Polecane posty

lukotek    4
Nawozy nie sa tanie to fakt. ale były już droższe. Dzis za 1T pszenicy kupisz spokojnie 1T saletry amonowej. A ja pamiętam jak za 1T amonowej trzeba było dać 2T pszenicy. A w tym roku kupowałem saletre amonowa 1T za 0,85T pszenicy.

 

 

nie licz ceny pszenicy tylko koszt jej uzyskania to ci wyjdzie właściwy wynik !!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
saletra puławska w big bagu po 880 zł przyjedzie w piatek

 

ile za nią bedziesz płacił??

 

 

niewiecie czasem ile kosztuje saletrzak? w Big Bagach?/??

noi sól potasowa podajcie mi średnie ceny w waszych wojewódzrwach ale najbardziej mnie interesuje woj. podkarpackie świętokrzyskie i lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

lukotek nie licz ceny pszenicy tylko koszt jej uzyskania to ci wyjdzie właściwy wynik !!!

 

masz racje ja sie z tobą zgadzam. wzeszły poniedzialek sprzedalem 32 t pszenicy po 820 zł za t dostałem 26240 zł ha ha dziś kupilismy za te kwotę nawóz polifoskę po 1600zł za t i mam 16,4 tony haha, potrzebuje 30 t no i jeszcze paliwo hmmm to ja już nawet niemyśle otym skąd na reste kasę zaczerpnąć, są potem dwa wyjscia sprzedawać co sie da, albo kredyt tylko,ze ten trzeba jeszcze kiedyś splacić, jest i trzecie rozwiązanie pozostać przy 16 t. no i ale mi to interes. Niewiem ale zawsze sie jakoś ciągło a ostatnie co rok to gorzej czy niesądzicie tego też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Zgadzam się z tobą...wszystko idzie do góry (nawozy, opryski, pasze itd.), a żeby rolnikowi "poprawić" to już nie... :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

trzeba mobilizować rolników i NAJAZD na WARSZAWKE

 

dzisiaj w gazecie czytałem że mięso wieprzowe podrożeje minimum 15% w sklepach - SMIECHU WARTE - tucznik po 2,8 a tu w sklepach drożeje

CIEKAWE ile tak jeszcze wytrzymamy!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
ile za nią bedziesz płacił??

 

 

niewiecie czasem ile kosztuje saletrzak? w Big Bagach?/??

noi sól potasowa podajcie mi średnie ceny w waszych wojewódzrwach ale najbardziej mnie interesuje woj. podkarpackie świętokrzyskie i lubelskie.

 

Cena jest napisana  880 zł za tone  przywieźli już dzisiaj  po południu

 

Saletrzak po 750 zł tona  z tarnowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

u mnie w okolicy nawozy juz tylko na zapisy.a cena lepiej niepisac.amofosmag 1,3-1,4 a fosforan amonu ok.2 tys a saletra narazie niewiem.

ciekawe co zaklady nawozowe zrobia z ta nadwyżka nawozów ,gdy rolników niebędzie na nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
u mnie w okolicy nawozy juz tylko na zapisy.a cena lepiej niepisac.amofosmag 1,3-1,4 a fosforan amonu ok.2 tys a saletra narazie niewiem.

ciekawe co zaklady nawozowe zrobia z ta nadwyżka nawozów ,gdy rolników niebędzie na nie stać.

 

 

pojadą do niemiec :P jak ktos miał kase za zboze sprzedane w październiku po ok 900+ vat i kupił by nawozy pk zarobił by podwójnie :)

 

np na 10 tonach siarczanu potasu kupionego po 1200/t teraz dostał by ok 1000 wiecej czyli po zainwestowaniu 12000 po ok 4 miesiacach zarobił by 10tysi

to jest interes a nie jakieś świnie sprzedane po 2,8


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ja w ramach oszczędności gromadzę nawóz naturalny od krówek-zarówno ten stały jak i płynny-mam parę niewykorzystanych szamb pod starą chlewnią więc na wiosnę będę miał jakieś 210-250 tys l (a jak coś to od kuzyna pożyczę-zawsze ma po parę milionów l :P )-chyba na azotowych zaoszczędzę nie ?Normalnie jak usłyszałem ceny nawozów to :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

koleś co mi dzis przywióz nawoz powiedzil ze mam sie cieszyc ta cena to tylko podwyżka na magazynach przwdziwa podwyżka ma dopiero przyjść to normalni po tych słowach zamarliśmy, to teraz pytanie to o ile ci panowie podniesą te ceny jeszcze jak to niby doiero początek zdrugiej strony niech podnoszą ile sie da jak nikt niekupi to sie potem bedą prosić żeby to sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

ja jutro jade nie ma na co czekac :P

dzisiaj byłem sie pytac to są takie ceny:

Lubofoska: 800zł/t

Saletra: 900/t

Salmag: 760/t

Sól potasowa: 1360/t :)

Saletrzak: 740/t

koleś nie ma narazie superfosfatu.., gadał ze polifoska jest przy zakupie ok.1700/t(taką cenę mi powiedziała żona tego kolesia, a ile w tym prawdy to sam nie wiem), powiedział ze sie zastanawia czy ją bedzie wogule przywoził.W zeszłym roku sól kosztowała 940/t a teraz co?? Te ceny to jest głupota, te ceny co podałem to są od pewnego kolesia co wozi nawozy, a ile on juz tam ma na tym $ to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

polifoska przy zakupie 1700zł, tylko nie powiedział ci że oni płacą z z 22proc vat,co później im skarbówka zwraca,jakbyś miał skład to ile możesz zarobić na tonie 100-200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

no ci co nawozy sprzedaja to nastepne sępy co sie na rolnikach bogacą no a pozanimi ile takch darmozjadów jeszcze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polifoska przy zakupie 1700zł, tylko nie powiedział ci że oni płacą z z 22proc vat,co później im skarbówka zwraca,jakbyś miał skład to ile możesz zarobić na tonie 100-200zł

 

 

A kto Ci powiedzial ze 22 % Vat?

Odnoszac sie do nastepnej wypoiwedzi to nie ma bata: drogo kupuje to drogo musi sprzedac. Nie po to kupuje zeby dokladac prawda?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

właśnie powinny ale nie są...


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Saletra z Puław i Kędzierzyna na dzień 25.01.2008 r. 911 zł brutto w detalu, a uwaga: Saletra CAN 1133 zł brutto przy pełnym składzie (24 t) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

saletra puławska 900 ,kędzierzyńska880 , salmag740 za tone, dziś kupiłem kiedy sypać po pszenicy ozimej i życie już w lutym czy może pózniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

My dzisiaj kupiliśmy saletrę 34% po885 zł/t i saletrzak po 750zł/t,w hurtowni Rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

u mnie wczoraj jak brałem miał na składzie ceny nawozów były następujące fosforan 170 sól 130 polifoska 8 po 140 saletrzak 740 co roku kupowałem sól i fosforan i mieszałem bo było opłacalne ale teraz fosforan+sól ponad 300 a polifoska 8 280 więc raczej nie będę mieszał tylko kupię gotowy


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

Kurde ja to tak czytam i ceny są porażające a musze jeszcze jedne auto zamówić i sie teraz zastanawiam czy skromnie posypac alby czegoś dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Czy oni tymi cenami chcą nas zniszczyć? Paliwo w góre, w sklepach drogo, a od nas za pół darmo :/

Wiecie może czy są jakieś firmy co sprowadzają nawozy za wschodniej granicy ? I czy wiecie gdzie warto na Mazowszu kupować nawóz, mam na myśli jakieś hurtownie, bo w takich małych składach nie ma sensu niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja mieszkam przy wschodniej granicy i jak ruski nawet kupuje to 100 na maoczniku to wszystko..... i z tego co wiem to jest troszke ich słabszy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a nie lepiej byłoby z zachodu tam podobno ceny niższe od naszych - nie wiem w ilu % to prawda ale tak słyszałem


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj