tym śmiesznego czy wyśmiewnego??

 

pogoni kredyty, sam bym tak pewnie zrobił, gdyby stać by mnie było na nową maszynę, czy traktor, ale o nowym traktorze to mogę zapomnieć, no chyba, że ktoś mi zagwarantuje, że cena prosiaków nie spadnie poniżej 150zł/szt w najbliższych 4 -5 latach

 

zgoda, że podwyżki najmniej dotykają tzw chłoporobotników, bo Ci mają "z czego dołożyć" ale czy małorolni to to samo?? mówisz o pojęciach względnych (towarowe, małorolni), co województwo to inna struktura agrarna,

 

po prostu duży może więcej, i nic w tym śmiesznego przecież, i to nie powód, żeby komuś dokopywać, czy małemu, czy dużemu, czy średniemu ;) ważne, żeby rozmawiać szczerze, a nie biadolić jak to inni mają dobrze a ja źle, trzeba na chłodno rozważyć wzystkie za i przeciw i je uwzględnić, i dogadywać się miedzy sobą, pomagać sobie jeśli moźemy, sam dzięki temu na zeszłorocznym randapowaniu zaoszczędziłem kilkadziesiąt złotych bo jak zamawiasz 50 l randapu na 2 gosp. to inaczej jak 10 litrów samemu, bo z 25zł/l zrobiło się 18zł/l

 

jeszcze raz przepraszam za zbaczanie z tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Jako że, zostałem "wywołany" przez piotrka10 i raff24. Raff24 napisał cytuję "czy podwyżki nawozów dotykają najbardziej "wysokotowarowych"?"A czy ja coś takiego napisałem ;). Cytuję co powiedziałem "Niskie ceny zbóż dotykają najbardzie gospodarstwa towarowe i one właśnie kupują dużo nawozów i maszyn rolniczych i moim skromnym zdaniem wielu rolników dopłatami raczej podgoni spłate kredytów wziętych na maszyny niż kupi przyczepy nawozów."

Piszę o niskich cenach zbóż a nie o podwyżkach cen nawozów, moje słowa znaczą tyle że wielu moich znajomych woli zredukować dług w banku niż kupić nawozy które nie drożeją w szaleńczym tempie i tak

należy je rozumieć. No powiedz mi gdzie napisałem że podwyżki nawozów dotykają towarowe gospodarstwa napisałem o ilości kupowanych nawozów.

 

Kolega piotr10 napisał cytuję

"Podpisuje się pod tym co napisał rafff24; przecież jeszcze nie dawno co niektórzy pisali, że łatwiej funkcjonować jeśli ma się dużo towaru na sprzedaż, jest się w grupie producentów(pewnie tak jest), to czy przy zakupie nawozów działa to już odwrotnie? Jak jest w końcu lepiej? decydować się

Odpowiadam. Zanim się podpisze pod czyimiś słowami to trzeba się zastanowić czy jego słowa nie mijają się z prawdą. Proszę pokaż mi gdzie w mojej wypowiedzi narzekam że drogo kupiliśmy nawozy, kupiliśmy w listopadzie nawozy azotowe po dobrych cenach a na wiosnę zamówiliśmy Yarę też w dobrej cenie ale mniej niż zwykle bo właśnie wielu moich kolegów wolało podgonić kredyt.

Jak jest w końcu lepiej ? Piotrze zawsze i w wszędzie lepiej razem w grupie.

Najłatwej to kogoś krytykować, podśmiać sie i przekręcić jego słowa gorzej zrobić coś samemu sensownego np. zjednoczyć grupę rolników o podobnym profilu produkcji co prawda nieformalna ale może przyjdzie czas i zalegalizujemy się. A tak na przyszłość zanim się z kogoś podśmieje trzeba przeczytać tekst ze zrozumieniem. Cisneły mi się różne złośliwości pod adresem kolegów ale stwierdziłem że nie warto (wierzcie mi też mam cięty język ). Ale przecież nie oto chodzi żebyśmy sobie dokuczali przecież i tak mamy wystarczająco wielu wrogów.

PS

Superfosfat 40% za 1100 zł/t brutto detal

Sól pot. 60% 1600-1700 zł/t bruto detal

Jerzy

 

Jesli Cię urażiłem to przepraszam, przyznam że kwestia mniejszych gospodarstw i to że w różnych kryzysowych sytuacjach jest im łatwiej mnie drażni, często nie ma świnki, która zje tanią pszenice czy jęczmień a nawet jakby to cena żywca również nie powala na kolana, często też nie ma dodatkowych dochodów, a jak sa to małe....ale powtarzam, że daleki jestem z podśmiewania się z Ciebie. Jestem w podłym nastroju a wtedy to łatwo się strzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

@Piotr10 i Raff24 przyjmuję wyjaśnienia, nie ma sprawy :). Wyciągam swoją prawicę na zgodę. Trochę się zagolopowalem z tymi "małorolnymi"- sorki .Jak to mawiał Zagłoba "Pax między chrześcijany ".

pozdrawiam jerzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj