Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8178 odpowiedzi na ten temat

#381 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 22:08

Ceny nawozów Większość nie tyle CZEKA co po prostu nie ma pieniędzy, nawet na te nawozy po obniżonych cenach.
Moim zdaniem (i na pewno się nie mylę patrząc na sytuację wielu sąsiadujących gospodarstw i swoje) jak rolnicy
w tym roku kupią 50% tego co w tamtym to producenci i dealerzy powinni być SZCZĘŚLIWI. W tamtym roku
kupiłem 40t. nawozu (wiadomo w jakich cenach)...bo po prostu było mnie na to stać, mleko było 1,50zł. dziś mam 85gr. za 25tys.l. na miesiąc
nie mówiąc już o mniejszych dostawcach.....pytam się...skąd mam na to brać??? z kredytu???
Wiem, że jest to pytanie retoryczne ale po prostu z wielu rzeczy muszę zrezygnować... między innymi z nawozów....koniec kropka.
Przeżyliśmy różne kryzysy, przeżyjemy i ten tylko trochę cierpliwości i nie ulegajcie PROPAGANDZIE.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 05:52
  •  

#382 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 18:01

Ceny nawozów Dobrze gadasz chłopie.

Edytowany przez brzozak2, 01 styczeń 2009 - 22:48.
za to ty nie specjalnie, taka wypowiedz jest uznawana za spam, nie cytujemy poprzedniego postu

#383 Share aadamm153

aadamm153

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 20:50

Ceny nawozów

Uwierz mi ze wielu rolników nie potrafi obliczyc składu nawozu w czystym składzie na ha.

Co racja to racja, mnie to zawsze z tego śmiech bierze.., bo to jednym słowem wstyd nie wiedzieć ile jest kg czystego nawozu w worku..
z tego co mi dziś kumpel mówił to w grudniu Mocznik był po 1200 zaś dziś jak sprawdzałem 1350-1370 PLN

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#384 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 20:56

Ceny nawozów Naprawdę zdecydowana większość rolników nie potrafi obliczyc zawartości czystego składnika i jego ceny :P .

no bo jak wytłumaczyc kupowanie lubofosów, polifosek 6 czy 8 i innych niskoskoncentrowanych nawozów za te pieniądze ;) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#385 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 02 styczeń 2009 - 21:19

Ceny nawozów My kupno nawozów na 2009 mamy juz za sobą...niestety odmówiliśmy sobie zakup nowego rozsiewacza i pługa ale ważniejsze dla nas są nawozy bo jak to mówią "dasz to poznasz, nie dasz, tez poznasz"

#386 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 21:58

Ceny nawozów sperling ile cie to kosztowało tzn. za co i za ile tona ?

#387 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:20

Ceny nawozów Amofosmag-1750zł/t ; Saletra-1160zł/t ; Saletrzak-1055zł/t ; Mocznik-1130zł/t

#388 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:27

Ceny nawozów moze i dobrze zrobiles ale ja jeszcze poczekam pozyjemy zobaczymy ;)

#389 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:41

Ceny nawozów @Sperling3350 a jaki ten amofosmag 3:14:20, czy 4:15:15 po te 1750 ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#390 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:44

Ceny nawozów Wzięliśmy Amofosmag-3:14:20 bo i tak reszta azotu będzie uzupełniona innymi nawozami:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:06

Ceny nawozów Sperling u nas amofosmag ten co kupiłeś 1500 zł/t, nasz hurtownik mówi że wyjdą z Luweny nawozy o obniżonej zawartości PK w cenie poniżej 1000 zł/t, tak jak pisałem wcześniej będę zwlekał z zakupem nawozów.

#392 Share pio25w

pio25w

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:37

Ceny nawozów POLICE od 1 01 2009 cena nawozów w dół o 25%

#393 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 10:14

Ceny nawozów jerzy przeczytaj mój post wyżej, napisałem jaki skład ma ta NOWOŚĆ o obniżonych % i ile kosztuje. A co do POLIFOSEK to jest i tak ZA DROGO!!!! a cene obniżyli dzieki AFERZE ze za granica była tansza niz w polsce! teraz to bym sie wypiął i nie kupował wcale POLIFOSEK, w ramach zadośćuczynienia!! Całe szczęście ze u mnie nie mam w sprzedazy polifosek...

#394 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 10:21

Ceny nawozów

Uwierz mi ze wielu rolników nie potrafi obliczyc składu nawozu w czystym składzie na ha.

Ja do tej pory uważałem, że potrafię obliczyć ale się myliłem. W ostatnim numerze Poradnika rolniczego (4 styczeń) jest art: Ile czystego składnika w nawozie.
Wstyd się przyznać, ale do tej pory nie zwracałem na to uwagi. Chodzi o zawartość czystego składnika np..... P....w nawozie, czy....(napiszę słownie, bo nie wiem jak napisać cyfrowo) P dwa O pięć (pięciotlenek fosforu). Najważniejsze jaka na torbie jest deklarowana zawartość formy tlenkowej a nie na przykład...
czystego P. Żeby zastosować np. 40kg.P (w czystym składniku) trzeba kupić 199,13kg. superfosfatu potrójnego (46% P)... ot i szczegół ale jakże istotny.
Ja na szczęście kupuję Fosforan a on ma podaną formę tlenkową.

#395 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 11:24

Ceny nawozów Złoty1984 przeczytałem twój post i już znam zawartość procentową i cenę, patrz mój znajomy hurtownik nie znał składu procentowego tylko w przybliżeniu cenę, czytałem w poprzednich postach że z w rodzinie handlujecie nawozami ztąd twoja wiedza, pozdrawiam. jerzy

#396 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 12:20

Ceny nawozów uzupełniając informacje co do NOWOŚCI to powstał SUPERFOSFAT Magnezowy Granulowany 15(5)% P(Mg) - ( do tej pory byl 20 %), w cenie 990 zł na styczeń.

#397 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 14:02

Ceny nawozów pio25w skąd masz info, że od 01.01.2009 ceny nawozów z Polic spadły o 25%? Na ich stronie nie ma żadnej korekty ceny.

#398 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 14:30

Ceny nawozów Może jeszcze nie zrobili aktualizacji cen na stronie ;)
Bardzo bym chciał ale mało prawdopodobne.

Nie cytuj posta wyżej!!!

Edytowany przez andrzej2110, 03 styczeń 2009 - 19:56.

#399 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 14:50

Ceny nawozów

Ja do tej pory uważałem, że potrafię obliczyć ale się myliłem. W ostatnim numerze Poradnika rolniczego (4 styczeń) jest art: Ile czystego składnika w nawozie.
Wstyd się przyznać, ale do tej pory nie zwracałem na to uwagi. Chodzi o zawartość czystego składnika np..... P....w nawozie, czy....(napiszę słownie, bo nie wiem jak napisać cyfrowo) P dwa O pięć (pięciotlenek fosforu). Najważniejsze jaka na torbie jest deklarowana zawartość formy tlenkowej a nie na przykład...
czystego P. Żeby zastosować np. 40kg.P (w czystym składniku) trzeba kupić 199,13kg. superfosfatu potrójnego (46% P)... ot i szczegół ale jakże istotny.
Ja na szczęście kupuję Fosforan a on ma podaną formę tlenkową.

nie wiem o co chodzi
superfosfat potrójny (granulowany bo innego nie było) miał 46% P2O5, zresztą nie produkują go już chyba dwa lata.
W "normalnych", "tradycyjnych" zaleceniach i odnośnie składu na workach zawsze była podawana forma tlenkowa czyli P2O5 jeśli chodzi o fosfor i ciągle jest ona uważana jako "czysty składnik". jeśli chcesz to przeliczać choć nie wiem po co użyj przelicznika ~2,3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 15:30

Ceny nawozów Potwerdzam obnizka 25 % dla dilerow.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html