Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8183 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Wituś

Wituś

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo. Rolnictwo.

Napisany 07 styczeń 2009 - 17:21

Ceny nawozów A więc tak nawóz pochodzi z zakładów azotowych Kędzieżyn Koźle. Był zamawiany w firmie Tomar http://www.tomar-lotyn.pl/contact.html ( firma zaopatruje bardzo dużo rolników w moim regionie również tych największych i dlatego napewno udało im sie wynegocjować taką cene). Ceny dokładnej jeszcze nie znam ponieważ nie doszła do mnie faktura ale na jak zamawiałem nawóz to była mowa o cenie około 1100zł/tone. Jeżeli jakieś informacjie uklgną zmianie natychmiast będe edytował mój post.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 22:03
  •  

#442 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 20:04

Ceny nawozów Słyszałem ze Puławy juz krzycza ze przez to ze gaz nie dopływa do nas przez Ukraine musza ograniczyc produkcje i moze byc mniej nawozów na rynku a nawet zabraknąc śmieszni sa jeszcze pewnie dlatego ceny zechca podniesc :P :D :D ale prosze bardzo zobaczymy kto im to kupi i za co :D

#443 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 14:01

Ceny nawozów Dzisiaj był u mnie dealer z firmy handlującej nawozami i tak:
Saletra 34% 1070 zł/t
Saletrzak 27,5% 985zł/t
Saletra Can Yara 27% 975zł/t 989zł/t przy terminie płatności 30 dni +1,5% za następne 30 dni
Mocznik 46% 1120zł/t 1131zł/t* przy terminie płatności 30 dni, powyżej 30 dni +1% za następne 30 dni
Sól Potasowa 60% 1708zł/t
Polifoski po ok 2500zł/t ale przy zamówieniu najpopularniejszych ( 4,5,6,8) do końca lutego upust 25% od ceny brutto

Ceny są cenami netto, przy terminie płatności 7 dni, oprucz gwiazdek
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#444 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 14:29

Ceny nawozów W poniedziałek pisałem że podobno nawozy z Włocławka potanieją, ale chyba koleżka mój zmienił zdanie, bo wczoraj dzwonił i mówił, że z obniżki nici(wcześniej zawsze jego przepowiednie się sprawdzały - szkoda że nie tym razem). Dzisiaj dzwonił handlarz i za mocznik rosyjski 1015 netto na podwórzu, saletra rosyjska 960 netto loco.

#445 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 14:38

Ceny nawozów Dzwonilem sie pytac o nawozy do mojego dostawcy to podal mi cene 1095zl saletra 34% kedzierzynska i 1200 zl mocznik 46% ceny brutto przy zakupie calego tira w big bagach

#446 Share ZAP

ZAP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 15:08

Ceny nawozów Ja dostałem Saletra 34% big bags (min 24 tony dostawa) 1060/t netto
RSM 32% - 880 /t netto

#447 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:16

Ceny nawozów wczorajsze wiadomości z TVP1 (widać powiązanie z zakładami nawozowymi) coś takiego było :

W wyniku problemów z gazem zakłady nawozowe ograniczyły produkcję do 60% w porównaniu do roku poprzedniego

a potem się wygali że musieli ograniczyć wcześniej produkcję produkcję o 30 % w związku z światowym kryzysem

Wniosek czysta PROPAGANDA bo jak kto dobrze posłucha to wyłapie prawdziwe informacje że problemy gazowe obniżyły produkcję zaledwie o 10 % (prawie nic), a kryzys 30 %

#448 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:25

Ceny nawozów Pisałem kilka postów wyżej że stoi 4 z 6 linii produkcyjnych. Wiadomość pochodziła z "tygodnika rolniczego". I tam pisali że to z powodu braku popytu. A teraz ta sprawa z gazem posłuży jako wymówka.

W TV też wtedy mówili że ograniczona produkcja(spowodowana brakiem gazu) doprowadzi do braku nawozów azotowych na rynku i wzrostu ich cen...

#449 Share ZAP

ZAP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:31

Ceny nawozów Nawozów nie brakuje!. Fabryki i dilerzy mają pełne magazyny. Tylko, że kupili na "górce cenowej" i nie obniżą ceny aż nie wyprzedają wszystkiego. Fabryki liczą, że jak ograniczą produkcję to zwiększy to popyt. Na razie jest zastój, ale liczą pewnie na duży eksport, a mają ku temu powody bo Euro jest wysoko i polskie produkty stają się atrakcyjne. Także w marcu, kwietniu może brakować nawozów azotowych, jeśli będzie eksport.
Ograniczając produkcję do 30 % pozwalaja dilerom pozbyć się stanów magazynowych, aby w maju, czerwcu dilerzy mogli znowu kupować na magazyn.

Także uważam, że ceny już nie spadną, a mogą o jakieś 50 zł/t iść do góry do kwietnia.

#450 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:51

Ceny nawozów Twój nick bardzo mi sie kojarzy ze skrótem Zakłady Azotowe Puławy. Być może się myle. :lol: Co do postu to myślę, że w ramach protestu (w nawiązaniu do wysokich cen nawozów), jeśli wszyscy rolnicy by się zmówili i zwyczajnie "zaoszczędzili " i na wiosnę nie kupili nawozów lub by ograniczyli do minimum to zakłady azotowe i dealerzy mieliby nie lada problem. Gadanie , że eksport załatwi sytuacje spadku sprzedaży w kraju można włożyć między bajki. Ciekaw jestem dlaczego np. w Niemczech te same nawozy są grubo tańsze niż u nas, opłaca sie nawet kupić tam i to z dostawą. Pozdrawiam :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 21:00

Ceny nawozów Eksport siadł mocno w moczniku o tym świadczy spadek ceny z 1600zł/tona na 1070zł/tona.
O indywidualnym imporcie nawozów z Niemiec nich się wypowiedzą koledzy z nad Odry.

#452 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 08 styczeń 2009 - 21:00

Ceny nawozów A ja tam uważam, że ceny spadną. Trzeba tylko cierpliwie poczekac.
Swoją drogą, ciekawe czy prezesi zakładów do baków swoich mercedesów (kupionych za pieniądze rolnika) wsypią swoją saletrę, bo jeśli nic nie będą sprzedawac to na wachę im zabraknie :lol: :P :lol:
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#453 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 21:21

Ceny nawozów Niestety ale ograniczenia w gazie ziemnym jeżeli spowodują zmniejszenie produkcji nawozów to tylko mogą zdrożeć.
Tylko brak eksportu będzie skutkował zniżką cen. W Polsce mamy nadprodukcję nawozów i niestety niską średnią stosowania NPK.
Przyczyna znana - brak kasy u rolnika.
W lutym ustalą się ceny.

#454 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 21:32

Ceny nawozów Ja bym się zastanowił nad zakupem saletry Can z Yara, jest jeszcze możliwość dokupienia 14t mocznika, bo na 10t jest już klijent. Tylko teraz nie wiadomo czy czekać czy brać, zresztą trzeba się dobrze zastanowić, do lutego czas, a puźniej trzeba pomyśleć o rzepaku jak nie wymarźnie, dobrze że jest okrywa śnieżna :P .
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#455 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 21:35

Ceny nawozów Tak tylko z tego co wiem to Polsce na dzień dzisiejszy nie ograniczono dostaw gazu. Jak znam życie i realia to producenci nawozów wmówią, że gazu brakuje i w z wiązku z tym należy podnieść ceny swoich produktów. Panowie to jest POLSKA i tu wszystko jest nie tak.Wszystko sie zmienia jak w kalejdoskopie, poczynając od nawozów, kończąc na cenach paliw. :P

#456 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 08:33

Ceny nawozów ZAP napisał że zakłady azotowe liczą na eksport bo nasz produkt jest atrakcyjny na zachodzie. Kolega z spod Kłodzka pisał mi e-maila że u Niemców nie tak różowo, ceny zbóż i rzepaku spadły tak jak u nas, ceny żywca stoją, tez nie ma zejścia nawozów, niech ZAP się zastanowi jeżeli ZA miały by dobry eksport nie opuścili by ceny za Chiny Ludowe, bo mieli by pieniądze konkretne czyli zysk, a jak jest zysk kto opuszcza cenę, ZAP cóż ci tak szkoda dilerów, a rolników to co nie żałujesz, tak niby zakłady nawozowe lekceważyły rolników że polski rynek niewiele dla nich znaczy, pół roku zastoju i wszyscy zawaleni nawozami od zakładów dilerów po dystrybutorów ,cene opuścili a zejścia nie ma. U nas nikt nie kupuje nawozów nawet jak ma kasę, a napewno nie Police bo poleciały w kulki jak Zorro w ostatnim odcinku, żeby Niemcy przywozili nasze nawozy po 2000 tys/t a Police darły znas po 3 tys. Ceny spadają i jeszcz spadną bo niema rynku u nas i zagranicą, dilerzy w kropce bo kupili drogo i nie chcą tanio sprzedać a o nas ktoś się martwi że nasze produkty tanie, też mamy rodziny i chcemy godnie żyć z naszej pracy nie można z nas drzeć skóry bez końca, zakłady nawozowe pokazały że nas lekceważą imy nie będziemy im dłużni.

#457 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 09 styczeń 2009 - 09:09

Ceny nawozów Na jednym ze składów była wczoraj saletra rosyjska po 860 zł za tonę, czyli dalej czekamy aż nasza będzie tyle kosztować... .
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#458 Share ZAP

ZAP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 10:02

Ceny nawozów To prawda. Ale podejrzewam, że nie zejdą z ceny. Zresztą zobaczymy. Nie mam zaufania do rosyjskiej saletry. Mocznika też jest kiepski.

Twój nick bardzo mi sie kojarzy ze skrótem Zakłady Azotowe Puławy. Być może się myle. :P Co do postu to myślę, że w ramach protestu (w nawiązaniu do wysokich cen nawozów), jeśli wszyscy rolnicy by się zmówili i zwyczajnie "zaoszczędzili " i na wiosnę nie kupili nawozów lub by ograniczyli do minimum to zakłady azotowe i dealerzy mieliby nie lada problem. Gadanie , że eksport załatwi sytuacje spadku sprzedaży w kraju można włożyć między bajki. Ciekaw jestem dlaczego np. w Niemczech te same nawozy są grubo tańsze niż u nas, opłaca sie nawet kupić tam i to z dostawą. Pozdrawiam :lol:

To prawda. Specjalnie wybrałem taki nick, na przekór. Podejrzewam, że nasi eksporterzy (patrz producenci) sprzedają tam (Niemcy, Francja itd) po niższych cenach, aby utrzymać rynek a w Polsce sobie chcą to zrekompensować. Ale z Niemiec nie dostaniesz saletry, więc trudno porównać ceny. Mocznik, to pewnie import z Rosji albo z Polic. Wielokrotnie były przypadki, że jak był eksport z Polski nawozów za granice, to tego brakowało w Polsce. Pomyśl, jeśli wywożą na eksport to brakuje dostaw i terminowości u nas i czekasz wtedy kiedy ci dowiozą, aż rośliny wyją! Ale wszystko to wielkie ale i być może trzeba włożyć między bajki wzrost ceny i czekać na spadki.

Powód edycji: pisanie postu pod postem. Używaj opcji EDYTUJ. Moderator.

#459 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 10:21

Ceny nawozów ciężko powiedzieć czy stanieją, znalazłem to jako ciekawostkę http://www.staragro....ndex.php?id=237 ceny z jakiegoś portalu w Austrii, np mocznik - Harnstoff 364,8 euro/t, a od lutego 504euro/t, ale nie wiem czy dobrze to rozumiem?? Jeśli u nich będą takie wysokie ceny to przy tym kursie Euro, nasze nawozy będą bardziej atrakcyjne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share ZAP

ZAP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 10:28

Ceny nawozów dobrze przeczytałeś, tak to wygląda. Więc jakiś tam pewnie eksport będzie, no chyba że Rosja wpompuje masę nawozów. Maja kryzys więc chcą tez się pozbyć. Konkurencja tylko służy obniżce cen. :P