Polecane posty

lamboEVO100    513

Mi się wydaję, że już nie ma szans na obniżki. Dopłaty powoli zaczną wpływać a i tak pośrednicy wiedzą, że każdy musi kupić. Wczoraj dzwoniłem to niby od 1 wszystkie nawozy o 15-20 zł w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

JA troszkę nie do końca w temacie ale o cenie też będzie. 

Mam możliwość kupić sporą ilość kredy pylistej. To kreda zakupiona chyba gdzieś w czechach pierwotnie  przeznaczona jako dodatek (wypełniacz) do tworzyw sztucznych. Kreda ma być najwyższej jakości i czystości. Stoi już kilka lat nie wykorzystana i jest do sprzedania po ok 90 zł tona (cena zakupu 350 zł tona - widziałem fakturę) Czy taki zakup może być opłacalny? Nigdy nie stosowałem kredy na polu i nie wiem czy pchać się w ten zakup. Dodam, że kreda na paletach w workach 25 kg. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

Polifoska21- 950zł

Polifoska 6- 1670zł

saletra 34- 1200zł

canwil -1050zł

Ceny brutto w B/B

łódzkie, powiat Kutno

po nowym roku cena w górę


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Polidap 2390zł 

Sól potasowa 1600zł 

Saletra 34N anwil 1270zł 

Saletra Ca 1200zł 

Saletrzak  1100zł 

Mocznik 1500zł 

W porównaniu do waszych cen to u mnie w Zamojskim troszkę kroją .

Azoty na pewno zwyżka  .PK raczej pozostaną na tym samym poziomie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Stosował ktoś z Was nawozy z firmy Agrochem Dobre Miasto, mają takie nawozy jak Agrafoska PK i comAGRO NK i Dobrofos NPK ? I drugie pytanie czy Yara Vita Zboże  czy Multiple Cheminova ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Yara ma dobre nawozy dolistne polecam i z Osadowskiego,

A co do Azotów to też śmiało mogę powiedziec ze cena sie utrzyma jak nie skoczy do góry niebawem, niech zaczną wypłacac dopłaty a sytuacja nawozowa sie zmieni.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Ja mam wrażenie ze azoty spadna z ceny Wczoraj byłem na składzie Nawozow caly plac ruch minimalny w zeszycie jedno zamowienie do dostarczenia Kupiłem 5 ton mocznika w BB po 1340zł i 3 tony saletrzaku po 1100   Nawozy były na podworku szybciej niż ja !!!

 

z kąd brałeś ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

a ja myslę ze jak zaczną na dobre wyplacac doplaty to jeszcze mogą drgnąć do góry a kupowal ktos moze jakąś nitrofoske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Że wzrosną to jest pewne każdy chce mało robić a dużo zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Nie bądź taka pewna bo oferty są co dzień tańsze a i konkurencja wchodzi z zachodu i wschodu także trudno powiedzieć co będzie z miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Konkurencja na pewno nie będzie stosować w Polsce cen danpingowych bo traktuje Polskę jak kolonie gdzie się zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tak? tylko jak chciałem  kupic całego TIRa z zakładu to mi powiedzieli drożej niz u posrednika...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

kup maszyne u dużego producenta taniej niż u dilera, powodzenia,
A co do twojej sytuacji z checią kupna nawozu od producenta to jest tak że jesteś jednostką, tylko raz kupisz i już, są firmy że codzień łykają xnaście tirów, więc po co im robota.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

No niestety nawozy raczej nie stanieją , ceny u mnie 1240 saletra 34N Pulan  w workach 30kg , 1100 saletrosan 26 BB , 1250 korn kali BB. Zakupiony z możliwością przetrzymania w magazynie do wiosny i dostarczenia w turach. Ceny brutto przy dużych ilościach. 

Edytowano przez NewVario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

kupiona saletra anwil 1250 worek 50kg

              saletra kędzierzyńska 1270 worek 50kg

              mocznik 1380 worek 25 kg

              sól 1610 worek 50kg

               siarczan magnezu granulowany do siewu 870 worek 25 kg

              

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U nas od poniedziałku do góry nieco azoty idą i sól ma pójsc, rano byłem to zapytałem jak z cenami,
Odpowiedz prosta zaczynają dostawac dopłaty i zaczyna isc towar wiec prosty marketing.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Ja  kupiłem w sylwestra,  bo na składzie powiedzieli że maja już nowe cenniki i od nowego roku wszystkie nawozy o 20-30 zł na tonie do góry, bo rolnik i tak musi kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Też kupiłem w Sylwestra , bo również ceny w górę ze względu na to , że rolnik i tak kupi ^^ a powiem , Wam , że to duży skład i zainteresowanie w Sylwestra było ogromne , gościu przy mnie brał 40 ton kali S ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jeszcze trochę takiej pogody i nie będzie na co sypać azotowych. Ja zaczynam się cieszyć ze nie kupiłem bo jare potrzebują mniej azotu niż rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a ja kupiłem... ale co ma byc to bedzie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja to na luzie mam :P , w październiku zapłacone kiedyś przyjadą ;)
Jeszcze w agroloku kizeryt i kainit zamówiony


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj