Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kryssr    52

tak, dlatego mówię że na litwie są dobre nawozy a są i takie kombinowane bez dołączania choćby badań partii itp. poniekąd kupując od większych firm masz łatwość z reklamacją itp ;) wszystko do ogarnięcia a i z polską bywały "jaja" w parametrach ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

koledzy w listopadzie NPK  zawsze tanieje a na spadek cen azotu bym nie liczył znajomy pracuje u dużego dilera i pisał mi ze azot z 30 zl idzie w gore . każdy ma w swoim terenie jakąś znajomą firmę z którą już współpracuje , ja zakupiłem  wcześniej  z terminem płatności i nie żałuje. Teraz faktycznie składy sa zawalone i można sporo ugrać jak nie ceną to terminem płatności .a podobno polifoski z 150 zl stanieją  życze udanych negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Ampol nie jest dystrybutorem firmy Padcor (nawozy Ultra) a Agrolok i Chemirol jest . Chemirol dziwnym trafem też nie jest autoryzowanym dystrybutorem Grupy Azoty.

Edytowano przez bodo101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

agrolok może sprzedać każdy nawóz tyle że na te z grupy azoty nie maja dobrych cen a to przez konfikt jakiś tam. saletra anwilowska na termin płatności 1 X 2017  1229zł brutto 24t gruzińska 25 zeta taniej. ceny na teraz to 960 anwil a gruzja 935zl na 14 dni termin.mocznik 1100zl litewski polskiego nie ma i ponoć dłuższy czas nie będzie ale to pewnie tylko u nich aby sprzedać saletrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Saletrzak 90 zł  , Saletra 100zł ,Mocznik 110zł ,Sól 135zł ,Polidap 200zł ceny brutto worki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Co do wcześniejszych postów na temat importu nawozów głównie wschodnich do PL to ja powiem że one u lokalnych dystrybutorów dostepne są od dobrych 8 lat ale jakoś wielkim zainteresowaniem się nie cieszyły. Dużo mniejsze zainteresowanie było niż np tandetnymi nawozami z Luveny.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co do wcześniejszych postów na temat importu nawozów głównie wschodnich do PL to ja powiem że one u lokalnych dystrybutorów dostepne są od dobrych 8 lat ale jakoś wielkim zainteresowaniem się nie cieszyły. Dużo mniejsze zainteresowanie było niż np tandetnymi nawozami z Luveny.

Czemu wg Ciebie Luvena ma tandetne nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Chodzi o forme np fosforu jaką ma.

Dostałem oferte dzis na saletre Puławy BB 1000zl
Saletrosan 910zł/t BB
handlować i zamawiac czy czekac jeszcze?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

gdzie taka cena tej polifoski?

 

ten kolega podaje takie ceny że każdy się tutaj dziwi, twierdzi że takie ma a jaka jest prawda to ciężko stwierdzić, u mnie zawsze w tym samym czasie są 20-40 zł/t więcej, a jak ktoś przyjdzie kupić tonę lub dwie to ma 100-300 zł więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Chodzi o forme np fosforu jaką ma.

 

 

 

a jaki ma?

chodzi o to, ze nierozpuszczalny w wodzie?

 

Dokładnie taki sam fosfor maja amofoski, czy też nawozy ze Szczecina czy Tarnobrzega.

 

Ba, powiem więcej.

Z Luveny mozesz sobie kupić lubofos (i bedzie ten nierozpuszczalny fosfor),  możez tez kupić lubofoske i bedzie ten dobry, łatwo rozpuszczalny fosfor.

 

A takie Amofoski wszystkie są na bazie tego nierozpuszczalnego w wodzie fosforu.

 

Wiec jesli tylko na ten parmetr patrzec, to Luvena wcale nie jest taka zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Z tego, co dealer mówił, to azoty już tańsze raczej nie będą. Ale ile w tym prawdy, to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

racja, azoty 20-30zł do góry od przyszłego tygodnia. ahhhh...gdyby ta kasa była to by sie wzięło szybko teraz :(


Chodzi o forme np fosforu jaką ma.

Dostałem oferte dzis na saletre Puławy BB 1000zl
Saletrosan 910zł/t BB
handlować i zamawiac czy czekac jeszcze?

 

Saletra Puławy BB w tej chwili mam oferte- 870zł netto (940zł brutto)

a Saletrosan26 BB w tej chilwi mam oferte- 770zł netto (831zł brutto)

no od przyszłego tygodnia ma byc drozej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj