Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8202 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Albercik

Albercik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 22:18

Ceny nawozów

No właśnie gdzie ta sól po tyle? U mnie po 1100 i to niby jeszcze ze starszych zapasów. Bałem się zapytać ile bedzie kosztować z nowych <_<

U mnie na dzisiaj sól po 1230 zł, słyszałem ,że Chemirol sprzedaje po 1300 zł/t

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 05:30
  •  

#42 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 20:21

Ceny nawozów kupiłem wczoraj mocznik z kędzierzyna 1140zł jeszcze w miarę spoko cena ,ale ruski fosforan 10-46 po 1500 to już niezbyt fajna cena .Jeszcze muszę kupić sól 1300zł/t to jest normalnie rozbój bo kosztowała na jesieni 790 jak siałem pod rzepak,i saletrę której cena idzie w górę i pewnie dobiją do 1000zł/t .przy tych cenach zbóż to i tak relacje są dużo lepsze niż wcześniej.

#43 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:24

Ceny nawozów hej ja wam powiem ze z tymi nawozami to corok to drożej, niedawno kupowalem polifoske i kosztowała 1200 za tona w piątek dzwoniłem do maazyny i mi mówią ze wszystkie nawozy zdrozały o prawie 400 czy oni sie dobrze czują

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#44 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:31

Ceny nawozów

hej ja wam powiem ze z tymi nawozami to corok to drożej, niedawno kupowalem polifoske i kosztowała 1200 za tona w piątek dzwoniłem do maazyny i mi mówią ze wszystkie nawozy zdrozały o prawie 400 czy oni sie dobrze czują

Masz racje u nas jest tak samo :angry: . A jak nie posiejesz nawozu to nie to co z nawozem. I co tu robić??????????
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#45 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:44

Ceny nawozów

hej ja wam powiem ze z tymi nawozami to corok to drożej, niedawno kupowalem polifoske i kosztowała 1200 za tona w piątek dzwoniłem do maazyny i mi mówią ze wszystkie nawozy zdrozały o prawie 400 czy oni sie dobrze czują

a ja Wam powiem ze bez wojny sie nie obejdzie -zginie kilkadziesiąt tysięcy ludzi to może gospodarka sie polepszy -przecież ci co w naszym rządzie robią to przerasta ludzkie pojecie!!!
powinni rolnicy na drogę wyjsc!
przecież to trzeba sprzedać trzy świniaki na tonę saletry
a gdzie naklad na te świniaki?!

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#46 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:57

Ceny nawozów a może by tak przejechać się do WARSZAWY skoro górnicy, lekarze, nauczyciele to może i ROLNICY powinni wyjść na ulicę - a tu chcą KRUS podnosić!!!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#47 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 20:00

Ceny nawozów

a może by tak przejechać się do WARSZAWY skoro górnicy, lekarze, nauczyciele to może i ROLNICY powinni wyjść na ulicę - a tu chcą KRUS podnosić!!!!

Mój tata mówi, że musi zastrajkować. Jak wszyscy to i rolnicy tez mogą. A może z Agrofoto ktoś pojedzie, jakieś zebranie????????? ;)
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#48 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 11:14

Ceny nawozów no ja nic niechce mówić z tym KRUSem to też taka sprawa bo osobiście znam ludzi co prowadzą działalnośc gospodarczą a pola niewidzieli a jak mają krowę wydoic to poogonie szarpią.

#49 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 12:30

Ceny nawozów

No ja nawóz azotowy Anwilu kupiłem po 750zł/t brutto. Ale to jeszcze jesienią ;) Teraz się zaczynam rozglądać za solą i zawału można dostać ;) Przytrzymałem sporo pszenicy więc nie kupowałem soli. Pszenica się coś dopiero do góry rusza a nawozy szaleją. Pewnie to co zarobie na pszenicy stracę na soli. I po co mi to było? :)

Nawozy nie sa tanie to fakt. ale były już droższe. Dzis za 1T pszenicy kupisz spokojnie 1T saletry amonowej. A ja pamiętam jak za 1T amonowej trzeba było dać 2T pszenicy. A w tym roku kupowałem saletre amonowa 1T za 0,85T pszenicy.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#50 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 13:50

Ceny nawozów nareszcie znalazł się ktoś kto umie liczyć i zna się na strukturze kosztów...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:16

Ceny nawozów

Nawozy nie sa tanie to fakt. ale były już droższe. Dzis za 1T pszenicy kupisz spokojnie 1T saletry amonowej. A ja pamiętam jak za 1T amonowej trzeba było dać 2T pszenicy. A w tym roku kupowałem saletre amonowa 1T za 0,85T pszenicy.

nie licz ceny pszenicy tylko koszt jej uzyskania to ci wyjdzie właściwy wynik !!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

#52 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 21:34

Ceny nawozów saletra puławska w big bagu po 880 zł przyjedzie w piatek

#53 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 24 styczeń 2008 - 13:24

Ceny nawozów

saletra puławska w big bagu po 880 zł przyjedzie w piatek

ile za nią bedziesz płacił??

niewiecie czasem ile kosztuje saletrzak? w Big Bagach?/??
noi sól potasowa podajcie mi średnie ceny w waszych wojewódzrwach ale najbardziej mnie interesuje woj. podkarpackie świętokrzyskie i lubelskie.

#54 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 18:05

Ceny nawozów lukotek nie licz ceny pszenicy tylko koszt jej uzyskania to ci wyjdzie właściwy wynik !!!

masz racje ja sie z tobą zgadzam. wzeszły poniedzialek sprzedalem 32 t pszenicy po 820 zł za t dostałem 26240 zł ha ha dziś kupilismy za te kwotę nawóz polifoskę po 1600zł za t i mam 16,4 tony haha, potrzebuje 30 t no i jeszcze paliwo hmmm to ja już nawet niemyśle otym skąd na reste kasę zaczerpnąć, są potem dwa wyjscia sprzedawać co sie da, albo kredyt tylko,ze ten trzeba jeszcze kiedyś splacić, jest i trzecie rozwiązanie pozostać przy 16 t. no i ale mi to interes. Niewiem ale zawsze sie jakoś ciągło a ostatnie co rok to gorzej czy niesądzicie tego też

#55 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 18:09

Ceny nawozów Zgadzam się z tobą...wszystko idzie do góry (nawozy, opryski, pasze itd.), a żeby rolnikowi "poprawić" to już nie... :angry: :angry:

#56 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 19:28

Ceny nawozów trzeba mobilizować rolników i NAJAZD na WARSZAWKE

dzisiaj w gazecie czytałem że mięso wieprzowe podrożeje minimum 15% w sklepach - SMIECHU WARTE - tucznik po 2,8 a tu w sklepach drożeje
CIEKAWE ile tak jeszcze wytrzymamy!!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

#57 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 19:36

Ceny nawozów

ile za nią bedziesz płacił??

niewiecie czasem ile kosztuje saletrzak? w Big Bagach?/??
noi sól potasowa podajcie mi średnie ceny w waszych wojewódzrwach ale najbardziej mnie interesuje woj. podkarpackie świętokrzyskie i lubelskie.

Cena jest napisana  880 zł za tone  przywieźli już dzisiaj  po południu

Saletrzak po 750 zł tona  z tarnowa

#58 Share rollek

rollek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 19:42

Ceny nawozów u mnie w okolicy nawozy juz tylko na zapisy.a cena lepiej niepisac.amofosmag 1,3-1,4 a fosforan amonu ok.2 tys a saletra narazie niewiem.
ciekawe co zaklady nawozowe zrobia z ta nadwyżka nawozów ,gdy rolników niebędzie na nie stać.

#59 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 19:48

Ceny nawozów

u mnie w okolicy nawozy juz tylko na zapisy.a cena lepiej niepisac.amofosmag 1,3-1,4 a fosforan amonu ok.2 tys a saletra narazie niewiem.
ciekawe co zaklady nawozowe zrobia z ta nadwyżka nawozów ,gdy rolników niebędzie na nie stać.

pojadą do niemiec :P jak ktos miał kase za zboze sprzedane w październiku po ok 900+ vat i kupił by nawozy pk zarobił by podwójnie :)

np na 10 tonach siarczanu potasu kupionego po 1200/t teraz dostał by ok 1000 wiecej czyli po zainwestowaniu 12000 po ok 4 miesiacach zarobił by 10tysi
to jest interes a nie jakieś świnie sprzedane po 2,8
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 19:52

Ceny nawozów A ja w ramach oszczędności gromadzę nawóz naturalny od krówek-zarówno ten stały jak i płynny-mam parę niewykorzystanych szamb pod starą chlewnią więc na wiosnę będę miał jakieś 210-250 tys l (a jak coś to od kuzyna pożyczę-zawsze ma po parę milionów l :P )-chyba na azotowych zaoszczędzę nie ?Normalnie jak usłyszałem ceny nawozów to :angry: