Polecane posty

bizon1    232

Ja tam zawsze przeznaczam równowartość 1100 -1200 kg zboża na nawozy, jak będą droższe to sie mniej kupi .

Swoją drogą w ubiegłym roku saletrę puławską kupiłem w listopadzie po 1210 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mamy jeszcze anwil, w żniwa saletra z kędzieżyna była najniżej po 1030zł/t netto na gospodarstwie,

 

NPK w tej cenie agrolok, lechpol i pozostali, za brak wody należą nam się dobre ceny w tym sezonie, ale zimą będą jeszcze lepsze  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

hmm to coś mnie chyba znajomy roluje z tymi cenami choć jak sprawdzałem w innych punktach to po min 50 zł więcej liczyli handlarze. Ja kupowałem we wrześniu i nie wiem czy nie było już czasem po podwyżce wtedy. Następnym razem muszę się was pytać o ceny bo skoro mieliście taniej na północy niż ja pod kędzierzynem to znajomy zaczął kręcić lody i cały czas tylko płacze, że przydziały się kończą, ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Z tym kedzierzynem to jest troszke inna historia. Znajomy handlarz powiedził mi ze Grupa Azoty wymusza na nich tzw. transporty łaczone np. samochód azotu ( saltrzaku, saltry) i samochód wieloskładnika ( amofoska na które nie ma zbytu itp.) W takiej sytuacji licza jedynie 20zł do tony za transport nawet nad morze :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  1. Nawozy dziś zamówione ceny brutto worek     Budwal                                                                                                                                                                          saletrzak           990 t                                                                                                                                                                                                 saletra            1190 t                                                                                                                                                                                                mocznik          1330 t                                                                                                                                                                                                polidap            1850 t                                                                                                                                                                                                sól potasowa   1420 t                                                                                                                                                           

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Ceny na dzis w okolicy. brutto, duzy worek , ilosc kilka ton

 

saletra anwil 1180zł

saletrzak anwil 990zł

polidap 1890 zł

sól  potasowa  1435

korn khali 1280

kizeryt 1220

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Tak sie zastanawiam czy nie lepiej kupic siarczan magnezu posypowy (MgS 21-30) z Siarkopolu zamiast kizerytu (MgS 25-50). Jest wogole jakas roznica w dzialaniu?

Edytowano przez dawid35123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

znając życie to magnez z dolomitu, a siarka oby nie z gipsu, tak czy inaczej należy przeanalizować dokładnie skład tego nawozu z siarkopolu i zestawić jego przyswajalność z ceną, w ubiegłym sezonie polskie siarczany nie były dużo tańsze od K_S w przeliczeniu na czysty składnik, po ile masz kizeryt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Kurczę, ja nie wiem gdzie są takie ceny za saletrę, jak się pytam to wszędzie 1300 z hakiem, a tutaj na forum niecałe 1200zł. Jestem z kujawsko-pomorskiego, okolice Świecia, może ktoś podpowie gdzie najtaniej kupić (saletrę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Saletra Anwil                      1240 zł

Saletrzak Anwil  (drobny )  1040 zł

Lubofoska 4-12-12              950 zł

Polifoska 6                         1650 zł

Mocznik                              1380 zł 

Ceny brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z okolic Chełmna. Polecam Agrolok, tel. 694 752 368, 56 682 38 85 lub Grupę Producentów Rolnych Cichoradz, ostatnio mieli saletrę po 1220 brutto, przy większym zamówieniu cena idzie oczywiście w dół.


Cichoradz - 508 155 284


Pozostaje jeszcze Ampol Merol oddział Kornatowo, tel.56 676 77 80


Stawkę dopełnia Agro - Sieć Chełmno - 56 677 04 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Agrolok dzisiaj rano proponował mi cenę za saletrę 1288zł/t brutto przy ilości 6t, nie jest to jakaś oszałamiająca cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Agrolok małe worki z dowozem
Fosforan amonu DAP 2051
mocznik 1560
sól potasowa 1548
 

inny okoliczny punkt
Mocznik 1400
Sól 1480

Polidap 1800

Da się? Da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj