Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8256 odpowiedzi na ten temat

#6861 Share Rolnikszukaceny

Rolnikszukaceny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 20 luty 2016 - 19:21

Ceny nawozów

To u mnie w okolicy- płn mazowsze- saletra polska 1200zł/t brutto big bag w więc jaki to interes?

To rzeczywiście dobra cena. A kto po tyle tam sprzedaje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 16:09
  •  

#6862 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 20 luty 2016 - 19:34

Ceny nawozów

Koledzy uważajcie na firmę Agrolok i jej nawozy. W ubiegłym sezonie skusiłem się i to był największy błąd sezonu,kasa wyrzucona w błoto:-( Nie wiem jak w tym roku,ale w ubiegłym mieli swój system płatności który ładnie wyglądał jak go handlowiec przedstawiał ,a jak przyszło co do czego, to porażka.

Kolego, założyłeś konto tylko po to, zeby odwodzić ludzi od zakupów w Agroloku (masz napisane 2 posty i oba na ten sam temat).

Nie żebym ich jakos bronił, niemniej swego czasu sporo rzeczy stamtąd brałem i nigdy problemów nie było.

Tak wiec, jak nie chcesz być postrzegany jako przedstawiciel firmy konkurencyjnej robiący czarny PR konkurentowi, to napisz wyraźnie i jasno w czym cię oszukali i najlepiej załącz jeszcze jakieś dowody, typu skan faktury, czy umowe finansowania (z zamazanymi danymi osobowymi rzecz jasna)

#6863 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 20 luty 2016 - 19:44

Ceny nawozów

To rzeczywiście dobra cena. A kto po tyle tam sprzedaje?

Można powiedzieć że wszyscy w okolicy 1200-1220zł/t paleta 1260zł/t

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#6864 Share asmodan28

asmodan28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 luty 2016 - 20:17

Ceny nawozów Ceny brutto z dowozem niewielki ilości
Yara Miła 21-6-12 1650 zł
Sól potasowa 1636 zł
Korn Kali. 1425 zł

Chciałem wypróbować te nawozy wyżej yara i korn.
Stosował je ktoś wcześniej ? Trochę mi oziminy podmarzły. Słyszałem , ze to dobre nawozy i szybko się rozkladaja.
Na uprawy porażone mrozami może je porządnie wzmocnić..
Ma ktoś z was doświadczenie w tych nawozach ?
Co sądzicie o cenach ?

#6865 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 20 luty 2016 - 20:39

Ceny nawozów

Sól 1560

Saletra Pulan 1200

Fosforan 2160 ceny brutto

Kuj-pom

#6866 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 20 luty 2016 - 21:49

Ceny nawozów

asmodan28

yara to nitrofoski, na pewno lepiej się rozpuszczają i stosowanie wiosną NPK w ich przypadku ma bardzo duży sens, ale bez przesady z tym cudownym działaniem. Na pewno da roślinom kopa po zimie jeśli mocno nie oberwały. Jeśli są okej to efekt po samym azocie będzie na podobnym poziomie jeśli dałeś P i K na jesieni.

Edytowany przez MartineZ, 20 luty 2016 - 21:50.

#6867 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 20 luty 2016 - 22:54

Ceny nawozów

Kolego, założyłeś konto tylko po to, zeby odwodzić ludzi od zakupów w Agroloku (masz napisane 2 posty i oba na ten sam temat).
Nie żebym ich jakos bronił, niemniej swego czasu sporo rzeczy stamtąd brałem i nigdy problemów nie było.

Tak wiec, jak nie chcesz być postrzegany jako przedstawiciel firmy konkurencyjnej robiący czarny PR konkurentowi, to napisz wyraźnie i jasno w czym cię oszukali i najlepiej załącz jeszcze jakieś dowody, typu skan faktury, czy umowe finansowania (z zamazanymi danymi osobowymi rzecz jasna)

Kolego ja też miałem złe wspomnienia z Agrolok nie dostarczyli mi nawozów w terminie i nie dałem pierwszej dawki pod pszenice

#6868 Share jankeson

jankeson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 luty 2016 - 23:10

Ceny nawozów

Faktycznie mam dwa posty i jestem nowy. Trafiłem na wątek i postanowiłem podzielić się doświadczeniami z firmą,co by ostrzec rolników przed wdepnięciem w g... w sezonie zakupów.Jeżeli,tak jak piszesz, współpracujesz z nimi i jest ok to gratuluję! Ja się sparzyłem i skutki tego będę odczuwał jeszcze jakiś czas,więc postanowiłem powiedzieć to głośno! Czyż nie o to chodzi żeby nie dać się nabierać korporacjom? 

#6869 Share asmodan28

asmodan28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 luty 2016 - 23:15

Ceny nawozów MartineZ
Dzięki za info. A co sadzisz o nawozie Korn Kali

#6870 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 21 luty 2016 - 00:03

Ceny nawozów

Faktycznie mam dwa posty i jestem nowy. Trafiłem na wątek i postanowiłem podzielić się doświadczeniami z firmą,co by ostrzec rolników przed wdepnięciem w g... w sezonie zakupów.Jeżeli,tak jak piszesz, współpracujesz z nimi i jest ok to gratuluję! Ja się sparzyłem i skutki tego będę odczuwał jeszcze jakiś czas,więc postanowiłem powiedzieć to głośno! Czyż nie o to chodzi żeby nie dać się nabierać korporacjom? 

KOlego, nadal jasno nie napisałeś na czym to oszustwo polegało

Piszesz tylko nie kupujcie, bo oszukują, ale mechanizmu juz zdradzic nie chcesz.

Rozpisz się trochę, żeby było wiadomo o co chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6871 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisany 21 luty 2016 - 07:46

Ceny nawozów

Koledzy uważajcie na firmę Agrolok i jej nawozy. W ubiegłym sezonie skusiłem się i to był największy błąd sezonu,kasa wyrzucona w błoto:-( Nie wiem jak w tym roku,ale w ubiegłym mieli swój system płatności który ładnie wyglądał jak go handlowiec przedstawiał ,a jak przyszło co do czego, to porażka.

A co z nimi nie tak? Zwir z piachem podaja zamiast nawozów? nie bronie ich bo co rusz czytam na forum że złodzieje oszuści itp. kupując na termin dodają swoją prowizje i trzeba dokładnie wypytać ile się nadpłaci i czy będzie to się nam kalkulowało- c do nawozów to zawsze skład i producenta można sprawdzić- żyjemy w dobie internetu . nie podałes żadnego argumentu popierającego twoje gorzkie żale. z nimi trzeba dopiąć każdy szczegół cena wysyłka i data produkcji.

#6872 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 luty 2016 - 09:28

Ceny nawozów

Zakup 16.02.  Saletra puławska 1225 zł/t bb , Saletrosan 26  1135zł/t bb , Mocznik puławy 1340zł/t bb ceny brutto  z dowozem .

#6873 Share pawelus

pawelus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 luty 2016 - 10:09

Ceny nawozów

Witam , Czy do nawożenia nawozami w płynie  RSM 32% wystarczy zwykły opryskiwacz  ? czy trzeba coś przerabiać z końcówkami ? 

#6874 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 21 luty 2016 - 10:20

Ceny nawozów

musisz mieć inne końcówki bo wszystko spalisz. Poszukaj temat o Rsm-ie tam wszystko masz ładnie opisane

#6875 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 21 luty 2016 - 11:11

Ceny nawozów asmodan28 

nigdy nie stosowałem i nie interesowałem się tym nawozem więc nie mogę nic o nim powiedzieć.

#6876 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 21 luty 2016 - 11:17

Ceny nawozów

Witam , Czy do nawożenia nawozami w płynie  RSM 32% wystarczy zwykły opryskiwacz  ? czy trzeba coś przerabiać z końcówkami ? 

inne koncówki sa konieczne do wszystkich zabiegów rsm. chodzi o to, zeby nie było mgiełki, tylko jak najwiejsze krople.

A ostatniego zabiegu w pszenicy na kłos nawet tym nie mozna zrobić, tylko trzeba takie specjalistyczne wezyki zakładać (bo inaczej popali)

Takze jak ktos chce próbowac rsm bez zbednych kosztów (te wezyki sa drogie), to ostatnia dawke w pszenicy i tak musi poleciec saletra.

#6877 Share pawelus

pawelus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 luty 2016 - 12:03

Ceny nawozów

a jak by rozcieńczył RSM wodą ?:)  

#6878 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 21 luty 2016 - 12:11

Ceny nawozów

to ponoc jeszcze gorzej, bo wiecej cieczy sadnie na rosline, a stęzenie czy to 32 czy 25 czy nawet 20 bedzie paliło.

chodzi o to, by jak najwiecej cieczy spadło na ziemie a nie na czesc zieloną.

#6879 Share pawelus

pawelus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 luty 2016 - 12:16

Ceny nawozów

Dzięki kolego :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6880 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 21 luty 2016 - 12:44

Ceny nawozów

RSM możesz rozcieńczyć  do stężenia 28%. Jest to dolne bezpieczne stężenie. Poniżej tej granicy znacznie wzrasta prawdopodobieństwo poparzeń.

Tak na chłopski rozum to taki stężony rsm nazwijmy to że jest "tłusty" i kropla po uderzeniu w zdrową roślinę z naturalną powłoką wosków odbija się od nie i spada na ziemię nie powodując oparzeń. Jeśli roślina będzie mokra wówczas rsm łączy się z kroplą wody i grawitacja ciągnie ją w dół ściekając po roślinie. Wówczas cała ścieżka przejścia kropli ulega poparzeniu. Także bardziej rozcieńczony rsm będzie przylegał do rośliny i powodował uszkodzenia. Dlatego uczciwość sprzedającego ten nawóz jest ważna nie tylko ze względu na to że możemy stracić na zawartości azotu, ale też paradoksalnie dając mniej azotu (nieświadomie bo podrobiony nawóz) w roztworze powodujemy ogromne straty w plonie, ze względu na poparzenia i większą presję chorób grzybowych - wiadomo, na pochyłe drzewo i koza skacze.

Lepiej rozlać rsm 32 niż rsm 25.