Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8247 odpowiedzi na ten temat

#361 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:31

Ceny nawozów Agro-Lok w Golubiu Dobrzyniu przy wiekszej ilosci maja saletre po 1050 zl/tone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 09:52
  •  

#362 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:31

Ceny nawozów ostatnio w tv mówili że fosforamon amonu kosztuje w niemczech 2000zl ( oczywiście polski) a w polsce ten sam 3000zl. ważam że ceny nie spadną bo euro jest za drogie.ja już kupilem azot po 1080 netto za tonę mocznik
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#363 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:37

Ceny nawozów

Co to jest 25% jak niektore podrożały o 100%. Co sie dzieje w tym kraju...

tak tylko że całe magazyny zalegają jeszcze po cenach ze starego cennika, a te po obniżce może latem będą a z importu to też różne śmiecie nam nawiozą :angry:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#364 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 10:17

Ceny nawozów Widzę, że nie martwicie się o wasze kieszenie tylko o pełne magazyny producentów-dealerów.
Jeżeli 100zł. zainwestowane w nawóz da Wam 100zł. ....i coś tam więcej to pozazdrościć.
Ja w swoich kalkulacjach zawsze jestem na minusie ...widocznie nie umie wyliczyć ZYSKU.
Może Ktoś by doradził jak wykonać ten bilans.

#365 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 30 grudzień 2008 - 11:22

Ceny nawozów

tak tylko że całe magazyny zalegają jeszcze po cenach ze starego cennika, a te po obniżce może latem będą a z importu to też różne śmiecie nam nawiozą :angry:

To prawda i właśnie z tego powodu obniżki u mnie raczej nie będzie.. Ale mam nadzieję;)

#366 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 14:19

Ceny nawozów W mojej okolicy juz sami jezdza po rolnikach i oferuja nawozy,moj przedstawiciel dzis oferował mi po 1080zł saletre ale jeszcze poczekam,mam czas do konca marca z zapłata za nawozy.

#367 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 16:36

Ceny nawozów

Widzę, że nie martwicie się o wasze kieszenie tylko o pełne magazyny producentów-dealerów.
Jeżeli 100zł. zainwestowane w nawóz da Wam 100zł. ....i coś tam więcej to pozazdrościć.
Ja w swoich kalkulacjach zawsze jestem na minusie ...widocznie nie umie wyliczyć ZYSKU.
Może Ktoś by doradził jak wykonać ten bilans.

to dobrze liczysz przy tych cenach nawozow sie nie oplaca wyjdzie sie moze na zero a jak mam robic zebywyjsc na zero to nie robie nic i wychodzi na to samo

#368 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 17:57

Ceny nawozów Byłem dzis u dealerki nawozów co przez nią biore nawozy zawiezc kase z utargu (przez ostatnie 2 tyg poszlo mi ok 30 ton nawozu) i mowiła ze sytuacja jest tragiczna. co do tego czy nawozy stanieją to mowiła, ze cos z polifoskami zawirowania mogą byc (Police)- pewnie o to chodzi ze w niemczech tanszy ten sam nawoz niz w polsce,ale sięgając pamięciom to samo bylo z cementem rok temu,ze nasz krajowy z niemiec wracal taniej niz wychodzący z fabryki. O Azotach i fosforach mowiła ze napewno nie stanieją,bo fabryki by zrobił świństwo delerom,którzy nakupili nawozu za gotowke lub na kredyt i musieli by dołozyc do interesu sprzedajac taniej jak by fabryki obnizyły ceny. A fabryki ratuja sie w ten sposob,ze produkuja tańsze nawozy (NOWOŚCI o ZANIŻONEJ liczbie %, np Luboń bo widziałem cennik były jakieś 2 Nowości w ofercie - lubofoska 12-8-0 990 netto ale okrojona z % 12 8(8,43) N P(Ca S).

#369 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:33

Ceny nawozów no a co mnie obchodzą dealerzy jak troche dołoza to nic sie nie stanie jakie te zaklady sie teraz mądre robią . jak rok temu musialem sprzedawac swinie po 3.20 i musielismy ograniczac i dokladac do interesu to nikt sie tym nie interesował a zaklady to jeszcze wykorzystywały (drogie nawozy,pasze, itd.) muszą stanieć i koniec !!!

#370 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 19:41

Ceny nawozów Tez bym chciał zeby taniej było tylko jakos sobie nie moge przypomiec zeby rolnik wymusił cos na producencie lub skupujacym,moze sie myle i ktos mnie oswieci ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:02

Ceny nawozów A ja się tak przyglądam cenom nawozów na allegro i widzę że np.mocznik systematycznie tanieje. Według mnie cena mocznika spadnie do 900zł albo i jeszcze więcej.

#372 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:18

Ceny nawozów koledzy w okolicach Lublina cena mocznika 1200 zł, saletra amonowa 1100 zł, saletrzak 1000 zł / t
Dilerów i zakłady nawozowe też obowiązują zasady gospodarki rynkowej a nie tylko nas, przecież są powiązani z nami, jak nie ma koniunktury na nasze produkty to oni też powinni zweryfikować cenniki, przecież jedziemy na jednym wózku jak nie mamy sary to oni też , poco ci dilerzy, weź kup nawozy z zakładów, nie kupisz, tylko u dilerów są dostępne, uznali że najlepiej z nas obedrzeć ostatnią koszulę, wiem że przedstawicieli rad nadzorczych biegali do Ministra Rolnictwa aby przyśpieszył dopłaty, wtedy mieliśmy ruszyć po nawozy, będę czekał do ostatniej chwili tak jak moi koledzy, właśnie jesteśmy po telekonferencji - czekamy do ostatniej chwili.
pozdrawiam

#373 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:37

Ceny nawozów Nie wiem co sobie dilerzy i producenci mysla ze skąd my mamy kase brac jak pszenica ledwo po 500zł albo i nie nie ma tak ze pszenica po 1200zł/t a żyto po 1000zł/t wiec to jest proste że rolnik nie kupi tyle nawozów ile powinien wiec nie tylko my dostaniemy po Du** ale i oni co z tego ze moga eksportować jak cena za granica o 1/3 nizsza to jest proste że ceny nawozów musza spasc i napewno spadna tylko niewiadomo kiedy i to jest ból.

Ja nie czekam do ostatniej chwili nawozu nie zabraknie a może wkońcu staniej.

#374 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:41

Ceny nawozów Z tym czekaniem może być rożnie, co będzie jak wszyscy ruszą w marcu po nawozy. Nietrudno się domyśleć co zrobią sprzedawcy.

#375 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:50

Ceny nawozów dzisiaj się dowiedziałem, że od stycznia mocznik ma podrożeć o 15PLN na tonie - ciekawe?!?!
pożyjemy zobaczymy
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#376 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:05

Ceny nawozów Taki chwyt marketingowy. Teraz staniał. Jak w styczniu podrożeje to myślą sobie że chłopy się przestraszą i polecą kupić ;) .

#377 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:38

Ceny nawozów tak, to może być sondowanie rynku tak jak z tucznikami(jak rolnicy nie odwoża tuczników, to tanieje parę groszy, i mówią, że jeszcze stanieje, i czekają, co się dzieje) tu pewnie będzie podobnie, grunt, żebyśmy się nie rzucali, ze strachu przed podwyżkami, "w kupie siła,"
ja narazie czekam, jak importowane w przeliczeniu na składniki okażą się choć złotówkę tańsze to mam gdzieś polifoski, amofoski, itp) ewentualnie do analizy poślę przed zakupem
a tymi okrojonymi lubofoskami to niech się najedzą, myślą, że na frajerów trafili, co liczyć nie potrafią

#378 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:48

Ceny nawozów Uwierz mi ze wielu rolników nie potrafi obliczyc składu nawozu w czystym składzie na ha.

#379 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 00:02

Ceny nawozów Moze nie tyle nie potrafia co nie chca.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 01:28

Ceny nawozów To do nas dzwonił jeden handlarz z ofertą saletry 34 już ponad m-c i chciał wtedy 1060 zł/t, teraz niedawno znowu dzwonił i się cena nie zmieniła. Narazie są inne wydatki, dopiero jak się porobi zaliczki na sprzęt to pomyślimy o nawozie, a teraz jak większość czekamy na obniżki B) .
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89