Polecane posty

kat    113

My w tym roku tylko azot. Zboże jest za tanie żeby inwestować w nawozy. Nawet pod QQ rezygnujemy z P i K . Więcej nawozów naturalnych i zwiększona dawka azotu powinna wystarczyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My też trochę mocznika pod qq. Po trochu saletry pod zboża. A jak będzie wiosna przekropna to sie dokupi. Nie będziemy tyle sypać co rok temu. Przyszła susza i żaden nawóz nie pomógł.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja w tym roku mocznik saletra i jeszcze dokupię trochę soli . kat co do suszy u mnie na kuku i na buraki nawóz nie pomógł ale na zboża mimo suszy wszystko elegancko wyszło plony miałem lepsze niz w roku przekropnym :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roolnik    0

mocznik 1330zł /t

saletra 1160zł/t

polifoska 6 1940zł/ t

polifoska 8 2000zł/t

ceny brutto kupowałem w lutym. Ale jest duzo dilerów co chca po 1500zł za mocznik a za polifoske 8 po 2400-2500. kupili duzo na jesieni a teraz nie chca stracic a mysla ze rolnik moze.

Ja daje azot jak co roku a P i K pół dawki idzie dużo organicznych wiec wytrzyma :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

No u nas bez P i k to ani rusz. Choć dam obornik pod ziemniaki, to i tak trzeba dać coś Polifoski bo na samym oborniku nie urośnie. Może i urosłoby, ale byłyby słabe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Ja w tym roku sam azot, zero P i K przy nawożeniu organicznym i jak pogoda

po sprzyja to plony wcale NIE MUSZĄ być gorsze. Niech sprzedają nawozy na

zachód......przecież drogie euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

wedlug mnie nie ma sensu kupowac nowozow,wszscy licza ze bede dobre plony bo bedzie dobra pogoda i koszty sie zwroca gorzej jak bedzie susza(a na to sie zapowiada) to ci co kupili to wtopia tyle kasy ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Czytałem chyba w styczniu w poradniku rolniczym wywiad z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim, twierdził, że nawozy w marcu stanieją. Niestety nie widać tych obniżek tylko podwyżki np. mocznik z 1300 na około 1500zł/t. Dobrego mamy ministra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a jego szef - WALDI - jeszcze lepszy!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

od marca ceny azotów poszły w góre o 25 zl/tona. polifoski wróciły do swoich starych cen,chyba ze handlowcy zaplacili za nie to maja w cenach promocyjnych.Prawdopodobnie sól tez poszła w góre... Bajki opowiadane w TV o tym, ze nawozy będą tańsze albo ze stanieją są propaganda puszczaną przez rząd w celu udobruchania rolnikow przed protestami i buntami! Luzie dzwonią i wypytuja sie o ile staniały nawozy itp,a jedynie co staniało to polifoska i mocznik z polia a reszta drozeje albo prodjuja słabsze procentowo nawozy jako lekarstwo na kryzys a w przeliczeniu na czysty pierwiastek te nawozy sa droższe niz byly przed nowym rokiem! nie dajcie sie ludzie oszukiwac i nie wierzcie w bajki głoszone w TV! a teraz odbiegajac od tematu w okolicy Radomska ( dobryszyce chyba) jest mieszalnia pasz i sprowadzaja zborze i kukurydze z Węgier,a tiry w drodze powrotnej zabierają NAWOZY (saletrzak,saletra). Wiec wychodzi na to,ze nawozy bedą drożały dzięki słabej zlotówce i oplacalnemu eksportowi poza granice kraju. TO NIE JEST ZADNA PROPAGANDA,tylko FAKTY ze wczorajszego dnia! NIE DAJCIE SIE OSZUKIWAC MEDIĄ! pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie sol 2300zl za tone. Wiec mysle ze zdecydowanie za dozo jak na moj kieszen.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Na moją też ale kogo stać niech kupuje.

A co do wyjeżdżających nawozów, to mogą niewielkie ilości azotowych

a fosforowe i potasowe na moje oko, nie mają szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sól 1820 Agropol Szudziałowo fosforan 2200 pzz Sokółka nawóz npk 15 -15 -15 - 1430 pzz Sokółka polifoska 6 2200 Agropol szudziałowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Saletra wapniowa - 1190 zł/t

Polifoska 5 - 1970 zł/t

ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Co sądzicie na temat tego nawozu: http://www.agrofoto.pl/srodki-produkcji/nawo...d5bc76052c.html

Wg. mnie świetnie nadaje sie pod korzeń na rzepak lub pszenice :blink: (lecz nie pisze o tym nic, jedynie wiosną, ale co to za różnica)

Czy ktoś widział ten nawóz w sprzedaży, ponieważ chodzi mi o cene tego nawozu...

 

proszę o odp... :D

 

Pozdrawiam Daniel215 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jakby kosztował tak 750 góra 800 zł to jest jeszcze cena do zaakceptowania, za ten nawóz farmer. A z tego co sie orientuję to kosztuje koło 1100 zł więc wychodzi baaaaardzo drogo.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Miałem okazję być jakiś czas temu na spotkaniu na którym swoją ofertę prezentowały Police.

Facet z Polic określił ten nawóz jako towar dla rolników prowadzących gospodarstwa ekstensywnie. Ujął to jednak bardziej dosadnie :blink:

 

Nie znam ceny za składnik w tym nawozie, ale sam skład % mnie przeraża, ile tego trzeba posiać żeby zaspokoić potrzeby rośliny?

 

Z wariackich cen nawozu wyjdzie jedno dobre: ludzie zaczną liczyć i sypać ile potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Wczoraj jak sie pytałem kolegi ile kosztuje Farmer to cena 1100zł woreczki 25kg

 

PS; Ostatnio na targach w Kielcach Police zrobiły konkurs maszyna i do wylosowania był nawóz Farmer bardzo mi sie to podobało jak ludzie chodzili z workami z nawozem :blink:


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

dzwonił dzis do nas dilerka co bierzemy od niej nawozy i mowiła,ze sól podrożała z 240 do 280 !! zł. To jest jakaś paranoja, nie wiem czy poprostu od górnie chca wykończyc polskie rolnictwo... Ciekaw jestem odpowiedzi Pawlaka, odnośnie tego jak obiacywał ze nawozy będa tanie na wiosne,a tu na odwót WSZYSTKO DROŻEJE !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jak 1100zł to "troche" za drogo :blink: produkcja tego nawozu napewno nie jest droga, a fabryki pewnie ponad 100% na czysto biorą (teraz korzystają z tego że wszystkie nawozy takie drogie)

 

Farmer 777 byłby dobrym, jesiennym zastępcą siarczanu amonu pod rzepak (21%N, 24%S), Lubofoski (różne składy pierwiastków) czy też Polifoski (również różne składy pierwiastków)... siarczan jednak nie daje tyle składników co pozostałe nawozy, lecz pod korzeń podczas uprawy rzepaku sprawuje sie dobrze i spełnia swoje zadanie :D

Swoją drogą to jakie są ceny skiarczanu amonu, polifoski i lubofoski na chwile obecną???

 

A co byście powiedzieli na ten nawóz: http://www.agro24.pl/45,scotts-agroleaf-po...10-31-15kg.html

czy opłacało by sie nawozić dolistnie jesienią uprawy??? Fakt że cena tego nawozu jest równie wysoka jak pozostałych...

(sorry że podaje w tym temacie takie pytania, ale bez sensu byłoby zakładanie nowego tematu, a tu jeśli napisze, to myśle że nikt sie nie obrazi :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

ja stosuje agroleaf juz 4 lata, na poczatku dawalem go na warzywa, a później zaczołem na ziemniaki i zboże. U mnie na ogórkach, po opryskaniu za jakieś 5-6 dni, było srednio o 200 kg wiecej na jednym zbiorze, potem spadało i znowu oprysk i w góre, i tak w kółko. Ja stosowałem różne w kolejnych fazach rozwojowych. W 2008 roku nie sypałem pogłównie saletry na jarke, bo dałem 300kg saletrzaku pod korzeń, to później po oprysku herbicydowym za jakieś 4 dni, przeleciałem tym i zboże poszło pięknie, dałem Total-a 20-20-20. No a na ziemniaki to też wg. zaleceń w tym roku chyba trzy razy dawałem. Smiało moge polecic te nawozy, bo są warte swojej ceny, sprawdzałem już to kilkakrotie z różnimi konkurentami typu Ekolist i to nie to. A propo ekolista to mozna go pomieszac z tym agroleaf-em, np. obciąc dawke o 1 kg, a wzamian za to dac 2 litry ekolistu. W mojej okolicy sprzedaje je tylko jeden sklep cena to ok. 40 zł /w zalezności od składu/ za 2 kg. Taka jest moja opinia ktos ma może inne zdanie...???

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

saletra magnezowa - 1114 zl/t

saletra wapniowa - 1110 zl/t

saletrzak - 1050 zl/t


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Ja mam pytanie z innej beczki. Chodzi o to że po żniwach chce zamówić wapno słyszałem że są jakies zwroty z izb rolniczych. wie ktoś cos więcej na ten temat


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj