Polecane posty

TheBociek1996    598

grupy grupami, ale nawet większość dealerów w Polsce a raczej punktów z nawozami i ŚOR współpracuje  z większymi dealerami, a grupa azoty ma ich kilku w całej PL może z 10 dystrybutorów i to od nich małe skupy najczęściej biorą nawóz także to tacy dealerzy dealerów, ewentualnie współpracują z wielkimi sieciami np Agrii Agrosimex itp. 
co nie zmiania faktu, że w grupie większa siła bo biorąc 25 a 200 ton nawozu to jest rożnica i dystrybutorzy inaczej podchodzą do takiego klienta. 

g

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
1 godzinę temu, EdziuRolnik napisał:

mocznik 1249 , NPK 8-19-29 - 1429 , ceny netto na OLX znalezione , bez wątpienia tendencja wzrostowa.  gdzie jest granica? :P

NPK dobra cena

tak jak mówisz Bociek tak samo "naszej" firmie co gadaliśmy nawóz przechodzi przez wspomnianą Agrii


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886
2 godziny temu, EdziuRolnik napisał:

mocznik 1249 , NPK 8-19-29 - 1429 , ceny netto na OLX znalezione , bez wątpienia tendencja wzrostowa.  gdzie jest granica? :P

granicą jest cena pszenicy.  wydaje mi się że cena nawozów i ziarna jest skorelowana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
ja nie zauważyłem jeszcze różnicy a biorę ponad 200t nawozu na sezon , i rozmawiaja tak samo, żeby wynegocjować dobrą cene to trzeba brać kilka tys ton wtedy i z azotami da się gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

saletra 1120-1220, salmag 950-1070 mocznik 1340-1466 sol 1390-1450 kali 1134-1250

wszystko brutto, przy malej ilosci, saletre i salmagu z tego co widze taniej nie dostane juz nigdzie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Drogi ten azot w detalu , w zeszlym sezonie straszyli ze azot od listopada w gorę , suma sumarum na swoich 3 tonach kupionych pod kobiec pazdziernika "zarobilem" chyba z 15 zl wzgledem cen z poczatku marca 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, Matey napisał:

saletra 1120-1220, salmag 950-1070 mocznik 1340-1466 sol 1390-1450 kali 1134-1250

wszystko brutto, przy malej ilosci, saletre i salmagu z tego co widze taniej nie dostane juz nigdzie

Teraz to nie pora na kupowanie nawozu wiosną będzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

w tamtym roku była podobna sytuacja, kupiłem z tej całej paniki na jesien, kase zamroziłem i na całych zakupach względem wiosny zarobiłem ze 300zł , może będzie inaczej w tym roku ale to się okaże, poki co nie kupuje azotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

siarczan magnezu granulowany pochodzi z kopalni na terenie PL  czy jest importowany jako półprodukt   ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Saletra 1100 brutto a RSM 32 930brutto.  Jak sie dobrze poszuka po małych punktach to znajdzie stare ceny ;) Bo tak normalnie RSM 1000 brutto za tone,  

Płn Mazowsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

czesc azotu wezme teraz, reszte pozniej razem z sola i korn kali ale znajac swoje okolice to taniej nie bedzie. w zeszlym roku saletra 1160 w polowie lutego


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Teraz to nie pora na kupowanie nawozu wiosną będzie taniej

Jak się ciebie kto posłucha to na dziady pójdzie albo na chleb nie bedzie miał. Podobno przy drogich zbożach miały tuczniki iśc w góre a tu wręcz przeciwnie. Z azotami bedzie tak jak zazwyczaj a nie jak tej wiosny.Wejdą na wysoki poziom i zaczną spadać w maju. Na jesień 2019 bedą tanie bo rok wyborczy

 Rząd wysupłał pare złotych na suszowe wiec  teraz musi ta kase odzyskac przy pomocy firm skarbu państwa. Do tego wyższe ceny zbóz, i dopłaty które zaraz wejda. Wydoją z nas kase bo socjalem za głosy wyborcze nierobów muszą zapłacić..

Edytowano przez Ulman
  • Sad 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne tak sobie tłumacz zboża jakoś ceny się stabilizują bo zachód jkoś nie wykupuje tej pszenicy co miała po 1000 zł być podobnie z kukurydzą pokapowali się że jednak zbiory niskie nie s ą icana w dół podobnie b edzie znawoazami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

W 90% wypadków tak jest. Wiosna 2018 była wyjątkiem. 

Nawozy kupuje się w lipcu a ci co kupuja na wiosne to mają zajecie na całą zimę by  sledzić rosnące ceny.

Staszek , to czemu tuczniki staniały mimo wyzszych cen zboza panie analityk? Pisałeś że to idzie w parze,  i jak jedno drożeje to i drugie a tu bzik😘

Masz rację , nawozy stanieją - pod koniec wiosny.  

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850
mi najtaniej udało się kupić w listopadzie 2016, taniej nawet było jak latem, bynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221
Gaz 20% taniej mają kupować od Amerykanów niż teraz od Rosji to i nawozy będą tańsze😁. Na razie nie ma co panikować chyba dużo drożej już nie będzie. A obecnie cenę nakręcają wszelkiej maści dopłaty. Też dużo gospodarst przynajmniej w mojej okolicy kupuje nawozy jesienią i cena rośnie szybciej w tym okresie niż jeszcze kilka lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

RSM 26- 790 netto. Reszty na razie nie zamawiam a ponoć w listopadzie znowu N do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79
a z jakiej racji do góry nikt tego niebędzie do wiosny potrzebował chyba że naprawbe ogarneli temat i juz się wycwanili wiedząc że rolnicy wtedy najchętniej kupują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Ulman napisał:

W 90% wypadków tak jest. Wiosna 2018 była wyjątkiem. 

Nawozy kupuje się w lipcu a ci co kupuja na wiosne to mają zajecie na całą zimę by  sledzić rosnące ceny.

Staszek , to czemu tuczniki staniały mimo wyzszych cen zboza panie analityk? Pisałeś że to idzie w parze,  i jak jedno drożeje to i drugie a tu bzik😘

Masz rację , nawozy stanieją - pod koniec wiosny.  

Tuczniki bez zmian praktycznie od wiosny ta sama cena były lekkie wzrosty ale wróciły na stary poziom ale podwyżki są nie uniknione co nie znaczy że opłacalność wzrośnie

Podobnie ze zbożem szło do góry ale teraz spadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

a ja mam kryształową kule i powiedziała mi żeby kupić azot na wiosnę...kto wie co się wydarzy przez te 4-5 miesiecy....? może wjadą nawozy ze wschodu, a może wszystkie ozime wymarzną ? a może pszenica bedzie po pincet a prosiak po 7 ?  w tym roku rzepak najdroższy był w żniwa, a nie powinien...każdy rok inny. nie przewidzisz, to co się sprawdzało kilka lat temu, teraz nie musi. nie po to spekulanci na giełdach grają twardą walutą żeby jakiś chłopek roztropek co ma pincet akrów czy tam innych morgów mógł przewidzieć co kiedy i po ile ? dlatego nie chodzę do kasyna anie nie gram we wtapiary, rolnictwo to hazard :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj