Polecane posty

agroyoko    29

Kolego, nabierze się, nabierze... I to całkiem spora grupa. Gdyby bylo inaczej, to chyba nie znalazl by sie rynek zbytu dla kilku tys. ton "lewego" towaru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

salrtra gruzinska w agroloku  byla po 1200 brutto

Edytowano przez remik1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ja mam pytanie do tych, co stosowali polifoske 5 - bo brałem ją na wymianę, w workach i granulki były otoczone mączką i dość mocno pyliła przy sianiu.

czy to normalne przy polifosce z dodatkiem szczypty magnezu? bo z tego samego miejsca brałem polifoske 6 i była w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymorek    0

Firma Rolmix Psary Witowskie gmina Wolbórz

 

   Panowie,jezeli mozna cos powiedziec to chcialbym dodac kilka słów na temat firmy "ROLMIX" i jej szefa Mirsawa Gozdzia (starego oszusta),a wiec do rzeczy...Jesienia  2014 roku zamowilismy u tegoz to  pana zyto hybrydowe (16 jednostek),pszenice ozima Bamberke jak rowniez nawoz pod te uprawy...Po rozsianiu nawozu i uprawieniu pola  przystapilismy do siewu. Podczas pierwszego zasypu siewnika w zycie znajdowały sie rowniez ziarna pszenicy,jeczmienia,pszenzyta...,ale juz drugim razem z worka wypadło gniazdo młodych zaprawionych mysz :blink: Dodam jeszcze ze worki były nie papierowe a jutowe przeszyte etykieta wydrukowana na zwyklej drukarce co od samego poczatku wydawało sie podejrzane! Zadzwonilismy wiec do  przedstawiciela KWS'u ktory polecil nam skontaktowac sie z IORiN. Tak tez zrobilismy,ale przedtem jeszcze raz tata zadzwonił do rolmix z pytaniem z jakiej "hodowli" maja to żyto,a pani sekretarka Drzewiecka powiedziala,cytuje "teraz to nie wiem,musialabym szukac" (jakby tych hodowli mialobyc nieskonczenie wiele na polskim rynku). Tak wiec kobitka z inspekcji po obejrzeniu zyta i porobieniu zdjec stwierdzila ze nie ma ono nic wspolnego z kwalifikatem. Minęło kilka tygodni i żyto wzeszło z obsada ok 15 sztuk na metrze bylo strasznie blade i nie krzewilo sie...!! Gwozdz nie chcial nam zwrocic poniesionych kosztow argumentujac ze zyto bylo jak sie zarzekal "na 100% na miliona hybrydowe"!! Złozyl pozew do sadu o zwrot pieniedzy za zyto,a nasza mecenas za pozno zlozyla odwolanie no i niestety musielismy te koszty poniesc wraz z odsetkami..Obecnie toczy sie sprawa przeciwko Gozdziowi  w sadzie w Piotrkowie o zwrot poniesionych strat z tytułu nieuzyskania plonu,ktore NOT (Naczelna Organizacja Techniczna) wyliczyl na 18,5 tys złotych. Zyto oczywiscie zostało przesiane...      PS:z chwila zakonczenia sie sprawy w sadzie postaram sie  dopisac pozostała czesc komentarza... :) Obecnie materiał siewny itp kupujemy w firmie Agroskład...      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Co powiecie o litewskim nawozie NPK 7-20-30 cena 1720 brutto. Stosował ktoś, skład nie jest jakiś oszukany?  Mam okazję kupić sól potasową tylko że białą po 1400brutto też ze wschodu i też nie jestem pewien ze to nie jest jakiś trefny towar, z jakąś domieszką soli drogowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Rsm 32 880

8-20-30 1570 brutto + transport nawóz ruski wygląda jak polifoska

Białej soli nie siałem nie znam u nas w okolicy czerwona 60% 1460 brutto + transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Zachodniopomorskie:
Saletra amonowa Puławy   1240 zł/t
Yara Prilled 34,5N              1260 zł/t
Yara Bela 27N                    1150 zł/t
YaraMila 7-12-25               1390 zł/t

ESTA Kizeryt                      1280 zł/t
Korn-Kali                            1300 zł/t
Siarczan magnezu (Siarkopol) 21MgO 30S  870 zł/t
Polifoska 5-15-30              1580 zł/t
Mocznik 46N Puławski        1470 zł/t

Ceny brutto, opakowania typu Bigbag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Rsm 32 880

8-20-30 1570 brutto + transport nawóz ruski wygląda jak polifoska

Białej soli nie siałem nie znam u nas w okolicy czerwona 60% 1460 brutto + transport

rsm netto rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Myslałem że Rsm macie tańszy ale widze dostałem dobra cene 800 netto za 32 na dzis przy zakupie cało samochodowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    186

Co powiecie o litewskim nawozie NPK 7-20-30 cena 1720 brutto. Stosował ktoś, skład nie jest jakiś oszukany?  Mam okazję kupić sól potasową tylko że białą po 1400brutto też ze wschodu i też nie jestem pewien ze to nie jest jakiś trefny towar, z jakąś domieszką soli drogowej. 

A czemu taki drogi toć tyle to nasza polifoska kosztuje. Jak chcesz ze wschodu to ceny w granicach 1550-1570 brutto + transport.

 A czy ktoś stosował 18-30 + micro wapń i siarka z Caldeny . Podobno to robi Yara. 1490 netto. 

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Myslałem że Rsm macie tańszy ale widze dostałem dobra cene 800 netto za 32 na dzis przy zakupie cało samochodowym :)

U kogo taka ładna cena? Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Myslałem że Rsm macie tańszy ale widze dostałem dobra cene 800 netto za 32 na dzis przy zakupie cało samochodowym :)

Cena jakby zbyt dobra zeby prawdziwa, sprawdz dobrze co Ci przywioza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czy nawozy wieloskładnikowe z siarkpolu np. tarnogram są w takim samym stopniu przyswajane przez rośliny jak poczciwa polifoska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Nie myśl że jak kupisz RSM powyżej 1000 że będziesz pewny że ma 32%.Czym droższy tym więcej kombinują a 800 za 32 na dziś to realne cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundziu21    0

U nas czerwona po 1560 bruto, a ta biała też ma podobno 60% potasu

Złoża soli potasowej mają różne zabarwienie i nie wpływa to na zawartość K2O. Może to być barwa biała, pomarańczowa, czerwona, nawet wpadająca w brąz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

   Panowie,jezeli mozna cos powiedziec to chcialbym dodac kilka słów na temat firmy "ROLMIX" i jej szefa Mirsawa Gozdzia (starego oszusta),a wiec do rzeczy...Jesienia  2014 roku zamowilismy u tegoz to  pana zyto hybrydowe (16 jednostek),pszenice ozima Bamberke jak rowniez nawoz pod te uprawy...Po rozsianiu nawozu i uprawieniu pola  przystapilismy do siewu. Podczas pierwszego zasypu siewnika w zycie znajdowały sie rowniez ziarna pszenicy,jeczmienia,pszenzyta...,ale juz drugim razem z worka wypadło gniazdo młodych zaprawionych mysz :blink: Dodam jeszcze ze worki były nie papierowe a jutowe przeszyte etykieta wydrukowana na zwyklej drukarce co od samego poczatku wydawało sie podejrzane! Zadzwonilismy wiec do  przedstawiciela KWS'u ktory polecil nam skontaktowac sie z IORiN. Tak tez zrobilismy,ale przedtem jeszcze raz tata zadzwonił do rolmix z pytaniem z jakiej "hodowli" maja to żyto,a pani sekretarka Drzewiecka powiedziala,cytuje "teraz to nie wiem,musialabym szukac" (jakby tych hodowli mialobyc nieskonczenie wiele na polskim rynku). Tak wiec kobitka z inspekcji po obejrzeniu zyta i porobieniu zdjec stwierdzila ze nie ma ono nic wspolnego z kwalifikatem. Minęło kilka tygodni i żyto wzeszło z obsada ok 15 sztuk na metrze bylo strasznie blade i nie krzewilo sie...!! Gwozdz nie chcial nam zwrocic poniesionych kosztow argumentujac ze zyto bylo jak sie zarzekal "na 100% na miliona hybrydowe"!! Złozyl pozew do sadu o zwrot pieniedzy za zyto,a nasza mecenas za pozno zlozyla odwolanie no i niestety musielismy te koszty poniesc wraz z odsetkami..Obecnie toczy sie sprawa przeciwko Gozdziowi  w sadzie w Piotrkowie o zwrot poniesionych strat z tytułu nieuzyskania plonu,ktore NOT (Naczelna Organizacja Techniczna) wyliczyl na 18,5 tys złotych. Zyto oczywiscie zostało przesiane...      PS:z chwila zakonczenia sie sprawy w sadzie postaram sie  dopisac pozostała czesc komentarza... :) Obecnie materiał siewny itp kupujemy w firmie Agroskład...      

N to nie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Kuzyn dziś dzwonił od Agrosklad ujazd

salmag 1020 worek i jak większa ilość coś jeszcze zejdzie BB też maja

Proponowali saletrosan 30 + 6s po 1180zl BB

Ja już niestety kupiłem a tu ceny nie rosną a jeszcze jakieś promocje

saletra can 27 Yara po 1160żł BB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Co powiecie o litewskim nawozie NPK 7-20-30 cena 1720 brutto. Stosował ktoś, skład nie jest jakiś oszukany?  Mam okazję kupić sól potasową tylko że białą po 1400brutto też ze wschodu i też nie jestem pewien ze to nie jest jakiś trefny towar, z jakąś domieszką soli drogowej. 

 

Ja ostatnie 2lata stosowałem litewski NPK i nie zauważyłem jakichś spadków plonu chyba raczej wiarygodne są tyle że kupowałem po mniej więcej  1520-1540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polifoska 6 i 8 1750brutto
Zaksan saletra 1240brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj