Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LeF    43

Zapytam z ciekawości. Te nawozy to kupujecie na zasiewy wiosenne czy już na przyszłą jesień pod rośliny ozime??


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

YARA MILA 8-15-30 1200PLN a z 90 dniowym terminem płatności mogę dostać po 1250PLN

saletra amonowa 720PLN a z 90 dniowym terminem płatności mogę dostać po 760PLN


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

saletra nawet o 30PLN/t

mocznik 20PLN/t

 

chyba trzeba zacząć kupować bo z dnia na dzień coraz drożej będzie

rolnicy zaczną dostawać dopłaty i pewnie ruszą po nawozy

 

następna podwyżka przewidziana na 10 grudnia


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwlkp    0

Szkoda, ale powiem szczerze że i tak się cieszę, bo nie uwierzyłbym na wiosnę, gdyby ktoś powiedział że saletra będzie <1000. Trudno, trzeba poczekać, a to i tak jest okazja, lepsza niż kupić po żniwach i magazynować - juz chyba tak nigdy nie zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Mi dziś przywieli saletre puławską po 735zł/t, kierowca mówił że w policach lezy kilka tys ton fosforanu kilku laetniego, a im chcą gaz zakręcić bo nie płacą, to dopiero polityka, mój kolega też po żniwach kupił po 880zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

od grudnia o 15PLN na tonie saletra idzie w górę.

Trzeba chyba jutro załatwić i mieć spokój że jest na podwórku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Czy saletrzak po 700zł brutto/tona to dobra cena? Nie wiem czy jeszcze handlarza przetrzymac czy już kupowac. Ostatnio miało już taniej nie byc, ale z 740zł zjechał na 700zł :(


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

orientuje sie ktos jak ksztaltuja sie ceny polifosek i saletry w woj opolskim na miesiac grudzien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

Witam Mam pytanie odnośnie nawozów tj. saletra, saletrzak i mocznik Na Allegro widziałem dzisiaj w bardzo korzystnej cenie te nawozy ale są one produkcji Węgierskiej i oto moje pytanie czy miał ktoś może do czynienia z nawozami tego producenta "NITROGEN CORPORATION HUNGARY" ? Czy są to dobre nawozy w porównaniu z naszymi ? W porównaniu zawierają one takie same ilości procentowe składników jak Polskie Tutaj jest strona przedmiotów sprzedajacego gdzie są podane ceny ---> Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tylko że jest to cena Loco dla Węgier. Z tego co widzę z dowozem do kuj-pom śpiewa 763zł. A to już taka rewelacja nie jest :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Widzieliście nowy cennik Polic?? Jest na ich stronie. Podnieśli ceny nawozów o 60 zł na tonie!!

Mają ciekawą politykę, nawozy zalegają w magazynach oni się jakoś tym nie martwią i nadal podnoszą ceny. Mogliby sfolgować i wyprzedać konkurencyjnie zapasy.

Użytkownicy wspominali o promocji Yary, ciekawe co zaproponują rolnikom?

 

Link do pseudocennika Nawozy - serwis Zakładów Chemicznych Police oferujących min. nawozy wieloskładnikowe do ogrodu. Uprawa warzyw z nawozami staje się łatwiejsza. Jeśli jesteś ogrodnikiem, sadownikiem czy rolnikiem skorzystaj z naszej oferty nawozów, które podwyższą jakość i wysokośc plonu.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

mi się wydaje że celowo podnieśli cennik bo wiedzą że rolnicy powoli zaopatrują się w nawozy i do wiosny będą dalsze podwyżki(w ten sposób stopniowo "urobią" klienta który z pewnością kupi droższe nawozy bo dostanie rekordowe dotacje :blink: )

 

dla mnie zarząd Polic robi bzdurę i coraz głębiej się zakopuje w swoim dole(obecna ich sytuacja jest właśnie spowodowana wywindowanymi cenami) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Yara mila 8-15-30 1230 brutto worki 50kg, big bag 20 zł/t tańsze

Polifoska 6-20-30 1400 brutto - niech dalej podnoszą cenę :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zakupiłem niewielką ilość saletry po 780,- i mocznika import ze wschodu po 930,-(cena brutto, nawozy same dojadą i rozładują się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Koledzy tak jak mówiłem Yara weszła z promocją i to z jaką. W okolicy Lublina 8-15-30 1300 zł/t brutto, a litewski NPK 9-25-25 po 1400 brutto. Piszecie żę Police się podnoszą brawo. Widać gołym okiem że Yara wykieruje na prostą Police, jest pytanie ile my podatnicy bedziemy dokładać do Polic, firmy która kpi z ze swoich klientów i pomaga rolnikom niemieckim, już łobuzy poczuli zblizajace się dopłaty. Yara robi w moich stronach prawdziwą karierę idą całe samochody do rolników i nie trzeba kupować u dilera, można -można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Można tylko Police chyba jeszcze się nauczyły, jak w tym roku zarząd się nie nauczył to myślę że skumają o co chodzi jak ogłoszą upadłośc bo jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Generalnie chodzi oto że prędko nie zmądrzeją gdzyż do straty państwo polskie dokłada (w tym roku 220 mln), a stracili na tym że ich wiarygodnośc w oczach rolników znikla do zera a wcześnie czy później wróci to do nich bo jak Palikot zostanie premierem to się skończy babce sranie (tak to możliwe piszę to całkiem poważnie)a wtedy Yara będzie rządziła rynkiem a wtedy ceny nawozów będą wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Może masz i rację Jerzy. Ale nie Police jedne w Polsce, co produkują nawóz. No i inne firmy na świecie też są. Yara będzie miała konkurencje na polskim rynku.

Np w mojej okolicy to rzadko kto sieje Yara, nie było dealera. Ale widzę w reklamach różnych firm, że Yara pojawia się coraz częściej.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

@Lef - podobnie jest w moich stronach. Nawet żebym chciał kupic Yarę to nie mam za bardzo gdzie. A cały samochód to dla mnie za dużo. Dogadac się też nie ma z kim - nad czym bardzo ubolewam :blink: ! Z jednej strony szkoda, że jest tak ciężko w rolnictwie, ale z drugeij strony może wreszcie ludzie zaczną MYŚLEC i działac wspólnie.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@jarekw na to jest jeszcze zdecydowanie ZBYT DOBRZE w rolnictwie.

 

Ostatnio kupiłem polifoskę 5 NPKMgS 5-15-30-2-3, 1:2,po 1070 zł/t netto w gospodarstwie centralna wlkp.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Ludzie myślą cały czas, ale nad tym jak by tu drugą osobe przechytrzyć :blink: taka mentalność, takie czasy i jeszcze pewnie pare innych uwarunkowań. Daleko jeszcze do wspólnego działania, przynajmniej w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

nie tylko u ciebie jest tak - mentalność a przede wszystkim chyba zazdrość sąsiadów to główny powód do zjednoczenia się rolników

ja już straciłem cierpliwość do moich i nawet nie próbuję się dogadywać bo raz czekałem aż w końcu musiałem kupić sam i w dodatku przepłaciłem bo czekałem!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

taki już jest rolnik....co prawda nie wszyscy ale większośc, zamiast szukac kompromisu i współpracy to ludzie się kłócą ale z drugiej strony tam gdzie w grę wchodzą pieniądze to zabawa zawsze się tak kończy :blink:

 

a tak w ogóle to trochę zboczyliśmy z tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj