Polecane posty

Gość   
Gość

pod kukurydzę. W tym roku zejdę chyba do 300kg/ha

[galleryimg=551825]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

korn kali to bardzo dobry nawóz, dając go 300 kg wprowadzamy również mg i siarkę w podobnej  ilości co ok 70 kg kizerytu. W tym roku stosuję go drugi raz i również schodzę do 300 kg. 2 miesiące temu dawałem za niego 1040 netto z przechowaniem i dowozem na wiosnę, więc kolega powyżej ma dobrą cenę, chyba że ja przepłaciłem :D . Właśnie przyszło rozliczenie za salmag z borem, który wziąłem nie pytając o cenę i kosztował tylko 900 brutto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Rsm 28 % woj opolskie 735 zł netto . Chempest

Ja mam zgodzony początkiem grudnia po 684 netto rsm 28, a przed kilkoma dniami wczesniej miało być 670, ale mój dostawca powiedział że 15 do góry się podnieśli i staneło na 684 za całe auto. stwierdził tak między nami że na mnie ma tylko 6zł na tonie, możliwe?

wschód lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakby miał 6 zł na tonie to na paliwo by nie zarobił, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

pod kukurydzę. W tym roku zejdę chyba do 300kg/ha

[galleryimg=551825]

 

Tak ściągasz baksy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

jakby miał 6 zł na tonie to na paliwo by nie zarobił, 

tylko że paliwo nie jego, on tylko fakture pisze a samochód z fabryki prosto do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

ostatnio zakupione Korn kali 1000 zł netto tona i Kizeryt  1160 zł netto tona (miało być po 1060 ale euro podrożało i nie załapałem się na starą dostawę). Więc nawozy już wszystkie zakupione 

gdzie kupowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Oja panocki panocki. Pierwsze dwa z szerokości jakoś pójdą. Ale ten trzeci mnie najbardziej interesuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Widzisz jakieś komplikacje? Ja nie dostrzegam, mam identyczny i corocznie kisteny ładuję na dwukółki sadownicze i przyczepy. Widły mam 80, a to stanowczo utrudnia pracę. Największa wada to brak wolnego skoku wskutek czego zawsze trzeba patrzeć  w górę żeby konstrukcji nie strącić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Co do zdejmowania baksów, widły 120 zakładam odwrotnie, a na końcu wywierciłem otwór na śrubę by się nie zsuwały nawet jak mocno pochylę maszt. Pozwala to wyciągnąć worek z pod przeciwnej burty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

I o to się pytałem. Bo koledzy wyżej pinokia strugali.

Czyli masz wózek widłowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Maszt z wózka elektrycznego 1,2t 2,2m składany 3x do 160cm z wysoko zamontowanym mocowaniem do łącznika górnego TUZ jak opuszczę podnośnik to mocno się pochyla. Jak nie mogę dostać do baga to zakładam łańcuch za tą śrubę i wyciągam na brzeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Lokalny składzik koło Chodla, brutto, worki, bez negocjacji:
Mocznik Puławy 1320
Saletrzak z borem 1060
Poli 6 1540
Poli 5 1480
Poli 8 1580
Poli start 2520; Yara Mila Complex 2650
Saletra puławska 1120.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Witam  saletrzak  920   saletrosan 940  , saletra 1050,  mocznik 1300,  fosforan 1900,   polifoska  6 i 8 1520,  lubofoska 980,  superfosfat wzbog 1600,  sól potasowa 1600  wszystko worki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Nie wiem w czym problem i kto pinokia strugał ( jaki cel miałby kłamać) - przecież naczepa to firanka i podjazd z dwóch stron.

Też przekładałem widły, ale jak pod tonowym baksem pszenicy mi się oberwały to przestałem kombinować- niestety po przekładce ich wytrzymałość jest mocno ograniczona. Radzę sprawdzaj często jakość spawów. Teraz kupiłem wózek z triplexem i wolnym skokiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

tylko że paliwo nie jego, on tylko fakture pisze a samochód z fabryki prosto do mnie

 

jeśli nie zamawia dużo rsmu i jest tylko pośrednikiem to bardzo możliwe, u mnie w tamtym roku diler zamawiał pierwszy raz rsm dla mnie, on tylko przefakturował i pokazywał mi fakturę, zarobił 10 zł netto za kg za rsm 32, najwięcej dilerzy zarabiają na nawozach gdy sprzedają ilości typu 3-4 tony danego nawozu i tyle, zamów tira np. 24 tony saletry i zapłacisz 100 zł lub więcej na tonie mniej niż jak pójdziesz po dwie tony do tego samego dilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Polidap - 2190. Sol potasowa. - 1420. Saletrzak Canwil - 890. Ceny z vat. w workach okolice Włocławka. Wziete łącznie 4t. , cena z dzisiejszego dnia.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

kupiona dziś saletra  980 zł tona, saletrzak 860 zł tona mocznik 1320 nie zakupiony bo w innej firmie cena 1200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ściągasz baksy?

Wtedy tak, ale już nie mam tego widlaka tylko ładowacz czołowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj