Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8180 odpowiedzi na ten temat

#521 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 22:13

Ceny nawozów Rzeczywiście kiedyś luboń miał słabe nawozy ale teraz poprawiła się jakość, granulacja i, jeszcz dwa lata temu były tanie i marne, myślę że są lepsze od amofosek, sam chyba zdecyduję się na lubofos zwany obecnie Luweną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 21:26
  •  

#522 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 22:27

Ceny nawozów dzisiaj kupiłem mocznik 1100zł saletra 1050zł rosyjska miałem mieć dostawe w przyszłym tygodniu ale przyjechała dzisiaj bo od poniedziałku ceny ok 50$ w góre zobaczymy czy prawda

#523 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 16 styczeń 2009 - 10:12

Ceny nawozów

saletra 1050zł rosyjska

ale to juz ostateczna cena? czy jeszcze jakies ukryte koszty?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#524 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 10:24

Ceny nawozów W tym roku po raz pierwszy i ostatni stosowałem lubofos pod rzepak. Gdy oglądałem plantację przed zimą to bez problemu można było znaleźć nierozłożony nawóz i nawet w palcach nie bardzo chciał się rozkruszyć, to niby jak rośliny mają go pobrać-granulkę w całości???

#525 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 11:54

Ceny nawozów dzisiaj był u mnie przedstawiciel jednej firmy i powiedział że ceny polifosek spadły o około 30%. nie wiem ile w tym prawdy. za to azotowe idą do góry.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#526 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:10

Ceny nawozów

za to azotowe idą do góry.

może tylko straszył bo jakaś część rolników powiedziała że nie będzie kupować, a magazyny pełne... to jak krzyknął że nawozy w góre to zaraz sie ruch za nimi zrobi:/ i znów nie obniżą cen

#527 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:14

Ceny nawozów nie liczył bym na obniżki azotu wczoraj mi przywieźli mocznik i podpytałem kierowcy jaka jest sytuacja w puławach i odpowiedzial że azot schodzi na bieżąco. nie mają zapasów i ceny podnoszą.

#528 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:53

Ceny nawozów Widze ze dużo osób mówi ze nawozy nie potanieja no to dobra kto chce niech kupuje nawozy tyle co w tamtym roku, Ale moim zdaniem to jest głupiego robota bo co z tego ze wy kupicie nawóz za kupe kasy posiejecie i sporo ukosicie zboza jak i tak wyjdziecie na 0 albo gorzej bo w nawóz duzo kasy się w pakuje.

Ja mysle ze rolnicy kupią w tym roku dużo mniej nawozów niż w tamtym bo większosc umie liczyc i nie bedzie siała nawozu tylko po to zeby posiac jak to się nie zwróci bo ceny zboza sa zbyt niskie, nie ma co usprawiedliwiac zakładów produkujacych nawozy bo oni na nas perfidnie zeruja i zdzieraja ile się da najwięcej bo mysla ze głupi rolnik i tak kupi...

#529 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 08:30

Ceny nawozów pablo21. każdy kupi w tym roku mniej nawozu. ale coś posiać trzeba żeby urosło. ja też wtym roku kupilem o połowę mniej nawozu.

#530 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 08:56

Ceny nawozów a ja wam powiem tak z pewnego zrodla czyli od mojego braciaka ktory pracuje w Policach przy produkcji mocznika itd..ze wychodzi na to ze ceny nawozow musza isc w dol nawet azotowe, a to dlatego ze Police maja pelne mazgazyny mocznika itp, a zbytu nie ma i skladuja je gdzie sie da, wiec jak wam taki diler,posrednik powie ze azotowe pojda w gore to bierzcie poprawke na jego gadania ze sam jest zapchany nawozem kupionym po wiekszej cenie i musi go upchnac:)takie jest moje zdanie i ja czekam na spadki:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 10:28

Ceny nawozów dokładnie raffffff ja wiekszosc nie kupi nawozów to ceny beda musiały pojsc w doł.. ale i tak niektórzy sie wyłamią:/ lepiej kupic mniej niech urosnie co ma urosnac, przy takiej cenie zboża jakie jest to sie nawet nie opłaci:/ u mnie przenica bedzie lezała kolejny rok pewnie w magazynie, tylko we zniwa bedzie problem bo nie bedzie gdzie nowej składowac:/

#532 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 18:35

Ceny nawozów

u mnie flora praszka takie ceny ma

Mógłbyś dokładnie napisać jakie to ceny?
Akórat mieszkam niedaleko praszki ale za polifoskę 6 powiedzieli 2700 !!! (to im podziękowałem)

#533 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 19:12

Ceny nawozów Widzieliście police reklamuje się w telewizji z tym nowym nawozem POLIAZOT
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#534 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2009 - 19:50

Ceny nawozów

Wczoraj zakupiłem Polifoskę 5 po 1800zł , saletrę po 1150zł a moncznik po 1290zł Ceny oczywiście brutto

Dzisiaj pojechałem odebrać swój towar i zobaczyłem nowe ceny :angry: : saletra +50zł a moncznik+310 zł
dobrze że zapłaciłem wcześniej :lol:

#535 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 20:21

Ceny nawozów Mocznik o 300zł w góre :lol: napewno ktos kupi...
Bez paniki to podnoszenie cen to do czasu jest... ale mam jakies dziwne wrazenie za w nastepnym roku zboze bedzie drogie bo drogi nawóz to duzo mniej się bedzie siac a to wpłynie znaczaco na plony...

#536 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 17 styczeń 2009 - 20:30

Ceny nawozów Nie koniecznie ludzie będą mniej siać...zasieją tyle samo lecz wszyscy dobrze wiemy, że jak się nie da tyle nawozu lub w ogóle się go nie da to plon np.europejski w tym roku będzie o 10% mniejszy jak w ubiegłym.... I tak jak tu mówi kolega @pablo21 nasz produkt powinien być droższy bo ileż można dźwigać cenę nawozów bez podnoszenia ceny zbóż!!

#537 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 20:41

Ceny nawozów w tym roku była susza i wszystko wskazywało na to że i cena na zboże będzie i co? nie ma wręcz przeciwnie. żeby się nie okazało że z nawozami będzie podobnie. mniej posypiemy mniej skosimy ale ruski i ukraina nas zasypią i ceny też nie będzie.

#538 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:08

Ceny nawozów Źle się wyraziłem chodziło mi o to ze ludzie beda siac mniej ale nawozów nie zboża.

Oj w tym roku była susza ale co to za susza jak plony takie same w większosci kraju jak w poprzednim roku.

Jak się ma podejscie ze i tak nie bedzie ceny na zboze to lepiej dac sobie spokój z rolnictwem bo przeciez sie nie opłaca...

#539 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:12

Ceny nawozów mniej nawozu to mniej zboża na rynku ale jesteśmy w unii i jak tam nie będzie suszy albo innych niekorzystnych warunków klimatycznych to ceny nie będzie bo sprowadzą do nas. ciekawe czy w innych krajach unii też będą oszczędzac na nawozach tak jak my?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:18

Ceny nawozów Beda niebeda jakie to ma znaczenie. Może bedzie susza na zachodzie i co? :lol:

Po co siac dużo nawozu przy takich cenach??? Po to aby sie narobic i wyjsc na 0??? :D