Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8183 odpowiedzi na ten temat

#4621 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2014 - 12:32

Ceny nawozów Po ile Kędzierzyńska saletra amonowa u was? Można ją zastosować na 2 dawki azotu na zboża ozime czy lepiej na drugą dawkę jakiś inny nawóz zastosowac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 01:59
  •  

#4622 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 12:46

Ceny nawozów Policzcie sobie jaki koszt ma małe gospodarstwo na jednostkę produkcji porównajcie z "latyfundiami" i wtedy piszcie dopiero głupoty. Bo dziś wygląda to tak że bogaty zabiera biednemu często nawet okrada w dodatku , a biedny na dodatek ma jeszcze utrzymywac w dodatku bogatego ...

Edytowany przez renovoltage, 27 styczeń 2014 - 12:57.

#4623 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:10

Ceny nawozów

NPK 7 20 30 z importu 1530zł/tona. Poda mi ktoś numer do firmy z woj. lubelskiego odbierającej worki po nawozach i folie?

Worki po nawozach ma obowiązek odebrać sprzedawca i jeszcze pokwitowanie wystawić B)

Ale to nie ma żadnego znaczenia, przecież takie gospodarstwo 10 ha ma dwa razy mniej kosztów na uprawę niż moje. Nie chodzi mi tutaj o wielkość tylko żeby rolnicy nauczyli się że te pieniądze dostajemy na środki do produkcji a nie jak to się czesto widuje, przynajmniej w mojej okolicy, nowy samochód itd. Powstaje wtedy błędne koło. Jak w ziemię nie zainwestujesz to nie będzie plonu, jak nie będzie plonu to i nie będzie zysku. Logiczne.

Ja dziś kupowałem nawozy u mnie takie ceny:
Polidap - 1950
Sól potasowa - 1480
Polifoska 5 - 1680
Saletra amonowa - 1280
Saletrzak - 1090
Mocznik - 1470

Kolego a gdzieś Ty to wyczytał że pieniądze są na środki produkcji z dopłat bo wszędzie trąbią że mają rolnikom zrekompensować utracone dochody a odnośnie cen nawozów to coś ciasno na rynku się robi bo przed chwilą miałem ofertę na Polifoskę 8 po 1800 zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#4624 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 14:23

Ceny nawozów Nigdzie nie wyczytałem, ale można to tak nazwać, kto jak wykorzysta te dopłaty to jego sprawa. Natomiast ja od kilku lat już robię tak że przeznaczam wszystko co do złotówki na środki produkcji dzięki czemu wypłaty za mleko zostają mi w kieszeni. To chyba dobre rozwiązanie.

#4625 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 14:37

Ceny nawozów Nie sądze że dobre bo jak są dopłaty to właśnie wszystkie środki drożeją jakbyś za mleko kupił środki produkcji miałbyś taniej a dopłat by Ci więcej w kieszeni zostało ;) A tak na serio to nie ma znaczenia co z tymi pieniędzmi zrobimy czy zainwestujemy czy przepijemy dla państwa chodzi oto byle ten pieniądz wrócił do gospodarki czy do banku na niski procent B)

#4626 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 14:47

Ceny nawozów

Witam ,znalazłem ogłoszenie w lokalnej prasie ;nawóz holenderski ;NPK 8 25 24 .Siarka 9 procent, magnez 17 procent, wapń 10 procent,nawóz idealny pod zboza .Dzwoniłem do faceta i twierdzi ze te składniki w podanych ilosciach znajdują sie w nawozie ,pytanie czy ktos miał do czynienia z tym nawozem i czy jakos mozna sprawdzic skład ,aha cena 1750 zł brutto,facet rozwozi ten nawóz po gospodarstwach

U kogo kupowaleś?

On nazywa sie complex poli K? ja cos takiego brałem jesienia i zastanawiam sie czy teraz tez nie brac, skład cudowny tylko czy im wierzyc??? napisz mi na PW nr do tego goscia zobaczymy czy to jest ten sam.
ja proponuje wziąśc fakture i zawieść próbki do laboratorium jak okarze sie ze jest swałszowany skład to do sadu
Rolnik z powołania :-)

#4627 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 27 styczeń 2014 - 14:55

Ceny nawozów trzeba odwiedzic stacje chemiczno+rolnicza z tym nawozem

#4628 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:48

Ceny nawozów

Nie narzekajcie, aż tak źle nie jest

Ja nie narzekam. Podałem przykład ponieważ wielu jest tu młodych ludzi którzy mogą nie pamiętać tamtych cen i relacji zboża do nawozów. Co do dopłat to przed Unią to do pszenicy też były { nawet 130 zł/t } no i ceny z góry ustalone na sierpień wrzesień itd. a nawozy szczególnie wschodnie nie miały cen zaporowych. Popytajcie starszych, jak było w latach 80 i początek 90. Sól potasowa i superfosfat była kupowana luzem i leżało czasem latami na polu bez okrycia, a potem piast i aż czerwono było.
Co do narzekań to uważam że należy się przystosować i w każdych warunkach sobie radzić.

#4629 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:44

Ceny nawozów Panowie ten complex poli K to dla mnie podejrzana sprawa, zliczcie sobie wszyskie składniki procentowo i wyjdzie wam że nawóz skoncentrowany jest w 93% a 7% wypełniaczy tylko? Dla mnie to naprawdę podejrzane.

#4630 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:53

Ceny nawozów w ubiegłym roku jeździli u nas obwożńi sprzedawcy i sprzedawali sól potasową z Niemiec /białą/tak tłumaczyli iż w Niemczech jest biała a nie taka do jakiej my jesteśmy przyzwyczajeni tj czerwona kilku rolników ze względu na atrakcyjną cenę ją kupiło ale póżniej się okazało iż to jest sól drogowa/kamienna nie uszlachetniana/ I jak z tego wniosek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4631 Share hh600

hh600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:22

Ceny nawozów z tą białą solą ( że niemiecka jest biała) to prawda ale w Polsce popularna jest czerwona...., jednocześnie nie wykluczam wielu "oszustów" sprzedających sól drogową, przykład białej soli np. nawozy z K+S Kali

#4632 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:47

Ceny nawozów jutro bede w ODR popytam porozmawiam, moze oni maja jakieś fundusze na badania, bo podobno to sa dość drogie rzeczy
Rolnik z powołania :-)

#4633 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 19:53

Ceny nawozów A co jest lepsze sól potasowa czy Korn Kali?

#4634 Share hh600

hh600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 19:55

Ceny nawozów zależy na czym Ci zależy czy czyste K? jak chcesz uzupełnić reszte to chyba Korn Kali istotna jest też cena :) PS nawozy K+S są ekologiczne

#4635 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:22

Ceny nawozów Tyle ze po soli drogowej to raczej słabo urośnie. Orientuje sie ktoś po ile jest teraz saletra w pólnocnej wlkp
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#4636 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 07:30

Ceny nawozów

On nazywa sie complex poli K? ja cos takiego brałem jesienia i zastanawiam sie czy teraz tez nie brac, skład cudowny tylko czy im wierzyc??? napisz mi na PW nr do tego goscia zobaczymy czy to jest ten sam.
ja proponuje wziąśc fakture i zawieść próbki do laboratorium jak okarze sie ze jest swałszowany skład to do sadu

Facet mówi ze duzo tego sprzedaje w lubelskim

#4637 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 08:01

Ceny nawozów

Gra chyba nie jest warta swieczki ,lepiej dołozyc stówę i mam polifoske 6 i przynajmniej wiem co jest w srodku

#4638 Share micspi

micspi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 10:43

Ceny nawozów Północna wielkopolska, saletra amonowa ok 1300 zł brutto

Edytowany przez micspi, 28 styczeń 2014 - 10:43.

#4639 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 11:56

Ceny nawozów

Gra chyba nie jest warta swieczki ,lepiej dołozyc stówę i mam polifoske 6 i przynajmniej wiem co jest w srodku

importowane nawozy są sprzedawane zarówno przez police, jak również yara, więc można kupić to samo pod dowolną marką i w dowolnej cenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4640 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:12

Ceny nawozów To jak rozpoznać co jest co?