Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8228 odpowiedzi na ten temat

#461 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 10:58

Ceny nawozów Do nas już spływają oferty nawozów azotowych zza wschodniej granicy po cenie ok 1000 zł mocznik, z kolegami pojedziemy zobaczymy i weźmiemy próbę i jak w stacji chemiczno -rolniczej potwierdzą zawartość składnika kupimy i nie będziemy z siebie robić lokalnych patriotów, zakłady mówią tak głośno o wolnym rynku to własnej d... go poczują, znana hurtownia spod zamościa rozsyła do rolników ofertę kemiry power po 1450 i pewnie troche kupię a polic nawet worka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 14:29
  •  

#462 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 12:34

Ceny nawozów Ale mają znowu preteks żeby podnieść ceny na nawozy, przez niby mniejszą dostawę gazu, tak mówili w agrobiznesie...

#463 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 13:28

Ceny nawozów Prośba do jerzy jaki skład ma ta kemira ? bo samo power mi niewiele mówi ?,prośba do wiesaw daj namiary na tą ruską saletrę ,plis:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#464 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 14:00

Ceny nawozów

Do nas już spływają oferty nawozów azotowych zza wschodniej granicy po cenie ok 1000 zł mocznik, z kolegami pojedziemy zobaczymy i weźmiemy próbę i jak w stacji chemiczno -rolniczej potwierdzą zawartość składnika kupimy i nie będziemy z siebie robić lokalnych patriotów, zakłady mówią tak głośno o wolnym rynku to własnej d... go poczują, znana hurtownia spod zamościa rozsyła do rolników ofertę kemiry power po 1450 i pewnie troche kupię a polic nawet worka.

:P brawo!
keep going!
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#465 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 14:08

Ceny nawozów Rano w programie rolniczym w radiu wypowiadał sie jakiś gość z puław siał taką propagandę że ciężko było słuchać, mówił że ograniczają produkcję bo im gaz przykręcili, że nawozu brakuje i mocno podrożeje. Żałosne to było poprostu.

#466 Share MichalKa

MichalKa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Silniki spalinowe, Fizyka, Uprawa roli :D

Napisany 09 styczeń 2009 - 14:28

Ceny nawozów produkcję to ograniczają ale z powodu pełnych magazynów :lol: (przynajmniej Police)
poza tym dowiedziałem się ostatnio, że koszt wyprodukowania 1t mocznika kształtuje się na poziomie 750-780PLN
więc teraz czekam aż spadnie przynajmniej poniżej 1000PLN ;)

#467 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2009 - 15:02

Ceny nawozów W Polsce nie było ograniczenia dostaw gazu, który zresztą ruscy mają dziś odkręcić. Prawda jest taka nawozu kupię połowę tego, co rok temu bo, nie mam kasy i nie wezmę na nawóz kredytu ba jak ceny będą tak niskie (a wszystko na to wskazuje) to tylko bank i zakłady nawozowe zrobiły ba na mnie interes. A ja sobie tylko więcej roboty: więcej sypania, jeżdżenia po polu, więcej zboża do zebrania, zmagazynowania, przerzucenia a dochód wyjdzie taki sam. Ograniczymy wszyscy produkcje to i ceny pójdą w górę, my na swoje wyjdziemy ciekawe jak wyjdą krwiopijcy z zakładów nawozowych.

#468 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 15:50

Ceny nawozów Maciek Kemira ta ma skład 5 N 14 P 28 K, próba zawieziona do stacji czekamy na wynik, jak się potwierdzi to co na workach to kupujemy, ostateczną cenę mocznika przedstawię na forum.

#469 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 18:10

Ceny nawozów Jeżeli ta Kemira nie jest oszukana i tyle kosztuje tzn.brutto to police mogą sobie wsadzić fosforan w d*pę i będą musieli upuścić bo nikt kto umie liczyć nie kupi,liczę że będzie można kupić gdzieś tani fosforan ruski .

#470 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 09 styczeń 2009 - 18:38

Ceny nawozów U nas już sie po podnosili z cenami :angry: ojciec dzwonił trzy dni temu to goscio mu zaproponował po 1035 zł/t za saletre, a dzis jak dzwonił to juz mu powiedzieli ale 1035 zl/t + vat ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 18:40

Ceny nawozów Poczekaj jeszcze z miesiac. Jak ludzie nie beda kupowac to sie osraja i ceny obniza. I tak beda w plecy bo wszyscy obnizaja w tym roku stosowanie nawozow o 20 a nawet 50 %.

#472 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 09 styczeń 2009 - 18:43

Ceny nawozów

Maciek Kemira ta ma skład 5 N 14 P 28 K, próba zawieziona do stacji czekamy na wynik, jak się potwierdzi to co na workach to kupujemy, ostateczną cenę mocznika przedstawię na forum.

Witam jak byś mógł dać mi namiary na tego Pana który tę kemirę sprzedaje bym był bardzo wdzięczny:-D Nie damy zarobić policom:P hehe

#473 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 09 styczeń 2009 - 18:53

Ceny nawozów > szczewko - dokładnie, ojciec im mowi ze poczeka do kwietnia:) a oni mu cos ze zdrozeja jak zachecali do kupna.. myslałem ze nie skonczy gadac:0

#474 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 19:42

Ceny nawozów No proszę-nawet i w Wiadomościach już zakłady nawozowe jęczą ;)-oglądaliście ?

#475 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 19:45

Ceny nawozów Oglądałem ;) Niech jęczą dobrze im-nadszedł ich czas.

#476 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:01

Ceny nawozów Śmiech na sali, taką propagandę w TV sieją że szok, normalnie wszyscy muszą kupywać nawozy bo zdrożeją, bo tak w telewizji mówią ;) :angry:
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#477 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:13

Ceny nawozów cieszy mnie takie podejście, jak dobrze umoczą to w następnym roku tak nie poszaleją grrr....
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#478 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:23

Ceny nawozów Panowie tak przypatruje sie waszym wypowiedzia i cos we mnie tknelo i odswiezylem kontakt z kuzynem ktory wlasnie pracuje w Zakladach Nawozowych Police jest bodajze na sterowni czy jakos tak ::)mniejsza z tym ale jutro sie popytam go co i jak, czy eksportuja i ile i czy produkcja ustala itd.... Mysle ze cos sie od niego dowiem i wam przedstawie sytuacje z jego punktu widzenia:;)

#479 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:42

Ceny nawozów Ostatnio gdzieś czytałem że nasze krajowe nawozy kupione u naszych sąsiadów są tańsze niż w Polsce no cóż żyjemy tylko w Polsce.
Propos nawozów ceny tak raptownie nie spadną bo dilerzy maja sporo na magazynach nawozów zakupili wiecej bo myśleli że cena będzie wzrastać a oni benda mieć dobre przebitki.
Nie przewidzieli że cena spadnie i mogą być w plecy, tylko że w biznesie rolniczym tylko rolnik może być w plecy nikt inny....!!!
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 21:05

Ceny nawozów ja bym nie liczyl na obniżki cen. z tego co wiem to idą one do góry i to sporo. euro jest drogie więc wypychają nawóz za granicę. ja kupilem mocznik w grudniu po 1070 a dzisiaj ten sam mocznik kosztuje 1120 więc widac że nie tanieją.
sprzedam kombajn fortschritt E 517