Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8214 odpowiedzi na ten temat

#921 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 październik 2009 - 20:36

Ceny nawozów Fajnie to wygląda w zumi. Adres firmy zakładowa 50, w zumi jest 48 i kropka lokalizacji pokazuje drzewo przy jakimś skwerze. Może pod nim jest jakiś domek ale nie ma żadnego placu i magazynów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 21:34
  •  

#922 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2009 - 09:32

Ceny nawozów Panowie w czym macie problem? Wystarczy zamówić nawóz z opcją dostawy i płatności loco odbiorca.Czy facet ma magazyny ,czy też ich nie ma ,czy jest oficjalnym dystrybutorem czy nie ,jakie to ma znaczenie.Dowieziony nawóz w niskiej cenie uwiarygodni partnera ,natomiast brak realizacji nic nie kosztuje i niczym nie grozi.Szkoda martwić się na zapas ,a może okazać się że to całkiem przyzwoity partner handlowy.P.s.Wlodas ,mnie doświadczenie uczy ze to przeważnie ci duzi dystrybutorzy drenują naszą kieszeń i starają sie by marze były jak najwyższe.Koszty ich działalności równiez są gigantyczne i mało mające wspólnego z racjonalnym podejsciem do ekonomii.

#923 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 15 październik 2009 - 11:03

Ceny nawozów A ja myślę, że ten cały ozon istnieje. W google maps znalazłem pod podanym adresem "Zakład obrotu nawozami"
Xemit podaje dobrą receptę na sprawdzenie wiarygodności tej firmy. Może ktoś sprawdzi :)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#924 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2009 - 13:52

Ceny nawozów

Jerzy, zakup polifoski bardziej opłacalny.

Na dzień dzisiejszy oferują mi polifoskę 6 po 1160 zł/brutto. Polidap za 1000 zł/bruttp.

Gdy ceny nawozów rosły w zawrotnym tempie jeden z reporterów TV zadał pytanie przedstawicielowi firmy Police, jakie są przyczyny tak wysokiego wzrostu cen nawozów? Ten odpowiedział : "Ceny gazu wciąż rosną, zapotrzebowanie na nawozy wzrosło ...."

Ciekawe co by teraz powiedział ????????

Od razu nasuwa się pytanie czy gaz staniał gwałtownie tak jak cena nawozów, czy bardziej firmy nawozowe pod przykrywką głupich wymówek chciały wydrzeć rolnikom ostatnie pieniądze i nabić sobie kieszenie pełne pieniędzy?

Gdy ceny zboża rosły w zawrotnym tempie,jeden z reporterów zadał pytanie przedstawicielowi rolników ,jakie są przyczyny tak wysokiego wzrostu cen zboża ?Ten odpowiedział ,koszty rosną.
Ciekawe co by teraz powiedział??????
Od razu nasuwa się pytanie czy koszty zmalały tak gwałtownie jak cena zboża ,czy to bardziej rolnicy chcieli wydrzeć przetwórcom ostatnie pieniądze i nabić sobie kieszenie.

Torez nie obraz się tym abstrakcyjnym tekstem,ale sytuacja wydaje się dużo bardziej skomplikowana.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ,a prawda jak zwykle leży gdzieś po środku.Mi nie podobają się takie nagłe przeceny kpiące z najwierniejszych klientów ,którzy często sprzedali zboże za psi grosz lub zapożyczyli się na kupno drogiego nawozu ,gdyż nie wyobrażają sobie by gospodarzyć ekstensywnie.Przeceny z dnia na dzień rzędu 30% wydają się pozornie dobre,niestety utrudnią walkę ze zbożową górką ,będą przyczyną niskich cen zboża w następnym sezonie.Myslę że wysokie ceny zboża i wysokie ceny nawozu to dużo lepszy scenariusz niż tani nawóz-niskie ceny zboża.Dla rolnika nie ważna jest wielkość kosztów,ważne jest saldo między dochodem a rozchodem ,a ta sytuacja napawa mnie obawą, że wynik tego działania może być mizerny.Ta obniżka nawozu bardziej przypomina mi powiedzenie że tonący brzytwy się chwyta.

#925 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 15 październik 2009 - 14:30

Ceny nawozów i tu jest wlasnie dylemat....
kilka miesiecy temu nie bylo mowy o obnizkach cen nawozow gdyz jak mowili producenci podrozaly koszty produkcji i nie bylo takiej szansy....dzisiaj jestemy swiadkami niespowiedziawanej obnizki cen nawozow...pytanie czy cos sie zmieni na rynku zbozowym.....na razie nikt tego nie przewiduje ale kilka miesiecy temu taka sama sytuacja juz byla na rynku z nawozami...takze pytanie czy kupno nawozu sie oplaci czy nie, jest istna loteria.

#926 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2009 - 14:38

Ceny nawozów Martinez,już jesteś wygrany.Nie dałeś nawozu przedsiewnie ,ale zawsze możesz to zrobić pogłównie.Za zaoszczędzone pieniądze ,dzisiaj kupisz więcej jak 2 tyg temu,i to dużo więcej,a jeśli tyle samo to zostanie ci sporo kasy.Możesz również nie kupować go wcale,i być moze jest to również niezłe wyjście z punktu widzenia ekonomii.Ci co kupili nawozy wcześniej,niestety przepłacili,oraz nie mają żadnej możliwości manewru.

#927 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 15 październik 2009 - 18:53

Ceny nawozów Nie oszukujmy się, nazywajmy sprawy po imieniu. Ta cała sytuacja od samego początku mnie rozśmiesza. Dajmy na to sytuację z życia wziętą: hurtownia X posiada w swoim magazynie ilość X nawozu Polidap w cenie 1000 zł/t. Ten nawóz cały czas leży a cena 1000 w zupełności pokrywa wszystkie koszta i jeszcze mają zyski. Aż tu nagle ten sam nawóz, który zalegał zaczyna drożeć trzykrotnie bo koszty rosną i gdzie tu jest logika. Może ktoś mi przytnie że pszenica też leży a jak cena idzie po 800 to rolnik wygrywa. Tak, tylko że jak jest cena po 400 to dokładasz, 500-600 wychodzisz na czysto, powyżej zysk. Z tym że ceny środków do produkcji nie mogą w tym czasie wzrosnąć. Bo jak wzrosną to i tak klapa.

Xemit uważasz, że jak kiedyś tam skoczyła w górę cena pszenicy to rolnik nabił sobie kieszenie. Otóż zauważ jak gwałtownie wzrosła cena mąki a co za tym idzie cena chleba, otrąb pszennych itp. Przetwórcy nie dadzą się oszukać. Oni w przeciwieństwie do nas, rolników, nie będą skupowali pszenicy w cenie powiedzmy 800 zł/t i sprzedawali mąki po 0,65 zł/kg. Oni nie dołożą do interesu. A obecnie po ile kupujesz bochenek chleba? Cena zboża niska a w piekarni co, chleb staniał? Bo u mnie jak na razie nie.

Masz rację co do tych najwierniejszych klientów. Nieźle ich nabili w butelkę.

#928 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2009 - 19:37

Ceny nawozów Torez jeśli nawóz leży na magazynie ,a wyprodukowany jest po np.1800 zł,a trzeba go sprzedać po 1280 to jak to wytłumaczyć ? Ja nie uważam ze ktoś sobie nabił kieszenie na zbożu,próbowałem tylko zamienić adresata którego pytał przytoczony przez Ciebie redaktor.Sytuacja rolnictwa jest nieciekawa i jak pisałem wcześniej pociągnie na dno całą otoczkę rolnictwa.To dobrze bo nasz problem zostanie wtedy zauważony.Chleb i mąka to zupełnie inna para kaloszy .W cenie chleba ,mąka to skromny ułamek,nawet gdy będzie za darmo ,pieczywo nie wiele stanieje.Zauważ ile kosztuje Chleb w Niemczech przy podobnej cenie surowca.Panowie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma,a że nam jest żle ,owszem, ale najczęściej z naszej winy.

#929 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 15 październik 2009 - 20:09

Ceny nawozów Ja nie wiem czy to z naszej winy jest Nam źle. Oczywiście jakiś wpływ na sytuację materialną własnego gospodarstwa mamy ale i tak w większości jest to sterowanie przez osoby trzecie. Bo siejąc zboże (jak w tym roku) lub rzepak nikt nie spodziewał się tak niskich cen Naszego produktu. A przecież to Rynek wykształcił taką cenę surowca. Niektórzy sprzedali po kosztach, inni przetrzymują i czekają na podwyżkę cen.
Ciekawe czy taki przetwórca albo producent wytwarzając dany towar też nie wie za ile go sprzeda. Raczej wie. Wie za ile pracuje i ile mniej więcej zarobi, bo wątpię żeby tracił na swoim interesie.

Wzrasta ilość plonów i ich jakość uzyskiwana z 1 hektara co za tym idzie mamy dużą podaż surowca co obniża jego cenę. Do tego doliczymy koszty wszystkie koszty produkcji i mamy to co mamy.

Xemit wspominałeś kiedyś w swoim poście, że najlepiej jest znaleźć złoty środek. Optimum między kosztami a zyskiem (nawożenia a plon)- może to jakaś recepta..
AAAAA sytuacja ekonomiczna w rolnictwie jest jak dla mnie skomplikowana ... Co robić??
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#930 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2009 - 20:51

Ceny nawozów Wydaje mi się że powinniśmy wypracować sposób na powstrzymanie fali żywności która produkujemy.Prosty przykład,by kukurydza na ziarno przynosiła poczciwy dochód muszą wzrosnąć plony,by wzrosły plony trzeba siać nowe odmiany ,nawet GMO .Tylko wzrost tych plonów jeszcze bardziej obniży ceny kukurydzy ,a najgorsze ze pozbawi nas mozliwości jej zbytu i o żadnej cenie na niesprzedany towar nie może być mowy.Czy to nie jest paradoks?Jeden czy dwa lata niezłych cen na zboże ,a unia natychmiast zlikwidowała obowiązek odlogowania ziemi dla większych gospodarstw tzw.starej Unii.Efekt,kilka dodatkowych mln.ton zboża.Wydaje sie że powinniśmy brać przykład z przemysłu gdzie producenci natychmiast ograniczają podaż,nam wciska się że droga do sukcesu to podniesienie wydajności.Owszem na rynku stałych cen ,ale nigdy ns wolnym z którym mamy do czynienia w realu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 15 październik 2009 - 20:56

Ceny nawozów xemit powiem ci wiecej...w tamtym sezonie tez nie wysialem nawozu i dobrze zrobilem bo dzisiaj musialbym sprzedac zboze po smiesznej cenie

#932 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2009 - 21:11

Ceny nawozów Jedno jest pewne,nie Ty przyczyniłeś się do niskiej ceny zboża .

#933 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 16 październik 2009 - 14:20

Ceny nawozów o to chodzilo..........trabilem w tamtym roku do wszytskich i przez wiekszosc zostalem zbluzgany a jednak mialem racje

#934 Share pitti

pitti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 październik 2009 - 12:03

Ceny nawozów za 1000 to jest polidap light;] 14N i 34P a ten normalny kosztuje 1330 18N i 46P wiec jest różnica w składzie nawozu ale cenowo na to samo wychodzi tylko w jednym więcej masy nawozowej wysiejemy

#935 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 17 październik 2009 - 19:37

Ceny nawozów Podając powyższe ceny Polidapu, wskazałeś na sugerowane ceny detaliczne. I pewnie kierowałeś się cennikiem ze strony Police.
Cenę 1000 zł/t brutto jaką oferowała mi firma, jest ceną za Polidap 18-46.
Cena zawsze uzależniona jest od ilości :)
Na razie analizuje oferty. Bez pośpiechu z kupnem.

#936 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 17 październik 2009 - 20:53

Ceny nawozów nie wiecie po ile ida polifoski??

#937 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 październik 2009 - 21:04

Ceny nawozów

o to chodzilo..........trabilem w tamtym roku do wszytskich i przez wiekszosc zostalem zbluzgany a jednak mialem racje

Jak przyjdą dopłaty to pewnie już racji mieć nie będziesz...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#938 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 18 październik 2009 - 07:53

Ceny nawozów bo?

#939 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 październik 2009 - 09:26

Ceny nawozów bo, po kursie ponad 4pln za euro przy dopłatach bezpośrednich ... komunikat prasowy: "zakłady produkcyjne podniosły ceny podstawowych nawozów w związku z kryzysem w światowej gospodarce oraz niepewną sytuacją na rynku surowcowym, głównie gazu" :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 18 październik 2009 - 17:09

Ceny nawozów dzisiaj w teleexpresie mówili że "police" dotują straty i mają być grupowe zwolnienia
i pewnie pod tym pretekstem będą podwyżki :)
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)