Polecane posty

mysza103    2459
Dnia 21.06.2018 o 10:21, loquito napisał:

Ktoś z Was spotkał sie naocznie z nawozem Terra Magnez 40?

Odświeżam . potrzebuje podnieść zawartość magnezu w glebie z racji tego że po badaniu gleby wyszedł mi niski poziom magnezu  od 3,3 do 4,8 mg / 100 g gleby , ocena - niska  . kizerytu bym nie siał ponieważ siarka by była z RSM 26+S . Pytanie jak to się sieje , jak rozpuszcza  i ile magnezu jest aktywnego  ( rozpuszczalnego w wodzie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
22 minuty temu, mysza103 napisał:

Odświeżam . potrzebuje podnieść zawartość magnezu w glebie z racji tego że po badaniu gleby wyszedł mi niski poziom magnezu  od 3,3 do 4,8 mg / 100 g gleby , ocena - niska  . kizerytu bym nie siał ponieważ siarka by była z RSM 26+S . Pytanie jak to się sieje , jak rozpuszcza  i ile magnezu jest aktywnego  ( rozpuszczalnego w wodzie )

A co tam w tym rsm 26 jest siarki?Tyle co kot napłakał. A roslina tez potrzebuje siarki zeby lepiej azot pobrac

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459

W  550 litrach masz ok . 180 azotu i ok. 20 siarki plus jeszcze nawożenie dolistne   siarczanem magnezu  , plus  na jesień polifoska 8 - 300 kg ( 14 kg siarki ) i już sie robi blisko 40 kg siarki na hektar , a to pod pszenice jest wystarczająco.               

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
14 minut temu, mysza103 napisał:

W  550 litrach masz ok . 180 azotu i ok. 20 siarki plus jeszcze nawożenie dolistne   siarczanem magnezu  , plus  na jesień polifoska 8 - 300 kg ( 14 kg siarki ) i już sie robi blisko 40 kg siarki na hektar , a to pod pszenice jest wystarczająco.               

No tak nie wiedzialem że rsm 26 pójdzie w dwóch dawkach , to wyjdzie przy takich dawkach 32 czystej siarki .Szkoda że ten rsm z siarka idzie tak bys sypnął kizerytu i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

no ceny kosmos się robią na jesieni, także do wiosny wyciągną od nas z powrotem trzy razy tyle  co dali w suszowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
19 godzin temu, mysza103 napisał:

Odświeżam . potrzebuje podnieść zawartość magnezu w glebie z racji tego że po badaniu gleby wyszedł mi niski poziom magnezu  od 3,3 do 4,8 mg / 100 g gleby , ocena - niska  . kizerytu bym nie siał ponieważ siarka by była z RSM 26+S . Pytanie jak to się sieje , jak rozpuszcza  i ile magnezu jest aktywnego  ( rozpuszczalnego w wodzie )

Jak nie chcesz siać kizerytu o co się pytasz? Saletra 1380brutto  LTM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
16 godzin temu, farmerss34 napisał:

no ceny kosmos się robią na jesieni, także do wiosny wyciągną od nas z powrotem trzy razy tyle  co dali w suszowym

wlasnie suszowe to taki temat że nie każdy go dostał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Słuchajcie stosował ktoś taki nawóz npk 22 plus z siarką tj. 4-10-22(8,5-22)Ca,S Brałem na szybkiego pod żyto i niby producent na big bagu Luvena, ale teraz na stronie żadnego producenta nie mogę znaleźć informacji w cenie 1180 brutto.

Saletra lokalnie 1260 brutto, a w agroloku na dziś 1420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

No właśnie pod zboże go brałem, ale teraz chciałem na stronie producenta podpatrzeć i nie ma nigdzie. A ultrę 8 ktoś stosuje na łąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Jest opcja że to nawóz robiony przez luvenę dla jakiegoś podmiotu, tak jak np yara dla caldeny robi PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
1 godzinę temu, Adam86 napisał:

Jak nie chcesz siać kizerytu o co się pytasz? Saletra 1380brutto  LTM.

pytam się o terra magnez 40 , jakaś nowość  , ale do czego to sie nadaje to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Wczoraj próbowałem się coś z netu dowiedzieć o tym nawozie, ale jest tak skąpa informacja że aż lampkę kontrolną zapala.

Dowiedziałem się że to nawóz jednoskładnikowy tylko nic nie napisane czy z powietrza wody kosmosu czy laboratorium.

Najważniejsze to że nawóz wymyślony przez rolnika obszarnika🤔. Daje do myślenia bo z reklamą kiepsko.

Powstaje z magnezytu. Tylko że to produkt w Polsce już śladowy i występuje zawsze w towarzystwie innych , głównie dolomitów. Jakoś nie widzę kruszarki sortującej dolomit i magnezyt. Ale jestem zwykłym rolnikiem , nie obszarnikiem😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Ja nawozy kupiłem - saletrzak w czerwcu po 750, saletra 850. W pażdzierniku korn cali po 1120, polidap 1880, mocznik 1280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

No i właśnie nie wiem czy zainwestować w jakąś ultrę 8 po 1600-1700 czy taki npk 4-10-22 z wapniem i siarką po 1180. Po przeliczeniu według mojego zapotrzebowania na moje łąki wychodzi cenowo podobnie, czyli bardzo drogo względem zeszłego roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a teraz powiedzcie mi jak dokladnie przelicza sie nawozy cene czystego skladnika , np jak obliczyc w polifosce cene danego skladnika a jak np polidapu cene czystego skladnika itd ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

cene nowozu dzieli sie przez zawartosc składnika na przykolad mocznik 1800 : 460 saletre 1500: 340 sóp potas 1560:600 superfosfat 1100 :190 podstawisz niższe ceny bedziesz miec taniej lub wyzsze bedziesz miec drozej

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czesio1612 napisał:

Słuchajcie stosował ktoś taki nawóz npk 22 plus z siarką tj. 4-10-22(8,5-22)Ca,S 

Ten nawóz produkuje Luvena dla firmy Skłodowski i dla Centrali Nasiennej w Kielcach, dzwoń do nich to Ci wszystko powiedzą.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyrosz    2

Chłopaki, jest ktoś z bliższych okolic Włocławka? Sprawa jest taka że jako firma mamy do odbioru 27-28 grudnia kilka aut saletry, a że to okres około świąteczny to wiadomo  że ruch w interesie niewielki, a produkcja idzie i trzeba odebrać lub kara, chcemy to komuś w okolicy puścić lub żeby ktoś sobie sam odebrał z Anwilu. Cena wyjściowa to 1090 zł netto + dostawa lub odbiór własny, ale koniecznie 27-28 grudnia. Z terminem płatności można się dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to teraz wiadomo ile składy zarobią i po ile jest w fabryce a jak ktoś tu piszę już 1380 zł tona to może samemu by to kupił i potem jeszcze od sprzedał komuś zarobkiem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj