Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koniu    836

druga sprawa to z tego co ja słyszałem to wczesne siewy zbóż przyczyniły się do problemów z zakupem NPK-ów. To fakt że trzeba czekać 2-3 tygodnie. Niby producenci nie wyrabiali się z produkcją bo mało kto przewidział że siewy ozimin zaczną się tak wcześnie. Do tego dochodzi to co @aro1975 pisał wyżej czyli koszty produkcji. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale coś musi być na rzeczy.

Zastanawiam się czemu nagle grupa azoty zaczęła dziękować polskim rolnikom za zakup ich nawozów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

Zamiast 600 kg saletry na ha żeby zebrać 7 ton konsumpcji dam 350 kg saletry I zbiorę 8 t paszowej myślę że nie będę na tym stratny

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, aro1975 napisał:

ogólnie mówiąc spółki skarbu państwa maja zakaz podnoszenia cen do wyborów - podobno orlen i lotos dokładają do sprzedaży każdego litra ON 25 groszy.

Coś jest na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176
1 godzinę temu, koniu napisał:

druga sprawa to z tego co ja słyszałem to wczesne siewy zbóż przyczyniły się do problemów z zakupem NPK-ów. To fakt że trzeba czekać 2-3 tygodnie. Niby producenci nie wyrabiali się z produkcją bo mało kto przewidział że siewy ozimin zaczną się tak wcześnie. Do tego dochodzi to co @aro1975 pisał wyżej czyli koszty produkcji. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale coś musi być na rzeczy.

Zastanawiam się czemu nagle grupa azoty zaczęła dziękować polskim rolnikom za zakup ich nawozów...

 

23 minuty temu, staszek131415 napisał:

Coś jest na rzeczy

A co moze byc na rzeczy? Wybory sie zblizaja, dla pisu kazdy glos sie liczy.

Po 21 pazdziernika nie beda juz tak laskawi.

 

poli 6 -1700, dobrze ze w lipcu kupowalem po 1440

Saletra od tego czasu podrozala o ponad 200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836
52 minuty temu, piotr30piotr napisał:

Zamiast 600 kg saletry na ha żeby zebrać 7 ton konsumpcji dam 350 kg saletry I zbiorę 8 t paszowej myślę że nie będę na tym stratny

 

Dając mniej chcesz zebrać więcej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072
26 minut temu, koniu napisał:

Dając mniej chcesz zebrać więcej? 

Teoretycznie jest to możliwe, siejesz odmianę typowo paszową i nie dajesz N na jakość. Ale wszystko zależne od roku i może nie aż przy takiej różnicy N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

ceny zbóż do góry trochę i wypłaty suszowe i nawozy do góry. Ot cała filozofia. Nie wierzę, że  nawet jakby zdrożało im paliwo o 50gr to cena nawozu musi iść do góry aż o 200-300zł na tonie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850
4 godziny temu, koniu napisał:

Wiem wiem, tylko zdziwiła mnie różnica 20zł między cenami z lipca/sierpnia a ceny obecnej.

z tego co obserwuję ten temat i ceny jakie podajecie to u mnie zdzierają za nawóz konkretnie nawet poza sezonem, teraz do tych cen co podaliscie to u mnie pewnie ze 100 zł najmniej trzeba dołożyć i pewnie saletra u mnie blisko 1300 a mocznik z 1450. Niestety albo brak konkurencji albo zmowy cenowe składów. Po za tym jak tak dalej będzie to mi wystarczy na wiosne ze 2-3 BB saletry i nic więcej robił nie będę. Za zaoszczędzone pieniądze na nawóz i opryski cały rok przeżyje a w żniwa i bez tego 2 cy 3 tony naleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Z tego co mówi Mój dyro to już im prąd i gaz podnieśli wiec azotom pewnie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

bo rząd nie ma swoich pieniędzy, żeby gdzieś dać, gdzieś musi zabrać :D Rzucą pare groszy za susze, ale zaraz te pieniądze się im odda w cenie nawozu o 200-300 zł wyższej :D

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836
9 godzin temu, Uziu92 napisał:

z tego co obserwuję ten temat i ceny jakie podajecie to u mnie zdzierają za nawóz konkretnie nawet poza sezonem, teraz do tych cen co podaliscie to u mnie pewnie ze 100 zł najmniej trzeba dołożyć i pewnie saletra u mnie blisko 1300 a mocznik z 1450. Niestety albo brak konkurencji albo zmowy cenowe składów. Po za tym jak tak dalej będzie to mi wystarczy na wiosne ze 2-3 BB saletry i nic więcej robił nie będę. Za zaoszczędzone pieniądze na nawóz i opryski cały rok przeżyje a w żniwa i bez tego 2 cy 3 tony naleci.

Hmm, skoro tak zdzierają to czemu nie kupujesz gdzie indziej i wtedy gdy cena jest najlepsza na zakup. Nie wiem jak duże masz gospodarstwo ale z ilościami cało samochodowymi nie ma problemu żeby gdzieś dowieźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
12 godzin temu, koniu napisał:

druga sprawa to z tego co ja słyszałem to wczesne siewy zbóż przyczyniły się do problemów z zakupem NPK-ów. To fakt że trzeba czekać 2-3 tygodnie. Niby producenci nie wyrabiali się z produkcją bo mało kto przewidział że siewy ozimin zaczną się tak wcześnie. Do tego dochodzi to co @aro1975 pisał wyżej czyli koszty produkcji. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale coś musi być na rzeczy.

Zastanawiam się czemu nagle grupa azoty zaczęła dziękować polskim rolnikom za zakup ich nawozów...

daj spokuj niewiem jak ty ale wiekszosc jak byłby tani import to by w tyłku mieli polskie nawozy  a teraz to patryioci sie porobili  niech sobie kupią  importowane . bodajze chyba w 2012 roku polifoska 8 była ponad 2100  trzeba było by sie wrucic na 50 strone gdzies tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850
w całej okolicy takie ceny, a ilość calosamochodowa to dla mnie za dużo jednego nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850
najdalej 60 km brałem nawóz w tamtym roku, już nie pamiętam ile dokładnie ale było taniej, w tym roku się zrownalo że składem do którego mam 3 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850
przy moim areale to nie chcą gadać, a jak zapytałem o opryski to taka cene dali że w pierwszym lepszym sklepie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

dla mnie cały samochód też był za dużo, ale jak koledzy zobaczyli ile kosztuje na samochodzie a ile w pobliskim punkcie to długo się nie zastanawiali


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Uziu92 napisał:

bo rząd nie ma swoich pieniędzy, żeby gdzieś dać, gdzieś musi zabrać :D Rzucą pare groszy za susze, ale zaraz te pieniądze się im odda w cenie nawozu o 200-300 zł wyższej :D

Nie przesadzaj 3 tony nawozu na ha nie dajesz pozatym to miasto przecież z podatków dokłada do rolnika 🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

10t to z agroloku powinni bez najmniejszego problemu przywieźć


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj