Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8178 odpowiedzi na ten temat

#5281 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 19:31

Ceny nawozów

Też się zastanawiam nad tym saletrosanem ale chcąc dać na start pod oziminy około 50 kg czystego N za saletrosan zapłacę 260 zł a za saletrę 200 zł więc różnica dość istotna. Saletrosan liczę po 130zł a saletrę po 133 zł za 100 kg. Tylko z kolei saletrosan ma siarkę która z tego co się orientuje pomaga w pobieraniu azotu. Co byście wybrali?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 10:58
  •  

#5282 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 21:13

Ceny nawozów

saletrosan daje się głównie pod rzepak na wiosnę (I dawka), w tamtym roku dawałem pod oziminy i było ok, ale w tym roku posieję kizeryt (zawiera siarkę i magnez) wczesną wiosną i saletrę na pierwszą dawkę

#5283 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 grudzień 2014 - 09:14

Ceny nawozów

Najlepsze ceny azotów to wrzesień. teraz będzie już tylko drożej... 

U mnie nawozy były najtansze przełom lipca sierpnia. saletra 34% była wtedy po 1100 zł brutto. Ja kupiłem we wrzesniu po 1240 zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#5284 Share BRUTAL

BRUTAL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 14:16

Ceny nawozów

Dziwne że azot drożeje.Ogarną się jak po tego rocznych oziminach jak im zostałał NPK.Teraz azot będzie szedł z Białorusi a Puławy za swą pychę zostaną ze swoim do następnego roku.Ja w tym roku kupiłem całego tira NPK z Białorusi tylko dlatego że Polskie firmy nie widziały ile już brać za swój NPK.ZROBIE TAK SAMO Z KUPNEM AZOTU I NAMAWIAM KAŻDEGO ROLNIKA DO KUPNA BIAŁORUSKIEGO JEŚLI PUŁAWY SIE NIE OPANUJĄ!.

Edytowany przez BRUTAL, 23 grudzień 2014 - 14:18.

#5285 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 15:21

Ceny nawozów

A ile Ci wyszlo za tone i jakie składniki?

#5286 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 15:35

Ceny nawozów

Jak myslicie kupić przed nowym rokiem czy poczekać jak ropa tanieje to nawozy tez powinny??

Jak myslicie kupić przed nowym rokiem czy poczekać jak ropa tanieje to nawozy tez powinny??

#5287 Share BRUTAL

BRUTAL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 15:38

Ceny nawozów

Jak bierzesz całego tira to zapłacisz minimalną marże i będzie zadowolony ten co sprzedaje.Tylko trzeba wiedzieć po ile jest w danym momencie.Okres zimowy jest najlepszym okresem do zakupu NPK także masz cały miesiąc na tańsze kupno.

#5288 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 18:18

Ceny nawozów Kiedy zmienimy swoją mentalność? Jesli będziemy kupować nawozy ze wschodu, warchlaki z danii soje z ameryki koncentraty z Niemiec itd. to komu później sprzedamy swoje produkty? I będzie lament że rząd nic nierobi
Znam rolników którzy nie kupią świniaka u sąsiada na święta tylko pojadą na sąsiednią wieś.
Wiem że nie można wszystkiego zastąpić krajowym ale można ograniczyć import .
Wracając do tematu dziś kupiona saletra POLSKA po 1270zł/ t.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

#5289 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 18:37

Ceny nawozów

Kiedy zmienimy swoją mentalność? Jesli będziemy kupować nawozy ze wschodu, warchlaki z danii soje z ameryki koncentraty z Niemiec itd. to komu później sprzedamy swoje produkty? I będzie lament że rząd nic nierobi
Znam rolników którzy nie kupią świniaka u sąsiada na święta tylko pojadą na sąsiednią wieś.
Wiem że nie można wszystkiego zastąpić krajowym ale można ograniczyć import .
Wracając do tematu dziś kupiona saletra POLSKA po 1270zł/ t.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Kupuj "naszą" saletrę - generujesz sobie koszty a jak na wschodzie będzie urodzaj i dowiozą tańszej pszenicy która urosła na tańszym nawozie to będziesz lamentował że Cię państwo okradło. Duńskie świnie lepiej rosną - opinia znajomego który wstawia na raz po 600 sztuk i miał porównanie. Zakład przetwórstwa szuka surowca tam gdzie taniej - my powinniśmy tak samo. A co powiesz jak nie tak dawno w Niemczech nasz nawóz był tańszy niż ten sam w Polsce? 

#5290 Share krzysztof73

krzysztof73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 18:57

Ceny nawozów

ja też już zrobiłem zakup ;amonowa[kraj]-1250zł,saletrzak[kędzierzyn]-1050zł,sól potas-1470zł,lubofos -12-20[PK]-910zł.Co roku kupuję grudzień-styczeń;rozmawiałem z paroma handlującymi i mówią że azotowe co miesiąc 20-30 zł do góry.generalnie paliwo tanieje ale do prod.nawozu raczej potrzebny jest gaz a jego cena nadal wysoka.zakup zrobiony jeżeli podrożeją-zyskam;jeżeli potanieją-stracę.Zdrowych,Spokojnych Świąt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5291 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 21:20

Ceny nawozów

Jak  firma w wlkp daje najlepsze ceny i długie terminy płatności ??

#5292 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 21:28

Ceny nawozów

Kupuj "naszą" saletrę - generujesz sobie koszty a jak na wschodzie będzie urodzaj i dowiozą tańszej pszenicy która urosła na tańszym nawozie to będziesz lamentował że Cię państwo okradło. Duńskie świnie lepiej rosną - opinia znajomego który wstawia na raz po 600 sztuk i miał porównanie. Zakład przetwórstwa szuka surowca tam gdzie taniej - my powinniśmy tak samo. A co powiesz jak nie tak dawno w Niemczech nasz nawóz był tańszy niż ten sam w Polsce? 

Niemcy mieli podpisaną umowę wieloletnią ze względu na słaby popytna rynku krajowym(cena zboża była wtedy po 400zł)

i nasze zakłady musiały im po  tej cenie sprzedawać podobnie jest w tym roku azoty w Puławach eksport saletry na zachód idzie

pełną parą -ciekawe czego nie chcą tej ze wschodu chociaż tańsza.

Duńczyki- hmm w kauflandzie jest promocja na schab z nich 7,99zł/kg tanio i co kupisz ? sraczka murowana do sylwestra
A też jestem ciekawy jaki masz ciągnik, maszszyny czy te tańsze czy droższe.

Mocznik pulan 1360.

#5293 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 23 grudzień 2014 - 22:12

Ceny nawozów

Saletrzak-1050zł
Saletra-1250zł
Mocznik-1360zł
Polifoska4-1600zł

KPK

#5294 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 22:35

Ceny nawozów

Niemcy mieli podpisaną umowę wieloletnią ze względu na słaby popytna rynku krajowym(cena zboża była wtedy po 400zł)

i nasze zakłady musiały im po  tej cenie sprzedawać podobnie jest w tym roku azoty w Puławach eksport saletry na zachód idzie

pełną parą -ciekawe czego nie chcą tej ze wschodu chociaż tańsza.

Duńczyki- hmm w kauflandzie jest promocja na schab z nich 7,99zł/kg tanio i co kupisz ? sraczka murowana do sylwestra
A też jestem ciekawy jaki masz ciągnik, maszszyny czy te tańsze czy droższe.

Mocznik pulan 1360.

Debil podpisuje umowę wieloletnią z określoną ceną na towar. W ten sposób dostaje się po d*pie przy wzroście kosztów produkcji (choćby paliwa). Nie interesują mnie duńczyki z kauflanda - ścierwa nie jem, zaopatruję się w dobre mięso z dobrego źródła. Na skupie nie płacą drożej za świnię z chowu naturalnego więc odpuść sobie takie porównania. 

Ciągnik mam zachodni, kombajn również (8 lat bez awarii), maszyny w zależności od potrzeb - polskie/zachodnie. Proste porównanie: jeśli masz 25 ha ornego to nie polecisz po nówkę bronę aktywną amazone z nadbudowanym siewnikiem za 120 tys tylko kupisz agromasz bierny uprawowo siewny i do tego poznaniaka i będziesz śmigał. Dlaczego tak? Pomijając że nie stać na aktywną - amortyzacja takiej maszyny droga i żeby ciąć koszty kupuje się optymalny sprzęt na dany areał. Dlatego wole kupić wschodnie nawozy i zachodnie prosięta żeby jak najwięcej pieniędzy mieć w kieszeni.

#5295 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 22:20

Ceny nawozów

Witam,

Vladoo1 tak jak krzysztof73 pisze - guzik ich chyba obchodzi , że ceny ropy poszła w dół. U nas ( północ kraju ) tak samo w listopadzie saletra była po 1250 zł a teraz ( od grudnia ) 1307 zł.

Mocznik był 1350 listopad, a grudzień- 1410 zł.

Nawet sól poszła z 1470 zł na 1480.

Ktoś tu pisał, że na NPK grudzień i styczeń to najlepsze ceny- u nas w listopadzie Polifoska 6 - 1580 a grudzień już 1650 zł. Od stycznia ponoć jeszcze wyżej ma być. Teraz tak upychać chcą Polifoskę Maxa 1585 zł i Plusa 1240 zł ( ale ta ma tylko 5-10-20 to nie wiem jak to się kalkuluje )

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

#5296 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 09:28

Ceny nawozów

Po nowym roku chyba zdrożeją nawozy bo u nas handlarze całe podwórka mają zawalone nawozami a oni chyba najlepiej się na tym znają.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#5297 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 10:28

Ceny nawozów A mnie tez w okolicy pelne sklady bo rolnicy nie kupuja. Oby Putin nie przykrecil kurka bo dopiero bedziemy placic za azotowe
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#5298 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 10:32

Ceny nawozów

Gazu raczej nie przykręci bo to chyba jego jedyny towar eksportowy w dobrej cenie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#5299 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 11:45

Ceny nawozów

Po nowym roku chyba zdrożeją nawozy bo u nas handlarze całe podwórka mają zawalone nawozami a oni chyba najlepiej się na tym znają.

Mają zawalone bo kto chciał to już kupił nawozy nie schodzą ja też sobie w tym roku PK odpuszczam będzie tylko azot raczej drożej już nie będzie a co mają mówić że będzie taniej?To by nikt nie kupował

Debil podpisuje umowę wieloletnią z określoną ceną na towar. W ten sposób dostaje się po d*pie przy wzroście kosztów produkcji (choćby paliwa). Nie interesują mnie duńczyki z kauflanda - ścierwa nie jem, zaopatruję się w dobre mięso z dobrego źródła. Na skupie nie płacą drożej za świnię z chowu naturalnego więc odpuść sobie takie porównania. 

Ciągnik mam zachodni, kombajn również (8 lat bez awarii), maszyny w zależności od potrzeb - polskie/zachodnie. Proste porównanie: jeśli masz 25 ha ornego to nie polecisz po nówkę bronę aktywną amazone z nadbudowanym siewnikiem za 120 tys tylko kupisz agromasz bierny uprawowo siewny i do tego poznaniaka i będziesz śmigał. Dlaczego tak? Pomijając że nie stać na aktywną - amortyzacja takiej maszyny droga i żeby ciąć koszty kupuje się optymalny sprzęt na dany areał. Dlatego wole kupić wschodnie nawozy i zachodnie prosięta żeby jak najwięcej pieniędzy mieć w kieszeni.

No po zachodnich prosiętach na pewno Ci zostanie więcej tyle co po wschodnich nawozach ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5300 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 25 grudzień 2014 - 11:49

Ceny nawozów Toż zapowiadali obniżki nawozów, ale rolniki nie dali by staniało bo kupowali jeden przed drugim a tylko głupi by spuścił z ceny jak ma zbyt pełną parą.