Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
solek01    208

Fajnie kolego 

loquito

 

Nie  rozumiem  tylko klegów  wyżej , masz podana  zawartość  procentową N .

Więc  jesli  liczysz  wagowo  - to  wychodzi   w  kg , jesli objętościowo  - to  litrach 

 

Olek  i  solek  - wiecie  co  to sa  procenty ??? 6 klasa  podstawówki , jeszcze  nie  doszliscie  do  tego  etapu ? 

Może trochę się zakręciłem, bo chciałem cenowo porównać do saletry, czysty azot.

1000l RSM 32% waży 1320kg x1= 1320zł,

Wylewając 100l/ha -132kg x32%=42kg/haw cenie 132 zł

aby uzyskać 42 kg z saletry trzeba wysiać 123,5 kgx1,2 zł =148zł na ha.

Oszczędzamy 16 zł /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Może trochę się zakręciłem, bo chciałem cenowo porównać do saletry, czysty azot.

1000l RSM 32% waży 1320kg x1= 1320zł,

Wylewając 100l/ha -132kg x32%=42kg/haw cenie 132 zł

aby uzyskać 42 kg z saletry trzeba wysiać 123,5 kgx1,2 zł =148zł na ha.

Oszczędzamy 16 zł /ha

inaczej. oszczędzasz  0,38 zł na 1 kg N . 

RSM policzyłeś dosyć drogo. 

Na jesień kosztował ok. 800 zł/tona 

saletra wówczas  ok. 950 zł/tona ,czyli na tonie róznica 150 zł. Przy całym aucie jest to 3 600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

tak mi powiedzieli w piątek 1010 zł RSM i 1220 saletra, cóż zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

tak mi powiedzieli w piątek 1010 zł RSM i 1220 saletra, cóż zrobić

czyli różnica jeszcze wieksza na korzyść RSM , bo 210 zł na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Wczoraj kupiłem Salmag po 950zł/t

Saletra 34N 1100zł

Sól 1300zł

Polidap 1580zł

Z kiedy te ceny? Ostatnio rzuciłem okiem polidap 1850 poli 8 chyba 1550.

U mnie zamówione w listopadzie, zapłacone jeszcze nie dowiezli co zajade to bębnami do góry leżą. Ale do końca tyg ma być.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

W mordach też się pytałem ale mają do mnie ponad 80 km i z przywozem więcej bym zapłacił.

 

Daj namiar na zakład, na pw lub tutaj na forum, bede potrzebował więcej tego wapna

 

też poproszę o namiary na te wapno bo potrzebowałbym z jedną czy dwie patelnie w okolice Sokołowa Podlaskiego woj maz i jaki koszt tego wapna i jakie najlepsze na ciężkie ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z kiedy te ceny? Ostatnio rzuciłem okiem polidap 1850 poli 8 chyba 1550.

U mnie zamówione w listopadzie, zapłacone jeszcze nie dowiezli co zajade to bębnami do góry leżą. Ale do końca tyg ma być.

 

Pewnie z importu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Ultra 5 (5-15-30) - 1360zl/t

Saletra - 1120zl/t

Mocznik - 1380zl/t - Kupowane dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    150

A więc chyba tren wzrostowy się zakończył więc teraz pewnie czas na spadki cen.

 

Edytowano przez sw_kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Netto/brutto.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

W czwartek dokupiłem trochę polif. 6 w BB po 1520 i RSM 32  po 950 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

 polifoska 21  960 zł                                                                                                                                                                                                                                        kreda granulowana 380 zł                                                                                                                                                                                                                               za polifoske zapłaciłem więcej niż w jesieni za saletre 34 pulan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Cena już brutto.

Za gotówkę czy na termin?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Potrzebuję dobrać trochę RSM i mam możliwość RSM 28 po 600 brutto. Czy to dobra cena po ile jest dzisiaj RSM?

 

Bo to jest cena z jesieni i sprzedawca już wszystko prawie rozsprzedał i mu się trochę zostało i powiedział że ceny nie będzie już podnosił tylko sprzeda po tej cenie z jesieni aby tylko posprzątać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za gotówkę czy na termin?

Biorę z tego miejsca prawie wszystkie środki do produkcji to normalnie faktura na koniec miesiąca ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Rozumiem. Tak się wypytuje bo sam brałem Ultra 8, też płatność na koniec miesiąca i chciałem porównać ceny. Mi wyszło po 1360 brutto.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Potrzebuję dobrać trochę RSM i mam możliwość RSM 28 po 600 brutto. Czy to dobra cena po ile jest dzisiaj RSM?

 

Bo to jest cena z jesieni i sprzedawca już wszystko prawie rozsprzedał i mu się trochę zostało i powiedział że ceny nie będzie już podnosił tylko sprzeda po tej cenie z jesieni aby tylko posprzątać.

Cena rewelacja. żeby za bardzo w przeliczanie się nie bawić to porównaj z ceną saletrzaku i już masz minimum 300 stówy do przodu przy  podobnej ilości azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Potrzebuję dobrać trochę RSM i mam możliwość RSM 28 po 600 brutto. Czy to dobra cena po ile jest dzisiaj RSM?

 

Bo to jest cena z jesieni i sprzedawca już wszystko prawie rozsprzedał i mu się trochę zostało i powiedział że ceny nie będzie już podnosił tylko sprzeda po tej cenie z jesieni aby tylko posprzątać.

 

 

600 brutto ? u nas za 26 w październiku tyle nie było tylko 620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj