Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu!

galeria
Ceny
Zdjęcie

Ceny nawozów

8225 odpowiedzi na ten temat

#421 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2009 - 09:20

Ceny nawozów Przed świetami stawiałem litra, że cena spadnie i widzę że do wiosny moje prognozy są bliskie spełnienia. Police, Tarnów, Puławy jako spółki giełdowe przedstawiają swoje wyniki finansowe, za 3 kwartały ubiegłego roku, są cienkie, sprzedaż w III kwartale siadła im o 25% do kwartału II. Ceny na rynkach światowych gwałtownie spadają więc spadają im zamówienia na nawozy. Ograniczają produkcje. Po za tym wszystkie firmy umoczyły grube miliony na opcjach walutowych, Police poinformowały o utworzeniu z tego tytułu rezerwy w wysokosci 150 mln zł, kursy na giełdzie spadają po kilka procent na sesji. Ich ratunkiem jest już dziś wprowadzać promocje by rozkręcić sprzedaż, kto pierwszy zacznie ten zje najwięcej z tego tortu. Oni też zdają sobie sprawę, że przy dzisiejszych cenach produktów rolnych rolnicy sypną na pole tylko tyle na ile bedzie ich stać. Więc do wiosny czeka nas jeszcze niejedna promocja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 11:26
  •  

#422 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 12:47

Ceny nawozów Dzisiaj przyszła świeża prasa. No i wyczytałem:

1. Na świecie od lipca do końca listopada cena Mocznika spadła o 55%. Hmm... Nasi sie coś ociągali... I jeszcze ociągają bo o 55% to cena jeszcze nie spadła ;).
2. Police zatrzymały cztery z sześciu linii do produkcji nawozów mineralnych. Kłopoty te wynikają ze spadku eksportu nawozów do UE(Niemcy) i za ocean(Brazylia). Tak sie zastanawiam. Zawsze przy podwyżkach(nawozy P, K) płakali ze ceny frachtu podrożały. I dlatego podwyżka. A do Brazylii to im ten fracht nie podrożał? Bo nie wierze że tam sprzedawali drożej jak w Polsce...
3. Chcą wprowadzić zakup nawozów na kredyt. Prowadzą już rozmowy z bankiem. Bo wieżą że rolnik ma pieniądze na nawozy. Tylko że zamrożone w postaci niesprzedanych płodów rolnych.

Śmiech na sali :P . Może takich znajdą. Bo ja nie będę robić cały rok na nawozy tylko po to żeby sąsiedzi widzieli że mi dużo urosło a zysku 0.

I jeszcze ciekawostka taka
"Rosyjski Gasprom, który jest jedynym dostawcą zagranicznego gazu ziemnego dla Polski, ocenia, że za 1000m3 gazu UE zapłaci średnio 280 dolarów wobec 460-500dolarów pod koniec roku 2008."
Tak więc nic tylko czekać na niższe ceny :) .

#423 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 13:52

Ceny nawozów Niby wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazuja spadek cen ale jest jedno ale.......... zyjemy w kraju o nazwie POLSKA ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#424 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 14:52

Ceny nawozów Podobno w tym tygodniu ceny saletry z Włocławka mają zjechać poniżej 1000zł za tonę, saletrzak też ma potanieć-dzwonił do mnie kolega ze studiów , który handluje nawozami.Dodam tylko że w mojej okolicy nikt nawozów na jesieni nie kupił i teraz też się sąsiedzi ociągają co dobrze wróży.

#425 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 17:41

Ceny nawozów Obys miał sprawdzone informacje,wtedy sie troszke zaoszczedzi.
Najlepiej 20%w dół.

#426 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 18:36

Ceny nawozów Ceny spadną i to jest pewne, tylko niech jeszcze nikt nie kupuje, bo poco mamy przepłacać ??? mam kilku znajomych z gospodarstwami 100-300 ha nic nikt nie kupił... a takie zastraszanie, że podrorzeje to sobie mogą .... wsadzić. Szkoda mi tych rolników, którzy kupil nawozy w drugiej połowie 2008, ale coż :| Pozdrawiam

#427 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 21:22

Ceny nawozów podobno ci co kupili całe zestawy - 24t - w grudniu to POLICE mają wystawiać korekty do tych cen - zwracać te 25% - informacja jesze w 100% nie potwierdzona!?!?!?!?!?!?
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#428 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 08:57

Ceny nawozów To troche inaczej dziala. Bo dilerzy moga sprzedawac 25% taniej a roznice w cenie zaklady tak jakby odliczaja przy NASTEPNYCH zakupach z zakładów,

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#429 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 09:29

Ceny nawozów Może i potanieje ale żaden diler sie nieprzyznaje bo ma kontrakty do wybrania, tylko straszą podwyżkami. Sciemniają że im polski klijent zbędny bo mają zbyt do niemiec.Akurat.Trzeba ich przeczekać ,niech posiedzą zime bez obrotu i dochodów to troche zmiękną.Rolnik polski jeszcze wróci do łask .Już nam pokazali jak nas traktują sprzedając niemcom nawozy po 2tyś a nam po 3tyś.Troche firm sprzedających nawozy pójdzie z torbami.A zresztą kto ma dziś kase.Trzeba czekać

#430 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 09:41

Ceny nawozów a ja słyszałem, że 80% ceny nawozu azotowego to cena gazu.nasi produkowali go gdy cena gazu była wysoka i teraz nie chcą obnizyc ceny bo dołożą do interesu...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:30

Ceny nawozów Dzis przypadkiem slyszalem w radiu ze beda ograniczenia gazu i cos wspomnieli o zakladach nawozowych ze im podobno koszty wzrosna a oni musza teraz wiecej nawozow produkowac bo niby w punktach sprzedarzy maja malo nawozow to jakas kolejna durna informacja bo przeciez punkty sa zasypane nawozami ale mysle ze te zaklady chca cos ugrac sobie lub zwalic wine jakies podwyzki na sytuacje gazowa o ktorej teraz tak glosno

#432 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 17:29

Ceny nawozów Własnie wszedłem zeby napisać,jak mój poprzednik,ze znowu znajdzie sie wytlumaczenie zakladów azotowych ze gazu bedzie brakowalo do produkcji nawozów w związku z ograniczeniami i sie zacznie straszenie... a Np u mnie faktycznie w punkcie jest mało nawozow,ale przy obecnych cenach i zainteresowaniu sadzę ze nie bedzie potrzeby naglego sprowadzania kolejnych dostaw... stan poczatkowy byl 1/4 tego co mi poszlo rok temu przez sezon i prawie polowy juz nie ma. pozdrawiam

#433 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:47

Ceny nawozów I znowu maja powód do kretactwa z cenami,taki to juz nasz los.Ja sie wstrzymam do samego konca z zapłata za nawozy.

#434 Share Wituś

Wituś

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo. Rolnictwo.

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:32

Ceny nawozów Witam. Mi dzisiaj przywozili mocznik polski za około 1100zł za tone. Braliśmy w czterech rolników całego tira. Radze żeby zawsze dogadać sie w kilku i wziąść cały transport. Mi sie to bardzo opłaciło bo jak chciałem kupić samemu nawóz to oferowali mi po 1800zł/tone także mi sie bardzo opłaciło.

#435 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:44

Ceny nawozów ceny spadna musza tylko nie kupujcie.niech pamietaja ze klient jest panem nie producent

#436 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:48

Ceny nawozów Normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca.... :P
Co do tych cen jedyne co jest tańsze to paliwo. U mnie za Pb95 wołaja 3,18 :D
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#437 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 11:22

Ceny nawozów

Witam. Mi dzisiaj przywozili mocznik polski za około 1100zł za tone. Braliśmy w czterech rolników całego tira. Radze żeby zawsze dogadać sie w kilku i wziąść cały transport. Mi sie to bardzo opłaciło bo jak chciałem kupić samemu nawóz to oferowali mi po 1800zł/tone także mi sie bardzo opłaciło.

Wituś. Potwierdź tą informację i podaj z jakiej fabryki ten macznik. To jest pierwsza informacja jaką czytam o takiej obniżce i bardzo dobrze. Podaj też gdzie można w takich cenach kupować. To tylko nam pomoże pertraktować ceny. Ale informacja musi być 100 % pewna i sprawdzalna.
Pozdrawiam.

#438 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 13:16

Ceny nawozów

Normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca.... :D
Co do tych cen jedyne co jest tańsze to paliwo. U mnie za Pb95 wołaja 3,18 :P

ale już zaczyna drożeć i chyba trzeba zacząć robić jakieś zapasy
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#439 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 15:05

Ceny nawozów kupilem dzis 2000l ON po 3,16 wczoraj byla po 3,05 i idzie w gore

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 15:18

Ceny nawozów idzie w góre bo gdzies tam znowu jakaś wojna o rope się toczy, ale spokojnie nie będzie okropnie drożało, bez paniki ludzie :P