Polecane posty

krychu    151
3 godziny temu, dawid9336 napisał:

Cena za tonę 900 brutto z dostawą w paletopojemniku

a U Ciebie kolego jaka cena na RSM 32%

Na wymianę dajesz paletopojemniki podczas dostawy. Czy po opróżnieniu zwracasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid9336    1
30 minut temu, krychu napisał:

Na wymianę dajesz paletopojemniki podczas dostawy. Czy po opróżnieniu zwracasz? 

Ogólnie wystawiają fakturę kaucyjną , po opróżnieniu i oddaniu kaucja zwrotna, ewentualnie jeżeli mam wolny pojemnik to daję na wymianę.

Wiadomo uczuleni są na zbiorniki, oddaje w takim stanie jakim dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66
Trochę namieszalem z tym polcalc, chodziło mi o drugi gatunek a nie generacje, sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151
1 godzinę temu, dawid9336 napisał:

Ogólnie wystawiają fakturę kaucyjną , po opróżnieniu i oddaniu kaucja zwrotna, ewentualnie jeżeli mam wolny pojemnik to daję na wymianę.

Wiadomo uczuleni są na zbiorniki, oddaje w takim stanie jakim dostałem.

Fajna sprawa, u nas tak nie chce nikt zrobić. Z jakiej firmy tak bierzesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, rob334 napisał:

Ja biorę polcalc drugiej generacji po 230zl, tylko że trzeba Piastem siać. Ale spróbuję w tym roku rozsiewaczem, na maksa otworzę go to może będzie szło

 

9 godzin temu, dawid9336 napisał:

A gdzie kolego można kupić ten Polcalc II generacji ??

 

 

9 godzin temu, paweł1991 napisał:

Powiem wam że próbowałem siać ten Polcalc II generacji rozsiewaczem i słabo idzie.

Sokoro drugi gatunek nie idzie zwykłym rozsiewaczem, tylko trzeba RCW, to jaki sens jest to kupować po 220zł/t? Przecież takie wapno, o takim stopniu rozdrobnienia jak polcal na innych zakładach produkcyjnych kosztuje w przedziale 35 - 70 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66
Ja sieje ten polcalc pod warzywa bo działa od razu w pierwszym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
10 godzin temu, rob334 napisał:

Ja sieje ten polcalc pod warzywa bo działa od razu w pierwszym roku

A inne wapno nie? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
17 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

W Białej (koło Pajęczna) u Szataniaka. Dla tradycji byłem jak zwykle w Konopnicy porównać ale saletrzaku w bb nie mają, polidapu brak, a pozostałe droższe. 

Mają tam może Saletrosan po 50kg ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Inne będą tak samo działać z tym że będą tańsze o prawie 200%

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Gwoli ścisłości nie może być coś 200% tańsze. Może być 200% droższe ale tańsze to będzie 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
Napisano (edytowany)
47 minut temu, Arek napisał:

Gwoli ścisłości nie może być coś 200% tańsze. Może być 200% droższe ale tańsze to będzie 50%.

No jak? Jeśli cena jest 240zl tona a tańsze jest po 80zl tona to według mnie ten pierwszy nawóz jest 3x droższy czyli o 200% do ceny dodaj 2x cenę nawozu

Nie mogę ci kolego bezpośrednio opowiedzieć bo nawet nie wiem skąd jesteś i nie wiem co u ciebie jest dostępne, bo przy wapnia luzem częścią składową ceny jest także odległość od kopalni, czyli transport 

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

W tym przypadku 240 zł to 100% i gdyby coś było 200% tańsze to by 240 zł dopłacali do każdej tony którą kupujesz;) 80 zł to tylko 33,3% czyli jest tańsze o 66,7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U!... Zdaje się że kolega ma tu rację a ja palnalem głupotę, no cóż czasem trzeba przyznać się do błędu :26_nerd:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Jest różnica między tańsze/droższe "× razy" a tańsze/droższe "o × razy" ;)

Więc jeżeli coś jest "raz droższe" tzn ni mniej ni więcej jak kosztuje tyle samo. 

P.S. same Miodki tu widzę się udzielają :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66
Kuj-pom pow. Lipnowski. Daj namiary jakieś na tak zmielony jak mąka dolomity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Kiedyś brałem  Jurajski mielony jeśli chodzi o dolomit , naprawdę super zmielone ceny nie pamiętam z kuzynem braliśmy 24 .

a co do kredy była taka kaszka z Koszelówki w tym roku fajnie się siało i cena około 300zł brutto tyle że BB 1 tona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2695

Z Siewierza jest fajny dolomit, wizualnie efekty widać w następnym roku, ale za 2 lata będę badał glebe i poznam na 100% ile on dał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Siewierz ok tylko cena z dostawa , ile za auto płaciłeś? i jaki 40 czy 50 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Już leży na polu, południowa Wlkp


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj