Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tom50    69

Saletrosan 1000  mocznik  1320   saletra amonowa  1050   wszystko big bag kupione dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agrolok przy całym aucie i własnym transporcie za rsm 32 970 brutto- masakra i ma jeszcze zdrożeć na przełomie miesiąca. Szału idzie dostać ale poczekamy, najwyżej przepłacę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawozu nie mają gdzie składować a Wy sraki dostajecie bo pare groszy dopłat wypłacili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieniu    11

A co dasz mi gwarancję że ceny więcej do góry nie pójdą ? takie gdybanie jest dobre jak się ma nawozy w garażu. Każdy ma grosz i chce kupić bo zna scenariusz innych lat i rzadko bywało by wiosną azot był tańszy a 1030 to jest różnica jak by miało być 1200 a wiosną to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

ja tez juz sam nie wiem zakłady tak nie podnoszą jak robią to firmy nawozowe ktore mają na placu nakupione żeby zrobić lichwę, zobaczymy co dalej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nabrali nawozu za grosze w lipcu na składy , a teraz  wywołują u Was sraczkę żeby dobrze zarobić 😀😀 i dobrze  niech się jelita czyszczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

hehe kiedyś może tak... ale nie wiem gdzie Wy teraz widzicie te wielkie składy nawozów ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

W moich stronach żaden punkt nie robi zapasów. Towar raczej pod zamówienie ewentualnie małe pozostałości.

Oni też boją się zamrozić gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5

Ja nawozy azotowe kupiłem już w lipcu i sierpniu  choć cena najlepsza była w czerwcu. Mam wrażenie że teraz jest najgorszy czas na nawozy bo zapłacili suszowe tym co się załapali i zaczęli płacić zaliczki dopłat ceny mogą jeszcze urosnąć do grudnia. Ale wydaje mi się że styczeń i luty to już stabilizacja cen lub nawet przeceny(cenniki grupy azoty). W marcu azoty kupują już tylko  mali rolnicy bo większość już z  azotami w pole pojechala i ceny windują handlarze. A co będzie zobaczymy nie jestem ekspertem i nie wiadomo jak zachowa się giełda z produktami rolnymi bo tylko ona i dopłaty windują cenę nawozów. Koszty produkcji i gazu to tylko połowa ceny nawozu.

Edytowano przez sap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1211
10 godzin temu, tommy66692 napisał:

ja tez juz sam nie wiem zakłady tak nie podnoszą jak robią to firmy nawozowe ktore mają na placu nakupione żeby zrobić lichwę, zobaczymy co dalej 

to trzeba było kupić 500 ton saletry i teraz sprzedać a nie biadolić ;) 
Ale to nie tylko wina handlarzy. Przez lato ciężko było kupić RSM w Puławach bo niska produkcja, za to teraz pewnie się rozkręca jak cena poszła do góry. Zawsze jest tak, że jak ludzie dostają zaliczki albo cena zboża wysoka to zakłady azotowe golą nas bo doskonale wiedzą, że musimy kupić. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337
Było inaczej jak nie było zaliczek tylko cała dopłata. Jeden dostał w grudniu drugi w marcu. Teraz przychodzi połowa października i wszyscy wiedzą że będzie kasa z UE i się zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

nie wszyscy dostają w pażdzierniku zaliczkę. a jak  dostają to niekoniecznie 70 procent tylko 5 albo 10


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Ja kupiłem nawozy w lipcu rsm 28 po 729 brutto, polifioskę 6 po 1520 a polifoskę 8 po 1540 brutto. Wiem, że nie każdy ma możliwość zamrożenia środków na kilka miesięcy ale czasami warto zacisnąć pasa w jednym roku i uzbierać trochę gotówki do obrotu dzięki czemu zawsze można kupować taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580
Ja chciałem kupić rsm w lipcu i sierpniu to zawsze jak zadzwoniłem to już mieli wszystko sprzedane. Jak cena podskoczyla to i się znalazł ale po 880 netto 32 a nie 700 😞

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

Agrest napisał:

W moich stronach żaden punkt nie robi zapasów. Towar raczej pod zamówienie ewentualnie małe pozostałości.

Oni też boją się zamrozić gotówkę.

u mnie właśnie ze 2 tyg temu sklad zastawiony byl po brzegi że osobowka ciężko przejechac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie tak pusto i wszystko zarezerwowane , bo bym podrzucił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1211

Ja za RSMem dzwoniłem od czerwca a dopiero w sierpniu kupiony po 825 netto i to jakieś ostatni samochód bo cena już wtedy była po 830-835. A kupiłem go przez telefon bo dostałem info, że jest i za 5 min już nie ma. Tak jak @pawelol111 pisze, gdyby nie było zaliczek nie byłoby cyrku, w sumie więcej szkodzą niż z tego pożytku. Popyt byłby rozciągnięty w czasie a mamy efekt taki, że ludzie dostają zaliczki to kupują nawozu no to cyk golimy ich. W żniwa ciężko kupić a w październiku cena z kosmosu.
Co do zaciśnięcia pasa to racja, raz wybuliliśmy na bańki bo kupiłem raz użyte po spożywce nówka sztuki ale juz w tym samym roku porównując cene rsmu z jesieni do wiosny to bańki się zwróciły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580
Miałem podobne dostałm SMS z cenami rsm dzwonię, za 10min i już nic nie było tak przez 2 miesiące. Na początku września miałem ofertę 800netto za32 z Bimar ostatnie 2 cysterki ale wtedy sialem zboża i zapomniałem oddzwonić potwierdzic a po godzinie już sprzedane. Tak to było z tańszym azotem w tym roku było go na tyle mało że ciężko było coś dorwać.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jakby tak wszyscy nie wzięli tylko poczekali to cena spadnie ale tak dobrze nie ma :D Kto złapie zaliczke ten leci zostawić ją u dilera nawozowego...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieniu    11
58 minut temu, ordynator napisał:

Gdzie tak pusto i wszystko zarezerwowane , bo bym podrzucił

A co kupiłeś w czerwcu trzy tony i grasz biznesmena który zrobił życiowy interes. I co myślisz że tymi 3 tonami zasypiesz jakiś punkt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj