Polecane posty

nie wiem gdzie są twoje strony ale pewnie u was mają same zboża i dlatego azotu dużo kupujecie, w moich stronach są prawie same użytki zielone i mało daje się azotu albo wcale, jeśli już to pod kukurydzę więc nie wiadomo jakich ilości się nie sypie

To napisz z jakiego rejonu jesteś ale ja też nie pamiętam żeby azot na wiosnę taniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak mają tanieć nawozy jak lokalny skład już teraz ma ustalone wywozy własnym transportem do końca stycznia? Na saletre nie przyjmują już zamówień, a na placu kilkaset ton. płn wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    33

Agrolok ma roztwor mocznikowo saletrzany (rsm to nazwa tylko dla pulaw) 32%. Producent azot grodno bialorus.

1. RSM to zarejestrowany znak towarowy Grupy Azoty

2. RSM to skrótowiec od słów Roztwór Saletrzano-Mocznikowy, a jego stosowanie w rozmowie w kontekście innych produktów nie jest niepoprawne, czy nielegalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    28

spółka skłodowski 

saletra 1080

mocznik 1270 (import oczywiście) bo krajowy niedostępny 

polifoska 1500

 polidap sólpotasowa saletrosan ( obecnie niedostępny nie mogą się doczekać na transport z fabryki)

saletrzak 980

  ceny azotowych w ciągu tygodnia o 100 na tone do góry ( jakaś paranoja poporostu). A znajoma mówiła że ludzie zaczynają dopiero się pytać a nie kupować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Sól potasowa BB 1400 brutto. Od razu rozsiana po sadach i jagodnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak u Was że sie azotu nie sypie na użytki zielone to macie albo gleby  miodem i mlekiem płynące albo i takie plony ( Potem mają po 100 ha i ledwo im starcza na utrzymanie 100 sztuk bydła) . Na nie idzie wiecej niż pod zboża czy qq np pierwszy pokos 250 Kg 2 150 kg 3 80 kg 4 to juz nie daje  sztucznych wcale ....Ale tak jak kolega pisał  nie spotkałem sie nigdy w zyciu by azotowe taniały w tych miesiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Nie wiem jak u Was że sie azotu nie sypie na użytki zielone to macie albo gleby  miodem i mlekiem płynące albo i takie plony ( Potem mają po 100 ha i ledwo im starcza na utrzymanie 100 sztuk bydła) . Na nie idzie wiecej niż pod zboża czy qq np pierwszy pokos 250 Kg 2 150 kg 3 80 kg 4 to juz nie daje  sztucznych wcale ....Ale tak jak kolega pisał  nie spotkałem sie nigdy w zyciu by azotowe taniały w tych miesiącach

no to u was widzę bogactwo jak samego azotu prawie pół tony się sypie, doliczyć potas i fosfor to ponad tona wyjdzie, jak się nie ma co z pieniędzmi robić to można sypać ile się chce, pochwał ile się ile ty masz ha i bydła to ocenimy i jaką ziemię, u nas bardziej idzie się na ekonomie a nie na ilość, ziemie są torfowe więc głównie sypie się potas i fosfor, azot w mniejszym stopniu, może źle się określiłem z tym że się nie sypie go wcale, chodzi o to że w małych ilościach na ha jakieś 150 kg w skali roku więc jak cena nawet na azot zostanie taka sama to dużo się nie straci jak na fosfor i potas spadnie, zresztą wróżbitów nie ma więc co ma być to będzie, a wysoka cena w końcówce zimy i początku kwietnia była spowodowana zawsze tym że dopłaty późno wpływały, teraz się zmieniło wiec zobaczymy jak to będzie, niektórzy mają sprzeczne informacje bo piszą że mało osób zamówiło nawóz a inni że brakuje na składach albo nie chcą zamówień przyjmować czyli tak jakby większość już zamówiła bo dlaczego miałby niby się skończyć nawóz, a co do tych 100 ha i 100 sztuk bydła, mam 60 ha i utrzymuję 75-80 sztuk bydła, (50 dojnych), więc pochwal się jak ty masz, a po drugie jak jest susza to możesz i tonę tego azotu sypać i tak ci nic nie urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

MK9422 powiem Ci tak już dawno nie słyszałem takich głupot że im mniej nawozu tym większe oszczędności albo kompletnie nie wieszo czym mówisz albo dopytaj ojca ile tak naprawdę sieje i ile zbiera a nam naprawdę oszczędź pisania takich glupot, u mnie też są specjaliści ktorzy sieją 150-200kg saletry na ha na cały sezon i to ich całe nawożenie i nie rozumieja dlaczego w rolnictwie jedni zarabiaja a tacy jak on zawsze mają wielki minus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

prawda jest taka ze ile dasz tyle masz,sam kiedys proszylem nawozem na laki i zbieralo sie jakos malo teraz daje tcztery dawki azotu na laki i zbiera sie co rusz trawe.a z cenami to i tak nigdy nie wiadomo w zeszlym roku po spadkach cen mozna bylo zaoszczedzic 150 zl na tonie saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1213

U mnie ludzie tyle azotu sypią na pola, że nie mają czasu z kosiarką na łąki jechać nie mówiąc już o jakimkolwiek nawożeniu :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

prawda jest taka ze ile dasz tyle masz,sam kiedys proszylem nawozem na laki i zbieralo sie jakos malo teraz daje tcztery dawki azotu na laki i zbiera sie co rusz trawe.a z cenami to i tak nigdy nie wiadomo w zeszlym roku po spadkach cen mozna bylo zaoszczedzic 150 zl na tonie saletry.

 

 

powiem Ci tak już dawno nie słyszałem takich głupot że im mniej nawozu tym większe oszczędności albo kompletnie nie wieszo czym mówisz albo dopytaj ojca ile tak naprawdę sieje i ile zbiera a nam naprawdę oszczędź pisania takich glupot, u mnie też są specjaliści ktorzy sieją 150-200kg saletry na ha na cały sezon i to ich całe nawożenie i nie rozumieja dlaczego w rolnictwie jedni zarabiaja a tacy jak on zawsze mają wielki minus!

głupoty to ty teraz piszesz, gdzie napisałem że im mniej nawozu tym większe oszczędności? napisałem że daję mniej nawozu niż co niektórzy a plon mam taki sam (trawy) , nie napisałem też że sypię sam azot bo napisałem że potas  i fosfor , oraz magnez i siarkę . nie wystarczy sypać, trzeba to robić z  głową bo co z tego jak nawalisz nawozów a trawa wszystkiego nie przyjmie albo jeszcze lepiej nie będzie wody, jak nie ma wody to możesz walić ile chcesz a nic nie urośnie, znajomy rok temu też dał dużo nawozów pod kuku (nie powiem ile bo nie pamiętam co dał i ile) i miał bardzo słabą kuku a w tym roku mówił że dał połowę tych nawozów co wcześniej a kuku 2x taka, druga sprawa jakbym miał 2 czy 3 klasę i by na niej rosło to można by było się bawić ale mam torfy więc chociaż nie wiem co bym dawał to i tak pewnych rzeczy nie przeskoczę, no i też nawożę 45 m3 gnojowicy na ha która też zawiera dużo składników, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    33

Sądzę, że ta cała dyskusja to nieporozumienie. Kolega podał dawki rzędu 480 kg/ha saletry, a drugi kolega posłużył się inną jednostką - 150 kg/ha czystego składnika N, a te wartości praktycznie się równoważą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wiec na dziś 21 ha (+10 ha dzierżawy łąki  stepy które rekultywuje )93 sztuki . 30 dojnych reszta jałowice młodzież i opasy. Dobrze mówisz ile dasz tyle masz . No wychodzi nawet wiecej niż 500 kg na hektar 250 kg polifoski teraz mam akurat NPK  do tego dochodzą azoty tak jak pisałem +wapno 200-300 kg na ha i obornika i gnojowicy ile mam a mieszkam w biedych regionach W-M Koło Działdowa . Kiedyś tez tak robił mój tata mówił tyle starczy i utrzymywał na tym areale około 40 sztuk .... a sianokiszonkę trzeba było dokupować. Wytłumacz mi jedno jak na łace torfowej których mam wiekszosć nie dajesz N ? Przesiej trawę daj jej K i P i N tyle ile potrzebuje nie tyle ile ty uważasz i zaczniesz zbierać 3-4 pokosy zawsze . Na ugorach to juz ma pogoda wieksze znaczenie bo tam wilgoć zalezna jest w wiekszości od opadów ... Co do cen  Polifoska i NPK staniały od momentu zakupu kupowałem poczatek listopada 1500zł/t staniały po około 100zł zaś azotowe zdrożały o ponad 100zł /t.

A jaka cena Mocznika oczywiście Polskiego bo go nawet nie ma ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak napisałem źle się wyraziłem bo azot daję ale z nawozu sztucznego tylko 150 kg saletry czyli jakieś 50 kg czystego składnika, dolicz do tego gnojowicę około 45 m3, w 1m3 jest około 3,5 kg azotu ( wziąłem średnią bo różne źródła podają od 3,4 do 3,7), czyli ponad 150 kg azotu na ha, łącznie daje to 200 kg i to jest czasami za dużo,  ponieważ po przesianiu łąk nie mogłem dosuszyć trawy, 2 dni leży i jest mokra, pewien przedstawiciel mówił że to przez to że za dużo azotu a ile w tym prawdy to nie wiem, czytając różne materiały zalecana dawka jest 180 kg, a zbieram zawsze minimum 3 pokosy, w tym roku nawet 4 jak przepadywało, licząc ile składników jest w gnojowicy nie trzeba potem walić nawozów nie wiadomo ile by osiągnąć zadowalający efekt, tak szukamy oszczędności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panie Panowie nie da się gospodarzyć bez liczenia ,podam prosty przykład dasz 200 kg saletry masz 3-4 tony pszenżyta ,dasz dodatkowe 100 kg  koszt 120 zł nawozu ,masz 5 ton ,jesteś 400 zł do przodu ,tak samo z ochroną grzybową a nie opryskam bo na ha koszt 100 zł  1 zabieg ale masz 0,5 tony więcej i masz zysk ,prosto napisałem ale zasada zysku na tym polega ,więcej wkładu większy plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja szukam poprzez wyciśnięcie jak  najwiecej z swojego areału aby jak najmniej kupować itp. Marian2011 mówi samą prawdę . A znam takich co szukali własnie tak oszczędności albo już upadli albo ich komornik sprzedał . To jest koło zamknięte tu nie dasz tam ci nie urośnie to nie zbierzesz nie masz co dać nie masz mleka przyrostów ,nie masz kasy padasz . No ale każdy niech szuka swojego złotego środka ja go raczej już znalazłem . Jak u Ciebie to nadgonisz właśnie hektarami zawsze coś tam urośnie u mnie nie ma takiej opcji ,to jest gospodarstwo o intensywnej produkcji w cyklu zamkniętym . Co do gnojowicy i obornika to jest faktycznie NP i K ale ja to traktuje jako dodatek a też mam tego towaru pod dostatkiem przez obsadę . Koniec tematu  .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ostatnio zakupione Korn kali 1000 zł netto tona i Kizeryt  1160 zł netto tona (miało być po 1060 ale euro podrożało i nie załapałem się na starą dostawę). Więc nawozy już wszystkie zakupione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Śląskie, lokalny handlowiec; saletra pulan BB 1010, saletrosan 26 BB 940, polifoska "6" palety 1480. Ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ostatnio zakupione Korn kali 1000 zł netto tona i Kizeryt  1160 zł netto tona (miało być po 1060 ale euro podrożało i nie załapałem się na starą dostawę). Więc nawozy już wszystkie zakupione 

gdzie kupiłeś korn kali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj