Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8216 odpowiedzi na ten temat

#6841 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:02

Ceny nawozów

A ja zastanawiałem się kto kupuje lubofoski  i im podobne  :lol: , czy wy umiecie liczyć ? Pod pozorem oszczędności kupujecie gruz, 

lubofoski, to jeszcze idzie zrozumieć (o ile to, co pisza na etykiecie znajduje się w środku), bo tam jest ten rozpuszczalny fosfor.

Ale sypanie lubofosu to juz wg mnie mądre nie jest.

przykłądowo płacąc 930netto/t (za tyle miałem oferte na jesieni) za 3,5N 10P 20K 12,5CaO 25,5SO2 nie przepłacasz, bo zeby wyszło tyle samo NPK musisz dac ~200kg polidapu, 330 soli potasowej co daje (400+460=860). Zostaje 70zł różnicy, co za 12% wapnia i 10% siarki (zeby z SO2 zrobić S trzeba podzielic przez bodajze 2,5) nie jest wysoką ceną. I jeszcze niby w tej lubofosce sa jakieś mikroelemeny typu mangan, cynk czy miedź.

Kwestia jest tylko taka, czy tam jest w worku to, co deklarują na etykiecie.

Chociaż, przyznam szczerze i tak bardziej ufam temu, niż wszelkim nawozom sprowadzanym ze wschodu i workowanym u nas. Ta nie ma praktycznie zadnej kontroli co jest w środku i opieramy sie tylko na zaufaniu do dystrybutora, ze on albo jego dostawca/pakowacz czy nawet wschodni producent nie robią nas w bambuko.

Edytowany przez nunu85, 19 luty 2016 - 22:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 07:22
  •  

#6842 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:22

Ceny nawozów

Po ile u Was mocznik? Napiszcie czy netto czy brutto.

ogółem 1400 cennikowo brutto, 1370 jak trochę większa ilość a 1350 jak dobrze ugadasz

#6843 Share EdziuRolnik

EdziuRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:30

Ceny nawozów

mocznik na allegro znalazłem 1115 netto / 1204 brutto, taniej niż u nas w okolicy na składzie tylko ,że całe auto trzeba wziąć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#6844 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:37

Ceny nawozów Mam saletre z Agroloku pochodzenie niby Gruzja 34.5N czy ktos to juz stosowal?

#6845 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:43

Ceny nawozów

Agrolok, nie wiem z jakiego powodu, ale juz od roku czy dwóch nie jest autoryzowanym dystrybutorem Grupy Azoty, więc ciężko mu zdobyć ich nawozy (m.in saletrę) w dobrych cenach. M.in. dlatego kombinuje z innymi dostawcami.

Ile dałeś za tę gruzińską?

Edytowany przez nunu85, 19 luty 2016 - 22:45.

#6846 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 19 luty 2016 - 23:14

Ceny nawozów

Nic nie sugeruje :o

ceny%20mocznik.jpg

#6847 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 19 luty 2016 - 23:24

Ceny nawozów Chyba 1200 brutto ale to juz na jesieni bylo.

#6848 Share corn21

corn21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 luty 2016 - 06:57

Ceny nawozów Spotkal się ktoś z polidapem w workach big bag które nie sa opisane, tak jak na stronie producenta. Na moich workach pisze tylko grupa azoty, nie ma skladu nawozu, sklad jest na dolaczonej kartce a4, plomby grupy azoty sa.

#6849 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 20 luty 2016 - 09:05

Ceny nawozów

lubofoski, to jeszcze idzie zrozumieć (o ile to, co pisza na etykiecie znajduje się w środku), bo tam jest ten rozpuszczalny fosfor.

Ale sypanie lubofosu to juz wg mnie mądre nie jest.

przykłądowo płacąc 930netto/t (za tyle miałem oferte na jesieni) za 3,5N 10P 20K 12,5CaO 25,5SO2 nie przepłacasz, bo zeby wyszło tyle samo NPK musisz dac ~200kg polidapu, 330 soli potasowej co daje (400+460=860). Zostaje 70zł różnicy, co za 12% wapnia i 10% siarki (zeby z SO2 zrobić S trzeba podzielic przez bodajze 2,5) nie jest wysoką ceną. I jeszcze niby w tej lubofosce sa jakieś mikroelemeny typu mangan, cynk czy miedź.

Kwestia jest tylko taka, czy tam jest w worku to, co deklarują na etykiecie.

Chociaż, przyznam szczerze i tak bardziej ufam temu, niż wszelkim nawozom sprowadzanym ze wschodu i workowanym u nas. Ta nie ma praktycznie zadnej kontroli co jest w środku i opieramy sie tylko na zaufaniu do dystrybutora, ze on albo jego dostawca/pakowacz czy nawet wschodni producent nie robią nas w bambuko.

Fosfor z lubofosu rozpuszczalny jest w kwasach - u nas przeważają kwaśne gleby więc jaki problem?

Tutaj troche o Lubofosie:

Niektórzy twierdzą, że są to inteligentne nawozy. Osobiście nie przesadzałbym z tą inteligencją nawozów, nie mniej uważam, że są one bardzo interesujące z punktu widzenie fizjologii pobierania fosforu. W tym miejscu po raz kolejny powrócę do faz krytycznych pobierania fosforu. Na początku wegetacji, gdy roślina buduje system korzeniowy a zboża się krzewią, działają łatwo rozpuszczalne związki fosforu (na schemacie w kolorze niebieskim). Z kolei w okresie dojrzewania ziarniaków, nasion, owoców uwalniają się aniony fosforanowe z fosforytu (widoczne jako szare). W ten sposób fosfor jest stopniowo dostarczany roślinie w całym sezonie wegetacyjnym. Tak działają wszystkie nawozy typu Lubofos.

To jednak nie wszystko. Pozostaje pytanie o reakcję roślin, bo przecież fosforyty (wchodzące w skład Lubofosu) najlepiej rozpuszczają się w środowisku kwaśnym, tymczasem jednym z głównych zaleceń dla rolnika jest odkwaszanie gleb. Zapamiętaj drogi Czytelniku, że nawóz ma rozpuszczać się w roztworze glebowym, a to nie to samo co woda. Przypomnę tylko, że nawet w glebie o uregulowanym odczynie zachodzi szereg procesów, w których uwalniane są protony H+, kwasy mineralne i organiczne między innymi jako pośrednie produkty mineralizacji glebowej materii organicznej oraz nawozów naturalnych i organicznych. W bardzo wielu publikacjach zagranicznych i nielicznych polskich potwierdzono także rolę rośliny w udostępnianiu fosforu. Odbywa się to w procesie zakwaszania rizosfery czyli najbliższego sąsiedztwa korzeni. W ten sposób roślina sama rozpuszcza część dostarczonych z nawozem związków fosforu. Dotyczy to zwłaszcza rzepaku oraz roślin bobowatych (dawniej motylkowatych) i niektórych traw. Pozostałe gatunki, w tym klasyczne zboża i kukurydza, mogą także aktywnie pobierać fosfor ze związków o mniejszej rozpuszczalności, choć w tych przypadkach ma to związek także z aktywnością mikrobiologiczną gleby.

#6850 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 20 luty 2016 - 09:17

Ceny nawozów

Agrolok, nie wiem z jakiego powodu, ale juz od roku czy dwóch nie jest autoryzowanym dystrybutorem Grupy Azoty, więc ciężko mu zdobyć ich nawozy (m.in saletrę) w dobrych cenach. M.in. dlatego kombinuje z innymi dostawcami.

Ile dałeś za tę gruzińską?

Agrolok nie handluje z Grupą Azoty prawdopodobnie dlatego, że Azoty chciały za mocno rządzić w firmie, jakieś za duże zależności i wymagania zaczęli stawiać. Teraz łapią od pośredników taniej niż G. A. chciała z nimi umowę podpisać.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6851 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 20 luty 2016 - 09:52

Ceny nawozów pawelol111 kolego artykuł nader ciekawy z jednym wyjątkiem .Przy odczynie kwaśnym ,lub zbliżonym do niego kukurydza ma ogromne problemy z poborem fosforu i to najbardziej się uwidacznia na wiosnę .Miałem taki przykład w zeszłym roku .

I love salsa

#6852 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 20 luty 2016 - 09:56

Ceny nawozów

mocznik na allegro znalazłem 1115 netto / 1204 brutto, taniej niż u nas w okolicy na składzie tylko ,że całe auto trzeba wziąć

całe auto+koszt dowozu a i według mnie to nie jest mocznik z grupy azoty...

#6853 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 20 luty 2016 - 09:57

Ceny nawozów

U mnie Agrolok zaczął działać z pobliskim składem nawozów i pasz tylko po to żeby mieć dostęp do nawozów z Grupy Azoty. 

#6854 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 20 luty 2016 - 11:56

Ceny nawozów

pawelol111 kolego artykuł nader ciekawy z jednym wyjątkiem .Przy odczynie kwaśnym ,lub zbliżonym do niego kukurydza ma ogromne problemy z poborem fosforu i to najbardziej się uwidacznia na wiosnę .Miałem taki przykład w zeszłym roku .

Nie twierdzę że lubofos jest dobry na każdą uprawę ale np ziemniaki, łąki wg mnie jest ok więc po co przepłacać.

#6855 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 20 luty 2016 - 14:44

Ceny nawozów

Fosfor z lubofosu rozpuszczalny jest w kwasach - u nas przeważają kwaśne gleby więc jaki problem?

Ty moze nie widzisz problemu, ja widzę

Dwa lata pod rzad stosowałem lubofos pod rzepak (w dawkach tych wyższych z zalecanych), tymczaem on juz od samej wiosny praktycznie do konca wegetacji miał czerwone/fioletowe liscie pomimo wysokiego nawozenia azotowego.

W kolejnym sezonie zmadrzałem, dałem polidap i sól zamiast lubofosu i problem zniknął.

NIgdy w zyciu nie zastosuje nawozu, w ktorym fosforu nierozpuszczalnego w wodzie jest wiecej od tego rozpuszczalnego.

Spotkal się ktoś z polidapem w workach big bag które nie sa opisane, tak jak na stronie producenta. Na moich workach pisze tylko grupa azoty, nie ma skladu nawozu, sklad jest na dolaczonej kartce a4, plomby grupy azoty sa.

kolego nie zastanawiaj sie długo, tylko dzwoń do przedstawiciela grupy azoty na twój region i z nim gadaj.

najpewniejsze info znajdziesz u źródła

Byłem ostatnio na szkoleniu i koles sam gadał, ze jak ktos kupi cos podejrzanego, niech do niego dzwoni.

Edytowany przez nunu85, 20 luty 2016 - 14:49.

#6856 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 20 luty 2016 - 16:31

Ceny nawozów

sprawdż  czy na uchu worka jest nazwa producenta  ,taka duża pieczęć i czy jest data pakowania nawozu ,worek foliowy ma mieć podwieszenie do ucha zrobione z folii ,jak tego brak to pewne że to jest podróba .

#6857 Share Rolnikszukaceny

Rolnikszukaceny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 20 luty 2016 - 17:33

Ceny nawozów

ogółem 1400 cennikowo brutto, 1370 jak trochę większa ilość a 1350 jak dobrze ugadasz

Dzięki, a w jaki to rejon kraju?

U mnie z firm, które składały oferty i rzeczywiście można zaufać etykiecie na worku ,to saletra 34,4% z Litwy w cenie 1110zł netto zaproponowali w okolice Siedlec. Z tym, że ładunku cało samochodowe. 

#6858 Share jankeson

jankeson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 luty 2016 - 17:55

Ceny nawozów

Koledzy uważajcie na firmę Agrolok i jej nawozy. W ubiegłym sezonie skusiłem się i to był największy błąd sezonu,kasa wyrzucona w błoto:-( Nie wiem jak w tym roku,ale w ubiegłym mieli swój system płatności który ładnie wyglądał jak go handlowiec przedstawiał ,a jak przyszło co do czego, to porażka.

#6859 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 20 luty 2016 - 18:11

Ceny nawozów

Konkrety, mistrzu konkrety ;) Pierwszy Twój post i od razu naskakujesz na kogoś i jak na razie nie wiadomo po co i dlaczego.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6860 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 20 luty 2016 - 18:41

Ceny nawozów

Dzięki, a w jaki to rejon kraju?

U mnie z firm, które składały oferty i rzeczywiście można zaufać etykiecie na worku ,to saletra 34,4% z Litwy w cenie 1110zł netto zaproponowali w okolice Siedlec. Z tym, że ładunku cało samochodowe. 

To u mnie w okolicy- płn mazowsze- saletra polska 1200zł/t brutto big bag w więc jaki to interes?