Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jerzy    3

Opinie przedmówców popieram obydwoma rękoma. A Polic nie żałuję nic a nic niech jęczą razem z nami, nic wam nie bedzie. Pamietam jak dziś prezez Polic w telewizyjnym Agrobiznesie sadził sie przed kamerami że zakłady podipsały korzystne umowy ze strona niemiecką, to niech teraz niemcy kupią od nich nawozy i ratują w trudnej sytuacji. Kolejna rzecz strategia sprzedaż, promocja po zasiewach ? co powiedzą ludzie co sprzedali zboże tanio a kupili nawóz przed promcją. Ja się pytam czy firma która dba o swoich wiernych klientów faworyzuje obce rynki lub krajowych dilerów. Pytam się czy wasi prezesi co pokończyli studia zarządzania itp. robią zakładom krecią robotę czy rzeczywiście są takimi debilami, bo nie powiem inaczej, zamiast wesprzeć polskiego rolnika, pokazać że nie jest im obojętny los naszych rolników i zrobić promocje od sierpnia do września. Z premedytacją nie kupuje nawozów polickich, robić w karola się nie dam, a nawozy kupie ale Yare, bylem wiernym klientem przez wiele lat ale sami mnie z tego wyleczyliście a teraz płaczecie ze zejścia niema, mam wrażenie że prosty rolnik po ośmiu klasach ma więcej zdrowego rozsądku od waszego zarządu. Może się zdarzyć że przestaniecie być zakłademm skarbu państwa i kto wtedy do was dołoży, na pewno nie my rolnicy - może Niemcy ?

Co do firm okołorolniczych podniosą larum że znami źle, bo krowa którą doili nie dość żę nie daje mleka sama ledwo stoi i o ironio może to oni zadbają o nasze dochody a nie my sami.

A teraz prawdziwy rodzynek, gdzieś na forum pisalem że utworzyliśmy taką nieformalną grupę i dostaliśmy ofertę od mega dilera ofertę 6-kę poliofoskę po 1150 za t. ale czekamy na ofertę Yary , fabryki z Węgier i na saletrzak też z Węgier podobno ma być cenowa wojna. Jakie będą ceny podam na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Kolego jerzy, szacunek za Twój post.

 

Pozostaje czekanie na korzystniejsze oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wolny rynek oznacza jedno okresy koniunktury i dekoniunktury naprzemiennie; taki wykres sinusoidy. Kryzys w systemie wolnorynkowym uzdrawia sytuację jednostki nieefektywne, przeinwestowane, przekombinowane giną, zostają najwytrwalsi, produkujący efektywnie i nieprzeinwestowani- tylko tacy mają środki by przetrwać okresy spadków. Żadne działania w systemie wolnorynkowym nie są w stanie zagwarantować stabilnych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No i stało się. Zapasy mają i robią promocję po zasiewach, he he. Dla mnie sprawa jest oczywista, powinniśmy dalej zmniejszać dawki nawozowe i nie zabijać się o plon, wolę mniej kupić nawozu i mniej zebrać, dopłatę i tak dostanę a zakłady nawozowe niech stają na głowie bo to my rolnicy rządzimy tym całym g...... i mamy wpływ na regulację cen.

 

I nawet kredycik 190 mln zł biorą bo mało z rolnika zdoili, niech zobaczą jak to dobrze Jest kredyt â nie ma pieniÄdzy | zchpolice.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

dziwna sprawa,więcej można zarobić na kombinowaniu niż na produkcji

popieram przedmówców ale rolnicy sami strzelają sobie w kolano, na giełdzie ziemniaki 25gr marchew 30gr pośrednicy doją minimum 100% marży i mają gdzieś rolnika na zachodzie potrafią wylewać mleko itp...nie opłaca się to nie sprzedaje i koniec.. a u nas dary boże...trzeba zebrać i za głupotę sprzedać.. co do odpadów z oczyszczalni to niepolecam tam jest cała tablica mendelejewa mase metali ciężkich później cięzko to z ziemi wyczyścić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opos    0

Ludki nie płakać tylko się łączyć. Są różne formy organizacyjne, nie koniecznie "grupy producenckie".

Oferując duże partie jednorodnego produktu stajecie się partnerami dla producentów, tym samym wykopiecie z rynku pośredników.

Na zachodzie to przerabiali sami rolnicy i to oni dyktują warunki.

Macie w rękach podstawowy oręż, czyli produkt.

 

A "nawozowców" nie żałować, niech wygra lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja na nawozy przeznaczam co roku podobno sumę kasy. Na ile starczy tyle kupuje. Nie wiem czy sie opłaca producentom podnosić ceny. No chyba po to zeby mneij sprzedawać.

 

Przy tych cenach zbóż i mleka to nie widzę sensu kupować dużych ilości nawozów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tylko co zrobić z dziesiątkami tysięcy ton nawozów która są magazynowane? Dla rolnika sytuacja wydaje się oczywista.

Ależ nie ma problemu -daje Wam 2 tony żyta a wy mi tonę swojego nawozu...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Kolego andrzej:

Masz w portfelu powiedzmy z 2000 złotówek pod uprawę 5ha.

W jednym roku kupisz 2 tony nawozu X po 1000. Pod 5ha idzie dawka 400kg/ha.

W roku kolejnym kupisz 1 tonę tego samego nawozu po 2000. Pod 5ha idzie wtedy 200kg/ha ;)

Płacisz ciężko upracowane pieniądze za zwykłe oszustwo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@Andrzej.

My robimy podobnie. Tylko pod kuku nie oszczędzamy. A zboża na paszę nam wystarczy bo i co roku coś się sprzedaje. Raz więcej raz mniej ale zawsze jest jakaś nadwyżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Podobno jakaś promocja jest czy coś i jak dzisiaj mama zamawiała Polifoskę(chyba, muszę się zapytać dokładnie) to cena wynosiła 1290zł za tonę wraz z dowozem na podwórko.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

My bierzmy dość spore ilości nawozów rocznie na nasze pola ( około 10 ton moczika , 2 ton saletry , 12 ton NPK , i 2 tony soli ) , Ale od dwóch lat nic nie bierzemy z polic , ani z puław , nie będziemy robić na złodzieji , Oni dyktują zbyt duże ceny , na jesień kupujemy nawozy Yara , wychodzą nam ok. 250 -300 zł/t taniej , i mają nieznaczie korzystniejszy skład , a azotowe w zeszłym roku braliśmy z rosji , w tym roku z Wegier ( w poniedziałek ma przyjechać transport). I tak mocznik Węgierski wychodzi po 900 zł brutto z dowozem , a polski około 1050 najtaniej . I zawsze zmawiamy się tak , aby transport był cało samochodowy (24 tony) i tak można liczyć na oszczędności . W stosunku do zakupu polskich nawozów w małej ilości i od pośrednika.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a saletrę?

Bo gdzie nie dzwonię to 850PLN za tonę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Warto zwrócić uwage na jakość kupowanego mocznika.Kiedyś kupilem partię mocznika która tak pyliła się przy wysiewie że tragedia. Po rozsianiu kilku ha zrezygnowałem z dalszego wysiewu a pozostały mocznik użyłem do oprysku.Mam pytanie do tych co kupili mocznik z importu ,jak jest z jego jakoscią ,jaka jest twardość granul i wielkość ,oraz jaką ma zawartość biuretu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

a saletrę?

Bo gdzie nie dzwonię to 850PLN za tonę.

w ciągu 2 tygodni ma być "promocja" na saletrę z Anwilu - znaczy 50 zł taniej. Poczekaj trochę powinna spaść poniżej 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

 

Tylko co zrobić z dziesiątkami tysięcy ton nawozów która są magazynowane? Dla rolnika sytuacja wydaje się oczywista. Parę miesięcy temu kupował dany nawozów po 2000 zl a teraz ten sam kosztuje 1000zł i zadaje sobie pytanie jak to mozliwe? Ano jest to mozliwe.

Dla mnie to możecie rozdać te nawozy jak się nie umie zarządzać firmą to tak jest było trzeba produkować na bieżąco. Rolnik bez was się obędzie. Myśleliście że jak rolnik sprzedał zboże po 900zł to kupi od was nawozy a tu lipa. No bo jak rolnik może zrobić? Zawsze jeśli rolnik coś dostanie to mu zabiorą dostał dopłaty to wprowadzili VAT i już rolnik niema pieniędzy z dopłat. Rolnika nikt nikt nie pyta się co ma zrobi z tym towarem co go sprzątnął z pola i musi za bezsens sprzedać a jak nie sprzeda to go wywali jak nie jest zabezpieczony finansowo to na drugi rok już jest po gospodarzu. My rolnicy musimy sami główkować co zasiać żeby nie stracić rolnik przeważnie co roku jakąś uprawę sprzedaje za koszty uprawy albo i poniżej i musi sobie jakoś z tym radzić a wy raz na ileś lat wpadliście w dołek i teza pretensje a do kog ? a do rolnika bo nie kupił od nas nawozów. zawsze wina rolnika bo co on może zrobić. W Polsce zawsze będą manipulować rolnikiem bo gospodarstwa w Polsce są rozdrobnione i do puki Polscy rolnicy się nie zjednoczą to do póty tak będzie.

 

I zapamiętajcie że rolnika trzeba szanować


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

U mnie polski mocznik najtaniej mi proponował za 1030 zł /tone , na paletach , a saletrę braliśmy węgierską po 810 też na paletach , a co do granulatu to wam powiem że jest dość znaczna rozbierzność w średnicy poszczególnych granulek , a tak to wygląda normalnie. Jak go zdejmowaliśmy to był jeszcze ciebły ;) niektóre worki miały ze 20*C :(


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

w ciągu 2 tygodni ma być "promocja" na saletrę z Anwilu - znaczy 50 zł taniej. Poczekaj trochę powinna spaść poniżej 800.

 

To pewna informacja o tej promocji? Czy wróżenie z fusów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

CAN 27% z Yary 660zł/t + 7% VAT-u z dostawą.

Sulfammo 23 N-Pro 1637zł/t z VAT

Sulfammo 30 N-Pro 1787zł/t z VAT

Ale Timac drogi ;)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj