Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8216 odpowiedzi na ten temat

#6961 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 18:39

Ceny nawozów

Panowie a Jak Cena RSM u Was na dziś ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 03:16
  •  

#6962 Share szymorek

szymorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:25

Ceny nawozów

Firma Rolmix Psary Witowskie gmina Wolbórz

Panowie,jezeli mozna cos powiedziec to chcialbym dodac kilka słów na temat firmy "ROLMIX" i jej szefa Mirsawa Gozdzia (starego oszusta),a wiec do rzeczy...Jesienia  2014 roku zamowilismy u tegoz to  pana zyto hybrydowe (16 jednostek),pszenice ozima Bamberke jak rowniez nawoz pod te uprawy...Po rozsianiu nawozu i uprawieniu pola  przystapilismy do siewu. Podczas pierwszego zasypu siewnika w zycie znajdowały sie rowniez ziarna pszenicy,jeczmienia,pszenzyta...,ale juz drugim razem z worka wypadło gniazdo młodych zaprawionych mysz :blink: Dodam jeszcze ze worki były nie papierowe a jutowe przeszyte etykieta wydrukowana na zwyklej drukarce co od samego poczatku wydawało sie podejrzane! Zadzwonilismy wiec do  przedstawiciela KWS'u ktory polecil nam skontaktowac sie z IORiN. Tak tez zrobilismy,ale przedtem jeszcze raz tata zadzwonił do rolmix z pytaniem z jakiej "hodowli" maja to żyto,a pani sekretarka Drzewiecka powiedziala,cytuje "teraz to nie wiem,musialabym szukac" (jakby tych hodowli mialobyc nieskonczenie wiele na polskim rynku). Tak wiec kobitka z inspekcji po obejrzeniu zyta i porobieniu zdjec stwierdzila ze nie ma ono nic wspolnego z kwalifikatem. Minęło kilka tygodni i żyto wzeszło z obsada ok 15 sztuk na metrze bylo strasznie blade i nie krzewilo sie...!! Gwozdz nie chcial nam zwrocic poniesionych kosztow argumentujac ze zyto bylo jak sie zarzekal "na 100% na miliona hybrydowe"!! Złozyl pozew do sadu o zwrot pieniedzy za zyto,a nasza mecenas za pozno zlozyla odwolanie no i niestety musielismy te koszty poniesc wraz z odsetkami..Obecnie toczy sie sprawa przeciwko Gozdziowi  w sadzie w Piotrkowie o zwrot poniesionych strat z tytułu nieuzyskania plonu,ktore NOT (Naczelna Organizacja Techniczna) wyliczyl na 18,5 tys złotych. Zyto oczywiscie zostało przesiane...      PS:z chwila zakonczenia sie sprawy w sadzie postaram sie  dopisac pozostała czesc komentarza... :) Obecnie materiał siewny itp kupujemy w firmie Agroskład...      

#6963 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:40

Ceny nawozów

Co powiecie o litewskim nawozie NPK 7-20-30 cena 1720 brutto. Stosował ktoś, skład nie jest jakiś oszukany?  Mam okazję kupić sól potasową tylko że białą po 1400brutto też ze wschodu i też nie jestem pewien ze to nie jest jakiś trefny towar, z jakąś domieszką soli drogowej. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#6964 Share Wojteslaw

Wojteslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:46

Ceny nawozów

Rsm 32 880

8-20-30 1570 brutto + transport nawóz ruski wygląda jak polifoska

Białej soli nie siałem nie znam u nas w okolicy czerwona 60% 1460 brutto + transport

#6965 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:59

Ceny nawozów

U nas czerwona po 1560 bruto, a ta biała też ma podobno 60% potasu

#6966 Share bizon1994

bizon1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:18

Ceny nawozów

Zachodniopomorskie:
Saletra amonowa Puławy   1240 zł/t
Yara Prilled 34,5N              1260 zł/t
Yara Bela 27N                    1150 zł/t
YaraMila 7-12-25               1390 zł/t

ESTA Kizeryt                      1280 zł/t
Korn-Kali                            1300 zł/t
Siarczan magnezu (Siarkopol) 21MgO 30S  870 zł/t
Polifoska 5-15-30              1580 zł/t
Mocznik 46N Puławski        1470 zł/t

Ceny brutto, opakowania typu Bigbag

#6967 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:24

Ceny nawozów

Rsm 32 880

8-20-30 1570 brutto + transport nawóz ruski wygląda jak polifoska

Białej soli nie siałem nie znam u nas w okolicy czerwona 60% 1460 brutto + transport

rsm netto rozumiem?

#6968 Share Wojteslaw

Wojteslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:43

Ceny nawozów

dokładnie Rsm 32 880 netto

#6969 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 07:16

Ceny nawozów

Myslałem że Rsm macie tańszy ale widze dostałem dobra cene 800 netto za 32 na dzis przy zakupie cało samochodowym :)

#6970 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 09:20

Ceny nawozów

Co powiecie o litewskim nawozie NPK 7-20-30 cena 1720 brutto. Stosował ktoś, skład nie jest jakiś oszukany?  Mam okazję kupić sól potasową tylko że białą po 1400brutto też ze wschodu i też nie jestem pewien ze to nie jest jakiś trefny towar, z jakąś domieszką soli drogowej. 

A czemu taki drogi toć tyle to nasza polifoska kosztuje. Jak chcesz ze wschodu to ceny w granicach 1550-1570 brutto + transport.

A czy ktoś stosował 18-30 + micro wapń i siarka z Caldeny . Podobno to robi Yara. 1490 netto. 

Edytowany przez malorolny121, 02 marzec 2016 - 09:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6971 Share Matys1990

Matys1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 10:08

Ceny nawozów

Myslałem że Rsm macie tańszy ale widze dostałem dobra cene 800 netto za 32 na dzis przy zakupie cało samochodowym :)

U kogo taka ładna cena? Skąd jesteś?

#6972 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 11:26

Ceny nawozów

Cena jakby zbyt dobra zeby prawdziwa, sprawdz dobrze co Ci przywioza...

#6973 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 11:34

Ceny nawozów

Czy nawozy wieloskładnikowe z siarkpolu np. tarnogram są w takim samym stopniu przyswajane przez rośliny jak poczciwa polifoska?

#6974 Share Jurniczek

Jurniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 12:57

Ceny nawozów

Nie myśl że jak kupisz RSM powyżej 1000 że będziesz pewny że ma 32%.Czym droższy tym więcej kombinują a 800 za 32 na dziś to realne cena.

#6975 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:33

Ceny nawozów W jakiej firmie RSM taki tani?

#6976 Share kundziu21

kundziu21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 14:01

Ceny nawozów

U nas czerwona po 1560 bruto, a ta biała też ma podobno 60% potasu

Złoża soli potasowej mają różne zabarwienie i nie wpływa to na zawartość K2O. Może to być barwa biała, pomarańczowa, czerwona, nawet wpadająca w brąz.

#6977 Share g60dalk

g60dalk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze strażą

Napisany 02 marzec 2016 - 18:20

Ceny nawozów

Panowie,jezeli mozna cos powiedziec to chcialbym dodac kilka słów na temat firmy "ROLMIX" i jej szefa Mirsawa Gozdzia (starego oszusta),a wiec do rzeczy...Jesienia  2014 roku zamowilismy u tegoz to  pana zyto hybrydowe (16 jednostek),pszenice ozima Bamberke jak rowniez nawoz pod te uprawy...Po rozsianiu nawozu i uprawieniu pola  przystapilismy do siewu. Podczas pierwszego zasypu siewnika w zycie znajdowały sie rowniez ziarna pszenicy,jeczmienia,pszenzyta...,ale juz drugim razem z worka wypadło gniazdo młodych zaprawionych mysz :blink: Dodam jeszcze ze worki były nie papierowe a jutowe przeszyte etykieta wydrukowana na zwyklej drukarce co od samego poczatku wydawało sie podejrzane! Zadzwonilismy wiec do  przedstawiciela KWS'u ktory polecil nam skontaktowac sie z IORiN. Tak tez zrobilismy,ale przedtem jeszcze raz tata zadzwonił do rolmix z pytaniem z jakiej "hodowli" maja to żyto,a pani sekretarka Drzewiecka powiedziala,cytuje "teraz to nie wiem,musialabym szukac" (jakby tych hodowli mialobyc nieskonczenie wiele na polskim rynku). Tak wiec kobitka z inspekcji po obejrzeniu zyta i porobieniu zdjec stwierdzila ze nie ma ono nic wspolnego z kwalifikatem. Minęło kilka tygodni i żyto wzeszło z obsada ok 15 sztuk na metrze bylo strasznie blade i nie krzewilo sie...!! Gwozdz nie chcial nam zwrocic poniesionych kosztow argumentujac ze zyto bylo jak sie zarzekal "na 100% na miliona hybrydowe"!! Złozyl pozew do sadu o zwrot pieniedzy za zyto,a nasza mecenas za pozno zlozyla odwolanie no i niestety musielismy te koszty poniesc wraz z odsetkami..Obecnie toczy sie sprawa przeciwko Gozdziowi  w sadzie w Piotrkowie o zwrot poniesionych strat z tytułu nieuzyskania plonu,ktore NOT (Naczelna Organizacja Techniczna) wyliczyl na 18,5 tys złotych. Zyto oczywiscie zostało przesiane...      PS:z chwila zakonczenia sie sprawy w sadzie postaram sie  dopisac pozostała czesc komentarza... :) Obecnie materiał siewny itp kupujemy w firmie Agroskład...      

N to nie ciekawie

#6978 Share ekozar

ekozar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:50

Ceny nawozów

Kuzyn dziś dzwonił od Agrosklad ujazd

salmag 1020 worek i jak większa ilość coś jeszcze zejdzie BB też maja

Proponowali saletrosan 30 + 6s po 1180zl BB

Ja już niestety kupiłem a tu ceny nie rosną a jeszcze jakieś promocje

saletra can 27 Yara po 1160żł BB

#6979 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 02 marzec 2016 - 20:51

Ceny nawozów

Ja ostatnie 2lata stosowałem litewski NPK i nie zauważyłem jakichś spadków plonu chyba raczej wiarygodne są tyle że kupowałem po mniej więcej  1520-1540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6980 Share robert6166

robert6166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 21:01